Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyglada tak

 

wgrany ABIT-NF7-D23-SUBZER0-4227.zip sciagniety z pubu Chaosa :wink:

 

Zalozony wiekszy radiator na NB

Zalozone radiatory na mosfety

na SB narazie brak ale w biosie powylaczane wszyskto co mozna , sound, comy, lpt itp

Zalozony L12 mod taki jak zobaczylem na stronie Chaosa :wink:

http://rchem.chemd.amu.edu.pl/~t/chaos/mac...e/l12mod166.jpg

o dziwo cpu mi wystarotwal jako 11x200 8O

 

to co zaobserwowalem jeszcze w biosie

komp odpalil na 7,5 x 250 1,75V 2,5-3-3-11 2,9V ale dziwnie zwisl po kilku minutach zabaway w biosie :evil:

 

odalilem prima na 7,5x230 1,75V i wywalilo go po 15 min

[Thu May 13 13:18:06 2004]

FATAL ERROR: Resulting sum was -8.077859561418003e+016, expected: 1.596957161643185e+016

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

 

no dobra a teraz niech mnie ktos powstrzyma przed wy......m tego mopa przez okno :evil:

 

mam tylko 1 kosc KHX3200/512 wlozona w srodkowy bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie peniaj .. :) moj kolega tez zrobil 200 jednym drutem niewiadomo jak :) .. u mnie normalnie leci na 166x11.5 po daniu load defaults

 

co do prime .. to niewiadomo .. te nowe plyty nie zawsze chca leciec ponoc wysoko na fsb ..

spróuj inne biosy u mnie na subzero tez slabo plyta lata jesli chodzi o fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wampir, zakupiłeś płytę i już obrzucasz pytaniami zamiast przeczytać kilkanaście ostatnich stron :)

 

Do stabilnego FSB250 przy BH-5 potrzebne jest vdimm co najmniej 3.2C

 

Co do biosu - spróbuj 10b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bede czytal o starych i juz przez nikogog nie uzywanych biosach :wink:

Problem tkwi w tym ze teraz sa te nowa Abity z niebieskimi bankami i one sie rzadza juz innymi prawami , niestety

 

Zaczne od sprawdzenia innego zasilacza i innych pamieci zzanim zaczne iweszac pasy na mobo , jak narazie to tyle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mierniczkiem mierzyles? :)

bo wiesz odczyt z mobo o du.pe rozbic :)

wgraj ten d10 i sprawdz ..

 

Co bede czytal o starych i juz przez nikogog nie uzywanych biosach  :wink:

d10 najstarszy a wymiata reszte :)

a co do twoich memek to mowilem ci Vdimm moda zrob ..

 

tyle ze nowe nf7 to kij je wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows po pierwszym starcie od uruchomienia komputera błędnie odczytuje temperaturę z biosu - jest wyższa o 5 stopni. Po restarcie jest już dobrze. O co chodzi?

Płyta. NF7-S rev.1-2 bios nf725 czyli najnowszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zalozony L12 mod taki jak zobaczylem na stronie Chaosa  :wink: 

http://rchem.chemd.amu.edu.pl/~t/chaos/mac...e/l12mod166.jpg

o dziwo cpu mi wystarotwal jako 11x200  8O 

(...)

He, he - moje zdjecie. U mnie proc startowal z tym na FSB=166
nie napisalem ze moje foto na stronie zreszta jak ktos jest spostrzegawczy to zauwazylby ze ja mam niebieskiego zalmana na NB :)

a swoja drogą to ładnie na nim widac co i jak trza zrobic wiec je "zachachmęciłem" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy komus z Was na Abicie NF-7(S) dzialaja poprawnie pamieci 2 x 512 MB w dualu przy szynie 200 MHz ?

 

Jezeli tak to:

-jaka macie wersje plyty i jaki bios?

-jaki macie proc (mnoznik i FSB) i jakie napiecie na nim?

-jakie pamieci, jakie timingi i jakie napiecie?

 

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy komus z Was na Abicie NF-7(S) dzialaja poprawnie pamieci 2 x 512 MB w dualu przy szynie 200 MHz ?

Jezeli tak to:

-jaka macie wersje plyty i jaki bios?

-jaki macie proc (mnoznik i FSB) i jakie napiecie na nim?

-jakie pamieci, jakie timingi i jakie napiecie?

pozdr.

u moich dwóch kumplów działają spoko na 200MHz

1. ABIT NF7-S rev 2.0 BIOS d23 SubZero

Barton 2500+ @ 3200+ 11x200 1.65V

2 x 512MB Corsair PC3200 11-3-2-2CL

banki 1 i 3

2. ABIT NF7-SL rev 2.0 BIOS oficjalny d23

Barton 2800+ @ 12,5X200 2.00V lub 1,85v

2 x 512MB Hynix D43 <prawdopodobnie by SPD>

banki 2 i 3

jest jeszcze jeden który tesz ma

ABITa NF7-S rev 2.0 bios chyba d21

Barton 2500+ ...i na poczatku miał zwykłe TwinMosy 2x512 400MHz

i nie chcialy isc na 200, pozniej wymienil na 2 x 512 Twinmos Twister 400 Mhz (Dual Kit)<ktore u mnie chodziły bez problemu, ale u niego nichcialy> i tesz wielka lipa.....teraz chyba kupił Geile i wszystko chodzi cacy......ale nic wiecej nie wiem bo dawno go nie widzialem....jak spotkam to sie spytam i zrobie update postu.....dopisze reszte danych

 

PS. co ciekawe.....kolega nr 1 i 2 tak samo jak ja mamy banki pamieci koloru czarnego...i plyte ze sterownikami bez uGuru.........a ten ktory ma najwieksze klopoty...ma banki koloru niebieskiego i plyte głowną z uGuru.....nie wiem ...ale to tesz moze miec znaczenie.....tak samo jak za zadne skarby nie moze wgrac biosu d10b4.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

na moja plytke ogolnie nie narzekam [NF7-S 2.0] ale ma jeden bardzo irytujacy problem:

 

na poprzednim biosie musialem go raz resetowac zaraz po uruchomieniu bo sie zawieszal przy oknie logowania [mysz sie wcale nie poruszala]

dowiedzialem sie ze przyczyna moze byc bios, kiedy go zmienilem na wersje d10 zrobilo sie jeszcze gorzej - teraz trzeba naciskac reset z 7-8 razy zanim komp zaskoczy :(

znacie jakies wyjscie z sytuacji :?

ten bios jest zmodyfikowany do podkrecania, wiec moze powinienenm go zmienic na jakis bios producenta?

BTW: na stronie abita wszystkie biosy to pliki *.exe - jak sie flasciach!e bios przy takich plikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton 2500+ ...i na poczatku miał zwykłe TwinMosy 2x512 400MHz

i nie chcialy isc na 200, pozniej wymienil na 2 x 512 Twinmos Twister 400 Mhz (Dual Kit)<ktore u mnie chodziły bez problemu, ale u niego nichcialy> i tesz wielka lipa.....teraz chyba kupił Geile i wszystko chodzi cacy......ale nic wiecej nie wiem bo dawno go nie widzialem....jak spotkam to sie spytam i zrobie update postu.....dopisze reszte danych

 

PS. co ciekawe.....kolega nr 1 i 2 tak samo jak ja mamy banki pamieci koloru czarnego...i plyte ze sterownikami bez uGuru.........a ten ktory ma najwieksze klopoty...ma banki koloru niebieskiego i plyte głowną z uGuru.....nie wiem ...ale to tesz moze miec znaczenie.....tak samo jak za zadne skarby nie moze wgrac biosu d10b4.......

Ja swojego NF7-S kupilem na przelomie listopad/grudzien zeszlego roku i uGuru nie mam, banki mam czarne... chyba... bede musial looknac do budy bo nie pamietam :)

Teraz mam jedna kosc 512 MB TwinMos PC3200 i zastanawiam sie na dolozeniem drugiej... jak troche potanieja :) -jednak wymiana na Twistery czy tez Geile nie wchodzi w gre.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Barton 2500+ ...i na poczatku miał zwykłe TwinMosy 2x512 400MHz

i nie chcialy isc na 200, pozniej wymienil na 2 x 512 Twinmos Twister 400 Mhz (Dual Kit)<ktore u mnie chodziły bez problemu, ale u niego nichcialy> i tesz wielka lipa.....teraz chyba kupił Geile i wszystko chodzi cacy......ale nic wiecej nie wiem bo dawno go nie widzialem....jak spotkam to sie spytam i zrobie update postu.....dopisze reszte danych

 

PS. co ciekawe.....kolega nr 1 i 2 tak samo jak ja mamy banki pamieci koloru czarnego...i plyte ze sterownikami bez uGuru.........a ten ktory ma najwieksze klopoty...ma banki koloru niebieskiego i plyte głowną z uGuru.....nie wiem ...ale to tesz moze miec znaczenie.....tak samo jak za zadne skarby nie moze wgrac biosu d10b4.......

Ja swojego NF7-S kupilem na przelomie listopad/grudzien zeszlego roku i uGuru nie mam, banki mam czarne... chyba... bede musial looknac do budy bo nie pamietam :)

Teraz mam jedna kosc 512 MB TwinMos PC3200 i zastanawiam sie na dolozeniem drugiej... jak troche potanieja :) -jednak wymiana na Twistery czy tez Geile nie wchodzi w gre.

pozdr.

jesli kupione w tamtym roku...to napewno są czarne........kupując drugą kosc umów sie ze sprzedawcą zebys mogl wymienic......w razie czego....moze wszystko chodzic...ale moze tesz byc problem.....wiec powiedz mu w czym problem...napewno zrozumie i jakby cos wymieni ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. co ciekawe.....kolega nr 1 i 2 tak samo jak ja mamy banki pamieci koloru czarnego...i plyte ze sterownikami bez uGuru.........a ten ktory ma najwieksze klopoty...ma banki koloru niebieskiego i plyte głowną z uGuru.....nie wiem ...ale to tesz moze miec znaczenie.....tak samo jak za zadne skarby nie moze wgrac biosu d10b4.......

a ja mam plyte z czarnymi bankami i CD z uGuru :arrow: d10b4 nie chodzi (nie bootuje) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. co ciekawe.....kolega nr 1 i 2 tak samo jak ja mamy banki pamieci koloru czarnego...i plyte ze sterownikami bez uGuru.........a ten ktory ma najwieksze klopoty...ma banki koloru niebieskiego i plyte głowną z uGuru.....nie wiem ...ale to tesz moze miec znaczenie.....tak samo jak za zadne skarby nie moze wgrac biosu d10b4.......

a ja mam plyte z czarnymi bankami i CD z uGuru :arrow: d10b4 nie chodzi (nie bootuje) :roll:
a przypadkiem oddawałeś może płyte na servis?

pytam bo podobno z d10b4 jest problem przy płytach z uGuru i niebieskimi bankami.......szczerze to do teraz myslalem ze kazda plyta z uGuru ma niebieskie banki.......moze dlatego ze nie spotkalem czernych banków i uGuru.....ale widocznie sie mylilem.....

PS......mojego abita...mam czarne banki....oddalem na servis....i zwrocili mi tą samą płytę głowną <poznalem bo miala ryse> i dodali plytką z uGuru.....chyba dlatego abym pomyślał ze wymienili mobo na nowe......no...chyba ze porysowanie śrubokrętem da sie podrobić.....hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem w grudniu (u siebie w sklepie ;) i mam czarne banki

sprzedalem tez plyte kolezance 14-tego lutego i tez jest z czarnymi bankami .. więc te z kolorowymi musialy wyjsc gdzies w marcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując drugą kosc  umów sie ze sprzedawcą zebys mogl wymienic......w razie czego....moze wszystko chodzic...ale moze tesz byc problem.....wiec powiedz mu w czym problem...napewno zrozumie i jakby cos wymieni ci.

Z tym to nie ma problemu -w sklepie w ktorym kupuje zawsze moglem takie rzeczy zalatwic pokojowo :) -gorzej z tym ze w razie niepowodzenia bede kursowal Skawina <-> Krakow :( Dlatego pytalem tutaj czy komus udalo sie pamieci 512 MB (w szczegolnosci zwykle TwinMos'y) puscic w dualu -wtedy mialbym jakis cien nadzieji ze i u mnie rusza :)

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos

moze kupiles w lutym.....a poprostu płyta przeleżala swoje w magazynie....moim zdaniem te z niebieskimi bankami ukazały sie w momencie kiedy ukazała sie AN7.....

Koola

problem zwykłaych 2x512MB TwinMosów i NF-7 istnieje, nigdy nie ma 100% pewnosci ze bedzie dzialać.......ale badz dobrej mysli......jak to zwykle bywa u jednego dziala a u drugiego nie.....loteria.....

podobnie jak Hynix i płyty Epoxa.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem oddawałeś może płyte na servis?

nie

moja jest kupiona w lutym, nie mialem zadnych problemow oprocz tego ze nie dziala d10. chociaz raczej ten bios nie bedzie mi potrzebny (moj zablokowany barton raczej nie pojdzie na 250 :lol:), no chyba ze mi sie kiedys spali i bede mial jakis odblokowany proc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: na stronie abita wszystkie biosy to pliki *.exe - jak sie flasciach!e bios przy takich plikach?

Plik exe sie sam rozpakuje a ty masz flashowac plikiem bin. Ale jak o to sie pytasz to lepiej niech ci ktos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

BTW: na stronie abita wszystkie biosy to pliki *.exe - jak sie flasciach!e bios przy takich plikach?

Plik exe sie sam rozpakuje a ty masz flashowac plikiem bin. Ale jak o to sie pytasz to lepiej niech ci ktos pomoze.

Rozpakuj tego exe...pozniej zrob dysk systemowy......przegraj te pliki ktore...sie wypakowały na dyskietke......uruchom ponownie.......ustaw w biosie.....na bootowanie z dyskietki......kiedy zbotuje sie z dyskietki......pokaże sie pasek dostepu ...c:

piszesz a: lub b: zalezy jaką masz u siebie literke......piszesz

awdflash nazwa pliku.BIN /cc /cd /cp /py /sn /cks /r /f

enter.....pozniej..kiedy sie nagra......reset......clear cmos.....pozniej wgraj domyslne ustawienia....i po sprawie

 

ale skoro o takie rzeczy pytasz domyslam sie ze jestes w tych sprawach laikiem i robisz to pierwszy raz.....wiec moja rada

sciagnij sobie ABIT Flash Menu

i zrob update....poprzez windoze.......tam sie wszystko robi auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szybsza droga >> wkladamy dyskietke z 2 pliczkami do napedu (awdflash.exe i bin z biosem) i podczas postu naciskamy ALT + F2 - samo sie zrobi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szybsza droga >> wkladamy dyskietke z 2 pliczkami do napedu (awdflash.exe i bin z biosem) i podczas postu naciskamy ALT + F2 - samo sie zrobi :D

faktycznie.....mozna tesz poprzez ALT+F2 przy postowaniu.....sam nie wiem czemu.... ale tej metody nie stosuje......pomimo tego ze jest najszybsza i najbardziej wygodna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybsza i najwygodnieszja jest z FlashMenu :)

pozatym d10b4 ponoc najlepiej flashowac przez flashmenu

Zgadzam sie...najwygodniej jest przez FlashMenu....oczywiście jesli mamy sprawnego windowsa........a co do d10b4 to najlepeij przez programator......nie zawsze FlashMenu chce wgrac d10b4.....u mojego kumpla ......FlashMenu nie dał rady .....wiec wgral przez programator i ma problem z głowy........oczywiscie nie kazdy ma dostep do programatora.....i 30zł w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozumie...ale w tych NF7-S z niebieskimi banakmi pamieci....naprawde bardzo trudno jest wgrac d10b4.....nie wiem czemu....prawdopodobienstwo ze sie uda jest 30-40%.....w innycj wypadkach konczy sie......servisem....albo HOT Flashem.....

moj abit kupiony był w pazdzierniku.....i d10b4 wgrywam bez wiekszego problemu.....natomiast kumpel kupowal swojego razem ze mna.....wgrał sobie d10b4 bez problemu.....ale w miedzy czasie <kwiecien 2004> jego plyta poszła na servis.....oddali mu nowego NF7-S <juz uGuru i niebieskimi bankami>...... i o wgraniu d10b4 chlopak moze zapomniec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mnie skilowal wynik pomiarow napiecia z molexa przy uzyciu miernika HIPA

 

weglug Abita mam 11,5x200 1,7v

5,05

11,67

a miernik

5,22

12,09

8O

Zeby sie az tyle mobo mylila 8O no chyba ze miernik tez nie teges i prawda lezy gdzies posrodku :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...