Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie pojde na wakacje ale co mi tam

kolo nie wku... bo z CPC to tylko blok zostal i to tez nie taki jak byl tylko przerobiony (nie bede ci kozaku roztlumaczal bo mija sie to z celem)

a temperatury mam na poziomie 45' przy obciazeniu PRIME na 3d fire (na solteku wychodzilo 47)

i przy tych napieciach blok jest zimny (przeliterowac??) Z-I-M-N-Y a jesli blok jest zimny to i proc sie nie poci! kasztanie :evil:

 

SB MAM CHLODZONY!!!!!!!!!!! i NB TEZ (na NB arctic silver + wielki ALU)

 

TAK PRIME STABLE po parunastu godzinach

 

dalej uwazam ze Abit jest ekkhhmmmm XXXXXXXX

Zaznaczam jeszcze raz! Nie mialem nigdy takich problemow nawet na DRV5 na ktorej zapodawalem napiecia dla CPU o ktorych Abit moze pomazyc nie wspominajac o zakatowanym (przez mody i kombinacje)ECS z ktorym tez nigdy nie mialem problemow. Wogle ten NF7 to PARODIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh koles spokojnie bez nerwów wyjaśnij wszysko a neie sie wypluwasz :P

skad wiesz ze te problemy to nie system czy jakieś stery coś nie teges a pozatym abit tez mzoe byćz czymś niekompatybilny na pewno znajdzie sie wiecej zecy które sa niekompatybilne na ecsie a zobacz ile osób jest zadowolonych z abita:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem taki zdenerwowany bo zmienilem moja DRV5 na koszt zachwalanego abita. Do tego wyjezdzaja mi tu jak bym byl jakis lamer az mi wstyd bo pierwszy procek jaki przekrecilem to P75@100.

 

Teraz zaluje bo popelnilem blad jakich malo.

Mam z nim same problemy czy komp przekrecony czy nie.

a to mycha to camera a to tamto a to sramto i tak wkolo

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

WALCZE PONAD MIESIAC :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu zaczalbym od samego poczatku....

 

swieza instalacja Windows, sterowniki np. 2.45, nie 3.13, bo np u mnie przy nich trace ok. 120MB/s w sandrze. BIOS - przesiadz sie np. na d18 albo d22_Alpha1... pamieci w sloty 2 i 3... i od poczatku krec ten system... zostaw vdd na poczatek w spokoju na 1.6v - 1.7v

faktem jest. ze plyta moze byc grymasna, co nie oznacza, ze nie do pokonania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszales o czyms takim jak konflikty sprzetowe? one byly zawsze, sa i beda w przyszlosci. to ze sie twoja plyta z czyms gryzie i masz przez to problemy nie oznacza od razu ze to wina plyty. moze jest ona tak zajebista ze nie wspolpracuje poprawnie z innymi marnymi komponentami... zmien na porzadne (nie mowie ze nie masz) a bedzie okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem taki zdenerwowany bo zmienilem moja DRV5 na koszt zachwalanego abita

za cos go chwalą no nie? to nie propaganda .. nie te lata .. uspokuj sie koles wez se relanium i wyloozuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marne komponenty :wink: JASNE Moze z NASA zapozycze do tej kosmicznej plyty? :lol:

 

Chaos spokojnie to jeszcze nie nerwica. Jestem zly z wymiany bo plyta jest niedopracowana i niech mi ktos powie ze nie. Ach te awarie, spochniete kedziory, spizdzone mostki, niedopracowane biosy......itp

 

Powiem jeszcze ze przed wymiana mialem Kyrusa od Herculesa i tez sie ostro wkurzylem (..) ale to wina nowego AGP wiec nic do plyty (wymiana grafy). Ale jak doszly wyzej wymienione problemy to ... :evil: Sam widzisz, i jak tu sie nie wkurzyc? Wczesniej komp byl mniej wydajny i mial mniej bajerow ale dzialal jak nalezy a to sie liczy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu zaczalbym od samego poczatku.... 

 

swieza instalacja Windows, sterowniki np. 2.45, nie 3.13, bo np u mnie przy nich trace ok. 120MB/s w sandrze. BIOS - przesiadz sie np. na d18 albo d22_Alpha1... pamieci w sloty 2 i 3... i od poczatku krec ten system... zostaw vdd na poczatek w spokoju na 1.6v - 1.7v

faktem jest. ze plyta moze byc grymasna, co nie oznacza, ze nie do pokonania :)

NO COMMENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam kilka osob ktore maja abita i nikt nie narzeka (moze poza klopotami z dzwiekiem). tutaj na forum jest kilkuset forumowiczow z nf7 i tez 99% nie ma z nia klopotow. a jesli juz to sa to rzeczy do rozwiazania. wiec moze naprawde masz pecha i jestes w tym 1%.

Zresztą ja zawsze powtarzałem znajomym: do komputerów to trzeba mieć szczęście." (to sie tyczy i komponentow i bezawaryjnej pracy systemow operacyjnych przez dluzszy czas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Uwazam Abita NF7 jako produkt nieudany ktory wymaga wprowadzenia REV3  :twisted: ,a potem pewnie REV4 bo wszystkiego nie zalataja :evil:

co ty pierdzeileisz jaki nieudany produkt pogieło cie nie ma lepszej płyty na rynku a ty wyjezdzasz ze to nieudany produkt, niepowiem kto tu jest nieudany, lepiej buyś sesam przykleił radiatorek na nb to by ci nieznikały uządzenia za które odpowiwada sb

A może masz trefną myche ??

Z NF7 mam doczynienia już parę miechów i owszem mobo ma chumory ale nie jest złe (przeszły przez moje łapki kilka egzemplarzy) osiąga łatwo fsb rzędu 245 ...

"pierd... synuś, że głowa boli"[/color]

 

pisze sie "humory" - _Vip_ (sorry ale to wali po oczach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inny problem z tą płyta :(

Nie wiem jak podłączyć do niej głośniki Inspire 5.1... Po podłączeniu grają tylko te z przodu :( Ustawienia w systemie zmieniłem... Wyczytałem, że powinien się zainstalowac panel do karty muzycznej, ale u mnie jest tylko zwykły windosowski głośniczek :(

Głośniki działały wcześniej na drugim kompie na SB 5.1 i wszystko było ok.

Próbowałem uruchomić program do karty muzycznej bezpośrednio z płytki, ale pokazuje "Inicjalizacja sterownika audio nie powiodła się" :( W tym katalogu są też pliki *.mp3, które służą chyba do testu głośników - co dziwne po ich odpaleniu głoś jest zw wszystkich głośników- ale mp w winampie grają tylko 2 :(

Prosze o pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos spokojnie to jeszcze nie nerwica. Jestem zly z wymiany bo plyta jest niedopracowana i niech mi ktos powie ze nie. Ach te awarie, spochniete kedziory, spizdzone mostki, niedopracowane biosy......

Sys@k" -syneczku zamknij paszcze bo ci do niej naszcze !!!!

Zastanów sie najpierw co mówisz ....

 

nie mozna mówić ze cos jest do [gluteus maximus].....skoro duzo osób ma, nie narzeka....a bardzo dużo sobie chwali NF-7S

ja osobiście jestem bardzo zadowolony.....dwa razy mialem mozliwosc wymiany na AN7 ale zostałem przy NF7 bo nie mam z nią żadnych problemów..

Sys@k co ty mówisz........

*niedopracowane BIOSY !!!! właśnie do ABITA są wydawane najlepsze modowane BIOSY.....zadna płyta nie ta tylu i wlasnie takich dopracowanych BIOSÓW, rzeczywiscie czasami zdardza sie ze ten sam bios na dwóch takich samych plytach dziala inaczej ale to mozna zalatwic wgrywając inny.....

*Jestem bardzo ciekawy co masz na myśli mówiać

spochniete kedziory

spizdzone mostki

 

tak bardzo zachwalasz Solteka...z znim tesz są kłopoty i problemy.....nie mozliwe, a jednak? w dzisiejszych czasach nic nie jest doskonale.... ..moze poprostu osoba która posiada NF-7 nie umię jej obsługiwac....jest tzw...laikiem.....jesli tak jest to kup sobie ECSa z nimi nie ma zadnych problemów......wszystko chodzi na TIP-TOP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co klocic.... i tak nie uda sie ciebie przekonac...

jezeli ci nie chodzi jak trzeba i nie mozesz sobie poradzic z "naprawa" tego to sprzedaj w pi... moze ktos inny bedzie lepiej wiedzial jak sie z ta plyta obejsc...

 

EDIT: chyba, ze rzeczywiscie jestes wsrod tego 1% pechowcow, ktorzy trafili na wadliwy egzemplarz... ja jednak tak szybko bym sie nie popddawal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co klocic.... i tak nie uda sie ciebie przekonac...  

jezeli ci nie chodzi jak trzeba i nie mozesz sobie poradzic z "naprawa" tego to sprzedaj w pi... moze ktos inny bedzie lepiej wiedzial jak sie z ta plyta obejsc...

 

EDIT: chyba, ze rzeczywiscie jestes wsrod tego 1% pechowcow, ktorzy trafili na wadliwy egzemplarz... ja jednak tak szybko bym sie nie popddawal

Dokładnie.....sprzedaj w p....... i Kup sobie tego wymarzonego Solteka.....ale bardzo bym sie nie zdziwil gdybys z Soltekiem mial podobne problemy......mogl poprostu trafic ci sie taki model z ktorym nie miales problemów.....a z nową płytą bedzie ich jeszcze wiecej.......bo z tego co pamietam............starsze solteki byly tym bez problemowymi

 

 

Ale kłótnie możemy uznać za zamknietą........ten topic służy do pomagania sobie...a nie wrzucania, wyzywania sie i kłótni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdans1: http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97...8&Software=True najnowsze stery, tam jest panel i wszystko ustawisz.

 

Ja mam pytanie czy ktos probowal podlaczyc cyfrowe glosniki do tego abita nf7 tam jest napisane, ze wyjscie jest spdif, tyle ze jak sie za pozno przekonalem optyczne. Ja mam glosniki podlaczane do spdifu liva (coaxial). Nie ma tam opcji zworkowej zadnej? Szukalem w necie, tak z czystej ciekawosci bo poki co live dobrze pracuje. To urzadzenia do zmiany optycznego spdifu na coaxial spdif kosztuja przy zachowanej transmisji Dolby digital okolo 40$. : P To juz lepiej nowego liva kupic. ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sys@k" -syneczku zamknij paszcze bo ci do niej naszcze !!!!

Zastanów sie najpierw co mówisz ....

H.u.j.a do [gluteus maximus] szukasz cweluchu ! ?

Moje wypowiedzi sa jak najbardziej przemyslane i uzasadnione!

Staram sie byc kulturalny ale chyba czas pokazac pazurki !

 

nie mozna mówić ze cos jest do [gluteus maximus].....skoro duzo osób ma, nie narzeka....a bardzo dużo sobie chwali NF-7S

JA JA its GOOD. Chwala bo maja ABIT na opakowaniu, niezabardzo wiedzac co kryje sie glebiej.

 

ja osobiście jestem bardzo zadowolony.....dwa razy mialem mozliwosc wymiany na AN7 ale zostałem przy NF7 bo nie mam z nią żadnych problemów..

Sys@k co ty mówisz........

*niedopracowane BIOSY !!!! właśnie do ABITA są wydawane najlepsze modowane BIOSY.....zadna płyta nie ta tylu i wlasnie takich dopracowanych BIOSÓW, rzeczywiscie czasami zdardza sie ze ten sam bios na dwóch takich samych plytach dziala inaczej ale to mozna zalatwic wgrywając inny.....

Mowiac biosy chodzilo o kostki ktore padaly z niewiadomych przyczyn. Power off i muma na dzien nastepny :evil:

 

tak bardzo zachwalasz Solteka...

tak zachwalam Solteka bo wiem za co place (JAKOSC) a nie ilosc bajerow ktore sprawiaja same problemy. Terazniejszego Abita mozna porownac do terazniejszej TP SA. :idea:

 

REKLAMA

Kupujta wiecej produkta firma Abita. Wspaniale doznania dzieki pierdziawce Sunds Strom, ekstra bonus Seriale Atae. Super mega wydajny chipset Nvidia. Nie zastanawiajta sie przeciaz na tweaka.pl to najbardziej zachwalana plyta BUAHAHAHA. A wrazie problemow od czego jest forum hehe, a jak co to wymienisz tylko niedzialajacy sprzet :cry: bo plyta tak wysokiej klasy jest strasznie niekompatybilny :idea: BUAHAH

 

PS Nigdy nie widzialem tyle zwrotow do servisu co tego shitu NF7. Ostro przebil tak niedocenionego ECS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam kilka osob ktore maja abita i nikt nie narzeka (moze poza klopotami z dzwiekiem). tutaj na forum jest kilkuset forumowiczow z nf7 i tez 99% nie ma z nia klopotow. a jesli juz to sa to rzeczy do rozwiazania. wiec moze naprawde masz pecha i jestes w tym 1%.

 

99% powiadasz ahh to bardzo ciekawe. jakos parenascie topicow w tym temacie o NF7 jest o wyslaniu do servisu z roznorakich hardwardowych przyczyn (ktore lataja programowo wyszkoleni specjalisci programisci)

:arrow: oczywisciej plyt jeszcze dzialajacych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starsze solteki byly tym bez problemowymi

solteki na VIA dalej sa bezproblemowe 8)

 

Tak zamierzam sprzedac ten badziew i kupic cos od Solteka na VIA.

Bede mial przynajmniej z glowy NIEKOMPATILNOSCI plyty z kosmosu.

Chetnych do kupna zapraszam na PRV.

 

a i jeszcze jedno pierwszy raz mam niechec do wlaczania swego kompa przez ta plyte. AAGGRRHHH ta czasem nie dzialajaca mycha AAGGRRHHH ten trzeszczacy Sound Storm (to ma byc dziwiek?)AAGRRRHHH ta wylaczajaca sie kamera AAGGGRHHHHH ten z<span style="color:red;">[ciach!]</span>y ABIT NF7

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

SŁABO :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niemsz sie co bać twoje wypowiedzi na pewno zaowocują urlopem

bedziesz mgół sobie w tedy kupić swojego kompatybilnego ze wszyskim ecsa i kreicc na nim ile w lezie, a zycze ci powodzenia bo te idealne ecsy sie swietnie kreca fsb 250 chodzi na nich bez najmniejszych problemów to nic ze nawet v na niczym nie mzoesz zmieniac ale to sa idealne ecsy których w ogóle ale to w ogóle nie ma naserwisach

weś tacy tepi ludzi do których nic nie dociera to niech sie na podwórku chwala oasiagnieciami na ecsach

ciekawe jak duzo dumy wytwozył by esc po zapodaniu 2.3v i fsb 250

 

oile mam rozumieć to twierdzisz równiez ze gdyby na ecsach ludzie tak krecili jak na abitach to abitów i tak było by wiecej na serwisie no nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh i znowu swoje co mi z plyty ktore poleci na FSB 1Ghz i bedzie wypieprzac konkurencje, jak non stop bedzie sie jebac MOZE W STANIE NIEWAZCHOSCI PROBLEMY NIE WYSTEPUJA

 

ECS nie jest do krecenia, ale zlego slowa o niej nie powiem bo chodzi(la) jak ma chodzic.

 

Brzydze sie abitem tak jak i moj kumel ktory szukal stabilnej plyty.

Niestety jego nf7 odwiedzil juz servis 2krotnie, a kolo nie kreci i nie bawi sie wogle kompem, sluzy mu do pracy, i tez wczesniej mial ECS a teraz takze beczy bo mogl zostac na dobrym sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H.u.j.a do [gluteus maximus] szukasz cweluchu ! ?

1. jeszcze jedna taka odpowiedz i odpoczniesz troche od forum

2. nf7 to obecnie najbardziej polecana plyta bo jak slusznie zauwazyl vadeer 99% nie ma z nia problemow - jezeli ty masz to winy szukaj w swoim sprzecie badz umiejetnosciach

3. jeszcze raz polecisz 3 postami pod rzad to rowniez odpoczniesz od forum - nie wiesz do czego sluzy przycisk Dołączona grafika ?

 

nikt tu nie potrzebuje agresowrow, prowokatorow i chamow ...

 

stawiasz wyzszosc ecs'a nad abitem twoja sprawa - tylko udowodnij to ... lecz nie pyskowkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam chyba nie wiesz o czym piszesz z tym padaniem biosow, itp itd... (wymyslane rzeczy). nigdzie nie jest napisane ze abit jest najlepszy i nikt tego nie powiedzial. nie da sie jednak ukryc ze "daje rade". dlaczego oceniasz marke i plyte po tym ze masz z nia problem. wez luknij do topica o Solteku i poczytaj troche. ludzie tam tez narzekaja. zreszta nie wiem o co tobie wogole chodzi. to jest topic ktory ma pomagac ludziom w rozwiazywaniu problemow. masz problem z nia to zadaj pytanie, a ktos moze znajdzie rozwiazanie. nie masz problemow to nie pisz wogole. a jesli twoim najwiekszym problemem jest to ze juz masz ta plyte to mozesz ja przeciez sprzedac. to ze sie klocisz, wyzywasz ludzi i narzekasz na abita ( lub plyte nf7 sama w sobie), a plyty nie zamierzasz zmienic swiadczy o niekonsekwencji albo o tym ze nie wiesz co napisac to narzekasz. sprzedaj i bedzie spokoj. wzrosnie odsetek zadowolonych userow... z plyty nf7 i wogole fimy abit.

 

p.s. i dobrze sie stalo. poprostu ten pan jest strasznie nerwowy i niekonsekwentny jak juz pisalem (ale chyba niekonsekwencja nie konczy sie na abicie). :wink: mamy zlego moderatora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H.u.j.a do [gluteus maximus] szukasz cweluchu ! ?

Moje wypowiedzi sa jak najbardziej przemyslane i uzasadnione!

Staram sie byc kulturalny ale chyba czas pokazac pazurki !.

poszukaj sobie c...a w rodzinie......albo w lustrzanym odbiciu.....a tak pozatym to c...j ci w ucho....bo...w d..e.....to dla ciebie za duża...przyjemność........a pazurki sie obcina a nie pokazuje brud pod nimi

 

Przepraszam wszystkich moderatorów i kulturalnych użytkowników forum tweaka......ale jak tutaj być spokojnym, kiedy ja delikatnie....syneczku....a ktoś mi jedzie...od.......c....i i c....w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się znowu wtrącę :)

 

Dzięki @Nuttie za link do sterowników- teraz już jest wszystko ok.... np prawie wszystko :(

Mam znowu pytanie - co zrobić żeby Winamp 5 grał ze wszystkich 6 głośników? Bo teraz grają tylko dwa z przodu... a na dodatek jakoś dziwnie charczą :( (przynajmniej mi się tak wydaje). Jakoś z SB 5.1 nie maiłem takich problemów :(

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche lipa, ze na mobo jest tylko jedno wejscie typu "cdin" tam tez trzeba podpinac kabelek od tunera tv Aux. Jak ktos ma obie rzeczy to musi sie zdecydowac na 1. ; ) Albo kupic SB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale keidy ci nie gra na 6 głosnikach tylko w winampie czy wszedzie ??

a poczatek masz opcje saund storma obok zegara tam przestawiasz na 6 głośników a puznije masz opje w winampie i tam przestawiasz jako gl stertownik dzwieku na nforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu w Winampie można to zmienić? Mam wersję 5 i nie mogę się doszukać :( W innym programie mam głos we wszystkich głośnikach... dodatkowo w Winampie słychać takie "charczenie" w tych głośnikach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...