Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, nie wiem czy ktoś miał taki problem: zawsze po włączeniu kompa za pierwszym razem nie wykrywa mi dysków. Dochodzi do tabelki, pisze, że w CD nie ma SYSTEM DISK (czy coś takiego) i muszę zrobić CTRL+ALT+DEL i już jest spoko 8O Co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami po wejściu do Biosu miast standardowego ekranu, pojawia się tylko cieniutki błękitny pasek i zwis...

- Za każdym razem gdy w biosie wejdę w opcje podglądu temperatur i napięć, po paru sekundach następuje zwis...

- Testy pamięci w POST lecą w kóło ze trzy razy, aż w końcu komp je rozponaje i rusza dalej...

Pierwsze co mam zamiar zrobić to zakup nowego zasilacza (Modecom 300W), mam nadzieję,że płyty nie będę musiał zmieniać

No więc jestem po zkupie nowej zasilki (Chieftec 36oW), chodzi pięknie cichutko, ale problemu to on niestety nie rozwiązał. Dalej jest to samo. Na domiar złego teraz nie mogę sobie poradzić z tą pierd***** syreną. Czasami zaraz po starcie, czasami gdy temperatutra na procu dojdzie do 50 st., gdy proc nie jest kręcony oraz gdy jest kręcony, wyje nie zważając na to, że jest noc :x

W biosie powyłączane funkcje monitoringu temperatur/wenylatora. Alarm ustawiony na 120 st. Próbowałem zresztą wszystkich kombinacji. Wciąż to samo- syrena+shutdown :!:

Wcześniej miałem dwukrotnie płyty od MSI i nigdny nie było z nimi żadnych problemów. To jest prawdopodobnie mój pierwszy i ostatni ABIT.

Spróbuj wymienić wentylator... u mnie zdarzyło się coś podobnego . Sam mam Volcano 9 ale składałem kompa dziewczynie kupiłem jej zachwalanego Spire Falcon Rock II Silent ~ 2300 obrotów i zanim poszedł do jej kompa zapiąłem go u siebie w celach testowych .. właczam kompa wycie syreny czasem sie wyłączał wentylator całkowicie !! i shutdown założyłem z powrotem Volcano wyłaczyłem opcje w biosie dotyczące kontroli wentylator na CPU czujniki ostrzegające na jak max temp . zapiałem jeszcze raz i dalej lipa . W końcu dałem sobie spokój i do dzisiaj nie wiem czemu nie chciał chodzić 8O ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt musiales sie zawiesc ... taka inwestycja w zasilacz a tu dalej problem nie rozwiazany ale skoro piszesz ze syrena wyje Ci nawet na niekreconym procu to musi cos byc nie tak moze z chlodzeniem a jesli nie to reklamowac ... u mnie nawet na zanizonym napieciu wszystko chodzi stabilnie 11x182

 

UPDATE: ale szybko piszecie te posty ;) chcialem sie zmiescic pod Adkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiem czy ktoś miał taki problem: zawsze po włączeniu kompa za pierwszym razem nie wykrywa mi dysków. Dochodzi do tabelki, pisze, że w CD nie ma SYSTEM DISK (czy coś takiego) i muszę zrobić CTRL+ALT+DEL i już jest spoko 8O Co to może być??

u mnie podobnie ... tylko żę dopiero z nowym biosem tak się dzieje (1.4) , jak zgrywam coś z dysku na dysk i wypinam CDRW to później po podpięciu ponownym i załączeniu kompa nie widzi CDRW dopiero jak wejdę do biosu i wykryję urządzenia , zapiszę bios to zaskakuje ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłonczyć dysk WD80Gb 8mb pod seriala bo mi niechce działać mam ver. 2.0 z najnowszom wer. biosu

poczytaj wczesniej. u mnie na WD40Gb na serialu pisal blad odczytu dysku, po formacie zaczelo dzialac jak nalezy.

 

PS.

Pieknie to pochodzilo 2 dni (słownie: dwa dni). Po wizycie z dyskiem u kumpla - dysk padl, bez zadnych oznak zycia. To juz drugi padniety WD w mojej karierze. NIGDY WIECEJ WD. :cry: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wymienić wentylator... u mnie zdarzyło się coś podobnego

Wprawdzie mam już tego wybitnie dosyć, ale pokombinuje jeszcze z coolerem. Znacie może jakiś cichy (np.2700rpm) i sprawdzony na tej płycie wentyl?

 

P.S.

Zauważyłem, że czasami w róznych programach diagnostycznych, pokazują one, że cooler się nie kręci (a tak nie jest), więc może tutaj jest przyczyna wycia syreny i zwiech w biosie....

Kolega poradził mi podłączenie coolera pod złącze chasis fan, czy to może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A interfejs sieciowy?

 

Nie macie stracha podłączać sieć do RJ-45? Biorąc pod uwagę możliwe burze, przepiecia w sieci oraz częstotliwość padania portów w switchach,

to mam poważne obawy. Padnięcie zintegrowanego interfejsu sieciowego to poważna awariia - ani to reklamowac ani sprzedawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podkręconego na 2100 , cooler falcon rock II , tem. max 44c

falcon rock II wersja silent .. ?? ~2300 obrotów czy normalna która kręci się szybciej ?

 

nie pamiętam symboli ale ta wersja silent ma "L" na końcu w oznaczeniach . U mnie się jaja działy na falcon rock II silent .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam niestety czasu czytac calego tematu ..ucze sie do egzaminow

 

mam pytanie czy ten abit NF& bez s ma dobre oc mozliwosci w porownaniu do epoxa rda bez + ?? i czy na tym abicie jest siecowka ?? sond strom ? i jak juz to jaka wersje ?? bo dzis w sklepie ogladalem taka plytke i byla inna niz ta http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6438 tz byla czerwona i brakowalo jej jakiegos ukladu o co w tym chodzi ?

 

z gorki dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC z S i bez S jest takie samo i takie samo/lepsze jak na Epoxach....

a zreszta wejdz na strone abita i zobacz sobie specyfikacje. Porownaj i ujrzysz roznice.

 

I nie patrz na zdjecia w sklepach. Oni maja roznie. Np. w Komputroniku maja chyba do rev. 2.0 zdjecia z rev. 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz przewioze sie do sklepu i oblukam jakie jest versja i ile musze doplacic ...wiem ze wiecej niz do epoxa sporo tz do epoxa jakies 50 zł a jak z tym SS i siecowka jest na pewno w wersji bez -S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady :D Jakie problemy wystepuja z geilami?

Ja mialem taki problem: 1x512 GEiL DDr 400 Value - za nic nie dalo sie uzyskac stabilnej pracy W2K, a proby reinstalacji konczyly sie fiaskiem. Sprawdzalem na dwoch abitach (rev.1.2 i rev2.0) i to samo bez wzgledu na ustawienia pamieci (czestotliwosc, timingi, slot). Na Asusie z nforce2 pamiec pracowala dobrze przy 175 MHZ (dalej mobo nie chcialo). Rozwiazanie: zamienilem na 2x256 :D dziala pieknie do dzis (pamiec nie krecona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami po wejściu do Biosu miast standardowego ekranu, pojawia się tylko cieniutki błękitny pasek i zwis...

- Za każdym razem gdy w biosie wejdę w opcje podglądu temperatur i napięć, po paru sekundach następuje zwis...

- Testy pamięci w POST lecą w kóło ze trzy razy, aż w końcu komp je rozponaje i rusza dalej...

Pierwsze co mam zamiar zrobić to zakup nowego zasilacza (Modecom 300W), mam nadzieję,że płyty nie będę musiał zmieniać

No więc jestem po zkupie nowej zasilki (Chieftec 36oW), chodzi pięknie cichutko, ale problemu to on niestety nie rozwiązał. Dalej jest to samo. Na domiar złego teraz nie mogę sobie poradzić z tą pierd***** syreną. Czasami zaraz po starcie, czasami gdy temperatutra na procu dojdzie do 50 st., gdy proc nie jest kręcony oraz gdy jest kręcony, wyje nie zważając na to, że jest noc :x

W biosie powyłączane funkcje monitoringu temperatur/wenylatora. Alarm ustawiony na 120 st. Próbowałem zresztą wszystkich kombinacji. Wciąż to samo- syrena+shutdown :!:

Wcześniej miałem dwukrotnie płyty od MSI i nigdny nie było z nimi żadnych problemów. To jest prawdopodobnie mój pierwszy i ostatni ABIT.

Mi natomiast 3 dni po postawieniu systemu ta super plyta zwalila dysk ktory dzialal rok idelanie :( , pozatym mialem dziwne resy oraz problemy z fsb powyzej 166 Mhz ( nie z winy pamiatek na 100 % ) .

Pozatym wydajnosc jest niezla , ale co mi z tego jak teraz stracilem wszystkie dane a do tego nadal nie wiem czemu sie komp restartuje .

Do tego nie dzialal mi soundstorm bo pisal zebym sobie drivera reinstalnal co robilem 10 razy .

Ja natomiast mialem plyty Asusa i zero problemow , wiecej Abita nikomu nie polece .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy z tymi plytami robicie, ze tyle problemow macie... Tu komus dysk padl, tu dzwiek nie dziala, tu costam, tam costam, a ja nie mialem doslownie zadnych problemow z ta plyta. Jak dla mnie jest super. Wystarczy tylko zapewnic jej dobre warunki dzialania (zasilka, pamieci) i robic wszystko "z glowa" :arrow: wtedy problemow nie ma :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy z tymi plytami robicie, ze tyle problemow macie... Tu komus dysk padl, tu dzwiek nie dziala, tu costam, tam costam, a ja nie mialem doslownie zadnych problemow z ta plyta. Jak dla mnie jest super. Wystarczy tylko zapewnic jej dobre warunki dzialania (zasilka, pamieci) i robic wszystko "z glowa" :arrow: wtedy problemow nie ma :idea:

A powiedz mi co ja zle robie ze mi nie dziala Panel do Soundstorma , sciagam sobie pakiet sterow instaluje ( wszystko pieknie ladnie ) a panelu jak nie bylo tak nie mam.Chcesz to cie zaprosze do mnie to mi swoj kunszt zademonstrujesz . Poczekam na nowy dysk i jak na nowym biosie i nowym systemie znowu mi sie nie zainstaluje to pizdne ta plyte za okno .

Pozatym wiez mi ja sie znam na podkreceaniu i wiem kiedy pamiatki niewyrabiaja a kiedy zasilka , a kiedy plyta robi dziwne akcje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy z tymi plytami robicie, ze tyle problemow macie... Tu komus dysk padl, tu dzwiek nie dziala, tu costam, tam costam, a ja nie mialem doslownie zadnych problemow z ta plyta. Jak dla mnie jest super. Wystarczy tylko zapewnic jej dobre warunki dzialania (zasilka, pamieci) i robic wszystko "z glowa" :arrow: wtedy problemow nie ma :idea:

A powiedz mi co ja zle robie ze mi nie dziala Panel do Soundstorma , sciagam sobie pakiet sterow instaluje ( wszystko pieknie ladnie ) a panelu jak nie bylo tak nie mam.Chcesz to cie zaprosze do mnie to mi swoj kunszt zademonstrujesz . Poczekam na nowy dysk i jak na nowym biosie i nowym systemie znowu mi sie nie zainstaluje to pizdne ta plyte za okno .

Pozatym wiez mi ja sie znam na podkreceaniu i wiem kiedy pamiatki niewyrabiaja a kiedy zasilka , a kiedy plyta robi dziwne akcje .

To że nie ma panelu od soundstorma to wina sterów nie płyty Abita !! bo panel od sterowania soundstorma to chyba częśc softwaru .. u mnie się działo podobnie czasem się sterowniki nie instalowały tzn. uruchamiała się instalacja a potem lipa ... ale po czystej instalacji windy wszystko chodzi świetnie . Ja obecnie używam Win98 z sterami Nforce 2.41 tylko w nich podmieniłem katalogi Audio (AudioUtl i AudioDrv) na te z sterów 2.03 bo są zdecydowanie lepsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy z tymi plytami robicie, ze tyle problemow macie... Tu komus dysk padl, tu dzwiek nie dziala, tu costam, tam costam, a ja nie mialem doslownie zadnych problemow z ta plyta. Jak dla mnie jest super. Wystarczy tylko zapewnic jej dobre warunki dzialania (zasilka, pamieci) i robic wszystko "z glowa" :arrow: wtedy problemow nie ma :idea:

A powiedz mi co ja zle robie ze mi nie dziala Panel do Soundstorma , sciagam sobie pakiet sterow instaluje ( wszystko pieknie ladnie ) a panelu jak nie bylo tak nie mam.Chcesz to cie zaprosze do mnie to mi swoj kunszt zademonstrujesz . Poczekam na nowy dysk i jak na nowym biosie i nowym systemie znowu mi sie nie zainstaluje to pizdne ta plyte za okno .

Pozatym wiez mi ja sie znam na podkreceaniu i wiem kiedy pamiatki niewyrabiaja a kiedy zasilka , a kiedy plyta robi dziwne akcje .

To że nie ma panelu od soundstorma to wina sterów nie płyty Abita !! bo panel od sterowania soundstorma to chyba częśc softwaru .. u mnie się działo podobnie czasem się sterowniki nie instalowały tzn. uruchamiała się instalacja a potem lipa ... ale po czystej instalacji windy wszystko chodzi świetnie . Ja obecnie używam Win98 z sterami Nforce 2.41 tylko w nich podmieniłem katalogi Audio (AudioUtl i AudioDrv) na te z sterów 2.03 bo są zdecydowanie lepsze .

Widzisz ale ja sie dogrzebalem do sterow od Abita do dzwieku, ktore inataluja sie nawet dluzej , ale co z tego jak nadal nie mam wykrywanej karty . Zreszta mowie to sa narazie niewielkie bledy , ale jak dostane dysk i instalne nowy sys i bedzie to samo to sie wkurze .

Pozatym isntalowalem system na pierwszym biosie, a dopiero potem go zmienilem , ale i tak to nie zmienia faktu ze mam dziwne bledy ( bo i do tego dochodza resy na nieobciazonym kompie sam nie wiem skad ) Pamiatki na Asusie A7V 333 chodza mi na 190 Mhz , a na tym abicie na 170 Mhz juz sie wykladaja ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twinmos lepszy na kosciach winbond czy mtec?

Teoretycznie lepszy na Winbondach (zalezy jakich), chociaz ja mam na Mtec 5ns i nie narzekam :arrow: smigaja jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na domiar złego teraz nie mogę sobie poradzić z tą pierd***** syreną. Czasami zaraz po starcie, czasami gdy temperatutra na procu dojdzie do 50 st., gdy proc nie jest kręcony oraz gdy jest kręcony, wyje nie zważając na to, że jest noc :x  

W biosie powyłączane funkcje monitoringu temperatur/wenylatora. Alarm ustawiony na 120 st. Próbowałem zresztą wszystkich kombinacji. Wciąż to samo- syrena+shutdown  :!:  

Wcześniej miałem dwukrotnie płyty od MSI i nigdny nie było z nimi żadnych problemów. To jest prawdopodobnie mój pierwszy i ostatni ABIT.

I w jakiś cudowny sposób poradziłem sobie z tym problemem...

Lekarstwem na to okazała się być tajemnicza funkcja "HALT ON", przełączyłem na disabled i pomogło. Jednakże jest to tylko półśrodek, ponieważ reszta zabezpieczeń proca musi być także wyłączona :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei po zmianie Biosu z fabrycznego (!1.0) na nowy 1.4 nie moge podkręcić za chiny kompa! Zostaje na 133 FSB i sie uruchamia a na 166 nie (wcześniej miałem stable na 210 - antek 1,7 JUIHB). Temperaturka spadła i to na tyle z zalet :( . Dodam, ze już od pewnego czasu miałem bsod-y - jeszcze na starym biosie. Pamieci (2x256 hyperx 370mhz) ok, bo sprawdzałem (memtest), ale Prime wywala od razu nawet na słabszych timingach. Normalnie moge używać kompa, ale gry i czasem filmy padają :( .

Help pliiiz :cry:

PS. Może format c: pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei po zmianie Biosu z fabrycznego (!1.0) na nowy 1.4 nie moge podkręcić za chiny kompa! Zostaje na 133 FSB i sie uruchamia a na 166 nie (wcześniej miałem stable na 210 - antek 1,7 JUIHB). Temperaturka spadła i to na tyle z zalet  :( . Dodam, ze już od pewnego czasu miałem bsod-y - jeszcze na starym biosie. Pamieci (2x256 hyperx 370mhz) ok, bo sprawdzałem (memtest), ale Prime wywala od razu nawet na słabszych timingach. Normalnie moge używać kompa, ale gry i czasem filmy padają  :( .

Help pliiiz  :cry:  

PS. Może format c: pomoże?

zmień CPU Interface na Enable , ewentualnie clear CMOS jeszcze raz ... a w nowym biosie 1.4 pozmieniali timingi dla pamięci i podobno poprawili współpracę z HyperX też .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...