Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy każdy Abit NF-7 posiada regulację napięcia

chipsetu ???? no i czy owa regulacja w czym kolwiek pomaga ?

Na dniach chcę wymienic mojego Umęczonego EPOXA

coś ostatnio mi zasłab , napięć nie trzyma ,FSB też kulawe

trza sie przesiąść chyba na ABITA NF-7 v2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegow

 

i znowu moj blogi stan zakloca prblemik dosc dziwnej tresci:

 

mianowicie moj kompik oparty oczywiscie na NF7-s miewa zwiechy (powiecie pewnie "nic nowego"), ale ja miewam zwiechy tylko i wylacznie jak kompik sie "nudzi":). Konkretnie kompik lapie sccreeenshota jak np zostawiam go na noc i dziala tylko kazaa w innym przypadku (gry, divx, word itp) nie ma mowy o jakich kolwiek problemach. Dolookalem sie jednak ze jak na noc oprocz kazyy wlacze jeszcze winampa to kompik spoko sobie dziala cala noc, ale jak zapomne o winampie to kolo 3-4 rano wisi:((

 

Config: NF7-s antek 1,7XP @ 2144/2244, kingstony 2x256 Dual, radek 9100, WC, chieftec 360 DF maxtor SATA, zloty zalmanik z dodatkowym przeciagiem, bios najnowszy od Abita.

 

Krecilem przy napieciach, i ustawieniach pamiatek, chlodzenie jest oki, ale i tak wydaje mi sie ze jak by cos bylo skopane to by sie wywalal na katowaniu a nie spaniu.

 

Jesli ma ktos jakies pomysly bede wdzieczny za pomoc

pozdrowka

Golu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 3,3V mozesz jedynie podnieść modując zasilacz. Płyta nie ma nic do tego a szkoda :( bo sam bym sobie podbił to napięcie do 3,5V

 

 

Testowałem FSB246 GM i musze przyznać ze ten program to prawdziwa maszynka do katowania pamięci ;) aczkoliwek dla mnie dziwne bo wywalało mi mnóstwo errorów których nie było w mem tescie i win memory coś tam.

 

Co najciekawsze system jest w pełni stabilny, prime i inne gady chulają bez problemu,komp druga dobe idzie na takich ustawieniach 24h na dobe i liczy seti wiec obciążenie 100% zero zwisów i innych przygód typu resety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7-s rev2, A1700xp, Infineon 400,

dajcie mi jakas rade bo mi rece opadaja

przy magisterce od 220-224 wszystko hula jak nalezy po wejsciu na 225 dzwiek po paru minutach zawiesza sie lecz komp dziala stabilnie!

przy 227 winda sie laduje pochodzi pare minut i nastepuje samoistny reset niezaleznie od ustawionego napiecia na mostek.

Podejzewalem pamieci i juz chcialem je zmieniac ale nawet przy 224 chodzi wszystko spoko nawet przy 2.6V :evil:

Wylaczenie opcji CPU Interface nie pomaga nawet a objawy wystepuja nawet przy skreconym proclu do 1.5G :evil:

POLUDNIE CHLODZONE ! L12 MOD JEST!!!

Jakies pomysly? Cyzby tafil mi sie az tak z<span style="color:red;">[ciach!]</span>y egzemplaz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie podniosles napiecie NB na maxa bo przy magistrali ponad 200 to koniecznosc (przynajmniej u mnie). No i poluzuj timingi, to powinno pomoc. No i to z dzwiekiem to moze byc problem chlodzenia SB a w zasadzie jego braku. Zaloz radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp druga dobe idzie na takich ustawieniach 24h na dobe i liczy seti wiec obciążenie 100% zero zwisów i innych przygód typu resety

Seti nie obicaza kompa tak mocno ... prime juz jest lepszy szczegolnie ten nowszy (ver 23.7.1). Spróbuj czegos hardcore'owego np: Kodowanie dekdowanie formatu ape czy inne takie tam :) .. procesy IDLE jakos nie obciązaja tak super mocno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde mam problema. Wgrałem biosa 22d oficial ustawiam procka na 11x200@1.725 i płyta milczy .. :/ no to reset płyta wstaje win sie ładuje i działa stabilnie przez jakieś 30 min co bym nie robił potem blue screen (w hot cpu linia dokładnie prosta przez jakieś 15 min ) nie wiem co jest ?? chciałem wgrać 21d i ale link z abita nie działa :[. Jakieś pomysły Panowie ?? (Mosfery chłodzone 80x80@5v letnie podczas pracy, procek max 47* sb(radiator+cooler z kieszeni) nb nie ruszane )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde mam problema. Wgrałem biosa 22d oficial ustawiam procka na 11x200@1.725 i płyta milczy .. :/ no to reset płyta wstaje win sie ładuje i działa stabilnie przez jakieś 30 min co bym nie robił potem blue screen (w hot cpu linia dokładnie prosta przez jakieś 15 min ) nie wiem co jest ?? chciałem wgrać 21d i ale link z abita nie działa :[. Jakieś pomysły Panowie ?? (Mosfery chłodzone 80x80@5v letnie podczas pracy, procek max 47* sb(radiator+cooler z kieszeni) nb nie ruszane )

0....moze powinies dac jakies lepsze chlodzenie na MOBO

albo problem lezy w tym ze blokade temp.....proc osiaga max i komp sie resetuje......albo jakis element jest niedociśniety...lub zle założony

1....wieksze vcore......

2 ......jak z zasilaczem ?? jaki masz ???

3......z tych wczesniejszych postów....wyczytałem na tykim ustawieniu

11x200x1.725V kiedys wszystko chodziło stable tak???

4.....ja osobiscie sprobowałbym z jakims biosem do wyzszych FSB......tutaj nadawałby się jakis modowany

d10 Equito, 3D Fire, Ice, albo Beta KING......tych oficjalnych biosów od ABITA nie polecam........u mojego kumpla na BIOSIE 3D Fire...... pomogło....a miał podobny problem......tylko z wyższym FSB...to chyba było FSB 220 lub coś wiecej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u was sprawa z temperaturkami przy FSB >240?? u mnie cały czas jest powyżej 50C a mam WC :!: woda letnia, blok na 100% dobrze przylega.

Czy to wina tych modyfikowanych biosów ? zauważyłem jeszcze że różnica pomiedzy idle a full stres wynosi 5C.

 

Co za szlag ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u was sprawa z temperaturkami przy FSB >240?? u mnie cały czas jest powyżej 50C a mam WC :!: woda letnia, blok na 100% dobrze przylega.

Czy to wina tych modyfikowanych biosów ? zauważyłem jeszcze że różnica pomiedzy idle a full stres wynosi 5C.

 

Co za szlag ?

Idle 47'C,Stress 52'C ,Vcore1.95V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde mam problema. Wgrałem biosa 22d oficial ustawiam procka na 11x200@1.725 i płyta milczy .. :/ no to reset płyta wstaje win sie ładuje i działa stabilnie przez jakieś 30 min co bym nie robił potem blue screen (w hot cpu linia dokładnie prosta przez jakieś 15 min ) nie wiem co jest ?? chciałem wgrać 21d i ale link z abita nie działa :[. Jakieś pomysły Panowie ?? (Mosfery chłodzone 80x80@5v letnie podczas pracy, procek max 47* sb(radiator+cooler z kieszeni) nb nie ruszane )

0....moze powinies dac jakies lepsze chlodzenie na MOBO

albo problem lezy w tym ze blokade temp.....proc osiaga max i komp sie resetuje......albo jakis element jest niedociśniety...lub zle założony

1....wieksze vcore......

2 ......jak z zasilaczem ?? jaki masz ???

3......z tych wczesniejszych postów....wyczytałem na tykim ustawieniu

11x200x1.725V kiedys wszystko chodziło stable tak???

4.....ja osobiscie sprobowałbym z jakims biosem do wyzszych FSB......tutaj nadawałby się jakis modowany

d10 Equito, 3D Fire, Ice, albo Beta KING......tych oficjalnych biosów od ABITA nie polecam........u mojego kumpla na BIOSIE 3D Fire...... pomogło....a miał podobny problem......tylko z wyższym FSB...to chyba było FSB 220 lub coś wiecej.....

ad 0 mostki co najwyżej są lenie procek raczej nie osiaga 60* .... źle założone radczej odpada bo wszystko działa stabilnie na 10x200x1.65

ad 2 taki jak w opisie ;) fortron fsp300-60gtp pozatym komp sie nie resetuje tylko zawiesza

ad 3 kiedyś właśnie tak działało ale teraz nie kce (to chyba przez ten bios -22d :[ )

ad 4 Qrcze tylko jak zmienie bios na nie oficjalny to utrace gwarancje?? wrazie jakby sie coś posypało :/ ?? kumpel ostrzegał mnie że w tym serwisie są BARDZO rygorystycznie podchodzą do każdego zgłosznia :/

Pomimo to prosił bym o linka do jakiś sensownych opisów tych biosów itd.

 

dzieks

 

 

ps W ostanim czasie niespodziewanie pozbyłem sie epoxa (zwarcie :/) i nie mam znowu 500 na mobo :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde mam problema. Wgrałem biosa 22d oficial ustawiam procka na 11x200@1.725 i płyta milczy .. :/ no to reset płyta wstaje win sie ładuje i działa stabilnie przez jakieś 30 min co bym nie robił potem blue screen (w hot cpu linia dokładnie prosta przez jakieś 15 min ) nie wiem co jest ?? chciałem wgrać 21d i ale link z abita nie działa :[. Jakieś pomysły Panowie ?? (Mosfery chłodzone 80x80@5v letnie podczas pracy, procek max 47* sb(radiator+cooler z kieszeni) nb nie ruszane )

0....moze powinies dac jakies lepsze chlodzenie na MOBO

albo problem lezy w tym ze blokade temp.....proc osiaga max i komp sie resetuje......albo jakis element jest niedociśniety...lub zle założony

1....wieksze vcore......

2 ......jak z zasilaczem ?? jaki masz ???

3......z tych wczesniejszych postów....wyczytałem na tykim ustawieniu

11x200x1.725V kiedys wszystko chodziło stable tak???

4.....ja osobiscie sprobowałbym z jakims biosem do wyzszych FSB......tutaj nadawałby się jakis modowany

d10 Equito, 3D Fire, Ice, albo Beta KING......tych oficjalnych biosów od ABITA nie polecam........u mojego kumpla na BIOSIE 3D Fire...... pomogło....a miał podobny problem......tylko z wyższym FSB...to chyba było FSB 220 lub coś wiecej.....

ad 0 mostki co najwyżej są lenie procek raczej nie osiaga 60* .... źle założone radczej odpada bo wszystko działa stabilnie na 10x200x1.65

ad 2 taki jak w opisie ;) fortron fsp300-60gtp pozatym komp sie nie resetuje tylko zawiesza

ad 3 kiedyś właśnie tak działało ale teraz nie kce (to chyba przez ten bios -22d :[ )

ad 4 Qrcze tylko jak zmienie bios na nie oficjalny to utrace gwarancje?? wrazie jakby sie coś posypało :/ ?? kumpel ostrzegał mnie że w tym serwisie są BARDZO rygorystycznie podchodzą do każdego zgłosznia :/

Pomimo to prosił bym o linka do jakiś sensownych opisów tych biosów itd.

dzieks

ps W ostanim czasie niespodziewanie pozbyłem sie epoxa (zwarcie :/) i nie mam znowu 500 na mobo :|

zawsze .....przed oddanie płyty na servis......mozesz przeprogramowac kosc na oryginalny BIOS...........wiec nie powinno z tym być problemó......ale jesli koniecznie musisz miec oficjalny.....to jedyny ktory bym ci polecił to d10...włąsnie do wysokich FSB......

bios d10 do rev. 2.0

http://fae.abit.com.tw/download/bios/nf7-s2/nf7d10.exe

a co do linków to tutaj......Zapraszam

http://underclock.proboards20.com/index.cg...&num=1074490537

http://underclock.proboards20.com/index.cg...&num=1077680168

http://underclock.proboards20.com/index.cg...&num=1077560037

troche duzo tego ......ale co zrobić.....jesli bys juz sie zdecydowal...to polecam....3D FIRE, BETA KING, EQUITO, ICE, 4X4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tego właśnie szukałem !!:) Dowiedziałem sie że kumpel ma programator wiec nie bedzie problemu :D

 

 

Kurde ale i tak to mojego problemu nie rozwiązało chyba płyta jest walnięta tylko że ona ma jakiś miesiąć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAKI BIOS polecacie do stareszej rev abita?? czy są takie co umozliwia danie vcore i vdimm do takich wartosci jak w rev 2,0?? help

Abit NF7/S Rev1.X

 

Features:- CAS Latency Auto

- AGP Spread Spectrum : 1%

- AGP Aperture Size : Disable

- System Peformance : By SPD

- Vcore Revised: 0.025 increasement (max at 2.225V)

* Beta = Rev 2.0 Timing

- SATA Bios Version:

 

2)Bios Version = 23

a) SATA 4227

http://downloads.modlabs.net/bios/Abit-NF7...R1X-23-4227.zip

B) SATA 4247

http://downloads.modlabs.net/bios/Abit-NF7...R1X-23-4247.zip

c) SATA 4247 Beta

http://downloads.modlabs.net/bios/Abit-NF7...-23-4247-BT.zip

 

2)Bios Version = 22

a) SATA 4227

http://downloads.modlabs.net/bios/Abit-NF7...R1X-22-4227.zip

B) SATA 4247

http://downloads.modlabs.net/bios/Abit-NF7...R1X-22-4247.zip

c) SATA 4247 Beta

http://downloads.modlabs.net/bios/Abit-NF7...-22-4247-BT.zip

 

To sa chyba jedyne BIOSY do NF7-S rev. 1.X gdzie vcore i vdimm są zbliozone do rev 2.0 .....pozatym te biosy są uznawane za najlepsze do rev 1.X.........przy starszych BIOSACH...............chyba vcore i dimm jest trochę mniejsze,,,,,a pozatym z tymi wydajnosc jest najlepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam opowiem dopiero jak sobie sam zjebalem (chyba) plyte?

 

Zachcialo mi sie zmieniac radiator na mostku poludniowym no to go zdjolem ale byly grudki na mostku to je nozem (matol ze mnie teraz to wiem) skrobie dziesiec minut i jest oki az tu nagle nazedzie tortur zjechalo mi i sie ujebal rezystorek pod mostkiem. No to mysle po gwarancji i po plyce kasa za naprawe sie poszla jebac!!! Ale probuje odpalic kompa i o dziwo wstal win sie uruchomil i jest oki. No to restart i sie tabliczka ukazuje ze nierpoznano urzadzenia usb i znika po trzech sekundach i tak za kazdym uruchomieniem wina, jechalem tak przez tydzien az dysku niechcialo wykrywac mam ATA 100 podpietego po SATA.

No to wylaczam usb 2.0 w bios i przepinam dysk na IDE i jest łokej.

Przepinam dysk na sata i jest luks tylko ze nie ma usb 2.0. Od czas do czasu byly problemy z dyskiem i coraz bardziej sie nasilaly to postanowilem cos z tym zrobic w serwisie mi powiedzieli 60 dych za lutowanie, a ja kumpla wzilem za darmo i lutownica w dlon(kumpla) i tak z godzine <span style="color:red;">[ciach!]</span>ia sie z rezystorkiem bardzo malym(!!!). Wlaczam kompa wstal no to wlaczylem usb 2.0 i podpiolem tam joya i modem adsl idziala tylko ze wyskakuje tablkczka na 3 sek ze jest problem z urzadzeniem usb.

Restart kompa i tu mnie jeblo po ladowaniu do ekranu zapraszamy mija 1.30 minuty (szok) tak za kazdym razem.

 

No i tu moje pytanie czy to jest spowodowane tym ze sie cos spalilo podczas nieobecnosci owego rezystorka czy to wina windowsa i po instalacji bedzie oki??

 

Co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u was sprawa z temperaturkami przy FSB >240?? u mnie cały czas jest powyżej 50C a mam WC :!: woda letnia, blok na 100% dobrze przylega.

Czy to wina tych modyfikowanych biosów ? zauważyłem jeszcze że różnica pomiedzy idle a full stres wynosi 5C.

 

Co za szlag ?

fsb 236 mhz, vcore 1,93V idle 45-47C :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAKI BIOS polecacie do stareszej rev abita?? czy są takie co umozliwia danie vcore i vdimm do takich wartosci jak w rev 2,0?? help

Abit NF7/S Rev1.X

 

Features:- CAS Latency Auto

- AGP Spread Spectrum : 1%

- AGP Aperture Size : Disable

- System Peformance : By SPD

- Vcore Revised: 0.025 increasement (max at 2.225V)

* Beta = Rev 2.0 Timing

- SATA Bios Version:

 

2)Bios Version = 23

a) SATA 4227

http://downloads.modlabs.net/bios/Abit-NF7...R1X-23-4227.zip

B) SATA 4247

http://downloads.modlabs.net/bios/Abit-NF7...R1X-23-4247.zip

c) SATA 4247 Beta

http://downloads.modlabs.net/bios/Abit-NF7...-23-4247-BT.zip

 

2)Bios Version = 22

a) SATA 4227

http://downloads.modlabs.net/bios/Abit-NF7...R1X-22-4227.zip

B) SATA 4247

http://downloads.modlabs.net/bios/Abit-NF7...R1X-22-4247.zip

c) SATA 4247 Beta

http://downloads.modlabs.net/bios/Abit-NF7...-22-4247-BT.zip

 

To sa chyba jedyne BIOSY do NF7-S rev. 1.X gdzie vcore i vdimm są zbliozone do rev 2.0 .....pozatym te biosy są uznawane za najlepsze do rev 1.X.........przy starszych BIOSACH...............chyba vcore i dimm jest trochę mniejsze,,,,,a pozatym z tymi wydajnosc jest najlepsza

dzięki:]

ps: da rade na mojej plytce flashnac biosa pod winzgrozą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchy83rok myślę że na 90 % coś się wypaliło bez tego rezystora ,z drugiej strony na co czekasz ,instalka windyXP

na drugiej partycji ( jako drugi system ) to zaledwie 35 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz nie ma zadnych tabliczek dlugiego uruchamiania. :))))))))

Chyba potrzebowal paru restartow na przestawienie sie ze juz ten rezystor jest (nie wiem tak sobie probowje wytlumaczyc).

 

Jestem bardzo zadowolony, a gwary to chyba niestracilem bo nie widac sladow lutowania.

 

Pozdro.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz nie ma zadnych tabliczek dlugiego uruchamiania. :))))))))

Chyba potrzebowal paru restartow na przestawienie sie ze juz ten rezystor jest (nie wiem tak sobie probowje wytlumaczyc).

 

Jestem bardzo zadowolony, a gwary to chyba niestracilem bo nie widac sladow lutowania.

 

Pozdro.

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Nie chcial bym cie martwic......ale kazda plyte w srevisie ogladają po dwa razy bardzo dokladnie.....tesz tak kiedys miałem........zchelas mi srubkoret i wyskoczyla rysa....ktora przecięła scierzki do pamieci........tesz wydawało mi sie ze tego nie widac......i z gwarancja bedzie wszystko OK.......a tutaj juz na samym poczatku koles ktory przyjmował płyte na servis.....juz przy pierwszym spojrzeniu widzial co sie stało.........wiec.....albo naprawde dobrze udalo ci sie to polutować.....albo bedziesz musial dobrze sie naczarowac..........aby udowodnic ze ten lut juz był........mimo wszystko.......zycze Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miałeś szczęście ja oddawałem geforca 2 gts i miał maleńską ryse przez ścieżki  kiedyś sie śrubokręt omską i nie z tego powodu padł i nie przyjeli

on nie mial szczescia .. :twisted:

chlopaki w serwisie czytali tweak'a i wiedzieli kto to VIp :P .. naradzili sie i myslą "Ty to ten od fsb 250.. to co ? oddamy mu kase zobaczymy co kupi nowego" :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...