Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: Komp: NF7-SL, Bartek, Ati9500, TwinMoss, + dysk Samsunga serial-ata. Tyle co do konfiguracji. Moj problem polega na tym ze dosc czesto (czasami raz na 10 wlaczen czasami co chwila) przy ladowaniu windowsow mam blad spojnosci danych. Chkdsk sobie cos tam pomiele i wchodzi pozniej do win. No ale niestety czasami sie zdarzy ze uszkodzi sie jakis wazny plik dla windy i juz trzeba sie bawic. Zdarzylo sie tak 2 razy (powazniejsze uszkodzenie) no i jako najszybszy i najpewniejszy sposob reinstalowalem system. No ale nie wiele to zmienia. Te bledy dalej wyskakuja. Ma ktos jakis pomysl? Kontroler serial-ata na plycie ? Bo jak mialem dyski SCSI to nic takiego nie wyskakiwalo. Nadmienie ze zgubilem gwarancje na plyte, takze jezli ma ktos jakas wizje na temat zrodla bledu i nie bedzie to plyta glowna to bym byl wdzieczny za podzielenie sie ta informacja. Wogole to spotkal sie ktos z takim zjawiskiem ?

 

Aha. Pytanie jest tez takie czy jest jakis sposob by wylaczyc kontroler raid jak mam dysk serial ata? Czy kotroler raid i kontroler serial ata jest w jednym chipie i wylaczam jednoczesnie to i to (po co w takim razie w biosie opcja wylaczajaca jedno i drugie oddzielnie ??)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja zauważyłem że jesli komp pochodzi np 30 minut i go zresetujemy czy wyjdziemy gdzieś na krótki okres czasu i dobrze nie wychłodzimy to temp będzie wyższa o jakieś 4 stopnie od tej kiedy włączy sie kompa całkiem wychłodzonego i używa non-stop nawet przez 24h.... czym to jest spowodowane :?:

tym ze jestes z barwkompa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8. Mały problem z 3damrkiem2001SE nie odpala sie z komunikaem brak DX8.1 (mam DX9b) - podobny efekt miałem na poprzednim sprzecie, z którego została tylko grafa.

a zainstalowales patcha na 3dmarka??

bez tego nie ruszy na dx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja zauważyłem że jesli komp pochodzi np 30 minut i go zresetujemy czy wyjdziemy gdzieś na krótki okres czasu i dobrze nie wychłodzimy to temp będzie wyższa o jakieś 4 stopnie od tej kiedy włączy sie kompa całkiem wychłodzonego i używa non-stop nawet przez 24h.... czym to jest spowodowane :?:

tym ze jestes z barwkompa :P

Tym, ze NF2 maja taki BUG. Mi pokazuje srednio od 6-8`C wiecej.

A Chaosem sie nie przejmuj bo czesto ma takie bezowocne wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zainstalowales patcha na 3dmarka??

bez tego nie ruszy na dx9

Z tego co poczytalem na stronie oficjalnej najnowsza wersja to 330 a patch tylko uaktualnia wersje 320 do tejze. Wiec jesli masz linka do jakiegos innego patcha ktory usuwa ten problem to podaj, ale ja na oficjalnej stronie przeczytalem ze wystarczy deinstalacja i ponowna instalacja (choc nie bardzo w to wierze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec gdzie sie wylacza Plug & Play w BIOSie :?:  W instrukcji znalazlem cos na temat ACPI ale co ja mam z tym zrobic?  :oops:

mnie tam sie obilo o uszy ze acpi mozna wylaczyc ale trzeba zainstalowac winde z tą opjca wyłaczona od samego poczatku

Tylko, ze ja potrzebuje wylaczyc plug & play, zeby mozna bylo zainstalowac sieciowke pod Linuksem.... (moze to glupio brzmiec, ale tak trzeba zrobic - przynajmniej na M9.2. i Aurox 9.2) wiec windows nie ma nic do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ narazie nadal nie mam chłodzenia na SB (na NB oryginał) ani na MOSFET-ah to mój Bartosz chodzi póki co na 3200 (11*200) na napięciu 1,7V - ram na 2.7 (odczyt 2.77).

 

System zdaje się być idealnie stabilny - zero zwiech, resów - giery chulają 24 na dobe i idealna stabilność a Pan Prime wywla się po 1,5h mniej więcej. Na innych forach przeczytałem, że w takim wypadku należy podnosić Vcore aż do uzyskania pełnej stabilność Prime (temp proca -> idle 37|stress 44).

 

Zgadzacie się z tym?

 

Czy takie napięcie na Ramie to nie za dużo na start?

 

I w jakim przypadku należy podnosić napięcie na chipsecie (mam standartowe póki co)?

 

THX za opd. i pozdrawiam

 

PS. Problem z 3dmarkeim rozwiazany - wsytraczyło reinstalować progs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym, ze NF2 maja taki BUG. Mi pokazuje srednio od 6-8`C wiecej.

A Chaosem sie nie przejmuj bo czesto ma takie bezowocne wypowiedzi.

cos ci nie pasi stary?

takis wielki overclocker ze moje odpowiedzi ci wadzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czepia sie bezpodstawnie moich wypowiedzii ... kolsiowi od 3dmarka napisalem na tamtej stronei ze musi se patcha zaisntalowac .. a takie KaeReS bedzie sie mnie czepial ze moje wypowiedzi sa bezowocne .. sam wiesz co kolesie z barwkompa wyprawiaja teraz na naszym forum seti .. sam Ciacha upominales tam VIP

 

wiec skoro kaeres nie wie o czym mowie to moglby sie zorientowac ..

ja sie kłocic nie lubie ale jak ktos sie mnie czepia bez sensu to mi cisnienie skacze

 

Peace ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ narazie nadal nie mam chłodzenia na SB (na NB oryginał) ani na MOSFET-ah to mój Bartosz chodzi póki co na 3200 (11*200) na napięciu 1,7V - ram na 2.7 (odczyt 2.77).  

 

System zdaje się być idealnie stabilny - zero zwiech, resów - giery chulają 24 na dobe i idealna stabilność a Pan Prime wywla się po 1,5h mniej więcej. Na innych forach przeczytałem, że w takim wypadku należy podnosić Vcore aż do uzyskania pełnej stabilność Prime (temp proca -> idle 37|stress 44).  

 

Zgadzacie się z tym?

 

Czy takie napięcie na Ramie to nie za dużo na start?  

 

I w jakim przypadku należy podnosić napięcie na chipsecie (mam standartowe póki co)?

 

THX za opd. i pozdrawiam

 

PS. Problem z 3dmarkeim rozwiazany - wsytraczyło reinstalować progs.

Mosfety musisz chlodzic tylko wtedy jak twoj komp chodzi na wysokich vcore i jest mocno obciazony cały czas .. tak do 1.75v to jak dla mnie mosfety byly chlodnie i nie trza bylo ich mocno chlodzic :)

 

SB sobie obklej jakism tanim radiatorkeim na ntasme temowprzewodzaca i juz .. ja zrobilem tak jak tu i dziala ..

 

co do prime to sprawdz czy wywala ci sie jak masz normalnie 2500+ jesli nie to znaczy ze po ppodkreceniu na 3200 musisz zwiekszyc Vcore .. pamietaj ze nf7 zaniza vcore i trzeba dac wiecej .. (ja przy ustawionym 1.65 mam 1.62 na przyklad) a tak jak w podpisie 1.76 mam przy 1.8 ustawionym w biosie ..

 

a napiecie na chipsecie musisz zmienic wtedy kiedy musiz :)) a tak serio to nie ma zasady .. po prostu trzeba sprawdzic .. czasem trzeba podniesc a czasem nie..

VIP mial na FSB 250 vdd 1.6 a jak zmienil grafike musial dac 1.7 .. :) nie ma zasady ..

 

co do 3dmarka to zaisntaluj sobie go raz .. spatche'uj ... a potem nie musisz go instalowac co raz .. zainstalujesz winde czy cos wrzucisz dx9.0 i bedzie smigac .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam male pytanko. Pewnie gdzies juz to bylo w tym temacie poruszone, ale nie mam czasu by czytac 139 stron, wiec...

Do ilu max MHz mozna podniesc FSB na tym mobo bez robienia Vmod?

Pytam bo zamierzam kupic pamieci dobre i chcialbym puscic to wszystko na 215-220 MHz. Udzwignie tyle bez moda?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... kupilem sobie dyska maxtora 80gb 8mb c SATA ... i mam transfery na poziomie 1-3mb :cry: ... CO sie dzieje ??

Sterowniki to oficjalne stery 3,13 bios ES ( wedlug podpowiedzi Vip'a ) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam male pytanko. Pewnie gdzies juz to bylo w tym temacie poruszone, ale nie mam czasu by czytac 139 stron, wiec...

Do ilu max MHz mozna podniesc FSB na tym mobo bez robienia Vmod?

Pytam bo zamierzam kupic pamieci dobre i chcialbym puscic to wszystko na 215-220 MHz. Udzwignie tyle bez moda?

Pozdr.

Bez problemu będzie śmigać. A czy ponad 220.. nie wiadomo. Moja coś wysokich FSB nie lubi, mimo że pamięci dobre :/

Pewnie podnniesienie napięcia na NB by pomogło, ale nie chce mi się kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum ktos kto kupil swojego NF7 (bez S) w proline ? Ja spalilem mojego abita a paragon gdzies zapodzialem a na samego stickera nie moge oddac... Ale bylem u nich i powiedzieli ze moge miec kserokopie paragonu.. Wiec czy ktokolwiek moglby mi skserowa/zeskanowac swoj paragon i przeslac ? Zaplace odpowiednio !! POMOZCIE !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam male pytanko. Pewnie gdzies juz to bylo w tym temacie poruszone, ale nie mam czasu by czytac 139 stron, wiec...

Do ilu max MHz mozna podniesc FSB na tym mobo bez robienia Vmod?

Pytam bo zamierzam kupic pamieci dobre i chcialbym puscic to wszystko na 215-220 MHz. Udzwignie tyle bez moda?

Pozdr.

Bez problemu będzie śmigać. A czy ponad 220.. nie wiadomo. Moja coś wysokich FSB nie lubi, mimo że pamięci dobre :/

Pewnie podnniesienie napięcia na NB by pomogło, ale nie chce mi się kombinować.

Przy odpowiednich pamięciach i biosie (ew. L12 mod) fabryczny abit jest w stanie osiągnąć stabilne FSB >245MHz. Pytanie co rozumiesz przez "dobre pamięci" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 3dmarka to zaisntaluj sobie go raz .. spatche'uj ... a potem nie musisz go instalowac co raz .. zainstalujesz winde czy cos wrzucisz dx9.0 i bedzie smigac ..  

Nie do konca masz racje bo patch dziala ulepszajac wersje 300 na 330. Jezeli posiadasz taką to nie musisz nic latac tylko zrobic reinstal programu. Jest to zreszta napisane na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem nastepujacej natury:

w konfiguracji: sil3112 (nf7-s 2.0) + ST3120026AS, seatools nie moze przetestowac hdd poniewaz twierdzi, ze nie posiada on DST (disk self test).

wykonujac testy generic otrzymuje:

 

03-May-2004 22:39:09 Port:0 Target:0 Lun:0 Disc Starting Generic Short test

03-May-2004 22:40:46 Port:0 Target:0 Lun:0 Legacy Short Test Failed 05 / 00 / 00

w przypadku testu legacy zas to:

Disc 0:0:0 ST312002 6AS Version: 3 18 Capacity = 117220 MB On Line

CDROM 1:16:0 LITEON CD ROM LTN382 Version: WS27 Off Line

03-May-2004 02:23:21 Port:0 Target:0 Lun:0 Disc Unable to retrieve AWRE

03-May-2004 02:23:21 Port:0 Target:0 Lun:0 Disc Unable to retrieve ARRE

03-May-2004 02:23:21 Port:0 Target:0 Lun:0 Disc Unable to retrieve the current Number of Cache Segments

03-May-2004 02:23:21 Port:0 Target:0 Lun:0 Disc Unable to retrieve DExcpt

03-May-2004 02:23:21 Port:0 Target:0 Lun:0 Disc Unable to retrieve DLM

03-May-2004 02:23:21 Port:0 Target:0 Lun:0 Disc Unable to retrieve DTOLI

03-May-2004 02:26:13 Port:0 Target:0 Lun:0 Disc Starting Generic Long test

03-May-2004 02:27:46 Port:0 Target:0 Lun:0 Aborting Legacy Test

03-May-2004 02:27:54 Port:0 Target:0 Lun:0 Disc Starting Generic Short test

03-May-2004 02:29:27 Port:0 Target:0 Lun:0 Legacy Short Test Failed 05 / 00 / 00

 

Ludziska wiecie dlaczego tak to wyglada?

mam: nowy bios, driver-y.

w xp wsio jest oki, natomiast w linux-ie co jakis czas system zawiesza sie.

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiednich pamięciach i biosie (ew. L12 mod) fabryczny abit jest w stanie osiągnąć stabilne FSB >245MHz. Pytanie co rozumiesz przez "dobre pamięci" ;)

Oj nie wiem.. są chyba takie, które wysokich FSB nie lubią. Mam Hynixy D43 które śmigają na fsb 250 cl2.5-3-4-6(11) a u mnie system nie jest stabilny na np. 8x240 i pamięci na cl3 2.9V (realne 3v), vdd 1.7, l12 mod zrobiony ...

 

Bios mam od tictaca, d22 a1 or sth. Nie da się wrzucić na moją płytę D10 ani b2 ani b4, bo po poscie nie bootuje systemu - COŚ się musiało w nowych nf7 zmienić, skoro poprzednia z d10 wspołpracowała ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zytek a na vdd1.7 probowales? .. i na nizszych napieiach na memorki .. hynixy nie lubia duzych napiec ..

a wogole to na rzadnym biosie oprocz d10beta4 i 2 nikt jeszcze 250 nei zrobil chyba ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia, na 1.7 próbowałem. a niższe napięcia na memorki? cały czas chodzą na tym napięciu na 223 mhz cl2 i jest ok .. a z biosem - no i tak nic nie zrobię bo d10 coś nie współpracuje.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie:Kupiłem pamieci DDR 2x 256MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5 w nadziei że będę mógł ustawić FSB na 200 czyli 2500@3200, a tu kicha. System owszem się ładuje, aplikacje typu COREL, WORLD itp OK.

Gdy chcę zarzucić jakąś gierę np IŁ2 czy jakiś test na wydajność grafy np AQUAMARK komp się restartuje albo wychodzi do Windowsa .

Moge dojść maksymalnie do FSB 195 wtedy wszystko działa stabilnie.

Procek to Barton 2500 XP, zasilacz kupiłem nowy w zeszły piątek Modecom ATX-350GTF (PFC). Doradżcie co może być przyczyną, a pamięci w BIOS mam ustawione na optimal ( jak radzicie ustawić te wartości).

Czy wgrywaliście już BIOS 2.3 ze strony Abita.com. tw, czy warto przezucić się z 2.2

Jestem nowym posiadaczem tej płyty

Pozdrawiam wszystkich, dzieki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie:Kupiłem pamieci DDR 2x 256MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5 w nadziei że będę mógł ustawić FSB na 200 czyli 2500@3200, a tu kicha. System owszem się ładuje, aplikacje typu COREL, WORLD  itp OK.  

Gdy chcę zarzucić jakąś gierę np IŁ2 czy jakiś test na wydajność grafy np AQUAMARK komp się restartuje albo wychodzi do Windowsa .  

Moge dojść maksymalnie do FSB 195 wtedy wszystko działa stabilnie.  

Procek to Barton 2500 XP, zasilacz kupiłem nowy w zeszły piątek Modecom ATX-350GTF (PFC). Doradżcie co może być przyczyną, a pamięci w BIOS mam ustawione na optimal ( jak radzicie ustawić te wartości).  

Czy wgrywaliście już BIOS 2.3 ze strony Abita.com. tw, czy warto przezucić się z 2.2  

Jestem nowym posiadaczem tej płyty  

Pozdrawiam wszystkich, dzieki z góry

A proc w ogóle wyrabia 11x200 ?? Twinmosom ustaw 2,9V 11-3-3-2,5 i powinny robić >>200 ... Podbiłeś napięcie na procu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia na procku nie podbijałem, ustawiłem tylko FSB na 200x11

Dodaj prockowi troche napiecia. Na zwyklym bartonie zmiana na 11 x 200 bez zmiany napiecia i stabilne dzialanie to rzadkosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...