Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko rozumie...ale w tych NF7-S z niebieskimi banakmi pamieci....naprawde bardzo trudno jest wgrac d10b4.....nie wiem czemu....prawdopodobienstwo ze sie uda jest 30-40%.....w innycj wypadkach konczy sie......servisem....albo HOT Flashem.....

moj abit kupiony był w pazdzierniku.....i d10b4 wgrywam bez wiekszego problemu.....natomiast kumpel kupowal swojego razem ze mna.....wgrał sobie d10b4 bez problemu.....ale w miedzy czasie <kwiecien 2004> jego plyta poszła na servis.....oddali mu nowego NF7-S <juz uGuru i niebieskimi bankami>...... i o wgraniu d10b4 chlopak moze zapomniec....

abita kupiłem w kwietniu mam niebieskie banki i płyte z guru

na początku miełem kłopoty z D10b4 ale teraz śmiga jak w podpiszie ,wgrywałem go z 10 razy i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówmy po co kto kreci....bo mnie np kreci samo krecenie.. ...a swiadomosc ze mam kompa o wydajnosci duuzo drozszego :):):):)

 

a tak do duala..to to chyba jakas bajka jest bo qrde..wzrost wydajnosci u mnie praktycznie ..ZADEN !!!!:(:(

nie wiem jak w 3Dmarku ale w u mnie w kodowaniu do mpeg2 dual daje jakieś 15% ,więc całkiem sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z windy i F2 , problemy były takie

 

na D10B4 ,przeleciałem wszystkie mnożniki od 9 do 11 i przy 210 zonk  

teraz jede z tym D21turbo na 10x230 i wszysko jest ok.  

napiecie na ramach 2,9 , jak znajede gdześ potencjometr 1k to sprubuje z Vdimm.  

co do L12 to niemam , ale też trzeba będzie sprubować ,tak dla pewności to w moim przypadku L12 to bedzie (connect ag31 to ah32) ,dobrze zrozumiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem uparty i po którymś razie zaczoł działać tak jak widać.

te 233 jest super stabilne komputer postuje man 250, na 240 whodzi do windy ale sypie błędami.

zrobiłem Vdimm rezystorem 225 ohm (3,25V) i nic się nie zmieniło nawet o 1Mhz.

może to chłodzenie mam standard , jutro dojdą zalmany na NB i SB + masfety i będe walczył o więcej . :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok więc już bez obaw puszczam pamiątki na 2.9

a co do wątpliwości jakie zasiewa mavers a żywotności pamięci - jak to wreszcie z tym jest bo kurcze tera o tym myśle, nie che zeby mi sie pamiątki wysypały po jakimś czasie.... np ale jeśli wg _vip_ 'a to pikuś i spokojnie powinny śmigac 8latek... hiehie to myśle ze moge zaufać, wiem ze jakieś tam hardcorowe pamięci które są do tego zrobione to moga smigać na kosmicznych napięciach ale takie zwyklaki twinmoski...

 

@Vadeer

z podpisu wynika ze płytka bez S więc rozwiązaniem będzie zainstalowanie sterów od realteka do alc650 http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97...8&Software=True

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie juz to bylo, ale samozaparcia wystarczylo mi tylko do 23 strony watku :lol: Mam thorton2000+@barton 11x200 vcore1,6. Chcialbym wetknac drucik w socketa :wink: by powyzsze ustawienia byly domyslne.

Tylko gdzie?? W ogole to nie wiem jaka on ma magistralie po zbartonowaniu (domyslnie w thortonach 133 a teraz ccmos jest 12.5x100 8O )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki znalazlem, ale jak podniose fsb do 200 to mi proc za nic nie wstanie przy mnozniku 12.5 przy vcore 1.6.

Czy moge jeszcze do tego ustawic "na sztywno" mnoznik domyslny przez kolejne druciki :D wg opisu w faq'u?

I jeszcze bardziej lamersko: da sie przy tym cos spalic czy po prostu nie zadziala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem drivery do realteka i graja 4 glosniki ale nie w winampie... dlaczego tak jest? kiedys czytalem ze trzeba wylaczyc jakies sptrzetowe wspomaganie czy cos? pomozcie prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mniejsza o duala...bo nie testowałem na kodowaniu itp.....

 

mam bardzo wazne pytanko !

 

Wiadomo ze odczyty temp. sa przekłamane ... ( szkoda ze nei ma biosu który np by to naprawiał )...ale ja zauwazyłem ze u mnie np. jak nic nie robie..(tam ogladam ww i leci winamp )..temp. proca z tych 40st potrafi spaśc do 34st a po kilku minutach z powrotem wraca do 40st...dlaczego mam az takie wachania odczytów???

thx z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki znalazlem, ale jak podniose fsb do 200 to mi proc za nic nie wstanie przy mnozniku 12.5 przy vcore 1.6.

Czy moge jeszcze do tego ustawic "na sztywno" mnoznik domyslny przez kolejne druciki :D wg opisu w faq'u? 

I jeszcze bardziej lamersko: da sie przy tym cos spalic czy po prostu nie zadziala??

a jak resetniesz biosa albo wylaczysz zasilanie (przyciskiem na zasilaczu) to porc nie wstaje ci na fsb 100 :?:

nie przejmuj sie nie powinno sie nic spalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vadeer

hmm...

głupio spytam - czy wybrałeś odpowiednią konfigurację głośników w windowsie i w sterach realteka (chyba soundman jak dobrze pamiętam, bo obecnie nie używam hie hie)?

pozatym możesz popróbować ustawień w winampie, ewentualnie go przeinstalować/zapodać nowsza wersje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! winamp - options - preferences - output dalej w prawym okienku zaznacz DirectSound i daj Configure i w otwartym oknie zaznacz przy opcji Allow Hardware Acceleration i juz powninny ci grac tyly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej zaznaczalem ta opcje i nie graly tyly. zreszta wlaczalem i wylaczalem wszystko co sie da pokolei ze zdenerwowania, no moze nie wszystko bo angielski znam :-). w koncu zrobilem reinstalke winampa i teraz juz dzialaja po wlaczeniu tej opcji. dzieki za tipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory było wszystko ok. Procesor podkręciłem czyli z Athlona 2500 @3200 (FSB200x11), podniosłem napięcie na procesorze do 1,75V (czy to wystarczająco?) pamięci zostawiłem z normalnym napięciem i w ustawieniach optimum. Wszystko chodzło super przez jakieś 2 tygodnie.teraz system się ładuje i po paru minutach sam restartuje tworząc pod Windowsem raport o błędach. W dzienniku zdarzeń systemu za każdym takim razem widnieje zapis:

Kategoria zdarzenie (102), Identyfikator zdarzenia: 1003, kod błędu:0000000a, parametr 1 89bf35f4, parametr 2 00000002, parametr3 00000000,parametr 4 804e285a.

czy ktoś może to rozszyfrować i doradzić co jest nie tak.

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacz prime'a ak wywali blad to bedziesz wiedzial ze to sprzet a czy to jest cpu czy pamiec to juz musisz kombinowac z napieciami i sprzwdzic chlodznie

co to jest ten prime'a, jak to sie włącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacz prime'a ak wywali blad to bedziesz wiedzial ze to sprzet a czy to jest cpu czy pamiec to juz musisz kombinowac z napieciami i sprzwdzic chlodznie

co to jest ten prime'a, jak to sie włącza?

Prime95 to program do sprawdzania stabilnosci kompa. Przydaje sie jesli podkrecasz...

 

Tak przy okazji.. bartony zazwyczaj chodza bez problemu po podniesieniu fsb do 200MHz. nie potrzebnie podnosiles napiecie (warto podniesc napiecie o 0,025 - tak dla pewnosci ale nie do 1,75) teraz aby masz dzieki temu wyzsza temperature...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam jesli temat byl walkowany, 144 strony to dosc duzo do przegladniecia... a ja juz nie mam pomyslow co robic:(

 

Mam plyte NF7 v2.0 (najubozsza wersja) wczesniej mialem Gigabyte 7vaxp. Poprzednia plyta odmowila posluszenstwa,wiec wszystkie "graty" przenioslem na Abita. Procek to Athlon XP 1700+ ktory ladnie chodzil na ustawieniach 166x12,5 vcore 1.7V Mialem nadzieje, ze tutaj bedzie tak samo, a tu niestety zonk... Plyta odpala, a po chwili wylacza sie i mam "syrene" z glosnikow:( W zaleznosci od ustawien cos takiego moze wystapic po chwili pracy, a nie od razu, ale na przyklad na ustawieniach standartowych jak dla tego procka i vcore na poziomie 1.75V plyta od razu "wyje" toz to sie nawet nie zdazy zagrzac??? Wszystkie ustawienia w biosie mam tak nastawione, aby temp mogly byc jak najwyzsze i co sie dalo powylaczalem, zeby komp sie automatycznie nie wylaczal. Niestety to nic nie dalo, procek ma temp ok 50stopnni, a czasami mniej, niestety nie jest to od tego uzaleznione (raz wylaczyl sie przy 45stopniach). Chipset tez raczej niewiele ok 26 stopni. Zglupialem na maksa, bo nie wiem co robic:( Wersja biosu to 24, moze sprobowac ze starsza??

 

A zrobilem jeszcze test, ze napiecia byly standartowe, FSB 133, a jedynie mnoznik dalem na 13. Po chwili pracy w Prime95 znow komp sie wylaczyl i zawyla syrena...

 

PS. Zasilacz to Chieftec, wiec raczej jest ok, pamieci Elixir i Seitec 333MHz (razem 512MB) na Gigabycie dawaly rade...

 

Dzieki za wszelka pomoc!

 

Pozdrawiam

Miedzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w biosie opcje:

"cpu overtemp protect"

"shutdown when cpufan fail"

"cpu shutdown temp"

"cpu warning temp"

wszystki daj na disable albo jak najwyższa temperatura jaki nie można...

a i jeszcze jedno - czy chłodzenie na procu to czasem nie x-dream?? jak tak to wiadomo o so hozi - hie hie - niekompatybilność coolera i mobo , choć niektórym to spokojowo działa

sprawdx co napisałem nim bedziesz próbował z update

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się jesze pobawił z pamięciami. Nie wszystkie chodzą w dualu(o ile tak masz podłączone). Spróbuj najpier jedną kostkę potem drugą. Ewentualnie spróbuj dać obydwie ale nie w dual channel. Można też spróbować podwyższyć napięcie na pamięci jeżeli sie okaże, że to wina pamięci. Polecam również programik Gold Memory do testowania pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam jesli temat byl walkowany, 144 strony to dosc duzo do przegladniecia... a ja juz nie mam pomyslow co robic:(

 

Mam plyte NF7 v2.0 (najubozsza wersja) wczesniej mialem Gigabyte 7vaxp. Poprzednia plyta odmowila posluszenstwa,wiec wszystkie "graty" przenioslem na Abita. Procek to Athlon XP 1700+ ktory ladnie chodzil na ustawieniach 166x12,5 vcore 1.7V Mialem nadzieje, ze tutaj bedzie tak samo, a tu niestety zonk... Plyta odpala, a po chwili wylacza sie i mam "syrene" z glosnikow:( W zaleznosci od ustawien cos takiego moze wystapic po chwili pracy, a nie od razu, ale na przyklad na ustawieniach standartowych jak dla tego procka i vcore na poziomie 1.75V plyta od razu "wyje" toz to sie nawet nie zdazy zagrzac??? Wszystkie ustawienia w biosie mam tak nastawione, aby temp mogly byc jak najwyzsze i co sie dalo powylaczalem, zeby komp sie automatycznie nie wylaczal. Niestety to nic nie dalo, procek ma temp ok 50stopnni, a czasami mniej, niestety nie jest to od tego uzaleznione (raz wylaczyl sie przy 45stopniach). Chipset tez raczej niewiele ok 26 stopni. Zglupialem na maksa, bo nie wiem co robic:( Wersja biosu to 24, moze sprobowac ze starsza??

 

A zrobilem jeszcze test, ze napiecia byly standartowe, FSB 133, a jedynie mnoznik dalem na 13. Po chwili pracy w Prime95 znow komp sie wylaczyl i zawyla syrena...

 

PS. Zasilacz to Chieftec, wiec raczej jest ok, pamieci Elixir i Seitec 333MHz (razem 512MB) na Gigabycie dawaly rade...

 

Dzieki za wszelka pomoc!

 

Pozdrawiam

Miedzio

 

a jesli masz procka na standardowych ustawieniach to tez masz takie bonusy? kiedys mialem podobny problem. okazalo sie ze radiator zle przylegal do procka. po zdjeciu i ponownym zalozeniu wszystko bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno - czy chłodzenie na procu to czasem nie x-dream??  jak tak to wiadomo o so hozi - hie hie - niekompatybilność coolera i mobo , choć niektórym to spokojowo działa

u mnie X-Dream dzialal bez problemu. Wiem ze niektorzy mieli z nim problemy, ale ktoras wersja BIOSu poprawiala ten bonus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...