Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, ja jak puszcze moje V11 na maxa to mam 32 stopnie w idle i okolo 40 w stress na 2400mhz 1.7V :D Ale buda niestety otwarta a cooler wyje :D W srodku 1 dodatkowy wentylek z tylu, buda ogolnie zabudowana w meblu wiec obieg powietrza kiepski :( Pasta Artcic Silver 5 8) Na biosie 22 3D Fire :)

 

Na pewno dobrze zamontowales? Zmien paste ;) Otworz bude :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy pod abita nf7(no s) będe mógł podłonczyć dysk na sata?

Tak, jesli kupisz zewnetrzny kontroler SATA i wlozysz w ktorys ze slotow PCI Abita NF7 :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh czyli do nf7 nie da się podłonczyć dysku sata, a ile taki kontroler może kosztować ? już hyba zamiana nf7 na nf7-s jest bardziej opłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh czyli do nf7 nie da się podłonczyć dysku sata, a ile taki kontroler może kosztować ? już hyba zamiana nf7 na nf7-s jest bardziej opłacalna.

Tutaj dosc prosty i tani zewnetrzny kontroler SATA za 130zl

Roznica miedzy NF7 a NF7-S w tej samej firmie to 120zl

Jesli masz juz NF7 i mozesz go sprzedac/zamienic na NF7-S to zrob to, jesli nie, to kup dodatkowy kontroler SATA albo dysk na PATA :wink:

Wnioski do samodzielnego wyciagniecia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh czyli do nf7 nie da się podłonczyć dysku sata, a ile taki kontroler może kosztować ? już hyba zamiana nf7 na nf7-s jest bardziej opłacalna.

Tak. Lepiej zmien mobo, a nie dokupuj osobno kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z temperatura i restartami

 

Gdy temperatura podkreconego procka dojdzie do okolo 50 stopni ( 1500rpm ) to wtedy nastepuje restart kompa :( Testowane na 3 roznych prockach, roznych wersjach biosu itd :( Zabezpieczenia w biosie sa wylaczone, buda otwarta... Temperatura na plycie dochodzi wtedy do 40 stopni wiec moze o to chodzi? Problem na 100% zwiazany jest z temperatura, nie z napieciami czy czyms innym :( Testowalem kilka razy i komp jest niestabilny przy temp 40/50 ( mobo, cpu )

 

Mieliscie cos podobnego? Czasem chcialby dac wiatraczek na LOW ale komp sie restartuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rozwiazał sie moj problem:( niestety niezbyt ciekawie okazało sie ze cos z płyta nietak:( i poszła na serwis,mam kompa na 2 tyg z głowy ale najlepsze jest to ze goscie w siriusie powiedzieli mi ze srednio 15 na 20 plyt idzie na serwis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, kilka godzin temu stałem się posiadaczem tej płytki. Jest nieźle w porownaniu do poprzedniego solteka 75frn2-l - dzięki 2.9 na ram i dmuchanbiu na nb mam stabilne (póki co) 220 fsb, co się poprzednio nie udawało raczej.. No i mi płyta nie syczy!!

 

Tylko mam takie pytanka. Biosik.. mogę wgrać ten HACKM3NU na moją NF-7 2.0 ? Czyli nie -S

Znacie ten bios? Link był na forum oc-serwis.pl Bardzo fajnie zmodyfikowany.

 

Druga sprawa.. mam zamiar zamienić ten głośny wiatrak z NB na mójstary radiator od spire whisperrock ;) aluminiowy - starczy? Na pewno starczy, ale do jakich fsb? Wysokich, czy raczej 220 to górna granica?

 

Kolejna rzecz.. asynchro - na prawdę jest duża strata wydajności? Mam proca z odblokowanym mnożnikiem, mógłbym go puścić na np. 10x250 albo 9,5 250 a pamiątki by chodziły 6/5 czyli jeśli się nie mylę wyszłoby 205 - da mi to lepsze osiągi niż aktualne fsb synchro 220 co mi daje 2400mhz proc i ddr 440 ;) Pytanie - co trzeba zrobić płycie rzeczy pracowała na tak wysokich fsb na procku? Chłodzenie na NB starczy?

 

I jeszcze pytanie związane z kondensatorami i cewkami obok procesora - grzeją się dość znacznie... Warto dać nad nie jakąś cichą dmuchawkę 80mm ?

 

Aha.. i mam problem.. na solteku ze starym modecomem skakało mi Vcore o około 0.03 V - wymieniłem zasilacz na fortrona 300W, wymieniałem też płytę na gwarancji - to samo, nadal skoki vcore. Teraz zamiast solteka mam abita - również skacze vcore ! Co jest grane? Wina gniazdka bez bolca, nieuziemionego? A może proc jest przyczyną, jeśli to możliwe?

 

PS. I co to są mosfety? :)

 

PPS. Być może na wiele z tych pytań znajdę odpowiedzi w tym topicu - ale on ma ponad 100 stron.. dopiero zaczynam czytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios Pr3ach3ra (HARDMENU) mozesz bez obaw wrzucac.

 

Asynchro to raczej porazka. Zapomnij o tym i lec na 220.

 

Mosfesty to te male czarne kostki na lewo od proca - odpowiadaja one za napiecia na mobo i grzeja sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są gorące, pomyśle nad małymi radiatorkami i może będę czymś na to dmuchał.

 

BTW zauważyłem różnicę na fotce jednej z tego topicu - ILE MACIE KONDENSATORÓW przy procku? Na zdjęciu widziałem 6 obok siebie i dalej od socketa jeszcze 4 oddalone ciut od siebie. U mnie w rządku są CZTERY kondensatory... czyżby jaiś wał w rewizjach? A może to różnice tylko mięsy S i bez-S ? Ja mam bez-S ;)

 

Nadal czekam na najważniejsze dla mnie pytanie - skaczący vcore. Zmieniłem przecież wszystko prócz proca ;) Wina gniazdka bez bolca czy mże właśnie na abicie skacze bo mi ukradli 2 kondensatory? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pomógłby mi ktoś w podłączeniu tego pod NF7-S tak aby działały mi głośniki Creative SoundWorks Digital pod SPDIF bo mi za ch.. się nie udaje. :?

 

Co, gdzie i jak :?:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal czekam na najważniejsze dla mnie pytanie - skaczący vcore. Zmieniłem przecież wszystko prócz proca ;) Wina gniazdka bez bolca czy mże właśnie na abicie skacze bo mi ukradli 2 kondensatory? :)

Vcore zawsze skacze - w sumie nie powinno, ale tak dzieje sie na wiekszosci plyt i nic na to nie poradzisz. Wez pod uwage takze to ze odczyt z plyty nie jest idealny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. uspokoiłeś mnie choć nie do końca. Na moim NF7 ustawiam sobie 1.875, w biosie mam odczyt 1.86 - 1.84, w windowsie 1.89-1.82 .. dośc duże skoki, tymbardziej że jak sobie low limit w Hardware Monitor ustawie na np. 1.79 to bywa że piknie. Mhm.. nieciekawie. A np. radiatory na mosfety pomogą? mam zamiar przyleić malutkie i dać nad to wiatrak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. uspokoiłeś mnie choć nie do końca. Na moim NF7 ustawiam sobie 1.875, w biosie mam odczyt 1.86 - 1.84, w windowsie 1.89-1.82 .. dośc duże skoki, tymbardziej że jak sobie low limit w Hardware Monitor ustawie na np. 1.79 to bywa że piknie. Mhm.. nieciekawie. A np. radiatory na mosfety pomogą? mam zamiar przyleić malutkie i dać nad to wiatrak. :)

To nie są dosyć duże skoki, powiedziałbym, że średnie

 

Chłodzenie mosfetów to podstawa overlockera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są dosyć duże skoki, powiedziałbym, że średnie

 

Chłodzenie mosfetów to podstawa overlockera :)

No to zdziwiłeś mnie bardzo... a co do mosfetów no to w przyszłym tygodniu będziemy chłodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo !!

 

Mam podobny problem jak poprzednik z napięciami( w winie skoki nawet do 0,1 V ale w biosie nie przekraczają 0.02V) i jeszcze jeden ... Jakiego programu używacie do monitorowania temp itd bo MBM 5.xx ma dziwne odczyty u mnie. Odpalam kompa i 47* reset po około 30s spada do 38*. To chyba nie możliwe żeby tak szybko spadło o 10* ?? Jakiś lepszy program ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. uspokoiłeś mnie choć nie do końca. Na moim NF7 ustawiam sobie 1.875, w biosie mam odczyt 1.86 - 1.84, w windowsie 1.89-1.82 .. dośc duże skoki, tymbardziej że jak sobie low limit w Hardware Monitor ustawie na np. 1.79 to bywa że piknie. Mhm.. nieciekawie. A np. radiatory na mosfety pomogą? mam zamiar przyleić malutkie i dać nad to wiatrak. :)

Nie polegaj na Hardware Monitor. Ten program jest gowniany :? W stresie na Vcore 2,0V pokazuje mi 1,90~1,94 a odczyt z multimetru jest 1,96~1,97 no a ja jednak bardziej wierze w multimetr :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polegaj na Hardware Monitor. Ten program jest gowniany  :?  W stresie na Vcore 2,0V pokazuje mi 1,90~1,94 a odczyt z multimetru jest 1,96~1,97 no a ja jednak bardziej wierze w multimetr :!:

Na dobicie dodam, że według softu przy +5V miałem równiutko 5.00

a z wskaźnikiem 5.14-5.15, przy Codegenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo !!

 

Mam podobny problem jak poprzednik z napięciami( w winie skoki nawet do 0,1 V ale w biosie nie przekraczają 0.02V) i jeszcze jeden ... Jakiego programu używacie do monitorowania temp itd bo MBM 5.xx ma dziwne odczyty u mnie. Odpalam kompa i  47* reset  po około 30s spada do 38*. To chyba nie możliwe żeby tak szybko spadło o 10* ?? Jakiś lepszy program ??

Zauważ jedną rzecz co do tych skoków napięć, w biosie jak zczytujesz to komp prawie wogóle nie jest obciążony, a pod windą zawsze są jakieś programiki co cały czas coś robią. Zresztą odpal Prime'a na 10 minut i zobaczysz dopiero skoki napięć i spadki do niskich poziomów.

Według mnie MBM jest OK, używam go od bardzo dawna i ma świtną funkcję "skrajności" - tam dopiero widać jak napięcia potrafią spaść :!:

 

A co do tych pomiarów to zauważcie że co innego jest pomiar w molexie, a co innego prąd płynący przez mobo - tam wszystko zależy od jakości układów zasilających. Jesli nawet zasiłka bedzie podawac czyste 3,3 to i tak mobo musi je przerobić na te 1,65 - 2V i od jakości mosfetów i kondziorków zależy co proc dostanie.

 

@poisson5

Gdzie ty mierzyłeś miernikiem vcore, na mosfecie chyba?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poisson5

Gdzie ty mierzyłeś miernikiem vcore, na mosfecie chyba?

 

Pozdrawiam,

Tak na mosfecie. Znaczy sie wlasciwie to na na VRs bo niedawno czytalem ze "MOSFETY (bo tylko duzymi literami sie to pisze) to tranzystory, z regulawaną szerokością kanału... (bezzłączowe). A na płycie głównej zapewniam cię nie ma ANI JEDNEGO" Ale tak czy siek napiecie mierzone w tym miejscu podaje napiecie na procku. A bardziej wierze w odczyt z multimetru niz z HM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na mosfecie. Znaczy sie wlasciwie to na na VRs bo niedawno czytalem ze "MOSFETY (bo tylko duzymi literami sie to pisze) to tranzystory, z regulawaną szerokością kanału... (bezzłączowe). A na płycie głównej zapewniam cię nie ma ANI JEDNEGO" Ale tak czy siek napiecie mierzone w tym miejscu podaje napiecie na procku. A bardziej wierze w odczyt z multimetru niz z HM.

Skoro tak to faktycznie wierzyłbym w ten odczyt.

A co do pisowni to nie przesadzajmy (a miałem wcisnąć CAPS :wink: :evil: ).

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak na mosfecie. Znaczy sie wlasciwie to na na VRs bo niedawno czytalem ze "MOSFETY (bo tylko duzymi literami sie to pisze) to tranzystory, z regulawaną szerokością kanału... (bezzłączowe). A na płycie głównej zapewniam cię nie ma ANI JEDNEGO" Ale tak czy siek napiecie mierzone w tym miejscu podaje napiecie na procku. A bardziej wierze w odczyt z multimetru niz z HM.

Skoro tak to faktycznie wierzyłbym w ten odczyt.

A co do pisowni to nie przesadzajmy (a miałem wcisnąć CAPS :wink: :evil: ).

 

Pozdrawiam,

Nie czuj sie urazony i sie nie zlosc to tylko cytat :) Zastanawa mnie czy prawdziwy? Czy to prawda ze na plycie glownej tak naprawde niema czegos takiego jak MOSFET'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czuj sie urazony i sie nie zlosc to tylko cytat :) Zastanawa mnie czy prawdziwy? Czy to prawda ze na plycie glownej tak naprawde niema czegos takiego jak MOSFET'y.

Nie no spox, a skąd wziąłeś ten cytat?

Na świecie wszędzie piszą MOSFET's i już.

Może to uproszczenie jakich wiele :?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos od kogo wziales ten cytat troche sie nie zna na elektronice.

tranzystory bipolarne stosowalo sie owszem na plytach glownych ale wieki temu.

obecnie stosuje sie unipolarne z uwagi na mniejsze straty przy wiekszych czestoliwosciach przelaczania.

A to ze sa one bezzlaczowe to juz absurd - maja one zlacze metal-polprzewodnik. Aby bylo zlacze nie musi byc p-n.

MOSFETy (Metal-On-Semiconductor-Field-Effect-Transistor - odmiana FETow) rzeczywiscie powinno sie pisac z duzej litery bo jest to skrot ale zeby sie za to obrazac to juz przesadyzm.

Poza tym kurde! Kazdy procesor jest wykonany w technologii unipolarnej - wiec na kazdej plycie glownej jest kilkadziesiat milionow MOSFETow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. mógłby ktoś elektronika na poziomie "przykleiłem diodę na kropelkę!!" poinstruować jak ma miernikiem zmierzyć vcore ? z MOSFET-a ( ;P ) z jednego boku wychodzą 2 "druciki" - na nich mierzyć napięcie ? Mogę coś s<span style="color:red;">[ciach!]</span>lić, jeśli ręka mi się ślizgnie ?

(póki co zaliczyłem zrobienie spięcia w molexie i komp przeżył ;> )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos od kogo wziales ten cytat troche sie nie zna na elektronice.

tranzystory bipolarne stosowalo sie owszem na plytach glownych ale wieki temu.

obecnie stosuje sie unipolarne z uwagi na mniejsze straty przy wiekszych czestoliwosciach przelaczania.

A to ze sa one bezzlaczowe to juz absurd - maja one zlacze metal-polprzewodnik. Aby bylo zlacze nie musi byc p-n.

MOSFETy (Metal-On-Semiconductor-Field-Effect-Transistor - odmiana FETow) rzeczywiscie powinno sie pisac z duzej litery bo jest to skrot ale zeby sie za to obrazac to juz przesadyzm.

Poza tym kurde! Kazdy procesor jest wykonany w technologii unipolarnej - wiec na kazdej plycie glownej jest kilkadziesiat milionow MOSFETow...

Ale ja sie wcale nie obrazilem za pisownie mnie to wali :D Hmm no wlasnie qde problem w tym ze koles studjuje na politechnice (nie wiem jaki dokladnie wydzial) ale wiedze ma OGROMNĄ :!: I wlasnie to mnie zdziwilo... aczkolwiek hmm on jeden kontra duzo innych... leczy czy ktos z tych innych studjuje cos zwizanego z elektronika? A w takim razie czy VRs=MOSFET?? http://overclockers.com/tips1104/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze by pogadaco abitach i a nie pisowni mosfecików? ;D

Mowa nie ejst o pisowni a o Abitach jak najbardzie. Bo wsumie chyba warto wiedziec czy to co nazywamy mosfetami naprawde nimi jest... Bo troche glupio by bylo jakby nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...