Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając wasze wypowiedzi o ABIT dochodzę do wniosku:

płyta z wieloma problemami na którą szkoda kasy

albo wszystkie problemy to wynik podkrecania?

Jak zmienia sie wydajność np w3Demarku po podkręceniu,bo chyba to jest główny powód podkręcania?

czy wymiana GA 7VT600 na Abit NF7 S czy SL ( pamięc 1kośc KINGMAXA 512MB 3200) podniesie wydajność i o ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak do OC wystrczy ci Epox , ja mialem 8rda3i , wlaczylem , podkrecilem i chodzilo , wyniki fsb 220 , spoko ....... bylo :)

Mam teraz Abita , i zmienilem bios , zalozylem chlodzenie , L12 mod i fsb 235Mhz mam prime stable nie wiem czy wiecej bo trzeba memki dowoltowac.

 

ALe jak masz 1 kosc 512 to na dobre OC nie licz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to że FSB 220czy 235 rozumiem ale co zmienia się w 3DMarku

po podkręceniu w stosunku do FSB166 .?

co z tego ze masz 220 czy 235 co ci to daje i do czego potrzebne chyba nie do szpanuna tej stronce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy 166 a 220 w 3dmarku 2001SE jest olbrzymia na mojej grafie ponad 1K a po co mi to ???

 

A po co wogole jest to forum ??? :lol:

 

To jest Hobby , nalog , choroba .............roznie moja Zona to nazywa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to że FSB  220czy 235 rozumiem ale co zmienia się w 3DMarku

po podkręceniu w stosunku do FSB166 .?

co z tego ze masz 220 czy 235 co ci to daje i do czego potrzebne chyba nie do szpanuna tej stronce?

odczyt pamiec przy 166 masz kolo 2gb/s przy 246 mam kolo 3,6gb ...

nie przekonuje cie to?

pozatym ta strona jest dla tych któzy lubia wyciskac wszystkie soki z mobo a nie "zeby im działało . a skoro dziala to po co krecic"

osobiscie nie lubie schodzic z FSB ponizej 230 .. bo to jakos tak "wstyd"

pozatmy mam tylko jedna kostek 256 i braki w ramie moge troche nadrobic jego predkoscią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit nf7 i pamiątki twinmos dual 2x256mb 400mhz (kostki niestety mtec "50d") - pytanko - czy napiecie 2,9 będzie dla nich bezpieczne dla chodzenia non stop na takim ustawieniu? jak nie, to jakie będzie tym rozsądnym napięciem do codziennego użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit nf7 i pamiątki twinmos dual 2x256mb 400mhz (kostki niestety mtec "50d") - pytanko - czy napiecie 2,9 będzie dla nich bezpieczne dla chodzenia non stop na takim ustawieniu? jak nie, to jakie będzie tym rozsądnym napięciem do codziennego użytkowania?

2,8V bedzie ok jesli bedzie chodził 24h

 

2,9V jesli pare godz. na dobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie bawi " aby działało"ale ważne żebybyło lepiej( 3Dmark to wykazywał)

Dlatgo wyślę o wymianie płyty i pamięci ale chcę wiedzieć co wymiana zmieni i czy ma sens.

1 wymiana płyty z GA 7VT600 na AbitaNF7 - SL( czy to dobry pomysł?)

2 wymiana pamięci tz. 1 kość 512 zamienić na 2 x 256 czy to końieczne?

i jak zmieni się wydajność np. w grach

 

3 wymiana grafiki - na co optymalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli już 2,9 może niekorzystnie wpłynąc na żywotność tych pamięci??

sprawdzałem organoleptycznie hehe ich temperaturke na 2,8 i były chłodne, ale pytam bo nie chce za bardzo skatowac tych pamięci

moze ktoś jeszcze mi podpowie czy mogą chodzić spokojnie na 2.9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy ten bartonek jest odblokowany. Kosci nie musisz wymieniac (chyba ze bardzo chcesz miec w dualu) bo podobno dual daje tylko kilka % wydajnosci, a czasem powoduja ze w single jest wyzsze fsb. Moim zdaniem dual sie nie oplaca, ale przeciez to forum o podkrecaniu. Sa tu ludzie ktorzy za 3% wydajnosci daliby sie pokroic. Wydajnosc po zmianie plyty na pewno wzrosnie, ale nikt ci nie powie o ile. Jechanie magistrala w gore duzo daje w 3d marku, a na pewno wiecej niz podwyzszanie zegara procka. A co do grafy to moim zdaniem nie schodz ponizej radka 9500 lub GF4200 (to juz absolutne minimum). W koncu czesci powinny sie ladnie uzupelniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli już 2,9 może niekorzystnie wpłynąc na żywotność tych pamięci?? 

sprawdzałem organoleptycznie hehe ich temperaturke na 2,8 i były chłodne, ale pytam bo nie chce za bardzo skatowac tych pamięci

moze ktoś jeszcze mi podpowie czy mogą chodzić spokojnie na 2.9?

u mnie chodza na 3,3V i nie widze komplikacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli już 2,9 może niekorzystnie wpłynąc na żywotność tych pamięci?? 

sprawdzałem organoleptycznie hehe ich temperaturke na 2,8 i były chłodne, ale pytam bo nie chce za bardzo skatowac tych pamięci

moze ktoś jeszcze mi podpowie czy mogą chodzić spokojnie na 2.9?

u mnie chodza na 3,3V i nie widze komplikacji :)

3,6V 24/7 od miesiąca, wcześniej non stop 3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli panowie z waszych wypowiedzi wynika: "unckle nie peniaj, bo nawet bez dodatkowego chłodzenia twoim twinmoskom nic nie będzie na 2,9, nawet jak komp bedzie chodził 24/7" - czy tak?

dodam ze chciałbym ustawić kompa na 10x220, albo 9,5x220 i do tego właśnie potrzebne mi to 2,9...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie bawi " aby działało"ale ważne żebybyło lepiej( 3Dmark to wykazywał)

Dlatgo wyślę o wymianie płyty i  pamięci ale chcę wiedzieć co wymiana zmieni i czy ma sens.

1 wymiana płyty z GA 7VT600 na AbitaNF7 - SL( czy to dobry pomysł?)

2 wymiana pamięci tz. 1 kość 512 zamienić na 2 x 256 czy to końieczne?

  i jak zmieni się wydajność np. w grach

 

3 wymiana grafiki - na co optymalnie

U mnie dual dał 320 punktów w 2001SE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie bawi " aby działało"ale ważne żebybyło lepiej( 3Dmark to wykazywał)

Dlatgo wyślę o wymianie płyty i  pamięci ale chcę wiedzieć co wymiana zmieni i czy ma sens.

1 wymiana płyty z GA 7VT600 na AbitaNF7 - SL( czy to dobry pomysł?)

2 wymiana pamięci tz. 1 kość 512 zamienić na 2 x 256 czy to końieczne?

  i jak zmieni się wydajność np. w grach

 

3 wymiana grafiki - na co optymalnie

Jeśli zależy Ci na 3dmarku to sobie nie zawracaj głowy płytą i pamięciami tylko kupuj optymalnego 9800 PRO i bedziesz kupę k przedemną w wynikach. :twisted: NIC Ci nieda takiego przyrostu w 3dmarku jak grafika. Tylko po co to komu? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW ..znaczne napiecie poza specyfikacje moze obniżyć żywotność ramu. Jesli ktoś woli krótko, a dobrze - to inna sprawa :)

krotko,czyli 8lat zamiast 10 :D

 

a to ze max co dwa latka "wypada" zmienic sprzet to juz detal :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi kreci tylko dla wyniku, bo szybki komp nie jest niezbedny. Cos jak sport dla sportu. Dla mnie jest to sposob na tani i szybki komputer (takze do gier).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówmy po co kto kreci....bo mnie np kreci samo krecenie.. ...a swiadomosc ze mam kompa o wydajnosci duuzo drozszego :):):):)

 

a tak do duala..to to chyba jakas bajka jest bo qrde..wzrost wydajnosci u mnie praktycznie ..ZADEN !!!!:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy majac procesor 2500@3200 Barthon, pamięci TwinMoss dual kit 400 no i płytę NF7-sl należy podnieść napięcie dla pamieci DDR?

Napięcie dla procesora ustawiłem 1,75V przy FSB 200x11. Komp po włączeniu ładuje system i po paru minutach restartuje się i generuje błąd pod Windowsem:

Żródło zdarzenia: system error, kategoria zdarzenia:102, Identyfikator zdarzenia:1003, kod błędu:0000000a, parametr 1 89bf35f4, parametr 2 00000002, parametr3 00000000,parametr 4 804e285a.

czy ktoś może to rozszyfrować i doradzić co jest nie tak.

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie, nie bawilem sie zbytnio w krecenie, bo mi zalezy na wydajnosci, a na mojej GF Ti 4200 to wiecej nie wyciagne, dopiero jak zmienie grafe ( niedlugo ) bede robil ostre OC. I tutaj pytanie, na jakim biosie ladnie sie kreci. Narazie jest to co w podpisie. I odrazu zaznaczam, ze ingerencja fizyczna nie wchodzi w gre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie, nie bawilem sie zbytnio w krecenie, bo mi zalezy na wydajnosci, a na mojej GF Ti 4200 to wiecej nie wyciagne, dopiero jak zmienie grafe ( niedlugo ) bede robil ostre OC. I tutaj pytanie, na jakim biosie ladnie sie kreci. Narazie jest to co w podpisie. I odrazu zaznaczam, ze ingerencja fizyczna nie wchodzi w gre ;)

najlepiej na D10, ale nie kazdemu chodzi ten bios

ja uzywalem d22 3dfire, a teraz mam d23 subzero i nie narzekam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

moze mi ktos powiedziec jak uruchomic tylne glosniki? mialem sb live w kompie. wyciagnalem karte i przeszedlem na zintegrowana. zainstalowalem sterowniki i nic mi sie nie pokazalo w panelu sterowania ani w menu start (jakies programy sterujace albo cos). i mam problem bo nie graja mi tylne glosniki. co powinienem zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...