Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

tez Chieftec 420W

ale wyniki po zmianie BIOSu marne

 

Ahlon JIUHB 313 - XP1700+@11x166MHz 1,7Vcore

RAM Geil Dual DDR 433 6-2-2-2 2,8V

 

 

Wczesniej smigal na 210x11 Vcore 1,75 ale to na starym biosie ktory wylaczal komp przy 62 stopniach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem problemy z osiagnieciem 200FSB z CRUCIAL PC2700 wiec zmienilem ja na SAMSUNG PC3200. Bez problemu dziala mi system przy tym FSB. Nie trzeba kupowac drogich pamieci firm OCZ lub CORSAIR to osiagnac 200FSB/ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ogolnie plytk jest suoer :-) tylkoludzie chybaza duza wymagaja od niej (jak abit dal 300 do obracania to nie znaczy ze odrazu ustawisz 290 - chwyat marketingowy) poza tym jest to plyta bardzo popularmna wsrod o/c-ow i nic dziwnego ze wychodz najaw takie a ni inne kwiatki - moim osobistym zdaniem lepej niech wychodza niz mamy sie z tym meczyc po nocach i przeklinac Abita. :-)

 

Swoja droga co do Abita mam u siebie w firmie szesc plytek i jedna nawet jest w serwerze - nie mam zadnych zastrzezen.

 

Wracajac do temat z FSB.

Bawilem sie tym troche i za kuta..... nie moglem ustawic wiecej niz 205 od razu (np. 210,215,200 itp.). Ale cos mi zaswiatlo w glowie i przestaialem FSB co dwa do gory teraz mam 215 i chodzi bez rzadnego zwisu. Cow tym jest skoro nie chcial sie uruchomic przy wiekszych FSB od razu. :-)

 

Miłe jest życie ... O/c- ra :-) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez Chieftec 420W

ale wyniki po zmianie BIOSu marne

 

Ahlon JIUHB 313 - XP1700+@11x166MHz 1,7Vcore

RAM Geil Dual DDR 433 6-2-2-2 2,8V

 

 

Wczesniej smigal na 210x11 Vcore 1,75 ale to na starym biosie ktory wylaczal komp przy 62 stopniach :(

Nowy bios robi niestety to samo. Jedynie co zmienli tak na prawdę to zaniżyli o 10 stopni odczyt z czujnika. Mnie płyta trochę rozczarowała ze względu na te 62 stopnie. Nie moge napięcia na procku ustawić powyżej 1.8V bo się grzeje jak głupi i w pare chwil (przy obciążeniu) dobija do 62 i kupa. Mam nadzieję że może w następnej odsłonie nowego biosa to w końcu to poprawią. Ale naprawili sata :) a to się chwali bo korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i lekarstwa na swój problem nie znalazłem.

Płyta to NF7 (2.0), pamięci to 2xHyundai PC2100, zasilacz g*** Codogen 250 W.

 

- Czasami po wejściu do Biosu miast standardowego ekranu, pojawia się tylko cieniutki błękitny pasek i zwis...

 

- Za każdym razem gdy w biosie wejdę w opcje podglądu temperatur i napięć, po paru sekundach następuje zwis...

 

- Testy pamięci w POST lecą w kóło ze trzy razy, aż w końcu komp je rozponaje i rusza dalej...

 

Pierwsze co mam zamiar zrobić to zakup nowego zasilacza (Modecom 300W), mam nadzieję,że płyty nie będę musiał zmieniać 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i lekarstwa na swój problem nie znalazłem.

Płyta to NF7 (2.0), pamięci to 2xHyundai PC2100, zasilacz g*** Codogen 250 W.

 

- Czasami po wejściu do Biosu miast standardowego ekranu, pojawia się tylko cieniutki błękitny pasek i zwis...

 

- Za każdym razem gdy w biosie wejdę w opcje podglądu temperatur i napięć, po paru sekundach następuje zwis...

 

- Testy pamięci w POST lecą w kóło ze trzy razy, aż w końcu komp je rozponaje i rusza dalej...

 

Pierwsze co mam zamiar zrobić to zakup nowego zasilacza (Modecom 300W), mam nadzieję,że płyty nie będę musiał zmieniać 8O

Chyba nie czytałeś ze zrozumieniem bo nie podajesz żadnych szczegułów konfiguracji. Wypisz wszystko co masz wsadzone w płytę to popierwsze. Po drugie spróbuj zrobić tak. Wyłącz kompa odłącz zasilanie wyjmij z płyty baterie poczekaj z 5-10min włuż bateryję na miejsce odpal kompa wejdź do biosu od razu wciśnij F10 zapisz zmiany i zobacz czy wtedy będzie dalej szaleć.

 

Zapomniałem dodać na wszelki wypadke przestaw jeszcze zworkę na kasowanie cmosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytałeś ze zrozumieniem bo nie podajesz żadnych szczegułów konfiguracji. Wypisz wszystko co masz wsadzone w płytę to popierwsze. Po drugie spróbuj zrobić tak. Wyłącz kompa odłącz zasilanie wyjmij z płyty baterie poczekaj z 5-10min włuż bateryję na miejsce odpal kompa wejdź do biosu od razu wciśnij F10 zapisz zmiany i zobacz czy wtedy będzie dalej szaleć.

Co jeszcze? AthlonXP1700, SBLive, 2xnapęd optyczny, Barracuda i to wszystko. Bios resetowałem już kilka razy (przez zworę) i nie sądzę aby wyjęcie bateryjki w czymś pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się. Przez zworę ten bios się właśnie niechce do końca zerować. Wyjmij bateryję i sprawdź.

 

Ale opisz dokładnie co masz ustawione w biosie - jak ustawione podkręcanie, jak ustawione taktowanie pamięci czy synchro czy asynchro, i jaki COOLER (bardzo ważne) czy masz dobrze grafike włożoną, czy jest wogle sprawna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i lekarstwa na swój problem nie znalazłem.

Płyta to NF7 (2.0), pamięci to 2xHyundai PC2100, zasilacz g*** Codogen 250 W.

 

- Czasami po wejściu do Biosu miast standardowego ekranu, pojawia się tylko cieniutki błękitny pasek i zwis...

 

- Za każdym razem gdy w biosie wejdę w opcje podglądu temperatur i napięć, po paru sekundach następuje zwis...

 

- Testy pamięci w POST lecą w kóło ze trzy razy, aż w końcu komp je rozponaje i rusza dalej...

 

Pierwsze co mam zamiar zrobić to zakup nowego zasilacza (Modecom 300W), mam nadzieję,że płyty nie będę musiał zmieniać 8O

obstawiam skrzynkę piwa na zasilacz :) u mnie Codegen 300W nie chciał chodzić z 1700+@2400+ (1.85) z MSI Kt4V kiedyś :) a co dopiero taka 250W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wcale nie jest powiedziane że to jest na 100% zasilacz. Ja swojego abita podłączałem do codegena 300wat i podkręciłem proca na nim do 2300Mhz (11,5x200) na luziku. Codegena 250 od 300 różni tylko naklejka nic więcej.

 

No chyba że wsadził w to radeona z seri 9x00 to wtedy napewno zasilacz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki ustawione na standart=266MHz, taktowanie z procem synchro, próbowałem go puszczać na 2088 bez zmiany napięć i chodził stabilnie. Zmiana szyny na 166 (pamięci także) wciąż stabilnie. Poza tymi problemami wymienionymi wcześniej, wszystko hula jak należy, a poziom ich upierdliwości jest tak naprawdę zerowy. Jednakże lubię, jak wszytko działa TIP-TOP. Spróbuję jeszcze tej bateryjki

 

P.S.

Miałem dziwne problemy z Livem. Osadzony w PCI nr3 powodował blue screeny. Po przestawieniu w slot 5- jak ręką odjął :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień tego titana na SPIRE FALCON ROCK II bo jest tani jak barszcz kosztuje zaledwie ~50zł i jest bardzo cichy i wydajny.

Jeszcze jedno mówisz dzięki czy to znaczy że Ci zaczeło działać?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na pewno: albo pamięci albo zasilacz => tez występował pasek po wejściu do BIOS`u jak miałem badziewny 300 watt teraz z 420 Chieftec`a jest rewelacja aha testowałem już chyba 7 zasilaczy - prawdopodobnie niedługo art na www.heh.pl o tym i powiem tak NIE brać modecoma ale Deer`a 400 watt cena podobna a klasa DUZO wyższa ... a najlepiej Chieftec`a 420 dual fan Active PFC albo Antec True 430 Watt oczywiście jak masz "środki" na takie cuda

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień tego titana na SPIRE FALCON ROCK II bo jest tani jak barszcz kosztuje zaledwie ~50zł i jest bardzo cichy i wydajny.

Jeszcze jedno mówisz dzięki czy to znaczy że Ci zaczeło działać?? :)

Podziękowałem za zainteresowanie, a pomóc niestety nie pomogło :(

Znalazłem za to przypadkowo chyba dobry sposób na reset za pomocą zworki. U mnie działa zawsze:

-Odłączamy zasilanie,

-Zworka na Clear CMOS,

-Włączamy zasilanie i odpalamy kompa, który na pewno nie wstanie,

-Wyłączamy kompa, przestawiamy zworkę na odpowiednie miejsce,

-Bios zresetowany :P

 

Co do coolerów, to myślałem o jednym z CoolerMaster'ów CP5-7JDJB- tani, cichy i w miarę wydajny. Co do zasilacza to myślałem o Modecom ATX-300GT- kosztuje coś koło 120PLN i także jest "silent". Czy jest to słaby wybór? Z coolerem trochę się wstrzymam, najpierw zasilka.

 

Interesują mnie jeszcze temperatury podawane przez SeedFan'a. Która jest od CPU i wn. obudowy to już wiem. HD0- domyślam się, ale są jeszcze dwa pomiary i tych za cholerę nie mogę zidentyfikować, a mianowicie:

 

-w miarę stała temperatura, oscylująca w granicach 48 st. Początkowo myślałem, że jest to pomiar z rdzenia CPU, ale po zapuszczeniu Prime'95 temperatura od procka rośnie, ta natomiast stoi w miejscu, a w końcu obie się zrównują :?:

 

-kolejnej tym bardziej nie rozumiem. Zawsze jest minus 58 stopni 8O

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem problemy z osiagnieciem 200FSB z CRUCIAL PC2700 wiec zmienilem ja na SAMSUNG PC3200. Bez problemu dziala mi system przy tym FSB. Nie trzeba kupowac drogich pamieci firm OCZ lub CORSAIR to osiagnac 200FSB/ :D

..trzeba kupowac DOBRE kostki i SAMSUNG do takich sie zalicza. przestrzegam przed noname i wynalazkami typu SEITEC PC3200. plyta jest bardzo czula pod tym wzgledem (jak chyba wszystkie nForce2) i konczy sie to resetami albo wyrzucaniem do pulpitu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..trzeba kupowac DOBRE kostki i SAMSUNG do takich sie zalicza. przestrzegam przed noname i wynalazkami typu SEITEC PC3200. plyta jest bardzo czula pod tym wzgledem (jak chyba wszystkie nForce2) i konczy sie to resetami albo wyrzucaniem do pulpitu..

wlasnie FIRMOWE to podstawa a reszta zalezy od tego co chcesz robic?

Bic rekordy? = duza kasa za pamieci z jak najnizszym CL, albo liczyc na fuksa i probowac tanszych.

 

Jechac na FSB 200? (tak jak ja chcialem) = duzo mniejsza kasa ale gorsze timingi.

 

Ogolnie z pamieciami to jak z procami najwazniejsze jest SZCZESCIE, albo bardzo bogaty wybor (dojscie w hutrowni i testy ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i lekarstwa na swój problem nie znalazłem.

Płyta to NF7 (2.0), pamięci to 2xHyundai PC2100, zasilacz g*** Codogen 250 W.

 

- Czasami po wejściu do Biosu miast standardowego ekranu, pojawia się tylko cieniutki błękitny pasek i zwis...

 

- Za każdym razem gdy w biosie wejdę w opcje podglądu temperatur i napięć, po paru sekundach następuje zwis...

 

- Testy pamięci w POST lecą w kóło ze trzy razy, aż w końcu komp je rozponaje i rusza dalej...

 

Pierwsze co mam zamiar zrobić to zakup nowego zasilacza (Modecom 300W), mam nadzieję,że płyty nie będę musiał zmieniać 8O[/quote

 

 

jaki masz wiatrak miałem tak samo wina byłwłaśnie wiatraka na procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz wiatrak miałem tak samo wina byłwłaśnie wiatraka na procku

No to pięknie :evil:

Chciałem w miarę tanim kosztem podrasować kompa (płyta+procek), a tu okazuje się że jeszcze muszę wymienić:

-zasilacz (120PLN)

-cooler (50PLN)

-pamięcie (300PLN)

Razem daje tro jakieś 470 złociszy 8O

Pozostaje tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wybór tej płyty był dobry? Chyba jednak nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz wiatrak miałem tak samo wina byłwłaśnie wiatraka na procku

No to pięknie :evil:

Chciałem w miarę tanim kosztem podrasować kompa (płyta+procek), a tu okazuje się że jeszcze muszę wymienić:

-zasilacz (120PLN)

-cooler (50PLN)

-pamięcie (300PLN)

Razem daje tro jakieś 470 złociszy 8O

Pozostaje tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wybór tej płyty był dobry? Chyba jednak nie...

Alternatywą był wybór płyty marki MERCURY - problemów nie miałbyś żadnych ani z pamięciami ani z zasilaniem :P ta płyta przyjmuje wszystko.

Wiesz jest taka zasada żeby komp działał jak należy to zestaw komputerowy nie może mieć słabych punktów. Ty ich masz kilka ale myśle że na początek sprawdź z innymi pamięciami i zasilaczem. Cooler który masz nie powienien powodować tego typu zachowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i lekarstwa na swój problem nie znalazłem.

Płyta to NF7 (2.0), pamięci to 2xHyundai PC2100, zasilacz g*** Codogen 250 W.

 

- Czasami po wejściu do Biosu miast standardowego ekranu, pojawia się tylko cieniutki błękitny pasek i zwis...

 

- Za każdym razem gdy w biosie wejdę w opcje podglądu temperatur i napięć, po paru sekundach następuje zwis...

 

- Testy pamięci w POST lecą w kóło ze trzy razy, aż w końcu komp je rozponaje i rusza dalej...

 

Pierwsze co mam zamiar zrobić to zakup nowego zasilacza (Modecom 300W), mam nadzieję,że płyty nie będę musiał zmieniać 8O

Zasilacz może nie wyrabiać ale raczej poczytaj forum zanim zdecydujesz się na zasilacz (lub bierz o większej mocy).

Może być uszkodzona kość biosu - bądź źle zaprogramowana.

Pamięci mogą być felerne ale w tym temacie Hyundai to raczej dobra firma.

Co do testu pamięci - zwykle dzieje się tak gdy nie jest uaktywniony "quick power on self test".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie kupuje sie ekstremalnej plyty glownej po to by tanim kosztem rozbudoawc komputer

te dwa zalozenia sa ze soba sprzecze - mutually exclusive!!! :P

 

poza tym ta plyta nie jest tania - co tu duzo mowic jedna z najdrozszych pod Athlony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem problemy z osiagnieciem 200FSB z CRUCIAL PC2700 wiec zmienilem ja na SAMSUNG PC3200. Bez problemu dziala mi system przy tym FSB. Nie trzeba kupowac drogich pamieci firm OCZ lub CORSAIR to osiagnac 200FSB/ :D

..trzeba kupowac DOBRE kostki i SAMSUNG do takich sie zalicza. przestrzegam przed noname i wynalazkami typu SEITEC PC3200. plyta jest bardzo czula pod tym wzgledem (jak chyba wszystkie nForce2) i konczy sie to resetami albo wyrzucaniem do pulpitu..

ogolnie mysle ze dobrze miec dobra pamiec ale placic $200CAN za CORSAIR PC3200 512MB to wedlog mnie lekka przesada jak mozna kupic SAMSUNa za polowe tej ceny. Ogolnie rzecz biorac to tylko oplaca sie wydac takie pieniadze dla tych ktorzy se extremalni w overclockingu. Nie ma za bardzo duzej roznicy w CAS2.5 czy CAS2.0. A cena jest 2x wyzsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko o SATA.

 

Jak zainstalowac to ustrojstwo nie majac zainstalowanego systemu oraz nie posiadajac stacji dyskietek. Od 2 lat nie posiadam tego przezytku i jakos nigdy nie cierpialem z tego powodu i mam nadzieje ze i teraz nie bede ??

 

Aha a probojac ruszyc z sata na dysku z zainstalowanym WinXP, wyskakuje blad odczytu dysku ??. Czy to wina wysokiego FSB ?

Czy musze najpierw sformatowac dysk w tym programiku (CTRL+S) ???

 

Sorki ale nie wiem o co tu chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko o SATA.

 

Jak zainstalowac to ustrojstwo nie majac zainstalowanego systemu oraz nie posiadajac stacji dyskietek. Od 2 lat nie posiadam tego przezytku i jakos nigdy nie cierpialem z tego powodu i mam nadzieje ze i teraz nie bede ??

 

Aha a probojac ruszyc z sata na dysku z zainstalowanym WinXP, wyskakuje blad odczytu dysku ??. Czy to wina wysokiego FSB ?

Czy musze najpierw sformatowac dysk w tym programiku (CTRL+S) ???

 

Sorki ale nie wiem o co tu chodzi...

Instaluj na IDE Winxp potem ściąg stery 1.0.28 z netu i zainstaluj sobie SATA a potem przepnij kable i po problemie .

 

a z błędem odczytu dysku to możę być różnie ...

 

1. spróbuj odpalić dysk bez żadnej zworki w nim ...

2. spróbuj nowy bios 1.4 o ile go jeszcze nie masz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instaluj na IDE Winxp potem ściąg stery 1.0.28 z netu i zainstaluj sobie SATA a potem przepnij kable i po problemie .

 

mam zainstalowane

 

a z błędem odczytu dysku to możę być różnie ...

 

1. spróbuj odpalić dysk bez żadnej zworki w nim ...

2. spróbuj nowy bios 1.4 o ile go jeszcze nie masz ...

ad1. nie mam zadnej zworki

ad2. mam nowy bios

 

A nie wiem czy/jak konfigurowac w tym programiku od SATA (CRTL+S)?

Jedyna opcja, ktora tam dziala to ostatnia (formatowanie?).

 

ps.

nie probowalem na niepodkreconym procu. moze to to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Instaluj na IDE Winxp potem ściąg stery 1.0.28 z netu i zainstaluj sobie SATA a potem przepnij kable i po problemie .

 

mam zainstalowane

 

a z błędem odczytu dysku to możę być różnie ...

 

1. spróbuj odpalić dysk bez żadnej zworki w nim ...

2. spróbuj nowy bios 1.4 o ile go jeszcze nie masz ...

ad1. nie mam zadnej zworki

ad2. mam nowy bios

 

A nie wiem czy/jak konfigurowac w tym programiku od SATA (CRTL+S)?

Jedyna opcja, ktora tam dziala to ostatnia (formatowanie?).

 

ps.

nie probowalem na niepodkreconym procu. moze to to?

raczej to nie proc ale nie zaszkodzi spróbować , bardziej to chyba trochę nieszczęśliwy kontroler SATA ...

 

spróbuj coś poszukać ( o ile nie szukałeś )

 

na tym forum

 

http://forum.abit-usa.com/forumdisplay.php?forumid=26

 

lub na tym

 

http://www.nforcershq.com/forum/viewforum.php?f=12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...