Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie przejrzałem większość tego jakże rozwiniętego tematu ale mam kilka krótkich pytań co do płyty Abit NF7-S:

1. Czy mieliście kiedys problem z piszczącymi cewkami na tym mobo przy procesorze Barton 2500+ i w góre ? ( chodzi mi tylko o Bartony, bardzo upierdliwy dzwięk nawiasem mówiąć :( )

2. Przeglądając ten temat zauważyłem osoby które się skarżyły na Abita, gdyż ta płyta czasami powoduje dziwne anomalia typu: klawiatura nie działa lub mysz, czasem rozłożenie kompa na czynniki pierwsze pomaga żeby płyta wstała. Jak z tym jest tak naprawde ?

3. Abit i TwinMos... wiadomo są problemy... ja ma Twistery (400) i jak z nimi wypada Abit NF7-S, gryzie się ? ( widze że ent posiada te pamiątki odp mile widziana :) )

4. Czy agp tez jest tak luźne jak w przypadku Gigabyte'a ? Czasami to przeszkadza...

5. Z chłodzenie wiem, czytałem Zalman'y na oba mostki, tylko czym przykleić radiator na mostek południowy ?

6. No i na koniec MCP-T, często Wam dzwięk trzeszczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie przejrzałem większość tego jakże rozwiniętego tematu ale mam kilka krótkich pytań co do płyty Abit NF7-S:

1. Czy mieliście kiedys problem z piszczącymi cewkami na tym mobo przy procesorze Barton 2500+ i w góre ? ( chodzi mi tylko o Bartony, bardzo upierdliwy dzwięk nawiasem mówiąć :( )

2. Przeglądając ten temat zauważyłem osoby które się skarżyły na Abita, gdyż ta płyta czasami powoduje dziwne anomalia typu: klawiatura nie działa lub mysz, czasem rozłożenie kompa na czynniki pierwsze pomaga żeby płyta wstała. Jak z tym jest tak naprawde ?

3. Abit i TwinMos... wiadomo są problemy... ja ma Twistery (400) i jak z nimi wypada Abit NF7-S, gryzie się ? ( widze że ent posiada te pamiątki odp mile widziana :) )

4. Czy agp tez jest tak luźne jak w przypadku Gigabyte'a ? Czasami to przeszkadza...

5. Z chłodzenie wiem, czytałem Zalman'y na oba mostki, tylko czym przykleić radiator na mostek południowy ?

6. No i na koniec MCP-T, często Wam dzwięk trzeszczy ?

1. Niestety piszczące cewki się zdarzają na wielu płytach i to różnych producentów. W moim Abicie niestety także... Dżwięk jest bardzo denerwujący i nie wiem co z nim zrobić.

2. Z myszą i klawiaturą nie mam problemów.

3. Ja mam Elixir i działają idealnie :)

4. Niestety luźne :(

5. Taśmą :)

6. Dźwięk idealny - wszystko zależy od zastoswanych sterowników... U niektórych działa idealnie na 3.13, u innych na 4.24. Ja mam 3.13 i super... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie przejrzałem większość tego jakże rozwiniętego tematu ale mam kilka krótkich pytań co do płyty Abit NF7-S:

1. Czy mieliście kiedys problem z piszczącymi cewkami na tym mobo przy procesorze Barton 2500+ i w góre ? ( chodzi mi tylko o Bartony, bardzo upierdliwy dzwięk nawiasem mówiąć :( )

2. Przeglądając ten temat zauważyłem osoby które się skarżyły na Abita, gdyż ta płyta czasami powoduje dziwne anomalia typu: klawiatura nie działa lub mysz, czasem rozłożenie kompa na czynniki pierwsze pomaga żeby płyta wstała. Jak z tym jest tak naprawde ?

3. Abit i TwinMos... wiadomo są problemy... ja ma Twistery (400) i jak z nimi wypada Abit NF7-S, gryzie się ? ( widze że ent posiada te pamiątki odp mile widziana :) )

4. Czy agp tez jest tak luźne jak w przypadku Gigabyte'a ? Czasami to przeszkadza...

5. Z chłodzenie wiem, czytałem Zalman'y na oba mostki, tylko czym przykleić radiator na mostek południowy ?

6. No i na koniec MCP-T, często Wam dzwięk trzeszczy ?

1. nie spotkalem sie z tym problemem.....chociaz na niektorych plytach zdarza sie ze cewki wydają piszczacy dziwek drazniacy ucho

2. z kazdą plytą glowna są anomalia.......a jak jest naprawde musisz spytac tych ktorzy mają owe problemy...ale zazwyczaj mozna sie z nimi uporac......zazwyczaj pomaga..zmiana chlodzenia, biosu, sterowników lub re-install systemu

3. zwykle Twinmosy 2x512 jest problem ...ale z TwinMosami twisterami wszystko jest OK.....moze sa jakies male wyjatki....ale to sie zdarza z kazdymi kosciami

4. u mnie AGP jest sztywne...karta graficzna moze byc nawet nie przykrecona.......ale przykrecam bo w taki sposob mozna spalic gniazdo

5. Tasmą dwustronie klejąca, klejejm z kompletu Zalmana, Theromopoxem lub silikonem termicznym

6. dzwiek trzeszczy? u mnie sie to nie zdarzylo....u kumpla sie przycinal ale zmiana sterowników bardzo pomogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem i slyszalem ze do Windowsa XP nalezy miec zainstalowany Service pack 1 i inne najnowsze aktualizacje zeby na nforcie sie nic nie wywalalo. A czytajac ten temat dochodze do wniosku ze Abit potrzebuje wrecz rytualnych przygotowan do poprawnego dzialania.

Ale nie widzialem zadnych informacji dotyczacych Windows 98 a wiele osob (w tym ja) go uzywa.

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mowiąć rytualne przygotowanie :?: jeśli masz na myśli ostre OC to fakt trzeba conieco przygotować ale jesli chcesz złożyc system i prafcowac na nim to nie tykasz nic palcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cefki piszcza jak są Z<span style="color:red;">[ciach!]</span>E (pęknięty rdzen najczesciej) - płyta do wymiany....

 

w SS dzwiek czesczy najczesciej jak hdd przesyla... (:D) jakktos uzywa ALC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cefki piszcza jak są Z<span style="color:red;">[ciach!]</span>E (pęknięty rdzen najczesciej) - płyta do wymiany....

 

w SS dzwiek czesczy najczesciej jak hdd przesyla... (:D) jakktos uzywa ALC...

fit, co ty za wiesniactwo uprawiasz? nowych czadowych slowek pod blokiem sie nasluchales?

cewki nie piszcza kiedy sa zepsute, a wtedy kiedy drut nie jest unieruchomiony - wynika to z sil dzialajacych wewnatrz cewki. jesli to mial byc dowcip to malo udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sryy ze sie wbijam w temat ale mam jedno male pytanko

czy da sie zrobic l12 moda na stale lutujac ze soba wypustki wystajace z drugiej strony podstawki procesora ??

pytalem sie o tym w postawowych zagadnieniach ale nikt nie odpowiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy mieliście kiedys problem z piszczącymi cewkami na tym mobo przy procesorze Barton 2500+ i w góre ? ( chodzi mi tylko o Bartony, bardzo upierdliwy dzwięk nawiasem mówiąć :( )

2. Przeglądając ten temat zauważyłem osoby które się skarżyły na Abita, gdyż ta płyta czasami powoduje dziwne anomalia typu: klawiatura nie działa lub mysz, czasem rozłożenie kompa na czynniki pierwsze pomaga żeby płyta wstała. Jak z tym jest tak naprawde ?

3. Abit i TwinMos... wiadomo są problemy... ja ma Twistery (400) i jak z nimi wypada Abit NF7-S, gryzie się ? ( widze że ent posiada te pamiątki odp mile widziana :) )

4. Czy agp tez jest tak luźne jak w przypadku Gigabyte'a ? Czasami to przeszkadza...

5. Z chłodzenie wiem, czytałem Zalman'y na oba mostki, tylko czym przykleić radiator na mostek południowy ?

6. No i na koniec MCP-T, często Wam dzwięk trzeszczy ?

1. zeby ktos tak mial na NF7 to jesio nie slyszalem .. ale powodem jest to co rapra u góy ci napisal

2. mnie sie zacina czasem klawa jak wchodze do biosa .. po prostu nie mozna ruszyc w zadna strone ani nic .. czasem sie zdarza czesto a czasem wogole .. dziwna sprawa ;] reset albo 2 i po sprawie

3. moge ci odpowidziec za ENTa .. smigaja mu wporzo (bodajze w dualu nawet 2x256)

4. ke? normalnie all styka nawet przykrecac nie trza by bylo ..

5. przy WC na NB przydaje sie jakeis clodzenie aktywne .. tudziesz blok rowniez i na NB ale z racji ze do wsyokich fsb starczy ci Vdd 1.6 to nie masz co stykac .. wiekszosc ma zm47 na nb

6, nie mma SS mam NF7(-nie S) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos, paolowawa, Yaa, dzięki za konkretne odpowiedzi. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Abita NF7-S. Co do pytań:

1. Bartony powodują dziwne zachowania cewek przeszedłem przez to, i mówie wam nic miłego i bardziej wkur... nie miałem dawno w kompie. Przyczyną na 100 % jest procek z jądrem Barton do dzisiaj nikt nie jest w stanie wytłumaczyc tych anomalii. Ale tak irytującego dzwięku nie życze największemu wrogowi. Zatem jezeli kupujecie Bartona 2500+ i w góre RADZE wam to sprawdzić bo możecie się przejechać (mówie to do osób które zamierzają kupic porca). Ja się pożegnałem z Bartonem i nie chce mieć z nim już doczynienia, wiem teraz zostane zjechany przez ludzi zadowolonych z tego proca, ale wiem co mówie sprawdzcie okolice socketu zanim sie na cokolwiek sie zdecydujecie. Tu jeszcze przytocze wypowiedz jednego z forumowiczów: "Jade aktualnie na plycie Asus A7N8X-Deluxe i problem piszczenia pojawił sie przy podkreceniu Bartka2500@2200Mhz. Otoz temat jest mi dosc dobrze znany, zadziwiajace jest to,ze piszczenie zazwyczaj pojawia sie na prockach z rdzeniem Bartona"

2. Zero problenów z klawa i mycha :)

3. Twistery chodzą pieknie, żadnych problemów.

4. Nareszcie grafa mi nie fruwa w agp (userzy Gigabyte'a widza o czym mówie)

5. Na NB planuje Zalmana, na południowy zobacze.

6. Zero trzasków etc, tylko jeden problem, jeżeli go tak można nazwać za cholere nie moge uruchomić tylnich satelit (głośniki Creative 6700 6.1) podczas odsłuchiwania mp3, oczywiście w Winamp Options-->Preferences-->Ouput jest DirectSound(v2.2.6)--> Allow hardware acceleration i nic, bawiłem się NvMixer'em i nic :( W panelu sterowania dzwięk i multimedia (ustawienia zaawansowane głośniki systemu surround 5.1 wszystko jest zmienione na nvidia nForce Audio. Stery audio w wersji 4.31, w starszej bodajze 3.40 było to samo, w filmach jest normalnie. Nawiasem mówiąc SS gra bdb :) Z góry dziękuje za mała sugestie dla początkującego user'a NF7-S :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiezs z ta klawa i klawiatura to jest kweista biosu .. ja uzywam d10beta4 . on jest na podstawie biosu d10 czyli najstarszego jaki istniej .. mial prawo "chlopak" miec troche bugów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos a na to co radzisz ? Masz jakiś pomysł ? :6. Zero trzasków etc, tylko jeden problem, jeżeli go tak można nazwać za cholere nie moge uruchomić tylnich satelit (głośniki Creative 6700 6.1) podczas odsłuchiwania mp3, oczywiście w Winamp Options-->Preferences-->Ouput jest DirectSound(v2.2.6)--> Allow hardware acceleration i nic, bawiłem się NvMixer'em i nic W panelu sterowania dzwięk i multimedia (ustawienia zaawansowane głośniki systemu surround 5.1 wszystko jest zmienione na nvidia nForce Audio. Stery audio w wersji 4.31, w starszej bodajze 3.40 było to samo, w filmach jest normalnie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 5.1 w winampie - to najpewniej kwestia kodekow do dzwieku bo na media playerze 9 gra pelne 5.1 (nf7-s podlaczone przez optyk do creative 5500 digital)

w filmach/grach nie mam problemow z 5.1 (uzywam mp classic / allplayer z zestawem kodekow Codecs6013_allin1[www.free-codecs.com].exe :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Powroce do tematu temperatury procka... Procek jak w podpisie i chodzi full stable ale ostatnio w te gorace dni komp sam sie wylacza... :cry:

 

Ustawialem rozne temp w opcjach w biosie i co bym nie robil zawsze kolo 60C syrena i komp dead... :evil:

 

P.S. Sprawdzal ktos z was na WinXP + SP1 jakiego ma procka po odpaleniu systemu??? Raz mam Athlon XP :!: a za jakis czas Athlon :!: 8O Denerwujace to strasznie bo czasem sie winda wysypuje po takim czyms... :evil:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam uzywam NF7 ( bez S) , na pokladzie bios D23- 3dfire

 

mam pytanie do uczestnikow forum o program speed fan..

..mianowicie czy wam uzytkownikom podobnych plyt umozliwia on ingerencje w predkosc wentylatorow? u mnie regulacja ( procentami) nie daje zadnych efektow , czy tak jest zawsze czy to moze wina biosu , albo czegos istotnego nie wiem na temat regulacji SpeedFan'a ?

 

dzieki z gory za ewentualna pomoc

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre - zatrzymalem sobie wentyla - nie mozna tego jakos bardziej przeskalowac? bo w sumie zakres regulacji jest bardzo niewielki, ze standartowych 2,5k zmniejszylem do 2,2 a potem stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Moje kolejne spostrzerzenia co do NF7:

 

Przy vcore >2V za zadne skarby swiata nie moge ustawic fsb >200 bo wtedy wali mi sie kontroler IDE i albo mi wcale nie znajduje twardego , albo jak juz znajdzie to wykrzacza sie przy ladowaniu windowsa xp ! np. 10x202 nie idzie wcale IDE , a 200x10 to win sie wywala przy ladowaniu .

 

L12 mod nie pomaga nic na to - ale zapewniam ze na nowszych plytach z kolorowymi bankami ten mod dziala - 1700+@3200+ na bios defulaut settings ;-D .

 

Teraz jak to odkrylem to 1.95 vcore i 9.5x223 -zarowno z L12 modem , jak i bez nie moge wyjsc ponad FSB 223. Daje mnoznik 9.0x225 , ramy asynchro i tez nie idzie . VDD 1.7v. bios D24-3Dfire. Sprobuje sflashowac D10 abita to zobacze jeszcze. Plyte mam "cywila" jeszcze bez zadnych modow- posmarowalem jedynie ladnie NB termopoxem ;-) . Zrobie niedlugo chlodzenie SB i mosfetow to tez jeszcze ja pomecze .

 

 

Moze to z tym napieciem to tez sprawa tego ze mam nie chlodzone mosfety ??- jak przykleje radiatorki to napisze czy sie poprawilo .

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Moje kolejne spostrzerzenia co do NF7:

 

Przy vcore >2V za zadne skarby swiata nie moge ustawic fsb >200 bo wtedy wali mi sie kontroler IDE i albo mi wcale nie znajduje twardego , albo jak juz znajdzie to wykrzacza sie przy ladowaniu windowsa xp ! np. 10x202 nie idzie wcale IDE , a 200x10 to win sie wywala przy ladowaniu . 

 

L12 mod nie pomaga nic na to - ale zapewniam ze na nowszych plytach z kolorowymi bankami ten mod dziala - 1700+@3200+ na bios defulaut settings ;-D .

 

Teraz jak to odkrylem to 1.95 vcore i 9.5x223 -zarowno z L12 modem , jak i bez nie moge wyjsc ponad FSB 223.  Daje mnoznik 9.0x225 , ramy asynchro i tez nie idzie . VDD 1.7v. bios D24-3Dfire. Sprobuje sflashowac D10 abita to zobacze jeszcze. Plyte mam "cywila" jeszcze bez zadnych modow- posmarowalem jedynie ladnie NB termopoxem ;-) . Zrobie niedlugo chlodzenie SB i mosfetow to tez jeszcze ja pomecze . 

 

 

Moze to z tym napieciem to tez sprawa tego ze mam nie chlodzone mosfety ??- jak przykleje radiatorki to napisze czy sie poprawilo .

 

pozdrawiam

Podobny config..na D23 3Dfire R2 bez L12 poszło na FSB230. Ale stabilnie na CL2 przy 217MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtajcie.

Mam Abicika zaledwie od tygodnia i jeśli ktoś kompetenty odpowiedział by mi na dwa małe pytanka byłbym b.wdzięczny :wink:

1.Mam SB Live! który śmigał na starej płycie ale ten SS jest całkiem niezły...więc mam dylemat co lepsze...SB Live! czy SoundStorm???

1.Nie maiłem nigdy wcześniej doczynienia z SATA i nie wiem czy do zainstalowania WinXP z dyskiem SATA (przez Serilell2) potzrebne są te sterowniki z dołączonej dyskietki? Bo próbowałem tak zainstalować i niestety "windoza" nie widziała dysku....

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, sory że wam zawracam głowę i wiem że to już było ale szukałem i przeczytałem chyba ze 40 stron i nie znalazłem i po prostu nie mam tyle czasu żeby to znaleźć, czym różni się płyta nf7-s od nf7-sl i którą polecacie.A może nf7

Prosze o wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, sory że wam zawracam głowę i wiem że to już było ale szukałem i przeczytałem chyba ze 40 stron i nie znalazłem i po prostu nie mam tyle czasu żeby to znaleźć, czym różni się płyta nf7-s od nf7-sl i którą polecacie.A może nf7  

Prosze o wyrozumiałość.

no nie.....to jak ty czytasz.......na 1000% jest na poprzednich stronach

ale tak na szybko.....

NF-7S rev 2.0 ma nVidia Soundstorma a na NF7 jest zwykly AC 97 <Realtek ALC650 > oprocz tego NF7 bez S jest pozbawiona SerialATA i 2 x IEE1392 (FireWire)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Mam następujacy problem na moim mobo coś sie jeszcze przegrzewa po kilku godzinach pracy na fsb 210 pojawiaja sie bledy w wyswietlanych teksturach grafa jest calkowicie sprawna poludnie jest chlodzone aktywnie polnoc jest przesmarowana pasta z titana :D na mosfety wieje wentyl 80x80@5v chciaz nie wydaje mi sie to potrzebne przy vcore 1.6

 

z góry serdeczne dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z temperaturą na moim NF7-S. Na cpu z podpisu mam ponoć (według HWD Monitor) podczas Prime 95 temp 63*C. Nie wydaje mi się, aby była ona zgodna z rzeczywistą, bo radiator przy podstawie ma temp. ok 40*C. Tak więc mam kilka pytań:

1. Jakim programem mogę skalibrować czujnik?

2. Jak działa opcja CPU Overheat Protection?? Bo u mnie kiedy ustawiłem wartośc tej opcji na 65*C, a temp. wg. HWD Mon przekroczyła 68*C "strażak" nie reagował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...