Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za OFF topic ale mam do sprzedania nówke ABITA NF7-S 2.0. Kupiona 19 kwietnia tego roku. NIE UZYWANA

Znasz taki dzial jak giełda? Nikt tutaj nie pytal czy ktos ma do sprzedania plyte... wiec twoj post nie jest zbytnio zgodny z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupilen nf7 2.0 to wstala tylko raz pozniej jak ustawilem sobie w biosie zeby startowal z cd-romu to juz plyta nie wstala i ja oddalem.po 5 dniach mi oddali zrobiona sadze ze wymienili biosa bo ten juz nie mial takich opcji jak tamten i ma ktos 2000xp i ile wyciage na tej plycie z niego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem kolejnym zadowolonym posiadaczem Abita NF7.

Te płytki lubią zawyżać temp.

Znalazłem kiedyś na forum link to programu którym ponoć można

wyskalować wskazania temp. ( zapewne jakoś programowo)

Ale w tej plątaninie postów gdzieś mi zaginął.

 

Prośbę moja kieruje do osób które posiadają jakie kolwiek info

na ten temat.

 

Pozdrawiam

SP7KBI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA System Utility 1.08.09

...do pobrania...

http://www.softpedia.com/public/cat/12/1/12-1-34.shtml

Enhancements

1. Added new function interface 2Ah for GetDimmAddrInfo.

2. Changed Memory Address info map for C17/C18D platform.

3. Added code to support memory address info interface.

4. Added OEM logo support for the upper-left corner of the screen.

The system looks for a file in the EXE folder called "OemLogo.bmp". If it finds this file it uses it instead of the NVIDIA one in the resource table.

Bugs fixed

1. Added code to check if K8 is support FID control before read cpu clock

multiplier.

2. Ungrayed the bus speeds on basvicView

3. Fixed 'FF' hang when changing the chipset performance settings

4. Commented out the pop up msg when starts up.

5. Added functions to check if there is a AGP card existing in IGP

6. Disable Disclaimer "I Agree" button and set default to "I don't agree"

7. Set Disclaimer richedit control to read only

8. Fixed issue that changes to Memory timings on basic page are not applied on

NF3 platform

9. Aligned SPD translated information

10. Report any DDR type speed as DDR only

11. Removed cancel from the list of button bars

12. Fixed the max voltage value not displayed

13. Hover help text disabled for disabled group boxes

14. Enable 'I Agree' when user scrolls to the last part of the legal disclaimer

15. Removed boot profiles, help files code

16. Disabled voltage group box in advanceview when not supported

17. Gray out Agp components when no external graphic card

18. Changed the '!' to '?' icon when prompting a msg

19. Calculated fields in info page is now updated when the page is accessed

20. On Information page, "NF" should read "nForce"

21. On Information page, "Chipset information" should read "nForce information"

22. On Information page, "MCP" and "IGP/SPP" should swap order.

23. When information is "Not available" it should read as "Not reported".

24. On Information page, CPU speed should be reported in MHz.

25. Follow grammatical case requirements throughout.

26. "Spd Dialog" should read "SPD information"

27. Change "NVSystemUtility" text refernces to "NVIDIA System Utility".

28. Set NVSU main frame to foreground;

29. Changed Device name from GpdDev to NVR0Dev, which may have caused a hang

with applications that used the same driver

30. Changed the executable to NVIDIA System Utility instead.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam kilka pytan:

1. Czy jak rozszerze szyne AGP na wiecej niz 66 to rozszerzam automatycznie tez PCI?

2. Czy przy zalmanie 7000 A wchodzi NB32J na NB bez modyfikacji i na standardowych kolkach?

3. Czysli chce schlodzic mosfety to radiatory moga dotykac kondensatorow czy lepiej zaizolowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno kondensatrory jak i te cewki obok mosfetów sa zaizolowane wiec co chcesz jeszcze izolowac.. ruszac sie toto nie bedzie wiec nie przetrą sie osłonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , kupiłem sobie abita nf7 v 2.0 , do tego mam pamieci (333) i mam taki problem. Kiedy jade sobie na magistrali 180x13 jak odpalam kompa pokazuje mi sie pieknie ze pamięci smigają sobie z prędkością 360 Mhz i program w windozie tez tyle pokazuje , ale gdy zmienie na FSB 195 Mhz okazuje sie ze po odpaleniu wyswietla mi sie ze pamieci latają na mniej niz 330 !? ale program z pod windozy pokazuje prawidłowo !? czyli około 390 z hakiem..Było by wszystko ok. gdyby wydajność była porównywalna z tym co uzyskuje na magistrali 180 Mhz..! Timingi nie grają tu roli gdyż już wszystko oblukałem...Przykładowo odpaliłem sandre 2004 i tak:

 

FSB 180x13=2355Mhz--- wynik 2700 i 2500

FSB 195x12=2355Mhz--- wynik 2250 i 2100

 

aha i jak dam Fsb 200 to pokazuje mi po odpaleniu ze pamieci pracują z czestotliwoscią 333 MHz a program Cpu-z pokazuje 400 !?

 

Nasówa mi sie pytanie co jest grane !!?? Pomóżcie PLEASE :)

..Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , kupiłem sobie abita nf7 v 2.0 , do tego mam pamieci (333) i mam taki problem. Kiedy jade sobie na magistrali 180x13 jak odpalam kompa pokazuje mi sie pieknie ze pamięci smigają sobie z prędkością 360 Mhz  i program w windozie tez tyle pokazuje , ale gdy zmienie na FSB 195 Mhz okazuje sie ze po odpaleniu wyswietla mi sie ze pamieci latają na mniej niz 330 !? ale program z pod windozy pokazuje prawidłowo !? czyli około 390 z hakiem..Było by wszystko ok. gdyby wydajność była porównywalna z tym co uzyskuje na magistrali 180 Mhz..! Timingi nie grają tu roli gdyż już wszystko oblukałem...Przykładowo odpaliłem sandre 2004 i tak:

 

FSB 180x13=2355Mhz--- wynik 2700 i 2500

FSB 195x12=2355Mhz--- wynik 2250 i 2100

 

aha i jak dam Fsb 200 to pokazuje mi po odpaleniu ze pamieci pracują z czestotliwoscią 333 MHz a program Cpu-z pokazuje 400 !?

 

Nasówa mi sie pytanie co jest grane !!?? Pomóżcie PLEASE :)

..Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam..

1. Nasuwa sie pisze przez "u" ...

2. Twoj problem polega na tym ze masz ustawione automatyczne taktowanie pamieci. Daj dzielnik 5/5 ... jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo dobry jak 3/3 4/4 i 6/6 :)

a tak serio czym sprawdzasz czestotliwosc ramu?

CPU-Z? w zakladce memory czy na pierwszej stronie? bo na pierwszej stronie masz fsb proca a nie pamieci :)

tak na wszelki wypadek ci naisalem bo mam wrazenie ze ty tkwi twoj blad

pamieci zamiast BY SPD ustaw 6/6 i za głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo dobry jak 3/3 4/4 i 6/6 :)

tak na wszelki wypadek ci naisalem bo mam wrazenie ze ty tkwi twoj blad

pamieci zamiast BY SPD ustaw 6/6 i za głowy

z tego co gdzies czytalem... to 5/5 najlepszy do najwyzszych fsb. nawet w tym temacie ktos tak pisal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno kondensatrory jak i te cewki obok mosfetów sa zaizolowane wiec co chcesz jeszcze izolowac.. ruszac sie toto nie bedzie wiec nie przetrą sie osłonki

Dzieki o to mi chodzilo, a mozecie jeszcze mi powiedziec czy lepiej nakleic male pociete radiatroy na kazde mosfet oddzielnie czy moze ladnie popilowac jeden kawalek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno kondensatrory jak i te cewki obok mosfetów sa zaizolowane wiec co chcesz jeszcze izolowac.. ruszac sie toto nie bedzie wiec nie przetrą sie osłonki

Dzieki o to mi chodzilo, a mozecie jeszcze mi powiedziec czy lepiej nakleic male pociete radiatroy na kazde mosfet oddzielnie czy moze ladnie popilowac jeden kawalek?
tak apropo jak chesz jechac z fsb wysoko to ten zółty zalmanik na nb bez wiartaka to ci na pewno nie starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajka...jestem zły jak niewiem ponieważ zaczeło mi sie coś dup...ć z kompem. Po zabawach na FSB 185 itp..komp zaczął mi świrować, a dokładnie prime95 zaczął mi sypac błędami..Na początku było spoko ale puźniej zonki sie pojawiały. Począwszy na FSB 185, 175, 166! obecnie jade na defaultowych ustawieniach :(..Mysle ze to wina zasilacza DEER 400W.. I mam do was pytanko.

Jaki proponujecie zasilacz do tej płyty?, mając na uwadze ostre podkręcanie

...pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie padł bios w NF7 :F. Wgrałem jakiegoś zhackowanego (subzero) to nie mogłem fsb powyżej 210 stabilnego wyciągnąć. To chciałem wgrać d22 ze strony abita. Wgrałem go i nawet nie mogłem windowsa odpalić ani zbootowac do dosa z plytki lub dyskietki. Po 30 probach sie udalo , lecz sie zawiesil przy wgrywaniu biosa :F. W moim pr0 miescie nikt prawie tej plyty nie ma (sami eceesiarze) wiec zapakowalem biosa w koperte i wyslalem do kumpla do Krakowa na hotflasha :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - co jest powodem tego że mój athlon nie chce wstac na 200*10 - wywala mi komunikat - CPU is UNWORKABLE - co jest nie tak - problem pojawił sie po zmianie ramów na Twinmosy Twistery 2 x 512 (dual kit) 400 Mhz CL 2.0 (mój config to: Athlon 2500+ XP -Mobile , Abit NF7-S 2.0) co mam robić na 166* 12 wstaje mi komp (ramy sa na 333 Mhz) a na 200*10 nie idzie mi komp (ramy na 400 Mhz) a wczesniej działało - ponoć niektórzy mówią że to sprawa płyty czy to prawda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator (jak i cała reszta zresztą :D ) to czysty selfmade- zrobiony z boxowego radiatora od P4 zdaje się. Zależało mi, żeby był jeden na wszystkie mosfety- pociągnęło to za sobą trochę komplikacji przy wycinaniu, ale udało się 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa. mechl!n moglbys podac wymiary tego radiatora na mofsety (jak go robiles to gdzies zapisales wymiary prawda). Ja planowalem ciac radiatorek na grobne, ale chyba zrobie tak jak ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...