Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Instaluj na IDE Winxp potem ściąg stery 1.0.28 z netu i zainstaluj sobie SATA a potem przepnij kable i po problemie .

 

mam zainstalowane

 

a z błędem odczytu dysku to możę być różnie ...

 

1. spróbuj odpalić dysk bez żadnej zworki w nim ...

2. spróbuj nowy bios 1.4 o ile go jeszcze nie masz ...

 

ad1. nie mam zadnej zworki

ad2. mam nowy bios

 

...

 

Z tego co wiem - po przejżeniu zawartrości pudełka (robie to zwykle po zakupie jakiegoś nowego podzespołu) 8) ABIT DOSTARCZA INSTRUKCJĘ DO SWOJEJ PRZEJŚCIÓWKI. I jest tam nawet pokazane na rysunku, że dysk ma zostac ustawiony na MASTER. :P

 

Ha Ha powiedzial co wiedzial i umarl na lupiez.... :wink: (bez urazy)

 

Pisane bylo wczesniej ze nie ma zadnej zworki (w dyskach WD to jest wlasnie master).

 

Na marginesie rozwiazalem ten problem. Mialem awarie i format dysku, ktory zrobilem w tym progsie CTRL+S. Od razu SATA chodzi bez zarzutu.

Czyli poprostu brak mu bylo formata i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wlasnie dostalem odpowied odmowna z Abita na temat mojej plyty.

Nie uwzgledniono na nia gwarancji gdyz to ze cos sie tam spalilo moze byc powodem :

a) pomylki montazowej

B) przepiecia po sieci

c) przepiecia na lanie

 

Jednym slowem jestem 550 zl w plecy QR#$ @kocham to naprawde kocham .

Serwis Abita RoX:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wlasnie dostalem odpowied odmowna z Abita na temat mojej plyty.

Nie uwzgledniono na nia gwarancji gdyz to ze cos sie tam spalilo moze byc powodem :

a) pomylki montazowej

B) przepiecia po sieci

c) przepiecia na lanie

 

Jednym slowem jestem 550 zl w plecy QR#$ @kocham to naprawde kocham .

Serwis Abita RoX:(

QFA NIE DAJ SIE!!!

Nie ogladales wczoraj na Polsacie filmu z Mattem Damonem? :) Moze i tu jest tak ze pierwsza reklamacja jest zawsze odmowna.

 

W tym kraju juz tak jest ze dymasz albo jestes dymany.

 

Na podbudowanie morale proponuje topic http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=390...ghlight=#390853

Dzieki temu ze kumpla chcieli w ch... zrobic i ze byl uparty ma teraz FXa wartego 500pln a zaplacil 390.

WALCZ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wlasnie dostalem odpowied odmowna z Abita na temat mojej plyty.

Nie uwzgledniono na nia gwarancji gdyz to ze cos sie tam spalilo moze byc powodem :

a) pomylki montazowej

B) przepiecia po sieci

c) przepiecia na lanie

 

Jednym slowem jestem 550 zl w plecy QR#$ @kocham to naprawde kocham .

Serwis Abita RoX:(

QFA NIE DAJ SIE!!!

Nie ogladales wczoraj na Polsacie filmu z Mattem Damonem? :) Moze i tu jest tak ze pierwsza reklamacja jest zawsze odmowna.

 

W tym kraju juz tak jest ze dymasz albo jestes dymany.

 

Na podbudowanie morale proponuje topic http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=390...ghlight=#390853

Dzieki temu ze kumpla chcieli w ch... zrobic i ze byl uparty ma teraz FXa wartego 500pln a zaplacil 390.

WALCZ!

Zgadzam sie. Nie dawaj sie. Ja kiedys porysowalem moja plyte z ASUSa i mi ja wymienili !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz ktora mnie bardzo denerwuje w ABITach W momencie kiedy procesor jest "podkrecony" to ABIT nie podaje predkosci procesora wedlog rankingu AMD (tzw. 2600+,3000+ etc) tylko podaje predkosc procesora w MHz tak jak Intel. ASUSy zawsze podaja predkosc procesorow zgodnie z AMD QuantiSpeed. Nie jest to wlasciwie nic wielkiego ale tak czy inaczej fajnie by bylo jakby ASUS mogl to zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem problemy z osiagnieciem 200FSB z CRUCIAL PC2700 wiec zmienilem ja na SAMSUNG PC3200. Bez problemu dziala mi system przy tym FSB. Nie trzeba kupowac drogich pamieci firm OCZ lub CORSAIR to osiagnac 200FSB/ :D

..trzeba kupowac DOBRE kostki i SAMSUNG do takich sie zalicza. przestrzegam przed noname i wynalazkami typu SEITEC PC3200. plyta jest bardzo czula pod tym wzgledem (jak chyba wszystkie nForce2) i konczy sie to resetami albo wyrzucaniem do pulpitu..

samsung ostatnio produkuje shit niesamowity...(mam np DDR266ECC który sypie się na 140MHz) a moje Seitece 333 chodzaą na 210MHzCL2 - Corsairy3000 nie chciały..... więc Twoja teoria jest do kitu

Zgadzam się z fit-em samsung robi ostatnio padaki, A NIE PAMIĘCI HIGHT-ENDOWE kumpel ma 333 na B3 i nie latają nawet na 166Mhz na EPOXIE 8RDA+ :evil:

 

Wlasciwie to nie moge powiedziec ze moj SAMSUNG jest zly. Chodzi jak nalezy przy 400FSB. Mozna go podkrecic do CAS2.5. Wiadomo ze nie jest to OCZ lub KINGSTON ale z drugiej zas strony cena jest o polowe mniejsza. Ogolnie mowiac dobra pamiec za swoja cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz ktora mnie bardzo denerwuje w ABITach W momencie kiedy procesor jest "podkrecony" to ABIT nie podaje predkosci procesora wedlog rankingu AMD (tzw. 2600+,3000+ etc) tylko podaje predkosc procesora w MHz tak jak Intel. ASUSy zawsze podaja predkosc procesorow zgodnie z AMD QuantiSpeed. Nie jest to wlasciwie nic wielkiego ale tak czy inaczej fajnie by bylo jakby ASUS mogl to zmienic.

To Abit, czy Asus ci sie nie podoba :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki to teraz z innej beczki , ktory Bios polecacie do abita NF7 rev 2.0 .

 

Ostatni - wersja 14 (nie beta) Sam mam i chwale - jest na prawde super

jest super ale podkrecalnosc procesorow spadla na tym biosie znacznie ! u mnie proc chodzil na 210 a teraz ledwo 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki to teraz z innej beczki , ktory Bios polecacie do abita NF7 rev 2.0 .

 

Ostatni - wersja 14 (nie beta) Sam mam i chwale - jest na prawde super

jest super ale podkrecalnosc procesorow spadla na tym biosie znacznie ! u mnie proc chodzil na 210 a teraz ledwo 166

A u mnie po zaladowaniu tego biosa moge jeszcze bardziej wyostrzyc timingi pamieci (wczesniej za nic nie chcialy na takich ustawieniach dzialac). Jesli chodzi o FSB i mnoznik to jest identycznie jak na poprzednich wersjach. Spadla tylko temperatrura :wink:

Ostatnio puscilem swoj dysk przez przejsciowke na SATA, a ten biosik tez naprawia dzialanie tego kontrolera i wszystko smiga na prawde spoko :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Znudziło :D mi się stare MoBo (ECS K7s5al) :lol: i zamierzam wydać długo ciułane :D "grosze" na coś porządnego, zgadnijcie na co :) ,tak, tak na Abicika i w związku z tym mam parę pytań:

1. Czy Abit NF7-SL (pokazał się ostatnio np. na http://www.sklep.gral.pl/podzespoly/index_...pis.php?id=3157 lub http://sklep.benchmark.pl/pelny_7097.html) to to samo co NF7-S tylko bez przejściówki SATA (na pierwszy rzut oka tak).

2. Niestety ze względów $$$ na płycie będzie chodził (mam nadzieję, że tymczasowo) Athlon 1400 T-BIRD 266 MHz, proszę więc o ew. rady i opinie (czy nie będzie z nim problemów na tej płycie, czy można go troszkę :D @ itp...)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dziwne z wczesniejszych postow wyczytalem ze u niektorych osiagi tez spadly

z jakiego biosu sie przesiadles?

 

ja z marcowego

 

:roll:

Wgrywalem kazdy kolejno ukazujacy sie bios :arrow: od wersji 1.0, poprzez 1.1, 1.2, 1.4beta i w koncu 1.4 final. Ta ostatnia najbardziej przypadla mi do gustu i jej uzywam i ja polecam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jak dlamnie to praktycznie 3 rozne grupy pamieci (i ze wzgledu na cene jak i na przeznaczenie jakie maja pelnic) twinmos-standart(tak wiem ze mozna ostro krecic, ale...); hyperx- tu juz pomysleli o overclockerach; no i geil - wedlug opini jedne z lepszych pamieci, ale znow jest jakies ale :) - ostatnio pojawily sie nazekania na te pamieci - wiec jak to w zyciu bywa trzeba najpierw postawic sbie cel jaki chce sie osiagnac.... a pozniej liczyc na szczescie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamiatki doradzilibyscie do nf7 rev2.0 sposrod twinmos, hyperx i geil [pc2700-3200]?

Ja dosc tendencyjnie (bo sam takowe mam) doradzilbym TwinMOSy DDR400. Timingi jak w podpisie, pelna stabilnosc :arrow: jestem z nich BARDZO zadowolony. Oczywiscie nie znaczy to, ze u kazdego beda tak samo smigac - jak Zbilka napisal >>> trzeba liczyc tez na szczescie :wink: W koncu to sa najtansze z tych pamieci, ktore wymieniles (co nie znaczy, ze najgorsze)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz ktora mnie bardzo denerwuje w ABITach W momencie kiedy procesor jest "podkrecony" to ABIT nie podaje predkosci procesora wedlog rankingu AMD (tzw. 2600+,3000+ etc) tylko podaje predkosc procesora w MHz tak jak Intel. ASUSy zawsze podaja predkosc procesorow zgodnie z AMD QuantiSpeed. Nie jest to wlasciwie nic wielkiego ale tak czy inaczej fajnie by bylo jakby ASUS mogl to zmienic.

To Abit, czy Asus ci sie nie podoba :?:

Ja lubie obie firmy choc ogolnie jestem zwolennikiem ABITa. Ja tylko nie lubie w ABITach jak predkosc "podkreconych" CPUs jest podawana w ABITach. Ja wole QUANTISPEED skale.

 

Ale bbc2000: dla jądra Palomino jest inna skala niż dla bartona....

Jak sie obie od siebie roznia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz ktora mnie bardzo denerwuje w ABITach W momencie kiedy procesor jest "podkrecony" to ABIT nie podaje predkosci procesora wedlog rankingu AMD (tzw. 2600+,3000+ etc) tylko podaje predkosc procesora w MHz tak jak Intel. ASUSy zawsze podaja predkosc procesorow zgodnie z AMD QuantiSpeed. Nie jest to wlasciwie nic wielkiego ale tak czy inaczej fajnie by bylo jakby ASUS mogl to zmienic.

To Abit, czy Asus ci sie nie podoba :?:

Ja lubie obie firmy choc ogolnie jestem zwolennikiem ABITa. Ja tylko nie lubie w ABITach jak predkosc "podkreconych" CPUs jest podawana w ABITach. Ja wole QUANTISPEED skale.

Chodzilo mi tylko o to, ze z twojej wczesniejszej wypowiedzi wynika, ze denerwuje cie to w Abicie, a na koncu piszesz, ze fajnie by bylo gdyby Asus mogl to zmienic... Male zamieszanko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Znudziło :D mi się stare MoBo (ECS K7s5al) :lol: i zamierzam wydać długo ciułane :D "grosze" na coś porządnego, zgadnijcie na co :) ,tak, tak na Abicika i w związku z tym mam parę pytań:

1. Czy Abit NF7-SL (pokazał się ostatnio np. na http://www.sklep.gral.pl/podzespoly/index_...pis.php?id=3157 lub http://sklep.benchmark.pl/pelny_7097.html) to to samo co NF7-S tylko bez przejściówki SATA (na pierwszy rzut oka tak).

2. Niestety ze względów $$$ na płycie będzie chodził (mam nadzieję, że tymczasowo) Athlon 1400 T-BIRD 266 MHz, proszę więc o ew. rady i opinie (czy nie będzie z nim problemów na tej płycie, czy można go troszkę :D @ itp...)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D

-S jest z Nvidia Soundstorm i SATA

-SL jest z Soundstorm, SATA plus zintegrowana GF2. Jesli masz dobra video karte i nie planujesz uzywac zintegrowanej GF2 to raczej kup sobie -S. Upewnij sie ze kupisz rev. 2.0 poniewaz ma nowsza wersje NF2 ULTRA400. Procesor bedzie ci z pewnosci chodzil dobrze z ta MOBO. Uzywaj pamiec przy 266Mhz poniewaz NF2 najlepiej chodzi jak procesor i pamiec pracuja przy tej samej predkosci. Nawet jesli nie masz zamiaru kupowac nowego CPU to kup sobie szybsza pamiec DDR333 lub DDR400 poniewaz bedziesz mogl je bardzie podciagnac przy DDR266. Co do overclockingu tego CPU to wszystkie 1400Mhz wersje sa odbezpieczone takze bedziesz mogl bezproblemu ja krecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Znudziło :D mi się stare MoBo (ECS K7s5al) :lol: i zamierzam wydać długo ciułane :D "grosze" na coś porządnego, zgadnijcie na co :) ,tak, tak na Abicika i w związku z tym mam parę pytań:

1. Czy Abit NF7-SL (pokazał się ostatnio np. na http://www.sklep.gral.pl/podzespoly/index_...pis.php?id=3157 lub http://sklep.benchmark.pl/pelny_7097.html) to to samo co NF7-S tylko bez przejściówki SATA (na pierwszy rzut oka tak).  

2. Niestety ze względów $$$ na płycie będzie chodził (mam nadzieję, że tymczasowo) Athlon 1400 T-BIRD 266 MHz, proszę więc o ew. rady i opinie (czy nie będzie z nim problemów na tej płycie, czy można go troszkę :D @ itp...)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D

-S jest z Nvidia Soundstorm i SATA

-SL jest z Soundstorm, SATA plus zintegrowana GF2. Jesli masz dobra video karte i nie planujesz uzywac zintegrowanej GF2 to raczej kup sobie -S. Upewnij sie ze kupisz rev. 2.0 poniewaz ma nowsza wersje NF2 ULTRA400. Procesor bedzie ci z pewnosci chodzil dobrze z ta MOBO. Uzywaj pamiec przy 266Mhz poniewaz NF2 najlepiej chodzi jak procesor i pamiec pracuja przy tej samej predkosci. Nawet jesli nie masz zamiaru kupowac nowego CPU to kup sobie szybsza pamiec DDR333 lub DDR400 poniewaz bedziesz mogl je bardzie podciagnac przy DDR266. Co do overclockingu tego CPU to wszystkie 1400Mhz wersje sa odbezpieczone takze bedziesz mogl bezproblemu ja krecic.

Oj coś nie chce mi się wierzyć żeby NF7-SL (przynajmniej te przykładowe z Grala i Benchmarka) miały zintegrowaną GF2 i były tańsze !!! od NF7-S, w opisie nie ma o tym mowy a przeciesz to nie drobnostka :)

No ale może się nie znam :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam male pytanko z innej beczki ... dlaczego na stronie glownej forum, tam gdzie jest spis watkow jest link do maksymalnie 11. strony tego watku, a w rzeczwistosci osiagnal on juz 13 stron ??

 

troche to denerwujace bo musze najpier wchodzic na strone 11 a pozniej z niej na 13 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Znudziło :D mi się stare MoBo (ECS K7s5al) :lol: i zamierzam wydać długo ciułane :D "grosze" na coś porządnego, zgadnijcie na co :) ,tak, tak na Abicika i w związku z tym mam parę pytań:

1. Czy Abit NF7-SL (pokazał się ostatnio np. na http://www.sklep.gral.pl/podzespoly/index_...pis.php?id=3157 lub http://sklep.benchmark.pl/pelny_7097.html) to to samo co NF7-S tylko bez przejściówki SATA (na pierwszy rzut oka tak).

2. Niestety ze względów $$$ na płycie będzie chodził (mam nadzieję, że tymczasowo) Athlon 1400 T-BIRD 266 MHz, proszę więc o ew. rady i opinie (czy nie będzie z nim problemów na tej płycie, czy można go troszkę :D @ itp...)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D

-S jest z Nvidia Soundstorm i SATA

-SL jest z Soundstorm, SATA plus zintegrowana GF2. Jesli masz dobra video karte i nie planujesz uzywac zintegrowanej GF2 to raczej kup sobie -S. Upewnij sie ze kupisz rev. 2.0 poniewaz ma nowsza wersje NF2 ULTRA400. Procesor bedzie ci z pewnosci chodzil dobrze z ta MOBO. Uzywaj pamiec przy 266Mhz poniewaz NF2 najlepiej chodzi jak procesor i pamiec pracuja przy tej samej predkosci. Nawet jesli nie masz zamiaru kupowac nowego CPU to kup sobie szybsza pamiec DDR333 lub DDR400 poniewaz bedziesz mogl je bardzie podciagnac przy DDR266. Co do overclockingu tego CPU to wszystkie 1400Mhz wersje sa odbezpieczone takze bedziesz mogl bezproblemu ja krecic.

Oj coś nie chce mi się wierzyć żeby NF7-SL (przynajmniej te przykładowe z Grala i Benchmarka) miały zintegrowaną GF2 i były tańsze !!! od NF7-S, w opisie nie ma o tym mowy a przeciesz to nie drobnostka :)

No ale może się nie znam :))

Masz racje. Tak wogole to nie ma takiego modelu SL. Jest -M ze zintergrowana GF4MX

 

NF7-M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos przejsciowek czy serilel 2 pasuje do nf7-s?

I czy mozna go dostac gdzies osobno? Fajnie bylo by podlaczyc cdromy do seriala :)

Serillel 2 pasuje do NF7-S. Poszukaj na Allegro - tam mozna cos takiego kupic, ale za taka kase, ze jak na zabawe w podlaczanie cdromow do SATA, to "troche" za drogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami po wejściu do Biosu miast standardowego ekranu, pojawia się tylko cieniutki błękitny pasek i zwis...

- Za każdym razem gdy w biosie wejdę w opcje podglądu temperatur i napięć, po paru sekundach następuje zwis...

- Testy pamięci w POST lecą w kóło ze trzy razy, aż w końcu komp je rozponaje i rusza dalej...

Pierwsze co mam zamiar zrobić to zakup nowego zasilacza (Modecom 300W), mam nadzieję,że płyty nie będę musiał zmieniać

No więc jestem po zkupie nowej zasilki (Chieftec 36oW), chodzi pięknie cichutko, ale problemu to on niestety nie rozwiązał. Dalej jest to samo. Na domiar złego teraz nie mogę sobie poradzić z tą pierd***** syreną. Czasami zaraz po starcie, czasami gdy temperatutra na procu dojdzie do 50 st., gdy proc nie jest kręcony oraz gdy jest kręcony, wyje nie zważając na to, że jest noc :x

W biosie powyłączane funkcje monitoringu temperatur/wenylatora. Alarm ustawiony na 120 st. Próbowałem zresztą wszystkich kombinacji. Wciąż to samo- syrena+shutdown :!:

Wcześniej miałem dwukrotnie płyty od MSI i nigdny nie było z nimi żadnych problemów. To jest prawdopodobnie mój pierwszy i ostatni ABIT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...