Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W biosie ustawienia takie jak powinny byc, czyli wszystko co trzeba disable lub jak najwyzsza temp. Nie wiem tylko czy bios jakis ustawien nie "olewa"....

 

Chlodzenie na procesorze, to Mint DM5TB.

 

Sam radiator jest dobrze zalozony + pasta termoprzewodzaca. Gdyby z tym byl problem, to chyba czujniki na plycie odpowiedzialne za temp dawaly by o tym znac, a jak pisalem wczesniej temp procka nie przekraczala 50 stopni...

 

Sprawdze pamieci, mozliwe ze one daja o sobie znac, ale czy w takim przypadku komp calkowicie sie wylacza i sygnalizuje blad, tak jakby jakas temperaturka byla nie taka i probowal chronic podzespoly komputera?

 

Na standartowych ustawieniach chyba wszystko jest ok, ale nie sprawdzalem za dlugo kompa w Prime95, wiec kto wie...

 

Jutro walcze dalej, jak nic to nie da, probuje inny bios...

 

Pozdrawiam

Miedzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam radiator jest dobrze zalozony + pasta termoprzewodzaca. Gdyby z tym byl problem, to chyba czujniki na plycie odpowiedzialne za temp dawaly by o tym znac, a jak pisalem wczesniej temp procka nie przekraczala 50 stopni...

No u mnie bylo podobnie. Wlaczalem kompa, wchodzilem do BIOSa, patrze na temperatury: 47*C i po chwili.. lipa. nie wiem czemu to tak sie dzialo. w kazdym razie, po zalozeniu radiatora jeszcze raz pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ustawieniami domyślnymi czyli 1,65V(FSB200x11) system by niestabilny, już podczas wączania jakejś gry wywalał się lub zawieszał.

Zwykłe Bartony tak mają jak wyczytałem , należy im podnieść napięcie. Ja podniosłem do 1,70V i sytuacja się nie zmieniła, więc ustawiłem na 1,75 i było OK, aż do opisywanej wczesniej sytuacji

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi!

 

Sprawdzilem ten radiator i... kurde chyba za bardzo sie spieszylem, bo byl odwrocony o 180stopni wokol swojej osi (wyciecie bylo ze zlej strony, sam rdzen procesora nie byl w srodku radiatora). Zmniejszylem tez troche ilosc pasty termoprzewodzacej. Fakt faktem, ze temp procka pokazywana w biosie nie spadla, ale alarm juz nie daje o sobie znac:)

 

Procek wlasnie przechodzi testy w Prime95 na ustawieniach 11x166 1.6V i jak na razie nie ma zadnych bledow. Przy tym temp. CPU to 48.5 stopnia, plyta ma 30 stopni.

 

Pozdrawiam

Miedzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol hehe

rozwiązanie problemu okazało się najprostsze z możliwych hehe

masz szczęście ze ci proca nie zjarało, w instrukcji bardzo akcentują sytuację kiedy to rant radiatora zawiesza się na sokecie i radiator źle przylega, a ty wogule założyłeś radiator odwrócony o 180stopni - dobre heeh

najlepiej przy robocie z kompem sie nie spieszyć - chyba ze jesteś już jakiś master wymiatacz, ale i takim wypasieńcom pośpiech szkodzi...

a tak btw to chciałem przypomnieć ze odczyt temp określanej jako system pokazuje albo temperature w obudowie, albo temp kosmosu hehe, bo na pewno nie jest to temp chipsetu... sprawdźcie gdzie jest to umieszcczone na płytce... pewnie większość już o tym wie ale to napisałem tak dla przypomnienia bo widać ze jeszcze niekażdy

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tyle tych kompow naskladalem, ze instrukcje to tylko pobieznie przegladnalem, a tutaj troche tez przeszkadzal mi zasilacz, wiec sobie tak odwrocilem radiator, zeby nie trudzic sie zbytnio, ot taki dziwny pomysl wpadl mi do glowy...

 

Z ta temp chipsetu rzeczywiscie moj blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, także posiadam od pewnego czasu tą płyte. Odrazu po zakupie wrzuciłem D23 3dfire od tictaca i wszystko lata aż miło. U mnie na tym biosie wszystko wskazuje idealnie (różnica max -2*C). Sprawdzałem to czujnikiem który jest założony pod procka i podpięty do aerogat'a 2. Ta różnica -2*C to raczej nie jest błędnym odczytem z mobo ponieważ przyklejony czujnik jest odrazu przy procku, a dioda o jakiś 1mm pod nim.

Mam fioletowe banki pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

którą z wersji BIOS wybrać bo są dwie a)SATA 4247 b)SATA 4227, czym się sugerować , jak trafnie wybrać, posiadam płytę Abit NF7-sl. Wejście sata mam niewykorzystane, jaką wy wybraliście?

Dzięki z góry!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barton 2500, TwinMoss DualKit 2x256 400Mh,Abit NF7-sl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

którą z wersji BIOS wybrać bo są dwie a)SATA 4247 b)SATA 4227, czym się sugerować , jak trafnie wybrać, posiadam płytę Abit NF7-sl. Wejście sata mam niewykorzystane, jaką wy wybraliście?

bez roznicy...jedno i drugie bedzie OK....najwazniejsze aby zgadzały sie rev płyty.....biosy ktore podałem są do rev 2.0...a to czy S bez S lub SL jest niewazne...wiecej znajdziesz tutaj

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiejcie się na dzień dobry, ale właśnie przesiadłem się z ECS na Abita NF7-S i mam pytanko. Gdzie się podłącza na płycie głównej te dwa dodatkowe USB :oops: . Widziałem na płycie 4 takie wejścia, ale co się pod co podłącza (jak byście mogli rozpiszcie kolorami) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podłącza na płycie głównej te dwa dodatkowe USB  :oops: . Widziałem na płycie  4 takie wejścia, ale co się pod co podłącza (jak byście mogli rozpiszcie kolorami) :?:

nie zebym sie czepial .. ale tak z ciekawosci .. instrukcji nie dali?

i naklejki nie dostales .. tak se patrze na swoja i wyraźnie pisze gdzie sie te USB wpina ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy polecacie pamięci RAM 256MB 400, tylko zależy mi aby były tanie (200PLN) a także żeby napewno współpracowały z płytą Abit NF7 v2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcę dali ale nie znam angielskiego a po obrazjkach nie trafiłe :oops:

heh a na naklejce pisze USB1 i USB2

ciekawe .. chyba geniuszem nie trzeba byc zeby tam podlaczyc USB :)

ok ale juz sie nie czepiam ..

 

moje wredoctwo mialo na mysli przekaz

LUDZIE UZYWAJCIE MÓZGOO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że moje pytania mogą denerwować. A poprawiam siębo faktycznie w instrukcji jest napisane gdzie co podłączyć :wink: . A jeszcze raz spytam do zabaw dzwiękiem słóży tylko NVmixer czy jest jeszcze jakiś programik :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyć :wink: . A jeszcze raz spytam do zabaw dzwiękiem słóży tylko NVmixer czy jest jeszcze jakiś programik :?:

Słuzy taki programik......jaki sobie zainstalujesz......

a tak pozatym przeczytaj instrukcje.....a dopiero potem pytaj

wiekszosc z forumowiczów...jest w stanie zrozumiec nstrukcje .....

za pomocą samych obrazków....wiec nie mow ze dla ciebie to czarana magia......akurat te sprawy są tak tak wyjasnione ze nawet dziecko to zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe .. a powiedz |Smieszny wogole jak nie znasz angielskiego i instrukcji to jak podlaczyles

PowerSW, ResetSW, HDDled i PowerLED..

hmm? tak z ciekawosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe......dajmy chlopakowi spokuj do sie zdołuje

a wracajac do tego USB oraz IEEE 1394...ta wtyczka ma dany kształt i pasuje tylko w jednym ulozeniu.....wiec nawet jakby sie chcialo ...to nie mozna jej zle podlaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tego USB oraz IEEE 1394...ta wtyczka ma dany kształt i pasuje tylko w jednym ulozeniu.....wiec nawet jakby sie chcialo ...to nie mozna jej zle podlaczyc

... to zależy ile ma się siły :twisted: :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja......kiedys w servisie widzialem kolesia ktory podlaczyl wtyczke od monitora druga strona............i kiedy servisant zobaczyl zdiwiony.... 8O .i pyta sie tego kolesia jak pan to zrobil......koles poprostu odpowiedzial........""wie pan na poczatku mialem lekkie problemy ....ale uzylem troche sily i od razu weszło"""......!!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wtyczka ma dany kształt i pasuje tylko w jednym ulozeniu.....wiec nawet jakby sie chcialo ...to nie mozna jej zle podlaczyc

Wiele reczy mozna zrobic wiec pewnie i USB mozna podlaczyc odwrotnie

Kumplowi zwalil sie CD-ROM i kupil nowy -nie mogl sobie poradzic z podlaczeniem i poprosil wojka -ten jak sie wytezyl to podlaczyl tyle ze zasilanie podlaczyl na odwrot :)

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszny wogole jak nie znasz angielskiego i instrukcji to jak podlaczyles

PowerSW, ResetSW, HDDled i PowerLED..

hmm? tak z ciekawosci?

PowerSW, ResetSW, HDDled i PowerLED... podłączyłem bez problemu bo akurat tyle to potrafię. Co do instrukcji to sorki ale dali mi od innej płyty a dokładniej AN7 dzisiaj wymieniłem ją na normalną i faktycznie jest w niej wszystko napisane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra .. skonczmy ten OT

dobrze ze chlopak Coolera od CPU nie zamontował na NB :P

 

Ja czekam na WC .. to zobacze co ta plyta jeszcze potrawi .. na razei wiem jedna oo na mnozniku 10 i 10.5 nie rosnie mi wydajnosc pamieci wzgledem 9.5 .. buuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na WC .. to zobacze co ta plyta jeszcze potrawi .. na razei wiem jedna oo na mnozniku 10 i 10.5 nie rosnie mi wydajnosc pamieci wzgledem 9.5 .. buuuu

a powinna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...