Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam na WC .. to zobacze co ta plyta jeszcze potrawi .. na razei wiem jedna oo na mnozniku 10 i 10.5 nie rosnie mi wydajnosc pamieci wzgledem 9.5 .. buuuu

a powinna?
znajdz sobi maxymalna magistrale jaka ci memki ciagna ..i sprawdz wydajnosc potem na mnozniku o jedne mniejszym .. w aida .. bedziesz mial mniejsza wydajnsoc memorek .. z wiekszym mnoznikiem rosnie wydajnosc memorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to bedzie glupie pytanie ale mam NF7 od paru dni na razie.

 

Czy trzeba gdzies cos odhaczyc zeby zablokowac czestotliwosc PCI na NF7. Lece na razie na 200 bo pamiatki nie ciagna dalej na sensownych timingach, ale mam objawy takie jak przy przetaktowanym PCI, live sie cos krzaczy i dysk tez cos marudzi.

Na FSB 166 nie ma problemow.

No wiec jak to wyglada na prawde z tym PCI na nforce 2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra .. skonczmy ten OT

dobrze ze chlopak Coolera od CPU nie zamontował na NB :P

 

Ja czekam na WC .. to zobacze co ta plyta jeszcze potrawi .. na razei wiem jedna oo na mnozniku 10 i 10.5 nie rosnie mi wydajnosc pamieci wzgledem 9.5 .. buuuu

 

Przy założeniu stałej czestotliwości rdzenia im mniejszy mnożnik tym

odczyt/zapis w aidzie wiekszy.

 

http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/192-67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na WC .. to zobacze co ta plyta jeszcze potrawi .. na razei wiem jedna oo na mnozniku 10 i 10.5 nie rosnie mi wydajnosc pamieci wzgledem 9.5 .. buuuu

a powinna?
znajdz sobi maxymalna magistrale jaka ci memki ciagna ..i sprawdz wydajnosc potem na mnozniku o jedne mniejszym .. w aida .. bedziesz mial mniejsza wydajnsoc memorek .. z wiekszym mnoznikiem rosnie wydajnosc memorek
niestety bartonik zablokowany

a pytalem sie bo myslalem ze wydajnosc memorek zalezy tylko od ich ustawien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na WC .. to zobacze co ta plyta jeszcze potrawi .. na razei wiem jedna oo na mnozniku 10 i 10.5 nie rosnie mi wydajnosc pamieci wzgledem 9.5 .. buuuu

a powinna?
znajdz sobi maxymalna magistrale jaka ci memki ciagna ..i sprawdz wydajnosc potem na mnozniku o jedne mniejszym .. w aida .. bedziesz mial mniejsza wydajnsoc memorek .. z wiekszym mnoznikiem rosnie wydajnosc memorek
niestety bartonik zablokowany

a pytalem sie bo myslalem ze wydajnosc memorek zalezy tylko od ich ustawien

Timingi ramów mają wpływ na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie rozumiemy mowie o czyms takim

 

ram mam hynix FSB 246 2.5-3-4-11

nic nie zmieniam

iino mnoznik

 

sprawdzalem od 8 do 10.5 (na moim procu max 10x246 ale ostanio wpadl w rece mobile)

8x246

8.5x246

itd ... az to 10.5x246

 

do mnoznika 9.5 wydajnosc ramu rosnie ... potem staje .. 3580 (w single) .. i nic wiecej ..

wiec SIP TABLE z d10 ma tez buga .. ciekaw jestem jak to jest na DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten kawale odpowiedzialny za mnozniki .. :D

nie czytasz zmian w modowanych d23 i d24 .. zeby dzialaly mnozniki biora Sip Table z d10 .. i wtedy dzialaja .. ale moze tak naprawde to one dzialaja ale nie tak jak powinny . i dlatego abit sam na t nie wpadl by to pnaprawic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! i z gory przeprasam ale nie mam stalego dostepu do neta i dlatego moglo to juz byc. flashowalem bios z 18 na 24 bod winda .

bios wziolem z najowszego chipa. bios sie zflashowal pisze ze wszystko ok, ale D.U.P.A. uruchomil sie ponownie i piszczy. no otmy sle restet.

reset i nawet juz nie piszczy. swieca sie diody od hdd i powera i nic

flashowalem z drutem l12/200mhz i prockiem spuszczonum do 1000mhz.

(zasilacz [ciach!]).kurde pomocy. insert nie pomaga. bede jechal do BTserwis i chyba flashne se z powrotem na18. a nanstepny raz pojade pod dosem .ALE DLACZEGO NIE WSTAL.?????? :idea: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! i z gory przeprasam ale nie mam stalego dostepu do neta i dlatego moglo to juz byc. flashowalem bios z 18 na 24 bod winda .

bios wziolem z najowszego chipa. bios sie zflashowal pisze ze wszystko ok, ale D.U.P.A. uruchomil sie ponownie i piszczy. no otmy sle restet.

reset i nawet juz nie piszczy. swieca sie diody od hdd i powera i nic

flashowalem z drutem  l12/200mhz i prockiem spuszczonum do 1000mhz.

(zasilacz [ciach!]).kurde pomocy. insert nie pomaga. bede jechal do BTserwis i chyba flashne se z powrotem na18. a nanstepny raz pojade pod dosem .ALE DLACZEGO NIE WSTAL.?????? :idea:  8O

w kazdej instrukcji do flashu jest napisane ze flasciach!emy na nie podkreconym sprzecie. <defaultowe ustawienia>....a co za tym idzie bez L12 ......ale przyczyn moze byc wiele...........mozliwe ze poprostu mialeś pecha.....po co servis.....poszukaj kogos kto tesz ma NF7 i zrob HOT FLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdej instrukcji do flashu jest napisane ze flasciach!emy na nie podkreconym sprzecie. <defaultowe ustawienia>....a co za tym idzie bez L12 ......[/color]

eee .. no co wy ja zawsze flasciach!e z L12 .. co ma to jaka procek ma magistrale do flashowania ..

to tak jakby trzeba bylo bartona skrecac do 133 jak sie flasciach!e bios .. przecie L12 tylko "oszukuje mobo" co do magistrali .. i nic wiecej ..

jakbym mial druta za kazdym razem wyciagac i wkladac to bym chyba zglupial birac pod uwage ze kiedys robilem 10 razy flasha w ciagu dnia .. .. nie przesadzajmy panowie

nie wolno szerzyc herezji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc... jest mały problem!

 

Robiłem update biosu, wgrywałem D23 3dfire i wszystko było ok, ale po pierwszym wyłączeniu kompa, już nie wstaje... jest rozkręcenie wiatraczka i na tym się kończy! Objawy są takie same jak na moim solteku to było...

 

Co mogło się stać?? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!!!

 

LUDZIE!!! Prosze Was odpiszcie co sie mogło stać... :cry:

Update:

No... robiłem wszystko co było chyba możliwe... clear cmos, wyjęcie bateryjki na 10min, zmiana zasilacza... nic nie pomogło!!! :cry:

 

Ale kontaktowałem się z jednym z bydgoskich serwisów i dowiedziałem się że hotflash wyniusł by 20zł... to chyba nie dużo co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele .... Po cholere flasciach!ecie ??? Jak nie macie o tym pojęcia ... Co 5 minut komuś nie wstaje płyta ale nie nie nie dalej inni flasciach!a .... Czy naprawde to taka róznica .... Jak nie chcecie uderzać na FSB 250 ...... 240 230 TO PO JAKA CHOLRA RYZYKOWAC >>>

Większość flasciach!e dla flashowania .... Nie rozumiem tego .. :roll: :idea:

 

Ja jade na swoim malutkim skromniutkim fsb 200 i nawt przez myśl mi nie przechodzi upgrade biosa ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele .... Po cholere flasciach!ecie ??? Jak nie macie o tym pojęcia ... Co 5 minut komuś nie wstaje płyta ale nie nie nie dalej inni flasciach!a .... Czy naprawde to taka róznica .... Jak nie chcecie uderzać na FSB 250 ...... 240  230 TO PO JAKA CHOLRA RYZYKOWAC >>>

Większość flasciach!e dla flashowania .... Nie rozumiem tego .. :roll:  :idea: 

 

Ja jade na swoim malutkim skromniutkim fsb 200 i nawt przez myśl mi nie przechodzi upgrade biosa ..

Jakies pojęcie o tym mam... bo w końcu na swoim solteku robiłem to już chya z 10 razy...

 

A pozatym kto nie spróbuje to się nie nauczy :lol: :wink:

 

Update:

Ale suma sumarum masz racje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na swoim malutkim skromniutkim fsb 200 i nawt przez myśl mi nie przechodzi upgrade biosa ..

no widzisz .. a mnie ponizej 230 to jakos wstyd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos ma racje a co do ceny hotflasha to 20 to calkiem tanio, ale taniej jest znalezc kumpla z NF7 :). Ja zaopatrywalem znajomego w flyte na nForce i zgadnijcie co mu doradzilem. BTW teraz sobie z konfiguracja biosu nie radzi, ale jakby cos to sie przyda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos ma racje a co do ceny hotflasha to 20 to calkiem tanio, ale taniej jest znalezc kumpla z NF7 :). Ja zaopatrywalem znajomego w flyte na nForce i zgadnijcie co mu doradzilem. BTW teraz sobie z konfiguracja biosu nie radzi, ale jakby cos to sie przyda. :)

O godzinie 1 w nocy!! Śmieszny zaczął mnie molestować sygnałami... było to oznaką, że płyta wstała!!! :lol: :lol: :lol: NA SZCZĘŚCIE!!!

 

BTW: dzięki wszystkim za PW i wypowiedzi w tym temacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O godzinie 1 w nocy!! Śmieszny zaczął mnie molestować sygnałami... było to oznaką, że płyta wstała!!!  :lol:  :lol:  :lol:  NA SZCZĘŚCIE!!!

 

BTW: dzięki wszystkim za PW i wypowiedzi w tym temacie!

hehe a mnie molestowal chlopak na PW ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O godzinie 1 w nocy!! Śmieszny zaczął mnie molestować sygnałami... było to oznaką, że płyta wstała!!!  :lol:  :lol:  :lol:  NA SZCZĘŚCIE!!!

 

BTW: dzięki wszystkim za PW i wypowiedzi w tym temacie!

hehe a mnie molestowal chlopak na PW ..

Sorki za to molestowanie w nocy ale naprawdę kamień spadł mi z serca jak już się wiatraki rozkręciły i zobaczyłem biosa :D Chyba poraz pierwszy w życiu tak się uciesztłem z chałasu moich wiatraków :wink:

 

Serdeczne dzięki wszystkim za pomoc i na PW i na forum :!: :!: :!:

 

Jednak co parenaście głów to nie dwie :D :wink:

 

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O godzinie 1 w nocy!! Śmieszny zaczął mnie molestować sygnałami... było to oznaką, że płyta wstała!!! :lol: :lol: :lol: NA SZCZĘŚCIE!!!

 

BTW: dzięki wszystkim za PW i wypowiedzi w tym temacie!

hehe a mnie molestowal chlopak na PW ..

 

Sorki za to molestowanie w nocy ale naprawdę kamień spadł mi z serca jak już się wiatraki rozkręciły i zobaczyłem biosa :D Chyba poraz pierwszy w życiu tak się uciesztłem z chałasu moich wiatraków :wink:

 

Serdeczne dzięki wszystkim za pomoc i na PW i na forum :!: :!: :!:

 

Jednak co parenaście głów to nie dwie :D :wink:

 

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI !!!

to jak w koncu postawiles spowrotem ta plyte do zycia?

co to jest ten hotflash?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest ten hotflash?

HOTFLASH wyglada tak:

1.Odpalasz kompa bootdiskiem, z dobrym Biosem.

2.Kiedy jestes w DOSie, przy wlaczonym komputerze wyciagasz DOBRA kosc BIOS i zastepujesz ja ZLA.

3.Uruchamiasz AWDFlash lub FlashBios (w zaleznosci od wersji plyty)

4.Przeprogramowujesz BIOS.

Poczytaj wiecj topic Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

swego czasu pisalem troche o HOT FLASHU, dowiesz sie wiecej co robić...np. jak wyciagnac kosc...., czym to zrobić...itp

 

@ Śmieszny...pochwal sie wszystkim jak reanimowałeś płyte.....ze udalo ci

sie przywrocić ją do życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że PW ale mam problem. Mam dwa biosy na dysku ale nie wiem którego wgrać. Coś mi piszą o jakimś SATA jak to sprawdzić. Biosy mam następujące D23-3D-4247 i D23-3D-4227. I czy można fleszowaćbezpiecznie przy użyciu tego FlashMenu spod windowsa. Proszęo odpowiedźi dzięki z góry

SATA to standart dysku. Kozystasz ze starego typu dysku ATA czy nowego SATA czyli Serial ATA?? jesli tak to wgraj ten z koncowka 4247. Jesli kozystasz z dysku zwyklego czyli ATA to nie ma znaczenia ktory wgrasz. Wgrywanie Biosu z pod Windy jest bezpieczne. Mozesz spokojnie to robic. Pamietaj o resecie zworka potem i load setup defaults w biosie.

No i zrobiłem tak jak powiedziałes... i po pierwszym wyłączeniu kompa, już nie wtsaje... rozkręcają się wiatraczki i koniec... CO SIĘ STAŁO!!!

 

Proszę o szybką odpowiedź!!!

Cała procedura ma wygladać tak:

- zmiana ustawien na orginalne (zadnego o/c) odnosnie ramu i proca,

- rozpakowanie biosu do jakiego katalogu,

- odpalenie flashmenu i zaladowanie biosu,

- wylaczenie calkowite kompa,

- wypiecie wszystkich kabli od zasilacza z plyty,

- clear CMOS przez minutke,

- powrot zworka na normalne ustawienie,

- odpalenie pudla i dalnie load setup defaults,

- wszystko powinno byc good,

- przywrocenie ustawien o/c

I to wszystko. Napisz dokaldniej jak zrobiles.

Wyglądało to tak:

- zamknięcie wszystkich programów

- uruchomienie FlashMenu

- załadowanie biosa

- restart

- załadowanie ustawień optymalnych

- restart

- wyłączenie kompa

- no i już nie wstał :cry: :cry: :cry:

 

a tak wogóle to piszę teraz RAKI bo Śmieszny ma padniętego kompa..

 

Napisz co można teraz zrobić.. jak ona nie wstaje/? Hot Flash czy co??

I ile za to mogą zawołać w serwisie??

podstawowy blad!! brak resetu zworka. zrobcie tak. wyciagnij wszystkie wtyczki od zasilacza od plyty (duze 18 pin i male 4 pin) wyciagnij bateryjke, a wczesniej przestaw zworke na clear CMOS, poczekaj z 3 min i wloz bateryjke, zostaw kompa tak na 10 min, wroc zworke na normal, powciskaj pare razy power zeby miec gwarancje ze nie ma juz zandego pozostalego napiecia w pudle. podepnij kabele od zasilki, odpal kompa, jak nie zadziala to cyknij wiadomosc na forum. co parenascie glow to nie jedna.

Napisałem mu to w smsach... może się uda... a jak nie to mamy serwis gdzie HotFlasha walną za 20zeta... to chyba nie jest dużo co??
za 20zl to dobra cena. zeby tylko czegos wam nie zjebali. walnij tez topic na forum, moze nie bedzie potrzeby hot flasha.

A w największym skrucie to tak "zrobcie tak. wyciagnij wszystkie wtyczki od zasilacza od plyty (duze 18 pin i male 4 pin) wyciagnij bateryjke, a wczesniej przestaw zworke na clear CMOS, poczekaj z 3 min i wloz bateryjke, zostaw kompa tak na 10 min, wroc zworke na normal, powciskaj pare razy power zeby miec gwarancje ze nie ma juz zandego pozostalego napiecia w pudle. podepnij kabele od zasilki, odpal kompa" I zadziałało. Ale nie mogę powiedzieć że tylko DESTINY mi pomógł ale również i chaos. Obu serdeczne DZIĘKI

Teraz już biosa nie ruszam do czasu aż sobie jakiegoś normalnego procka sprawie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

Mam nastepujacy problem z mobo nf7-s!! otoz wczoraj jak gdyby nigdy nic wylaczyelm kompa, dzisaj rano wlaczam a tu zdziwienie, na monitorze pojawil sie napis "Bios checksum error!" wiec probuje wszyskich metod ratowania zawartych w instrukcji czyli kasowanie cmos i nic!! Co jakis czas podczas wlaczania pojawia sie komunikat zeby wlozyc dyskietke z awdflash.exe !! Wiec zrobilem botowalna dyskietke, przegralem pliki z http://s6.invisionfree.com/underclock/inde...hp?showtopic=24 i po zaladowaniu sie awdflash.exe wywala mi "Source file not found". Nadmieniam, ze na dyskietce znajuje sie plik z biosem *.bin !!!

 

Czy wie ktos jaka moze byc przyczyna tego komunikatu??Jakie pliki powinny byc na dyskietce?? Probuje jeszcze walczyc ale pewnie bez zwrotu gwarancyjnego sie nie obejdzie!!!!

(przed padem NIE FLASH'OWALEM BIOSU mam oryginal 22 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie abita masz recover kity ..

sciagnij i sprawdz

a co do tej "przypadlosci" to abitowi czasem sie tak zdarza .. odlacz całkowicie zasilanie od plyty wyciagnij bateryjke i zresetuj cmos ..

bo 10 minutach podlacz all spowrotem i powinno ruszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...