Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam poważny problem z moim Abitem NF7 (bez S)

 

Minowicie nie moge zainstalować żadnego systemu operacyjnego .

Np. XP wszystko normlanie sie , ustawiam by komp bootował z płyty

i instaluje XP. <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> sie niebiesko okienko i na dole ekrany widać ładujące sie pliki. Potem nastepuje czarny ekran , i teraz tak -> normalnie powinien troche pomyslec i wlaczyc nasetpna niebieska strone (te cale prawa i ble ble ble) Ale tak nie jest ! komp po prostu samoczynnie sie wyłancza i zaczyna wyc jak syrena :(

Dobrze wchodze do biosu by to ewentualnie wyłączyć lecz jest tam tylko opcja by wylanczał sie przy danej temp. (65-90 stopni)

Co najciekawsze gdy ustawie 65 to jak wychodze z biosu od razu sie wylancza i znow wyje :(

Czytałem gdzieś ze moze to być wina wiatraka ale czy zeczywisice ...

 

A teraz jest jeszcze gorzej poniewaz plyta juz wogole nie wstaje

Zostawilem zworke CMOS na noc na pozycji kasujacej ale to nic nie dalo

Z bateria to samo , wyjelem i tez nic :((

Odlaczylem wszystkie karty PCI , AGP i inny badziewia oprocz zasilania i tez nic (wczesniej brzeczala ze brak pamieci lub grafiki , teraz nic , cisza)

 

Tak po za tym nie zauwazyłem rzadnych anomalii zewnetrznych na plycie (cos osmolone i takie tam)

Mój konfing:

 

Procesor Barton 2500+ (napiecie default 1,65 V)

Płyta Abit nf7 :?

Pamieci jakieś szajsowate DDR 233 z kośćmi AM 1 (nie doszły do mnie jeszcze TWINMos'y)

Grafika GF2 MX 400

Dysk Baracuda IV 40 GB

 

Prosze o pomoc wszystkich co w tym siedzą :cry:

i sie juz spotkali z czyms podobnym ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris280 :

ja mam sledzia z SPDIF in/out po asusie bez kabelka, ale miałem ekranowany kabelek do cd-audio i nim podłaczyłem śledzia z pinami na płycie, ale że potrzbowałem tylko wyjście, a to jest dziwnie na krzyż na płycie, to zmieniłem sobie same końcówki w kabelku na pojedyncze z kabelka usb :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, które chyba też sie kwalifikuje do tego tematu.

Po nowej instalacji windy xp, soundstorm działa nadal super, ale jak zrobić by przy odtwarzaniu filmu z dvd lub divx ac3, jednocześnie dzwiek był wysyłany na SPDIF do wzmacniacza AC3, a na analogowych głosniczkach zwykłe stereo ?

Teraz mam tak że musze w ac3filter zmieniac jaki chce miec dzwiek, jak dam SPDIF to mam na wzmacniaczu AC3, a jak 2stereo to tylko na głosniczkach stereo :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam poważny problem z moim Abitem NF7 (bez S)

 

Minowicie nie moge zainstalować żadnego systemu operacyjnego .

Np. XP wszystko normlanie sie , ustawiam by komp bootował z płyty 

i instaluje XP. <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> sie niebiesko okienko i na dole ekrany widać ładujące sie pliki. Potem nastepuje czarny ekran , i teraz tak -> normalnie powinien troche pomyslec i wlaczyc nasetpna niebieska strone (te cale prawa i ble ble ble) Ale tak nie jest ! komp po prostu samoczynnie sie wyłancza i zaczyna wyc jak syrena :(

Dobrze wchodze do biosu by to ewentualnie wyłączyć lecz jest tam tylko opcja by wylanczał sie przy danej temp. (65-90 stopni) 

Co najciekawsze gdy ustawie 65 to jak wychodze z biosu od razu sie wylancza i znow wyje :(

Czytałem gdzieś ze moze to być wina wiatraka ale czy zeczywisice ...

 

A teraz jest jeszcze gorzej poniewaz plyta juz wogole nie wstaje 

Zostawilem zworke CMOS na noc na pozycji kasujacej ale to nic nie dalo

Z bateria to samo , wyjelem i tez nic :((

Odlaczylem wszystkie karty PCI , AGP i inny badziewia oprocz zasilania i tez nic (wczesniej brzeczala ze brak pamieci lub grafiki , teraz nic , cisza)

 

Tak po za tym nie zauwazyłem rzadnych anomalii zewnetrznych na plycie (cos osmolone i takie tam)

Mój konfing:

 

Procesor Barton 2500+ (napiecie default 1,65 V)

Płyta Abit nf7  :? 

Pamieci jakieś szajsowate DDR 233 z kośćmi AM 1 (nie doszły do mnie jeszcze TWINMos'y)

Grafika GF2 MX 400

Dysk Baracuda IV  40 GB

 

Prosze o pomoc wszystkich co w tym siedzą  :cry: 

i sie juz spotkali z czyms podobnym ....

po pierwsze i najważniejsze: sprawdź zamontowanie coolera na procku 8) pewnie źle dociśnięty albo radiator odwrotnie założony i proc się bardzo grzeje :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wykasuj tamte 3 powtarzające się posty (:

 

Po drugie bądź pewien że ustawiłeś w dobrej pozycji jumper na czyszczeniu comosa.

 

Po trzecie sprawdź czy dobrze założona jest bateria.

 

Po czwarte powiedz czy słyszysz że podczas włączenia słychać jakikolwiek wentyl (czy się obraca). Jeżeli w zasilaczu nic nie słychać/widać że wentyl działa to coś się stało z zasiłką i sprawdź czy działa bez podpięcia do mobo (płyta główna).

 

Po piąte - jeżeli nie ma jakiejkolwiek reakcji gdy dasz power on to zmień paste na procku i załóż dobrze cooler przy okazji sprawdzając czy procek się czasem nie spalił :/

 

Po szóste wywal wszystkie karty pod PCI, zostaw jedną kość ramu i karte graficzną - jeżeli zastartuje to wkładaj pokolei rzeczy.

 

Jeżeli nic to nie dało, a na procku nie widać/czuć spalenizny to trzeba kąbinować. Jeżeli czuć to masz duuuży problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja coraz ardziej nie moge uwiezyc co sie dzieje na moim kompie komp śmigał 2 dni non stop na ustawieniach 220*12 i wszysko stabilne teraz zaleznie od jego humoru czasami bryka jeden dzien czasami pare minut :wink: to raczej nie jest od przegrzewania sie proca poniewaz nie wieze zeby na 2 chłodnicach proc mogł sie przegrzewać. Najwieksze podjezenie pada na sb poniewaz jego temp w podstawie jest na tyle wysoka ze nie da rady utrzymać palca (jest na tyle gorący) ale czy u was tez sie zdazyło zeby przegrzewajacy sie sb powodował blu screeny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym SB to watpie chociaz sam nie wiem .. jak nie masz na nim radiatora to przyklej cosik :)

 

ja ze swojej strony owiem ze dzis przelamalem sowje lenistwo ..

wykrecilem mobo i zmienilem zm47 na NB spowrotem na orginalny HSF od abita ..

i co? i nic :)

nadal 250 niestabilne .. :)

musialbym dorwac jakies mmeki na 100% stabilne na 250 to stweirdze czy to mobo czy mem.

z drugiej strony jesio co z SB pokombinuje bo mam maly radiatorek na nim tylko .. moze cos innego sie grzeje ...

powyzej 247 sa porblemy z odpaleniem winampa .. moze cos z dzwiekiem sie grzeje i przez to sa problemy .. wskazywaloby to na SB ...

ciezko juz dojsc co i jak ..

a myslalem ze bedzie 250 :)

no nic to .. WC na stole juz lezy i sie testuje 7h i zadnego przecieku ..

jutro moze zaloze .. jak znow przemoge lenistwo ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy to tak na Abicie jest czy mi sie zdaje?

 

Otoz przesiadlem sie z Epoxa 8rda+ na Abit'a Nf7-s :) i co mnie dreczy to ciagle jakies PRZYCINANIA przy wiekszej liczbie uruchomionych programow. Np grajac w cos przez siec, gra co kilka sekund w rownych odstepach czasu przytnie sie na 0.5 sek i leci dalej :/ i tak w kolo macieju

 

Przykrecilem procka z 1.6 do 1.85 Ghz (standard chlodzenie :) 44c caly czas) zmienilem timingi ramu, Optimal<->Turbo<->Agressive, bawilem sie w krecenie FBS'em :P teraz mam 187*10 ,takie samo ciecie :)

 

Moze to calkiem blacha sprawa jest i nie dotyczy sprzetu tylko oprogramowania, nie wiem czy moze to bys spowodowane Neo+ 512 (Speed Touch 330) , a moze jakis syf mi w pamieci chodzi (chociaz autostart czysty wszystko powylaczane)

 

Caly czas taki syndrom wystepuje przy wiekszej liczbie uruchomionych prgoramow (ciecia jakies smieszne,przywiechy - ale nie zawiechy kompa)

na epoxie jakos bylo normal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PB AMD

 

Troche mi na odcisk najechałeś tym hasłem o braku podstawowej wiedzy ;) bo ja nie podejrzewam sie o taki brak wiedzy :)

 

Warunki wyglądają tak:

- procek bujał sie na 2V na 8RDA więc nie podejrzewam go o problemy z napieciem

- mosfety chłodzone radiatorami TT

- układ PLL i regulator napięcia podobnie radiatorki TT

całość owiewana wiatrakiem 120x120 @ 12V

 

- NB chłodzony wodą

- SB złoty zalman + nawiew boczny 80x80

 

Powiedz mi gdzie tu widzisz brak podstawowej wiedzy ;)

 

Zresztą jak widzisz nie tylko ja mam takie problemy, Chaos ma problemy z Wnampem, ktoś drugi z siecią a ja mam oba te problemy. Używam zewnętrznej sieciówki i dzwięku tj. nie onboard więc mam 99% pewności że zdycha PCI bo winamp gra do końca piosenki a później staje i cisza.

Sprzęt z mobo zdychał wczesniej dlatego wsadziłem realtec'a i sie ciesze ze moge pomykać na FSB 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym biosie poza d10b4 moge zapomnieć o FSB 250 :( no jeszcze na d10b2 chodzi. Dziwnie to wyglada ale miałem już d24sub zero, d24 rc-cpc coś tam i d23 fire i rekordzistą okazał sie d24 sub na którym system wstał na 240MHz

 

UPADATE:

 

Zrobiłem wczoraj z Wampirem u niego Vdimm@Vtt i na 250 u niego podobnie ginie sieciówka. Bios d10b4.

 

Wykonam jeszcze jedno desperackie podejscie do problemu:

Zapodam 1,9-2,0V na NB i zobacze czy coś sie poprawi.

 

Upadate 2:

 

Vdd 1,92V i niestety problemy z Vcore nie zniknęły, sprawdze jeszcze jak wygląda sprawa z PCI, narazie blenduje sobie w prime 10x247 1,85V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh hipo nie gniewajas sie to taki joke był :P :)

 

juz nie przypominam se tej sytuacjki ale wywnioskowałem ze nie masz chłodzenia na sb weidz tak napisałem mi chłodzenie pomogło ze znikajacymi uzadzeniamu na usb prob;lemów z dzwiekiem i wszyskiego co wiaze sie z przegrzewajacym sb

 

a dzisiaj odkryłem ze powodem moich blu screenów był przegrzewajacy sie radiator na sb dałem wiatrak i komp hodzi teraaz non stop bez zadnych niebieskich ekraników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! mam dziwna przypadlasc. mianowicie ma mam wgrany na stara kosc(dobrze wgrany) bios 24.mam gf2 mx 400 128 bit/32mb.

gdy komp nie chodzi dluzsza chwila i sie go wlanczy to karte mam obcieta do 16mb i 64bit. Co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris280 :

ja mam sledzia z SPDIF in/out po asusie bez kabelka, ale miałem ekranowany kabelek do cd-audio i nim podłaczyłem śledzia z pinami na płycie, ale że potrzbowałem tylko wyjście, a to jest dziwnie na krzyż na płycie, to zmieniłem sobie same końcówki w kabelku na pojedyncze z kabelka usb :-)

Dziś kupiłem śledzia od płyty Gigabyta - taki surrond kit. Jest na nim wejście cyfrowe optyczne i elektryczne, oraz dwa jacki. Jacki łatwo można odkręcić i wyrzucić. Za to reszta będzie się świetnie nadawała na dorobienie wejścia i wyjścia.

Przy okazji - kupiłem to bez kłpotu za 9,99zł netto. Nie dajcie się naciągnąć na "okazje" na allegro. Tam cena od 20zł, a za takie jak ja kupiłem - 27zł. Śledzia można bez żadnego problemu dostać jak nie w sklepie to w hurtowni.

Mam nadzieję że mi to zadziała i znowu będę mógł się cieszyć dźwiękiem 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze i najważniejsze: sprawdź zamontowanie coolera na procku 8) pewnie źle dociśnięty albo radiator odwrotnie założony i proc się bardzo grzeje :roll:

docisnałem dość dobrze cooler (przypomne iż jest to WR IV)

, bałem sie troche czy nie ukrusze rdzenia takim dociskiem

 

Po pierwsze wykasuj tamte 3 powtarzające się posty (:

spox :roll:

 

Po drugie bądź pewien że ustawiłeś w dobrej pozycji jumper na czyszczeniu comosa.

hmm , mam dwie możliwości zworka na 1 i 2 (default) oraz 2 i 3 (zerowanie CMOS) . Raczej w tym bym sie nie pomylił :wink:

 

Po trzecie sprawdź czy dobrze założona jest bateria.

Co prawda wyciągałem ja by sprawdzić czy coś da ale nie pomogło ,

powtórnie jestem pewien że wszytsko jest O.K.

 

Po czwarte powiedz czy słyszysz że podczas włączenia słychać jakikolwiek wentyl (czy się obraca). Jeżeli w zasilaczu nic nie słychać/widać że wentyl działa to coś się stało z zasiłką i sprawdź czy działa bez podpięcia do mobo (płyta główna).

Bude mam rozkręconą i wszystko na wierzchu wentyle sie normalnie kręcą , co do zasilacza jest wszytsko w jak najlepszym porzadku tyle że jakaś badziewna firma Linkworld (300 wat)

 

Po piąte - jeżeli nie ma jakiejkolwiek reakcji gdy dasz power on to zmień paste na procku i załóż dobrze cooler przy okazji sprawdzając czy procek się czasem nie spalił :/

Na proc dałem paste silikonową

Cooler dobrze przylega do proca

Z proca nie czuć żadnej woni spalenizny czy cos takiego

 

Po szóste wywal wszystkie karty pod PCI, zostaw jedną kość ramu i karte graficzną - jeżeli zastartuje to wkładaj pokolei rzeczy.

To nic nie dało :x

 

 

 

Wcześniej widizałem że może to być wina rozsypanego BIOS'u ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Czy ktos próbował na abicie puścić kingmaxy 433 ile sie udalo wycisać ??

Czy dual potrzebuje większego napiecia ??i do ilu fbs dziala na tym mobo ??

 

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?art...eid=1478&page=1

 

pozdro for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie  

 

Czy ktos próbował na abicie póścić kingmaxy 433 ile sie udalo wycisać ??  

Czy dual potrzebuje większego napiecia ??i do ilu fbs dziala na tym mobo ??

 

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?art...eid=1478&page=1

 

pozdro for all

U mnie ledwo chodziły na 400Mhz 11-3-3-2.5 w dualu 2 kostki 256Mb. Tzn w Gold Memory ze 3 błedy a w Memtest zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie  

 

Czy ktos próbował na abicie puścić kingmaxy 433 ile sie udalo wycisać ??  

Czy dual potrzebuje większego napiecia ??i do ilu fbs dziala na tym mobo ??

 

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?art...eid=1478&page=1

 

pozdro for all

U mnie ledwo chodziły na 400Mhz 11-3-3-2.5 w dualu 2 kostki 256Mb. Tzn w Gold Memory ze 3 błedy a w Memtest zero.

no u mnie narazie 200 6-3-3-2 @2.7 stabilnie bo na 2.6 sie wysypywaly :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy było ale nie moge znalezć więc pytam.Czy ktoś robił L12 moda na Thortonie ?

Procek ma standardowo 133x12,5 i po modzie powinno być 200x12,5.Tyle to mój procek może nie strawic.Zrobiłem jednak moda na dwa różne opisywane wszędzie metody z jednym i dwoma drutami a procka wykrywa mi jako 166x12,5.Jak zrobiłem drut moda na mnoznik x11 to i tak wykryło mi jako 11x166.Czemu nie 200? Spotkał się może ktoś z takim problemem na Abicie NF7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki:

 

konia z rzędem temu kto mi powie dlaczego przy 10x250 nie moge dać core powyżej 1,875V natopmiast przy 10,5x240 mam 1,904 V i sieć oraz dzwięk i prime :D działają poprawnie, przecież nic nie zmieniałem poza zmniejszniem FSB :evil: qrwica mnie trafia z tym kompem, procek pomyka nawet na 2550 ale na mniejszym FSB.

 

Generalnie wygląda to tak:

 

FSB w dół = Vcore i OC proca w góre

FSB w góre = Vcore i OC proca w dół

 

Reszta ustawień bez zmian (wszystkie odczyty w stresie):

Vdimm 3,5V

Vtt 1,78V

Vdd 2,0V

5V = 5,25V

12V = 12,03V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co piszesz jest normalne Hipo :)

przy "koncu" procka tak sie dzieje ..

moj tez cos sie widze konczy przy 2500 i musze mu dawac mniejsze FSB ..

a NB sie raczje nie grzeje bo 9.5x246 chodzi np

10x246 sie wywalilo po 1,5h mimo ze proc smiga na nizszym napiciu jeszcze do 2480 ..

taka zwala

:)

 

ja mam lepszy numer Vdd 1.7 powoduje u mni ze prime sie wylacza po pewnym czasie albo zastyga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to koniec procka, wkońcu daje mu 50MHz zapasu (2550 - 2500) a i tak nic to nie daje no i jeszcze to ze nie chce wtedy łykać duzego Vcore, brakuje mi <span style="color:red;">[ciach!]</span>lonego 0,05V żeby mieć stabilne 2,5GHz przy fsb 250 i nie moge tego uzyskać, dawałem wichure na mosfety, na SB i nic nie pomaga.

Jak sie w<span style="color:red;">[ciach!]</span>ie to wymienie mobo na DFI Infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktoś mi coś podpowie odnośnie Soundstorma. Miałem go podłączonego analogowo na cztery kolumny przez kable typu jack. No i nie mam zastrzeżeń.

Teraz doinstalowałem do pinów na płycie śledzia z wyjściem syfrowym elektrycznym. Niby wszystko jest ok. Kiedy w mikserze wybieram opcję "Włącz kodowanie dolby digital" wszystko chodzi w 5.1. No ale po wyłączeniu tej opcji daję ton testowy i tylne głośniki odzywają mi się na przodzie. Czemu tak się dzieje? O co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja batalia wygląda obecnie tak:

 

10x250 przy 1,9V w biosie, stery najnowsze 4,14.

System sie załadował, net dzwięk działają jednak chwilami wpierdziela klawiature.

 

Teraz uwaga :D bo najlepsze pisze :D

 

Jak mi klawiaksa zwiśnie odpalam klawiature ekranową z windowsa, wyłaczam Num Lock włączam na normalnej klawiaksie i działam sobie dalej ;) pół środek ale zawsze coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

po pierwsze i najważniejsze: sprawdź zamontowanie coolera na procku 8) pewnie źle dociśnięty albo radiator odwrotnie założony i proc się bardzo grzeje :roll:

docisnałem dość dobrze cooler (przypomne iż jest to WR IV)

, bałem sie troche czy nie ukrusze rdzenia takim dociskiem

 

Po pierwsze wykasuj tamte 3 powtarzające się posty (:

spox :roll:

 

Po drugie bądź pewien że ustawiłeś w dobrej pozycji jumper na czyszczeniu comosa.

hmm , mam dwie możliwości zworka na 1 i 2 (default) oraz 2 i 3 (zerowanie CMOS) . Raczej w tym bym sie nie pomylił :wink:

 

Po trzecie sprawdź czy dobrze założona jest bateria.

Co prawda wyciągałem ja by sprawdzić czy coś da ale nie pomogło ,

powtórnie jestem pewien że wszytsko jest O.K.

 

Po czwarte powiedz czy słyszysz że podczas włączenia słychać jakikolwiek wentyl (czy się obraca). Jeżeli w zasilaczu nic nie słychać/widać że wentyl działa to coś się stało z zasiłką i sprawdź czy działa bez podpięcia do mobo (płyta główna).

Bude mam rozkręconą i wszystko na wierzchu wentyle sie normalnie kręcą , co do zasilacza jest wszytsko w jak najlepszym porzadku tyle że jakaś badziewna firma Linkworld (300 wat)

 

Po piąte - jeżeli nie ma jakiejkolwiek reakcji gdy dasz power on to zmień paste na procku i załóż dobrze cooler przy okazji sprawdzając czy procek się czasem nie spalił :/

Na proc dałem paste silikonową

Cooler dobrze przylega do proca

Z proca nie czuć żadnej woni spalenizny czy cos takiego

 

Po szóste wywal wszystkie karty pod PCI, zostaw jedną kość ramu i karte graficzną - jeżeli zastartuje to wkładaj pokolei rzeczy.

To nic nie dało :x

 

 

 

Wcześniej widizałem że może to być wina rozsypanego BIOS'u ...

mialem kiedys takie przypadlosci jak ty i myslalem ze to wina pamieci bo sie nimi bawilem wczesniej. okazalo sie ze jak szturchnalem stol to moj zalman sie chyba przestawil i strasznie naciskal jadro procka. ja mysle ze masz za mocno wrescz docisniety ten cooler a ty go jeszcze dopychasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...