Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

tyle co w readme :wink: , ogolnie to mam od poczatku cos z odczytem nie tak, teraz jade na biosie D10B4-4247, i narazie 1,9 dalem sobie 233x10 (normalnie 1,95 10,5 x 236), normalnie bez tego proga mam 52-54 w jak jest net i mp3, a w stresie rzadko kiedy jest 60, niby wc a tu takie temp :wink: ,sprawdzalem blok nie parzy, temp wody to tak 35-36 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo ja nie pije :)))..

tak pozatmy chcialme nadmienic ze moja wskazówka dotyczy jedynie "standardowego" rozkladu w biosie bo niekroe biosy zmieniaja uklad funkcji ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i doopa :x

 

padl mi bios na abicie.Flashowalem D10beta4,po restarcie komp pieknie sie odpalil,wlazlem do biosa, wszystko pieknie poustawialem,F10,Enter i .....doopa zbita :evil: czarny ekran

 

UPDATE :

 

zastosowalem metode z solteka...czyli powyciagalem ramik i wtyke z zasilki i pierun jeden odpalil :D ...jednak glupi ma szczescie :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i doopa  :x 

 

padl mi bios na abicie.Flashowalem D10beta4,po restarcie  komp pieknie sie odpalil,wlazlem do biosa, wszystko pieknie poustawialem,F10,Enter i .....doopa zbita  :evil: czarny ekran

 

UPDATE :

 

zastosowalem metode z solteka...czyli powyciagalem ramik i wtyke z zasilki i pierun jeden odpalil  :D ...jednak glupi ma szczescie  :wink:  :lol:

Fajno, że żyje ;)

Mój już raz odwalił kiche i musiałem u kumpla na gorąco podmiankę walnąć i flasha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i doopa  :x 

 

padl mi bios na abicie.Flashowalem D10beta4,po restarcie  komp pieknie sie odpalil,wlazlem do biosa, wszystko pieknie poustawialem,F10,Enter i .....doopa zbita  :evil: czarny ekran

 

UPDATE :

 

zastosowalem metode z solteka...czyli powyciagalem ramik i wtyke z zasilki i pierun jeden odpalil  :D ...jednak glupi ma szczescie  :wink:  :lol:

Fajno, że żyje ;)

Mój już raz odwalił kiche i musiałem u kumpla na gorąco podmiankę walnąć i flasha :D

nom,nawet bardzo fajno,bo gwara juz sie poszla delikatnie mowiac....kochac :D czyscilem SB ze starego kleju zmywaczem i kurde zmylem troche loga nV :wink:

 

maszyna zyje :twisted:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gadaj .. :) zonaty jestes?

ja mam piersionek od panny (taki dosc grupy duzy) ale wchodzi mi tylko na najmniejszy palec :))

 

a co do temperatur to duszno sie robi .. ja zamiast na 1.75 latam na 1.62 a dzis i tak 49* (przy czym mam ustaiowne -5 stopnie wzgledem tempeartury z d10beta4) i zastanawiam sie jzu nad pojechaniem jeszcze w dol .. NB mi sie nie grzeje ale ogolenie cały komp to niezly piecyk sie robi w takim zaduchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kilka razy wywalil kite .. ale na teakiej zasadzie ze BIOSE CHEKSUM ERROR i prosi o dyskitke .. wylaczalem zasilke wlaczalem i dzialal .. dziwny ten swiat ..

E tam, to przecież absolutna normalka na tym mobo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip miałem to samo, zmywałem NB i wyblakł trochę. Ale to nie przeszkadza w gwarancji, mówił mi kumpel z Komputronika - i miał racje bo płytkę mi wymienili. Ważne tylko, żeby toto było równomiernie wyblakłe - zawsze może się takie stać od temperatury i to nie jest powód do nieuzanania gwarancji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos jakie masz temperaturki przy tym konfigu ??

CPU/NB i czym chlodzisz to wszystko ???

a prosze ciebie ja bardzo .. z racjo ciepla obecnie 9x246 1.62v (w biosie 1.65v)

 

+-------------------------------------------------------------------------+|Total number of readouts: 4560          CPU Speed: 2215 MHz              ||Running from: 2004-04-22 03:21:27       until: 2004-04-22 16:06:41       |+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+|Sensor                       | Current  | Low      | High     | Average  |+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+|Procek                       | 48° C    | 37° C    | 50° C    | 47° C    ||Wnętrze                      | 30° C    | 24° C    | 31° C    | 29° C    ||HDD                          | 37° C    | 32° C    | 38° C    | 34° C    ||VCore                        | 1,63 V   | 1,58 V   | 1,66 V   | 1,62 V   ||Vdimm                        | 2,88 V   | 2,86 V   | 2,90 V   | 2,89 V   ||+3.3                         | 3,39 V   | 3,36 V   | 3,41 V   | 3,39 V   ||+5.00                        | 5,11 V   | 5,08 V   | 5,13 V   | 5,10 V   ||+12.00                       | 11,92 V  | 11,80 V  | 11,98 V  | 11,87 V  ||-12.00                       | -12,03 V | -12,11 V | -11,94 V | -12,01 V ||-5.00                        | -5,19 V  | -5,19 V  | -5,14 V  | -5,19 V  ||Cooler                       | 2343 RPM | 2327 RPM | 2463 RPM | 2385 RPM ||Zasilacz                     | 1607 RPM | 1486 RPM | 1638 RPM | 1578 RPM ||Usage0                       | 100,00 % | 0,00 %   | 100,00 % | 99,27 %  |+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+

memroki chodza na 2.6 ale troche je wygrzewam :))

moze cos im da.

co do chlodzenia to:

- na procku spire whishperrock IV z wiatrakiem CM TLF82 BLUE

(niestety na fotach nie widac jak swieci tylko kurz widac :D)

- na NB zm47

- mosfety i sb z pocietego radiatora spire memcool

 

w budzie jeden wiatrak wciagajacy a w zasadzie chladzacy tylko dysk bo nie ma skad za bardzo powietrza ssac poki budy nie zmoduje ..

z tylu 2 wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ace .. te z przodu jak i te z tylu na 7v

 

chlodzenia sposoby mam 2...

albo otwarta buda wtedy nie potrzebne te 2 z tylu

albo zamnieta buda a wyciagnieta jedna zaslepka z przodu wtedy jest dobry ciag :) (nie smiejcie sie to dziala :> )

 

wyglada to tak

Dołączona grafika

 

wiecej szczegolow masz moim podpisie .. kliknij sobie pierwszy link :)

tam wszystko pisze

a log temperatur tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem.

Po zmianie windy 98 na XP zmienila sie praca pamieci na karcie graf.

na starej windzie smigalo synchro na XP asynchro.

Nie moge podkrecac obraz sie krzaczy!

Moze ma ktos jakis pomysl jak to przestawic ?

Probowalem w biosie 5/5 ale na graf. nie pomogło.

W programie powerstrip zmiana jest zablokowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIP jak sobie radzisz z ciaglym tekstami zony o kompie ???  :lol:  

( no chyba ze tylko moja zona tak ma  :evil: )

Zdaję się, że nie tylko Twoja :wink: z moją jest tak samo :oops: ale qumle mówią, że jest jeszcze gorzej :bij:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten link już ktoś podawał, bo nie śledzę wątku od początku - (jeszczenie niedawno miałem Epoxa) ...

 

Info:

 

"Welcome to Lvcoyote's NF7-S Extreme Web site!! Here you will find just about anything you need to get that NF7 series based computer of yours running smoothly. This site should be helpful for all versions of the NF7 as well as the newer AN7 boards."

 

http://www.lvcoyote.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pamieci DDR 2x 256MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5 w nadziei że będę mógł ustawić FSB na 200 czyli 2500@3200, a tu kicha. System owszem się ładuje, aplikacje typu COREL, WORLD , AIDA 32 różne testy itp OK.

Gdy chcę zarzucić jakąś gierę np IŁ2 czy jakiś test na wydajność grafy np AQUA PARK komp się restartuje albo zawiesz.

Moge dojść maksymalnie do FSB 195 wtedy wszystko działa stabilnie.

Procek to Barton 2500 XP, zasilacz 300W Gigabajt czy coś takiego. Doradżcie co może być przyczyną, a pamięci w BIOS mam ustawione na optimal ( jak radzicie ustawić te wartości).

Czy wgrywaliście już BIOS 2.3 ze strony Abita.com. tw, czy warto przezucić się z 2.2

Jestem nowym posiadaczem tej płyty

Pozdrawiam wszystkich, dzieki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zablokowanego Bartona to możliwe że on nie wytrzymuje taktoawnia bo nie każdy działa na 3200+ poza tym jednak jako winowajce bym wskazał zasilacz. To jest szajs po prostu, do standardowego configu starczy ale do kręcenia juz nie ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...