Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Instaluj na IDE Winxp potem ściąg stery 1.0.28 z netu i zainstaluj sobie SATA a potem przepnij kable i po problemie .

 

mam zainstalowane

 

a z błędem odczytu dysku to możę być różnie ...

 

1. spróbuj odpalić dysk bez żadnej zworki w nim ...

2. spróbuj nowy bios 1.4 o ile go jeszcze nie masz ...

 

ad1. nie mam zadnej zworki

ad2. mam nowy bios

 

...

 

Z tego co wiem - po przejżeniu zawartrości pudełka (robie to zwykle po zakupie jakiegoś nowego podzespołu) 8) ABIT DOSTARCZA INSTRUKCJĘ DO SWOJEJ PRZEJŚCIÓWKI. I jest tam nawet pokazane na rysunku, że dysk ma zostac ustawiony na MASTER. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka jest spoko , ale mam dwa pytania .

Po pierwsze jak macie po dwie kostki pamieci to do ktorych bankow je wlozyliscie( 2 i 3 ?) i czy nie macie zadnych dziwnych problemow z takim ustawieniem .

Po drugie zaintalowalem pelne stery do nfroce 2 chyba z 26 MB i nie mam zadnych zakladek do ustawienia soundstorma :( , trzeba cos sciagnac dodatkowo ??.

 

Mam rev 2.0 plytki , i jak narazie 2250 mhz wyciagam :) .

Pozdrowienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banki osadza sie w kolejnosci 3 -> 2 -> 1

 

Dual dziala z 2 i 3 ale to juz bylo we wczesniejszych postach

 

 

jak to nie ma jest nForce Control Panel - uzywam nForce_2.03_WinXP_english

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem problemy z osiagnieciem 200FSB z CRUCIAL PC2700 wiec zmienilem ja na SAMSUNG PC3200. Bez problemu dziala mi system przy tym FSB. Nie trzeba kupowac drogich pamieci firm OCZ lub CORSAIR to osiagnac 200FSB/ :D

..trzeba kupowac DOBRE kostki i SAMSUNG do takich sie zalicza. przestrzegam przed noname i wynalazkami typu SEITEC PC3200. plyta jest bardzo czula pod tym wzgledem (jak chyba wszystkie nForce2) i konczy sie to resetami albo wyrzucaniem do pulpitu..

samsung ostatnio produkuje shit niesamowity...(mam np DDR266ECC który sypie się na 140MHz) a moje Seitece 333 chodzaą na 210MHzCL2 - Corsairy3000 nie chciały..... więc Twoja teoria jest do kitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wlasnie przeczytalem caly ten topic i nieznalazlem odpowiedzi - wiec sie pyatm:

1. Czym rozni sie wersja z S od tej bez S ??

2. Czy wersja bez S ma SS ??

3. Czy wydajnosc (OC) plytki z S jest gorsza/lepsza/bez zmian od wersji bez S ??

 

Musze w przyszlym tygodniu kupic nowe MOBO i zdecydowalem sie na nForce 2 :D ale chce wydac jak najmniej kaski - nie potrzebuje SATA, fiorewire, raida itp. Plytka ma byc poprostu stabilna, wydajna i nadawac sie do OC :D

 

Z gory dzieki za odpowiedzi ale juz mam tak namieszane w glowie ze niewiem co wybrac ( w palnach ylo juz EPOX 8RDA+, EPOX 8RDA3+, FIC AU13, itp) ale ABIT to ABIT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii chłodzenia....

W serii S znacząco nagrzewa się SB i chciałbym go jakoś wspomóc.

Nie chciałbym jednak dokładać 5 wentylatora do obudowy. Kupiłem takie małe radiatorki Al na pamięci CoolerMastera. Są samoprzylepne i na chip SB da sie nakleić tak 2-3. Pomoże to coś, czy tylko szkoda zachodu?

I druga kwestia - czy warto wspomóc chłodzenie stabilizatorów napięcia na płycie, np. przez dodanie takich radiatorków naklejonych na ich obudowy? Po przekątnej jeden radiatorek starcza na dwa MOSFETy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiatorki na mofsety - jak mozesz to przyklej - z pewnoscia nie zaszkodza, a moga rowniesz przyniesc stabilizacje napiecia - choc z tym roznie bywa

 

gdzies na necie znalazlem zdjecia epxa 8rda+ w IR - mofsety grzaly sie niemilosiernie (link jest chyba w przyklejonym do tej plyty)

 

co do mostka to lepiej zastosoac np zalmana ZM-BN32J

znacznie lepiej sie sprawdzi na allegro chodza po 30 PLN

 

ochlodzenie mostka przyda sie przy wyciskaniu z plyty 7 potow

 

najlepiej zamienic jeszcze orginalny went na chipsecie na wc - ale to juz drozsza zabawa

 

ZM-BN32J

http://s203.allegro.pl/photos/oryginal/13/1357/135700/13570000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej to kupic w sklepie w rodzinnym miescie nie trzeba placic za przesylke :)

 

z tego co czytalem z bartonami jest zncznie gorzej jezeli chodzi o oc, molo ktore daja wiecej niz 200 na FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja wczoraj w końcu testowo podłączyłem NF7-S 2.0.

 

- mofsety kurewsko gorące (mam radiatorki)

- SB jeszcze bardziej gorący

- cosik się gryzie z moim TwinMosami 400

- temp proca 55 stopni 8O NIEMOŻLIWE . Radiator jest po prostu ZIMNY (i to przy vcore 1.63, jak dam 1.8 to bedzie chyba ze 100 stopni LOL)

 

W tygodniu w końcu założę chyba WC to wtedy dokładnie sprawdzę na co stać ten sprzęt. Na razie mieszane odczucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wlasnie przeczytalem caly ten topic i nieznalazlem odpowiedzi - wiec sie pyatm:

1. Czym rozni sie wersja z S od tej bez S ??

2. Czy wersja bez S ma SS ??

3. Czy wydajnosc (OC) plytki z S jest gorsza/lepsza/bez zmian od wersji bez S ??

 

Musze w przyszlym tygodniu kupic nowe MOBO i zdecydowalem sie na nForce 2 :D ale chce wydac jak najmniej kaski - nie potrzebuje SATA, fiorewire, raida itp. Plytka ma byc poprostu stabilna, wydajna i nadawac sie do OC :D

 

Z gory dzieki za odpowiedzi ale juz mam tak namieszane w glowie ze niewiem co wybrac ( w palnach ylo juz EPOX 8RDA+, EPOX 8RDA3+, FIC AU13, itp) ale ABIT to ABIT :D

Ad.1 i 2 Podstawową różnicą jest dodtkowe wyposażenie wersji S: kontroler raid serialATA, a w przypadku dźwieku SS.

Ad.3 Nie wiem :lol: , mam wersję S. Wg mnie to bardziej rozwojowa odmiana - róznica w cenie ok. 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale czy napewno tylko 40zl ??

Pojde jutro do sklepoof na miescie i obadam.

Wsumie to tak bardzo mi niezalezy na SS bo i tak mam mojego starusienkiego live i sie narazie sprawuje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- temp proca 55 stopni NIEMOŻLIWE . Radiator jest po prostu ZIMNY

 

najnowsza wersja biosu rozwiazuje problem bledu w odczycie temperatury - temp spada okolo 15 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mam wersję S. Wg mnie to bardziej rozwojowa odmiana - róznica w cenie ok. 40 zł.

Bardziej rozwojowa, bo posiada...Serial ATA?

Róznica w cenie jest też znacznie większa. W jednym z większych sklepów internetowych wygląda to tak:

NF7 (2.0)- 459 PLN

NF7-S (2.0)- 560 PLN

 

Nie chcę tu bronić swojego stanowiska, ale uznałem, że kupno stówę tańszej płyty bez zbędnych dla mnie dodatków będzie najlepszym wyjściem i tak też zrobiłem. SB Live posiadam, FireWire zbędne, SATA tym bardziej...

Kto wie, może kiedyś będę żałował :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej tesh sobie kupie ta tansza bo i tak nie oplaca mi sie teraz inwestowac w SATA bo niedlugo ma wyjsc jush seraial ata II o dwa razy wiekszejh przepustowosci, Kamerki nie mam wiec firewire mi tesh nie potrzebne, sound storma bym wyprobowal ale mam live i za ta zaostrzedzona stowke moge sobie sprawiz lepsza dzwiekowkke i mi zostanie nawet jkak zmienia plyte :D

Tylko pytanie brzmi czy wersja bez S jest tak samo wydajna i czy ma takie same mozliwosc OC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie brzmi czy wersja bez S jest tak samo wydajna i czy ma takie same mozliwosc OC

Jeśli chodzi o o/c to możliwości są takie same- pełen wypas, inaczej być nie może- obie posiadają ten sam BIOS.

Natomiast co do wydajności, to nie wiem, ale różnice polegają m.in. na jednym z mostków- ten z "S" ma wbudowaną obsługę SATA, SS i coś tam jeszcze, więc teoretycznie powinna być ona taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie brzmi czy wersja bez S jest tak samo wydajna i czy ma takie same mozliwosc OC

Jeśli chodzi o o/c to możliwości są takie same- pełen wypas, inaczej być nie może- obie posiadają ten sam BIOS.

Natomiast co do wydajności, to nie wiem, ale różnice polegają m.in. na jednym z mostków- ten z "S" ma wbudowaną obsługę SATA, SS i coś tam jeszcze, więc teoretycznie powinna być ona taka sama.

Wersja "S" ma zintegrowany SoundStrom i obsluguje FireWire i SATA (ale nie sa one zintegrowane z SB, tylko sa to dodatkowe uklady na plycie) :idea: Reszta taka sama, jak w wersji bez "S"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doszukać, do czego jest zworka pomiędzy złączami USB+RJ-45 a złączem AGP.

no wlasnie ... tez przeszukalem instrukcje i nic nie znalazlem

Bo nie chciałbym popełnić takiego błędu, jak na "Piątym Elemencie".

Oni tam nie zapytali, do czego jest czerwony guzik...... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banki osadza sie w kolejnosci 3 -> 2 -> 1

 

Dual dziala z 2 i 3 ale to juz bylo we wczesniejszych postach

 

 

jak to nie ma jest nForce Control Panel - uzywam nForce_2.03_WinXP_english

I wlasnie mam duala ustawionego i sa problemy wlasnie( nie wiem czy nie przez kosci specteka , a jezeli chodzi o " nForce Control Panel " to w start menu go nie mam . Ogolnie srednio mi sie podoba ten abit , mam nadzieje ze na nowym biosie znikna moje problemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doszukać, do czego jest zworka pomiędzy złączami USB+RJ-45 a złączem AGP.

no wlasnie ... tez przeszukalem instrukcje i nic nie znalazlem

Zasilanie myszy bezprzewodowej PS/2 przy wyłączonym kompie :) w standardzie jest włączone ... co powoduje szybsze zużycie akumlatorków w myszcze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem problemy z osiagnieciem 200FSB z CRUCIAL PC2700 wiec zmienilem ja na SAMSUNG PC3200. Bez problemu dziala mi system przy tym FSB. Nie trzeba kupowac drogich pamieci firm OCZ lub CORSAIR to osiagnac 200FSB/ :D

..trzeba kupowac DOBRE kostki i SAMSUNG do takich sie zalicza. przestrzegam przed noname i wynalazkami typu SEITEC PC3200. plyta jest bardzo czula pod tym wzgledem (jak chyba wszystkie nForce2) i konczy sie to resetami albo wyrzucaniem do pulpitu..

samsung ostatnio produkuje shit niesamowity...(mam np DDR266ECC który sypie się na 140MHz) a moje Seitece 333 chodzaą na 210MHzCL2 - Corsairy3000 nie chciały..... więc Twoja teoria jest do kitu

..szczerze powiem ze nigdy nie krecilem zadnych ecc. moze wlasnie dlatego nie chca isc do gory bo to ecc. nigdy nie slyszalem zeby ktos polecal ecc do oc ale moge sie mylic w tej kwestii. z Seitecami mialem stycznosc i to wieloma (333 i 400) generalnie sa do kitu. resety, wyrzucanie do pulpitu i w duupee sobie mozna wsadzic podnoszenie napiecia czy slabsze timingi bo zwykle nic to nie dawalo. coz z tego ze chodza ponad 200 skoro ciezko mowic o jakiej takiej stabilnosci. kostek PC 3200 sprawdzilem 4 sztuki (najpierw na 8RDA+ a pozniej na NF7-S) i wszystkie kulaly stabilnie na 200 ale na MSI KT3V. na abicie i Epoxie duupa nawet przy nizshych szynach. mialem jush kiedys spore problemy z kilkoma seitecami 333 ale o tym jush kiedys pisalem. ja przez to gowno meczylem sie z kompem przez trzy tygodnie. szczerze odradzam i proponuje dolozyc do samsungow albo twinmossow. seitec to czysta loteria i ma sie 50% szans ze trafisz na kosci takie jak twoje. dla mnie gra nie warta swieczki. a co do samsungow to byl smialy test na tweaku i pamietam ze 333 wymiotly konkurencje. z tego co tesh tu lookam to nikt nie narzekal kostki tej marki. swoja droga pamietam ze sa rozne serie i trzeba najpierw oblookac co sie kupuje. a takie opinie na podstawie jednej kostki i to ecc 266 raczej tylko mącą. ja sie przejechalem kilka razy na Seitecach i dlatego odradzam. i jesli ktos nie chce tracic czasu na bieganie do sklepu, wymienianie, i znowu testowanie to proponuje dorzucic do troszke bardziej markowych np. wlasnie Samsungow. przy czym nie twierdze ze nie mozna trafic na dobre kosci Seiteca. ale podkreslam trafic bo wielu ludzi nie rozumie do konca co to slowo oznacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie myszy bezprzewodowej PS/2 przy wyłączonym kompie w standardzie jest włączone ... co powoduje szybsze zużycie akumlatorków w myszcze .

O kurcze :roll:

A jak ta zwora jest opisana? Mam taką mysz i szkoda by było baterii na takie duperele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie myszy bezprzewodowej PS/2 przy wyłączonym kompie w standardzie jest włączone ... co powoduje szybsze zużycie akumlatorków w myszcze .

O kurcze :roll:

A jak ta zwora jest opisana? Mam taką mysz i szkoda by było baterii na takie <font color="#FF0000">[ciach!]</font>...

to jest właśnie zworka pomiędzy złączami USB+RJ-45 a złączem AGP.

 

ta jedyna nieopisana w instrukcji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem problemy z osiagnieciem 200FSB z CRUCIAL PC2700 wiec zmienilem ja na SAMSUNG PC3200. Bez problemu dziala mi system przy tym FSB. Nie trzeba kupowac drogich pamieci firm OCZ lub CORSAIR to osiagnac 200FSB/ :D

..trzeba kupowac DOBRE kostki i SAMSUNG do takich sie zalicza. przestrzegam przed noname i wynalazkami typu SEITEC PC3200. plyta jest bardzo czula pod tym wzgledem (jak chyba wszystkie nForce2) i konczy sie to resetami albo wyrzucaniem do pulpitu..

samsung ostatnio produkuje shit niesamowity...(mam np DDR266ECC który sypie się na 140MHz) a moje Seitece 333 chodzaą na 210MHzCL2 - Corsairy3000 nie chciały..... więc Twoja teoria jest do kitu

Zgadzam się z fit-em samsung robi ostatnio padaki, A NIE PAMIĘCI HIGHT-ENDOWE kumpel ma 333 na B3 i nie latają nawet na 166Mhz na EPOXIE 8RDA+ :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banki osadza sie w kolejnosci 3 -> 2 -> 1

 

Dual dziala z 2 i 3 ale to juz bylo we wczesniejszych postach

 

 

jak to nie ma jest nForce Control Panel - uzywam nForce_2.03_WinXP_english

Wiesz jak widzisz mam troche postow i raczej tak uczynilem , tyle ze mam pierwszy bios i to moze dlatego .

A jezeli chodzi o dzwiek to sprawa wyglada inaczej , jak chce wlaczyc ustawienia do Sounstorma to mi pisze zebym przeintalowal sterownik do dzwieku, co zrobilem juz pare razy i nadal to samo . ( data sterownika to chyba 15 grudnia 2002 .)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...