Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

... nie jest źle - Sandra pokazuje 3320/3105

Jesteś pewny ze masz w Sandrze takie wyniki ...??? 3320 MB/sek jeszcze sie zgodze ale drugi jest mocno zawyzony.....nie znam nikogo kto na AMDeku , miał przepustowosć przy zapisie w granicach 3105MB/sek.......jesli to pomyłka to OK ....na twojej konfiguracji...zapis powinien wynosić około 1100MB/sek

 

...  

Czytałem gdzieś, że dla większej stabilnośći można wpiąć w płytę dodatkowe zasilanie tzn. ten 4 pinowy +12 connector - wiecie coś o tym ??

To ty nie masz wpiętego tego 4 pinowego zlacza???......ono bardzo poprawia stabilność komputera...........jesli jest podłaczone...to procek pobiera sobie napicie bezposrednio z niego.....a nie przez tą duża 12pinową koncówkę.........

.jesli w swoim zasilaczu masz 4pinowe złacze......to koniecznie podepnij do płyty.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misyo thx za poparcie  

 

trudno nie chcecie pomuc to zabieram sie za czytanie całego tematu  :cry:  :cry:

Człowieku - tu jest >130 stron zalet i wad tej płyty... nie wymagaj cudów. W skrócie powiem Ci tyle - to najlepsza po DFI Lan Party II płyta pod AMD, z dostępnych w Polsce stanowczo najlepsza, szczególnie jeśli chcesz się bawić w oc. Tak więc nawet jeśli wyszukać 100 jej wad o i tak polecę Ci jej wybór na zasadzie "mniejszego zła" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie jest źle - Sandra pokazuje 3320/3105

Jesteś pewny ze masz w Sandrze takie wyniki ...??? 3320 MB/sek jeszcze sie zgodze ale drugi jest mocno zawyzony.....nie znam nikogo kto na AMDeku , miał przepustowosć przy zapisie w granicach 3105MB/sek.......jesli to pomyłka to OK ....na twojej konfiguracji...zapis powinien wynosić około 1100MB/sek

 

...  

Czytałem gdzieś, że dla większej stabilnośći można wpiąć w płytę dodatkowe zasilanie tzn. ten 4 pinowy +12 connector - wiecie coś o tym ??

To ty nie masz wpiętego tego 4 pinowego zlacza???......ono bardzo poprawia stabilność komputera...........jesli jest podłaczone...to procek pobiera sobie napicie bezposrednio z niego.....a nie przez tą duża 12pinową koncówkę.........

.jesli w swoim zasilaczu masz 4pinowe złacze......to koniecznie podepnij do płyty.........

Jeśli chodzi o Sandrę to wynik: Int ALU / Float FPU ... zapis testuje AIDA.

 

Wtyczkę wpiąłem, pogmerałem w napięciach i ku mojemu zaskoczeniu właśnie mija 2,5h jak Prime leci na FSB 215 z 11-2-2-2 :twisted: - po prostu dałem prądu Winbondom BH6 - 2.9V :)

 

Napięcia podczas Primowania +5V jest +5.03, +12V jest 11,80V +3.3 jest 3,33V Przepustowość w Sandrze i Aidie sprawdzę jak zakończę Primowanie - jeszcze ze 3h niech pochodzi ...

 

Pomimo że mój Epox 8RDA+ też miał SS to dźwięk z Abita jest czystszy i generalnie przestrzenniejszy - ale bo subiektywne odczucie. Na stronie nVidii widziałem że Abit ma certyfikat Dolby a Epox NIE :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam sie do panow fachowcow z pytaniem odnosnie plyty NF7... znajomy twierdzi, że potrafi ona (sama w sobie) odblokowywać mnożniki niektórych Bartonów i TB. Wg mojej wiedzy jest to niemożliwe bo to czy proc jest zablokowany to wynika z jego własności a płyta nie ma tu nic do rzeczy...

Kolega jako dowod przytacza takie zdanie (niewiadomego mi pochodzenia):

The NF7 has 5bit FID Override technology, which automatically unlocks the non Super Locked  (cpu's made before approximately week 39 of 2003 and mobile) AMD Tbred and Barton processors.

Bardzo prosze o rozwianie moich watpliwości bo przyznam sie szczerze, ze sam juz zgłupiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam sie do panow fachowcow z pytaniem odnosnie plyty NF7... znajomy twierdzi, że potrafi ona (sama w sobie) odblokowywać mnożniki niektórych Bartonów i TB. Wg mojej wiedzy jest to niemożliwe bo to czy proc jest zablokowany to wynika z jego własności a płyta nie ma tu nic do rzeczy...

Kolega jako dowod przytacza takie zdanie (niewiadomego mi pochodzenia):

The NF7 has 5bit FID Override technology, which automatically unlocks the non Super Locked  (cpu's made before approximately week 39 of 2003 and mobile) AMD Tbred and Barton processors.

Bardzo prosze o rozwianie moich watpliwości bo przyznam sie szczerze, ze sam juz zgłupiałem...

Jezu, ile razy mozna o tym samym?

 

ABIT ma 5-bitowy mnoznik, ktory pozwala na dowolna zmiane mnoznika przy prockach z odblokowanym mnoznikiem. Plyty z 4-bitowym maja mozliwosc zmiany mnoznika tylko w zakresie 5-12,5 lub 13-wyzej w zaleznosci od defaultowego mnoznika danego proca. Jesli masz procka z ponad 39 tygodnia to nic z tym nie zrobisz - bedzie ZABLOKOWANY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest barton zablokowany... to nic mu nie pomoze... Ale np jezeli mamy antka 1700 z mnoznikiem maxymalnym 12,5 ... to na tym abicie smialo mozemy hulac 15 czy wiecej ;)

 

 

Na tym polega caly myk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ile razy mozna o tym samym?

 

ABIT ma 5-bitowy mnoznik, ktory pozwala na dowolna zmiane mnoznika przy prockach z odblokowanym mnoznikiem. Plyty z 4-bitowym maja mozliwosc zmiany mnoznika tylko w zakresie 5-12,5 lub 13-wyzej w zaleznosci od defaultowego mnoznika danego proca. Jesli masz procka z ponad 39 tygodnia to nic z tym nie zrobisz - bedzie ZABLOKOWANY.

Chłopie nie wsciekaj sie na mnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że mój Epox 8RDA+ też miał SS to dźwięk z Abita jest czystszy i generalnie przestrzenniejszy - ale bo subiektywne odczucie. Na stronie nVidii widziałem że Abit ma certyfikat Dolby a Epox NIE :?

Tylko dlatego, ze ABIT ma wyjscie cyfrowe wyprowadzone (to wyjscie optyczne na backpanelu), a Epox mial tylko piny.

Co do dzwieku to u mnie graja identycznie, nawet Epox byl pod tym wzgledem kapke lepszy, bo mial oprocz CD-In na plycie jeszcze AUX-In ;).

Ale to detal - coraz bardziej mi sie ten ABIT podoba i zaluje, ze od razu go nie kupilem tylko uleglem namowie kumpla i zapodalem 8RDA+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie jest źle - Sandra pokazuje 3320/3105

 

Ale kiszka pomyliłem Sandre z AIDA....hehehe 3320/3105 wszystko OK, a tak calkiem poza....jakie masz wyniki w AIDZIE

 

Zakończyłem Primowanie po 4h na FSB 215 i 11-2-2-2 ... wygląda na to że jest stabilnie :P

 

wynik z Sandry: 3341/3143 MB/s :)

 

wynikz AIDY: 3355/1278 MB/s

 

Super Pi (2M): 1m 39s (CPU 2260MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2-óch tyg. jestem szczęśliwym posiadaczm Abit NF7 S v.2.0

BIOS ID 22. A teraz reszta sprzętu:

proc-bartek 2500@3200

wichura-titan TTC-CU9TB/SC

pamięć-kingston KVR400X64C25/256 (niestety tylko 1-brak kasy)

graf-hercules 3d prophent ti 200

 

Stery 3.3 ze strony Abit-PL. Wszystko ok, temp. proc 32,5-47max (jak narazie po 6h grania w NFSU). Mam tylko mały problem w grach występują małe zawiaski(przeskoki obrazu).Co je grane? Na starym 2000+ i ECS i 256MB chodziło płynnie. A pasta przesmarowana od nowa na NB, SB bez niczego(grzeje sie jak mały piecyk).

A jeszcz jedno, w Central Brain pokazyje że Thorton, np w Aidzie że Barton.(Procek z 9-tego tyg. 2004)

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony tym że RAMy poszły FSB215 i 11-2-2-2 zacząłem testować FSB 220 i tu pojawiły się schody ... zmieniałem timingi, napięcia wszystkich podzespołów i miałem BSOD, zwis, reboot a Prime wywalał się w pierwsze minucie ...

 

ponieważ jednak jeśli chodzi o OC nie daje za wygraną, zacząłem szukać przyczyny wykluczając RAMy i płytę ... pozostał CPU :!: zmieniłem mnożnik na 10 x 220 bez problemu odpaliłem test pamięci w Sandrze 3400/3186 :o a następnie uruchomiłem Prime ...

 

Kingston 2700 (333MHz) :twisted:

Dołączona grafika

 

w tej chwili mija co prawda dopiero 30 minuta testu ale mogę śmiało powiedzieć, że CPU za Chiny Ludowe nie chce iść sabilnie na 2310MHz (FSB 220) niezależnie od napięcia - teraz muszę dojść czy to wina FSB, czy po prostu proc nie przekroczy 2300MHz. Na Epoxie 8RDA+ śmigał 2375MHz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony tym że RAMy poszły FSB215 i 11-2-2-2 zacząłem testować FSB 220 i tu pojawiły się schody ... zmieniałem timingi, napięcia wszystkich podzespołów i miałem BSOD, zwis, reboot a Prime wywalał się w pierwsze minucie ...  

 

ponieważ jednak jeśli chodzi o OC nie daje za wygraną, zacząłem szukać przyczyny wykluczając RAMy i płytę ... pozostał CPU  :!: zmieniłem mnożnik na 10 x 220 bez problemu odpaliłem test pamięci w Sandrze 3400/3186  :o a następnie uruchomiłem Prime ...  

 

w tej chwili mija co prawda dopiero 20 minuta testu ale mogę śmiało powiedzieć, że CPU za Chiny Ludowe nie chce iść sabilnie na 2310MHz (FSB 220) niezależnie od napięcia - teraz muszę dojść czy to wina FSB, czy  po prostu proc nie przekroczy 2300MHz. Na Epoxie 8RDA+ śmigał 2375MHz ...

L12 obecny? Bo jak nie to nie mamy o czym rozmawiac ;], chlodzenie na SB i NB. Ramy na pewno ciagna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony tym że RAMy poszły FSB215 i 11-2-2-2 zacząłem testować FSB 220 i tu pojawiły się schody ... zmieniałem timingi, napięcia wszystkich podzespołów i miałem BSOD, zwis, reboot a Prime wywalał się w pierwsze minucie ...  

 

ponieważ jednak jeśli chodzi o OC nie daje za wygraną, zacząłem szukać przyczyny wykluczając RAMy i płytę ... pozostał CPU  :!: zmieniłem mnożnik na 10 x 220 bez problemu odpaliłem test pamięci w Sandrze 3400/3186  :o a następnie uruchomiłem Prime ...  

 

w tej chwili mija co prawda dopiero 20 minuta testu ale mogę śmiało powiedzieć, że CPU za Chiny Ludowe nie chce iść sabilnie na 2310MHz (FSB 220) niezależnie od napięcia - teraz muszę dojść czy to wina FSB, czy  po prostu proc nie przekroczy 2300MHz. Na Epoxie 8RDA+ śmigał 2375MHz ...

L12 obecny? Bo jak nie to nie mamy o czym rozmawiac ;], chlodzenie na SB i NB. Ramy na pewno ciagna?

L12 NIEOBECNY, SB nie chłodzone, na NB firmowy wentyl - napięcie chipsetu 1.6V. RAMy ciągną na bank :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem płyte ABIT NF7-sl i zaczęły sie problemy, a dokładnie po załadowaniu systemu XP profesional komputer sam się restartuje i tak w kółko, a czasami jak już się mu uda wstać to popracuje parę minut i znowu to samo. W biosie też wychodzą problemy również z zawieszeniem (to chyba nie jest normalne). Walczę już z tym jakiś czas i nic się nie poprawia. Próbowałem z różnymi pamięciami czy to w dualu czy normalnie i wciąż bez zmian (elixir, kingstone). czy to płyta jest zwalona? Prośba o pomoc. dzięki :

 

ABIT NF7-sl

zasilacz 300 WAT

Radeon 9000Pro GYGABITE

Athlon XP 2500

Cawiar 80GB

pamięci jak wyżej- teraz 2xElixir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem płyte ABIT NF7-sl i zaczęły sie problemy, a dokładnie po załadowaniu systemu XP profesional komputer sam się restartuje i tak w kółko, a czasami jak już się mu uda wstać to popracuje parę minut i znowu to samo. W biosie też wychodzą problemy również z zawieszeniem (to chyba nie jest normalne). Walczę już z tym jakiś czas i nic się nie poprawia. Próbowałem z różnymi pamięciami czy to w dualu czy normalnie i wciąż bez zmian (elixir, kingstone). czy to płyta jest zwalona? Prośba o pomoc. dzięki :  

 

ABIT NF7-sl  

zasilacz 300 WAT  

Radeon 9000Pro GYGABITE  

Athlon XP 2500  

Cawiar 80GB  

pamięci jak wyżej- teraz 2xElixir

Ale jaki zasilacz?? Bo jezeli codegen lub pochodnie to sie nie dziw. Taki kompik zzera troche pradu. Minimum dla niego to Fortron 300GTP albo Chieftec 360W ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz:GIGABAJT 300 WAT, napięcie stabilne 12,05 i 5,03

sprooboj pokabinowac z pamieciami, tyle ze wrzuc jedna kosc do gniazda.. sprawdz tak z kazda koscia... moze jedna jest walnieta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci wtykałem już we wszystkie sloty i to pojedyńczo i w dualu i różne od siebie markowo i w jednej kości 512MB w jeden slot(elixir) i nadal nic.Komp jak sie zawieszał tak sie zawiesz nawet w BIOS-ie. Temperatura na procku to około 40 stopni już pod XP-bez jakichkolwiek testów czy grania bo właśnie zaraz sie wywala. Porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamillos:

 

-> ZAJRZYJ TU

-> a potem czytaj to:

4. Powstrzymywać się przed umieszczaniem podobnych tematów/postów w kilku miejscach jednocześnie. Takie postępowanie jest postrzegane jako zaśmiecanie forum. Jeżeli wracasz do jakiegoś zagadnienia, dopisz się w swoim poprzednim topiku (w którym była o tym mowa) zamiast zakładać nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, nie wiem co jest spowodowane tak wielkim spadkiem wydajnosci systemu, moze ktos mi pomoze?.

Komputer wlacza mi sie okolo 3 min. Jestem posiadaczem ABITA NF7 i bartona 2500. Jak kazdy, chcialem go ustawic (na wstepie ofcoz) na 3200 (11x200) - w tym momencie jezeli chodzi o temp to nie przekraczała ona 45 stopni. Niestety system dalej wlaczał sie strasznie powoli - Windows XP, wszystko pozmieniane tak zeby bylo jaknajbardziej wydajnie, a zeby bylo smieszniej to komputer sie zawiesza przy wlaczeniu jakiegos programu ( wyskakuje jakis blad zeby wyalczyc komputer ). Moje podejzenia padaja na ram - 256 DDR noname 333 mhz, pewnie trzeba cos ustawic, przestawic ale nie wiem co. Ewentualnie sterowniki mam jakies zle... instalowalem standartowe, z plyty. Prosze o pomoc!

 

 

Konfiguracja mojego sprzetu:

ABIT NF7

Barton 2500 (@ Zalman 7000Cu)

Chiftec 360

256 DDR 333mhz noname

GF2 MX400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jedno pytanie  

pliz odpowiedzcie

 

jaki kolor laminatu ma ta mobo: Abit NF7 v2.0  nie NF7-S bez S  

bo jeden mi mówi że brązowa a drugi że czerwona

PCB Abita jest w kilku kolorach....czerwonym, bordowym oraz brazowym

Dołączona grafika

NF-7 Board Revision: 1.0

Dołączona grafika

NF-7S Board Revision: 1.0

 

ale na to nie ma reguły......ja miałem w sumie dwie płyty NF-7S rev 2.0

i kazda miała inny odcień PCB.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jedno pytanie  

pliz odpowiedzcie

 

jaki kolor laminatu ma ta mobo: Abit NF7 v2.0  nie NF7-S bez S  

bo jeden mi mówi że brązowa a drugi że czerwona

PCB Abita jest w kilku kolorach....czerwonym, bordowym oraz brazowym

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

no ok ale która jest która ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co doczytalem to ws przypadku nf-7s rev 2.0 są w dwóch kolorach..........pierwsze produkowane są czerwone ...........a te ktore są do kupienia obecnie w sklepie.....mają odcień bordowy.........a to czy jest NF7 czy NF7-S nie ma roznicy.....obie mogą miec ten sam kolor

 

PS. To mozna łatwo sprawdzić........uzytkownicy forum.......napiszcie jaki macie model, revizje, kolor, oraz w jakim okresie byla kupiona.........najbardziej mnie interesuje NF-7S rev 2.0...z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wygląda jak ta pierwsza (przynajmniej wieczorową porą :P ) ... tyle, że dodatkowo gniazda DIMM i IDE są kolorowe oraz zapinka proca jest plastikowa.

 

Płytkę nabyłem 3 dni temu ... śmiga FSB 220 choć nie jest powiedziane że z innym procem i pamięciami nie poleciała by dalej ... kwadrans temu przełożyłem pamięci w bankach ale wygląda na to że nie podniosło to stabilnośći ani o MHz ... zostaje jeszcze do sprawdzenia Slot numer 1 - teoretycznie najsłabszy.

 

Wgrałem bios 3D Fire D23. Zyskałem kilka MB/s przepustowości w AIDZIe oraz overclockerski layout który mi się całkiem podoba.

 

Na stonie Abita (USA) dostępny jest nowy EQ który współpracuje z najnowszym biosem .... wolę jednak 8RDAVCORE - zdaje się być pewniejszy w użyciu i pozwala na OC poza monitoringiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki oto problem: Jade sobie własnie na fsb 237 i z niewiadomych przyczyn wywala mi się 3dmark2k1 do windy. Wszystko inne działa stabilnie, przechodzi spoko 3dsmarka03, aquamqrka i pcmarka. Coprawda w primea sie jeszcze nie bawiłem, ale zastosowałem juz wiekszosć sztuczek ze zmianą timingów pamieci, napieciem procu i przeinstalowaniem 3dsmara na czele. No i nie mam bladego pojecia co się dzieje. Macie jakieś pomysły? Pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki oto problem: Jade sobie własnie na fsb 237 i  z niewiadomych przyczyn wywala mi się 3dmark2k1 do windy. Wszystko inne działa stabilnie, przechodzi spoko 3dsmarka03, aquamqrka i pcmarka. Coprawda w primea sie jeszcze nie bawiłem, ale zastosowałem juz wiekszosć sztuczek ze zmianą timingów pamieci, napieciem procu i przeinstalowaniem 3dsmara na czele. No i nie mam bladego pojecia co się dzieje. Macie jakieś pomysły? Pozdro 4 all

Moze grafa Ci nie wyrabia albo zasilka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...