Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przyklejonego niebieskiego zalmana na taśmie. Niestety odpadł :( Najlepiej jakbyś poza taśmą użył jeszcze jakiegoś kleju, albo silikonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na NB złotego zalmana przyklejonego na silikonie takim czerwonym do uszczelniania silników i trzyma bardzo mocno, można sobie mobo podnosić za radiator i trzyma a poza tym daje sie elegancko usuwać, nie stawia oporów i co najlepsze nie zostaje na układach el. tylko zawsze na radiatorach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na NB złotego zalmana przyklejonego na silikonie takim czerwonym do uszczelniania silników i trzyma bardzo mocno, można sobie mobo podnosić za radiator i trzyma a poza tym daje sie elegancko usuwać, nie stawia oporów i co najlepsze nie zostaje na układach el. tylko zawsze na radiatorach :)

A mugł byśpodać jakiegoś linka żbeby kupić albo choćby zobaczyć jak wygląda ten silikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HM nie wiem czy wogóle coś takiego ktoś oferuje przez net, podejdź do pierwszego lepszego motoryzacyjnego i poproś o czerwony silikon do uszczelniania silników wytrzymały na temperature, mój ma akurat wytrzymałość do 650F czyli coś koło 300-350 stopni Celcjusza.

 

 

Edit

 

znalazłem coś takiego więc niewiele sie pomyliłem co do temp które podałem

 

http://www.hipernet24.pl/prodinfo.php?item...pkt_id=&pro_id=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam żeja nie w temacie, ale ....

Co to za płyty z tymi kolorowymi bankami. Za dużo ludzi nie wie jak układać DualDDR czy po prostu to jakieś odrzuty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu Abit zmienil sobie wyglad plyty , uatrakcyjnil ja kolorystycznie chcac zdobyc wieksza rzesze nabywcow. Ma to na celu zwiekszenie wplywow ze sprzedazy tych plyt . :wink:

 

pisanie pracy mgr zle na mnie wplywa tzn chcialem powiedziec ze zauwzylem wiele negatywnych skutow plynacych z pisania pracy :lol: :wink:

 

 

Mi ta plyta pomyka ladnie , nawet d10b4 wchodzi bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym sie nie przejmuj nigdy nie bedziesz mial dokladnie bo albo zsilka da mniej/wiecej albo czujnik poda inaczej

Tez zauważyłem, pewną zależność Vcore od +12V.

 

Im bardziej zbliżony do +12V tym wiekszy overvolting CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to:

 

mam bartona 2500+(40 tydz. 2003, odblokowany mnożnik) -> 3200+. Na początku chodzil na coolerze boxowym amd, prime kilkanaście godz. ok. Po 2 miesiącach kupilem wc ThermalTake Aquarius2 - robiłem eksperymenty - prime ok. Minęło pare miesięcy dodalem ramu, zmienilem zasilacz na chieftec 420 i prime wysypuje sie po 5 min. temperatura rdzenia 45 - 48 st. w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie dzieje jesli nie podepne tego dodatkowego napiecia 12v (od p4)? mialem tak dluzszy czas i podkrecalo sie dobrze a teraz moge jeszcze lepiej podkrecac (2500mhz mam luzacko) czy tylko to to daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu posiadania Abit NF7-S wiatraczek na płycie mnie juz zdenerwował, więc kupiłem złotego Zalmana ( oczywiście wyciaganie wszystkiego ) i zauwazyłem po wymianie podniesienie się temperatury na cpu o 5 stopni bo jednak ten wiatraczek owiewał radiator od cpu.

Mam tez pytanie czy cos takiego tez wam sie dzieje,

po podłączeniu wiatraków do zasilacza i cpu, pokazywał mi tylko obroty witraka na cpu, potem po wyłaczeniu komputera i przelozeniu kabelka z SYS do CHA miałem wskazania, a teraz znowu po ponownym zalozeniu wiatraka, nie pokazuje mi ani SYS ani CHA, w czym moze buc problem ( wiatraki sprawne Arctic ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten abitowy wiatraczek zmiajsza ci temp proca o 5*C to gratuluje :) Musisz miec niesamowity cooler na CPU :)

A co do czujnikow to olej. Ja mam tak ze jak fsb<200 to 4 czujniki a jak > to juz 5 :) A temp to o kant [gluteus maximus] bo niektore pokazja na minusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak mam dobry ( Arctic Copper Silent 2M ) ale fakt jest taki że ciepełko z chipsetu podgrzewa teraz radiator, a orginalny wiatrak Abit miał duze obroty i rozdmuchiwał ciepło.

Te 5 stopni to na obrotach 1600, na wysokich nie ma tak duzej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składam koledze komputer i nie wiem czy abit nf7 (bez -s) ma jaki kolwiek wbudowany dżwięk. wiem ze nie ma soundstroma, ale czy jest cokolwiek innego? pytam, bo niby w kazdej płycie juz jest dzwiek, ale nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składam koledze komputer i nie wiem czy abit nf7 (bez -s) ma jaki kolwiek wbudowany dżwięk. wiem ze nie ma soundstroma, ale czy jest cokolwiek innego? pytam, bo niby w kazdej płycie juz jest dzwiek, ale nie jestem pewien

no nie....znowu.....ktos pyta cvzy sie roznią NF-7 S i bez S......to juz nbylo 100000razy.....poczytaj sobie.........pozatym taki problem wcisnac....szukaj.....albo poszukac w google.......

PS. ABIT NF7 bez S ma wbudowany AC 97 CODEC...natomiast w wersji NF7-S jest SoundStorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problema :? wszędzie czytam, żeby chłodzić tranzystorki mocy i elementy PLL. ale gdzie do diaska są te PLL?

 

Dołączona grafika

 

MOSFETy na czerwono. a gdzie PLL? proszę o pomoc :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dolny obkleilem .. ale ten na gorze nachodzi mi radiator .. bo dalem caly jeden pasek na te 3 mosfety w lini i mi tamto zaslania

od czego konkretnie jest ten górny PLL?

:) w sumie jak macam łapka to nie jest cieply :)

(ten dolny tez nie byl cieply zreszta )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dolny obkleilem .. ale ten na gorze nachodzi mi radiator .. bo dalem caly jeden pasek na te 3 mosfety w lini i mi tamto zaslania

na Twoim rozwiązaniu początkowo się wzorowałem :wink: jednak udało mi się zdobyć radiator wyglądający identycznie jak NB32 ino ciut niższy i z płaskim spodem. pociąłem biedactwo.. i na MOSFETy wrzuciłem kostki 3x3 finy a na PL 3x4. spasowały się idealnie :D są ciut wyższe od kondziorów i wyglądają zajefajnie :twisted: a jak całośc sie sprawuje opowiem po dokładnych oględzinach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam sprawdzam praktycznie :)

obkleilem .. dziala :)

mniej sie grzeje .. = jest dobrze :>

jak wode zoloze i bedzie mniej owiewania to sprawdze jak to sie ma do praktyki na wyzszych Vcore .. na max latalme na 1.8v (real)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem małą modyfikacje zwykłego zasilacza codegen, dałem wiatrak Arctic do wdmuchiwania powietrza z komputera do zasilacza, wiatrak jest teraz dokładnie tak umieszczony ze zabiera ciepełko z nad tranzystorów i oczywiście z okolic cpu, tempearatura spadła o 6 stopni w idle i 4 stopnie w stresie, wynik uwazam za dobry i nic nie kosztujący, jedynie troszke roboty z wycieciem dziury i zaklejeniem innych wlotów do zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problemy z fire wire 1394 na tej płytce. W żaden sposób płytka nie wykrywa podłączonej kamery mini dv do tego gniazda. Wszystko jest dobrze podłączone do płyty w biosie też jest OK a XP nie może rozpoznać urządzenia, a u kumpla pod 98 z fire wirem na PCI chodzi malinka. POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

 

Mam problema kurcze kiedys procek dzialal stabilnie mi jako 11x200@1.75 teraz mam praktycznie od razu zwis w 3d2k1 nie wiem co jest :| temp na procu ok 45* zasilacz fortron 300 radek 9100 mem kingmax 400 optimal .. prosze o pomoc bios org bo na 3d fire podobnie ..południe chlodzone aktywnie

 

ps od czasu do czasu komp zalicza dziwne zwisy w systemie raz na tydzien

 

mobo pada czy procek ???

 

z góry serdeczne dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zalmana niebieskigo. Jak polecacie go użyć? Chodzi mi o to, gdzie go przyczepić.

:arrow: na NB

:arrow: na SB

Co jest wydajniejsze - oryginalny czy moze ten zalman? Narazie nie kręcę zbyt wysoko, bo nie mam do tego pamięci (bardzo słabe 400), no czasem, jak chce sobie zagrać w nowsze gierki, to mnożnik podnosze na 14 i szyne na 174

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...