Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

ja juz tez zglupialem ale ten CPU interface..... chyba wiecej opsob ma na enable

Jesli wzrost FSB ma isc w parze z wydanoscia to CPU Interface powinno byc na Enabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Właśnie wczoraj chciałem potestować, jak pamięci zareagowałyby przy

Single Channel

 

Tragedia :shock:

 

Przy FSB200 wywala mi błędy.. oczywiście też przywróciłem domyślne

opcje w biosie :?

 

Uszkodzony DIMM? Jest sens go oddać do serwisu (ech 2 tygodnie)

 

Tak się zastanawiam, czy wymieniony egzemplarz pogada ładodnie po

L12 modzie z 250FSB.. mostek północny to A3 według wcpuida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestli tylko ze stabilnoscia to na Disable? ; P

jak szukasz tylko stabilnosci to po co ci wysokie FSB :)

Ja nawet nie daje na Disable .. boco to za radocha :)) .. wsio ma byc na maxiora :twisted: ... twardym trza byc nie miętkim ..

Szkoda ze robic sie powoli ciepło i moje AC zaczyna momentami wymiekac (tempy nieschodza ponizej 50* .. gdzie wahały sie koło 47* :( ) na razie sobie zeszłem na 9.5x244 przy 1.74 i jest ok ..

no coz mnoznik poleci o połowke w dół chyba ... ale póki co jesszcze gorąco nie jest :)

 

a jak tam u was przy tym ociepleniu? :) szcześciaży z klimą w domu bądż WC nei pytam :))

 

u mnie w tej chwili

+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+|Sensor                       | Current  | Low      | High     | Average  |+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+|Procek                       | 48° C    | 45° C    | 52° C    | 47° C    ||Wnętrze                      | 27° C    | 24° C    | 30° C    | 26° C    ||HDD                          | 34° C    | 30° C    | 36° C    | 33° C    ||VCore                        | 1,74 V   | 1,71 V   | 1,78 V   | 1,74 V   ||Vdimm                        | 2,77 V   | 2,75 V   | 2,78 V   | 2,77 V   ||+3.3                         | 3,38 V   | 3,34 V   | 3,42 V   | 3,39 V   ||+5.00                        | 5,11 V   | 5,08 V   | 5,13 V   | 5,11 V   ||+12.00                       | 11,80 V  | 11,73 V  | 11,98 V  | 11,82 V  ||-12.00                       | -12,03 V | -12,11 V | -11,94 V | -12,03 V ||-5.00                        | -5,19 V  | -5,19 V  | -5,14 V  | -5,19 V  ||Cooler                       | 2327 RPM | 2295 RPM | 2445 RPM | 2373 RPM ||Zasilacz                     | 1638 RPM | 1562 RPM | 1704 RPM | 1639 RPM ||Usage0                       | 100,00 % | 100,00 % | 100,00 % | 100,00 % |+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witojcie Ludziska !

 

Mam pytanie :

czy abit nf7-sl w połączeniu z :

barton 2500+

1x512 MB ram

fx5900XT

maxtor 60GB

cheftec bx + standardowy zasilacz

, bez podkręcania wymaga jakowyś modyfikacji "chłodniczych" lub innych ???

pozdarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witojcie Ludziska !

 

Mam pytanie :

czy abit nf7-sl w połączeniu z :

barton 2500+

1x512 MB ram

fx5900XT

maxtor 60GB

cheftec bx + standardowy zasilacz

, bez podkręcania wymaga jakowyś modyfikacji "chłodniczych" lub innych ???

pozdarwiam

nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL --> Lots of laugh (dużo śmiechu) albo Lord of lamers :D (chyba nie trzeba tłumaczyć)

 

A co chłodzić? Pojeździj paluchem po płycie i jak sie sparzysz (albo prawie) to już wiesz co przydałoby sie schłodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB na NF7 sie zawsze grzeje :)

dobrze go schłodzic z samej zasady ..

ale skoro abit go nie obradiatorował to jak ci sie spali to masz przecie gware :P (pytanie tlyko czy chcesz zostac bez mobo na iles tam dni?? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam malutkie pytanko. czy w opisywanym abitku NF7-s powinna byc zworka kolo portow PS/2. chodzi mi o to ze u mnie nie ma i porty te nie dzialaja :P czekam na szybka odpowiedz. A taka zworke znalazlem ostatnio na podlodze :P moze wyleciala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL --> Lots of laugh (dużo śmiechu) albo Lord of lamers :D (chyba nie trzeba tłumaczyć)

 

A co chłodzić? Pojeździj paluchem po płycie i jak sie sparzysz (albo prawie) to już wiesz co przydałoby sie schłodzić.

btw. lol to raczej nie lots of laugh a laugh over laugh. a tego drugiego nie znalem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL --> Lots of laugh (dużo śmiechu) albo Lord of lamers :D (chyba nie trzeba tłumaczyć)

 

A co chłodzić? Pojeździj paluchem po płycie i jak sie sparzysz (albo prawie) to już wiesz co przydałoby sie schłodzić.

btw. lol to raczej nie lots of laugh a laugh over laugh. a tego drugiego nie znalem :wink:

"oficjalne" tlumaczenia to *laughing out loud*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja jak w podpisie, zmienilem chlodzenie na zalmana i pamieci z twinmosow 2x512 400mhz na Kingmax 2x512 433mhz i nie moge caly czas odpalic na 3200+. sprawdzalem chyba wszystkie mozliwe kombinacje ze zmiana napiecia proca od 1,65-2,0v itp i nic

moze poprostu sa procki ktore sie nie kreca?? stabilnie mam na 181x11. Dziwne jest ze na twinmosach odpalal sie na 3200+ tylko testow nie przechodzil a na Kingmax nawet nie odpala sie chociaz pamieci teoretycznie lepsze. Czy ktos ma jeszcze jakis pomysl? Czy ktos ma 2x512 ram-u i takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja jak w podpisie, zmienilem chlodzenie na zalmana i pamieci z twinmosow 2x512 400mhz na Kingmax 2x512 433mhz i nie moge caly czas odpalic na 3200+. sprawdzalem chyba wszystkie mozliwe kombinacje ze zmiana napiecia  proca od 1,65-2,0v itp i nic 

moze poprostu sa procki ktore sie nie kreca?? stabilnie mam na 181x11. Dziwne jest ze na twinmosach odpalal sie na 3200+ tylko testow nie przechodzil a na Kingmax nawet nie odpala sie chociaz pamieci teoretycznie lepsze. Czy ktos ma jeszcze jakis pomysl? Czy ktos ma 2x512 ram-u i takie problemy?

Miałem te pamięci i u mnie jako tako chodziły na 200MHz 11-3-3-2.5 2.9v(gold memory parę błędów). Napewno nie było z nimi problemu na timingach 11-4-4-2.5. Teraz mam model wyższe czyli DDR466 Hardcore i mam timingi 11-3-3-2.5 przy 200MHz i zero błędów gdziekolwiek. Z tego co widze to chyba będą sobie zasuwały nawet na 11-3-2-2(ale to jeszcze faza testów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]zmienilem chlodzenie na zalmana i pamieci z twinmosow 2x512 400mhz na Kingmax 2x512 433mhz i nie moge caly czas odpalic na 3200+.[...]

Problem z konfiguracją 2x512 MB. Wyciągnij pamięci w włóż tylko jedną kość do slotu 3 - zrób testy. Powinna chodzić stabilnie zgodnie ze specyfikacją. Szczegóły są w tym topicu:

 

Problemy ze slotami pamięci w NF7-S 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]zmienilem chlodzenie na zalmana i pamieci z twinmosow 2x512 400mhz na Kingmax 2x512 433mhz i nie moge caly czas odpalic na 3200+.[...]

Problem z konfiguracją 2x512 MB. Wyciągnij pamięci w włóż tylko jedną kość do slotu 3 - zrób testy. Powinna chodzić stabilnie zgodnie ze specyfikacją. Szczegóły są w tym topicu:

 

Problemy ze slotami pamięci w NF7-S 2.0

JA na szczęście nie miałem problemów z obłóżeniem slotów pamięci po 2x512Mb(dual. ;) Może jest to również wina biosu? Ja używam ostatniego najnowszego abitowskiego(d22).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...