Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

abit sporo zawyza ... sprawdz organoleptycznie przy PRIME wloczonym

poki nie parzy to 50ciu nie ma

.. jak masz 40* przy podstawie radiatora to jest ok .. mialem podobnie na wiatraku .. przy 1,75v real mialem 42* przy podstawie radiatora ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupilem na allegro abita NF7-S, ale mam z nim pewien problem. Tzn. Nie dziala wiatraczek na NB, oraz nie dziala mi Sound Storm :( Moze to byc zwiazane z zasilaczem? Aktualnie korzystam ze starego Megabajta 300W, bo czekam na fortona z allegro. Ten wiatraczek przy odpalaniu kompa jakby probuje sie ruszyc, ale nie wykonuje nawet pelnego obrotu i staje. Sound Storm jest w biosie wlaczony, sterowniki zainstalowaly sie bez problemu, ale nie slychac dzwieku w glosnikach :( Jesli to jest wina mobo to ile mniej wiecej bym musial czekac na naprawe jesli bym odeslal do serwisu (byla kupiona w proline na poczatku kwietnia)? Jesli takie pytania juz byly to prosze nie bijcie :oops: Prosze o szybka odpowiedz, bo zalezy mi na czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj wiatraczek i podlacz do innego zrodla zasilanie np. ja podlaczam do baterii od Siemensa (małe napiecie, ale jak ma dzialac to dziala). A moze sie zatarl albo cos sie w niego dostalo. Co do SS to moze reinstalka.... duzo roboty, ale moze pomoc. Co do serwisu to 14 dni roboczych byc powinno czyli jak po 2 tygodniach zaczniesz byc upierdliwy to w 3 plyta do ciebie wroci, ale jak wysylasz to badz pewien ze cos jest nie tak.

Ps. Napisz na priva ile wyciagasz pkt w 3d marku 2001 SE. Chcialbym porownac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wiatraczkiem dzisiaj sprobuje. A co do Sound Storma, to wczoraj robilem format i instalowalem XP z SP1 i zainstalowal sie bez problemow, ale glosniki zadnego dzwieku z siebie nie wydaly. Podlaczylem je do walkmana i graja. Probowalem je podlaczac pod kazdege wyjscie z karty zeby sie upewnic ale nic mi to nie dalo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja sprawdz ustawienie zworek na mobo od dzwieku 50% ze to wina tego :] trzeba ja odpowiednio ustawic bo inaczej kicha, odpowiednie informacje znajdzie w instrukcji a wiatraczek wd40 Twoim przyjacielem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz na mysli te zworki ktore sie wyciaga zeby wyprowadzic audio na przedni panel to one sa na miejscu. O zadnych innych zworkach do audio mi nie wiadomo :( Przed chwila zrobilem ponownego formata, ale mimo wszystko nie pomoglo :( A tak sie cieszylem ze sobie dzisiaj pogram.... :baranek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem juz, ze Sound Storm jest wlaczony w biosie. System go tez normalnie wykrywa, sterowniki sie instaluja. Muzyka sie niby odtwarza, tyle ze nie slysze w glosnikach dzwieku. Wszystkie glosnosci ustawilem na max, nic nie jest wyciszone. Oprocz glosnikow, podlaczalem jeszcze sluchawki i efekt byl taki sam, czyli cisza... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co tu duzo gadać... zwalone wyjscie. U mojego kumpla w

SB128 rozluzowało się wejscie (chociaz właziło ciasno) i nie miał

dźwięku. Później cos załapało w jednym kanale. Wreszcie pogrzebał

troche i działa jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mamnadzieje ze mnie nikt nie zjedzie za to pytanie:)

Mam zamiar zmienić mojego asrocka k7s8xe na NF7 bez S bo wydajność asrocka jest kiepska i ma małe możliwośći OC. Czy macie jakieś zastrzezenia co do mojego sprzetu (podpis) ze moze mieć konflikty z płyta?? Czy warto wymieniać tą płyte czytam wasze posty i widze ze jest dość awaryjna czy mozemi sie zdaje?? I jak u niej z wydajności bo asrock to bieda naprwde musze to z przykrośćia powiedzieć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja jeszcze proponuje sprawdzic czy dziala mic czy da sie co kolwiek nagrywac np rejestratorem dzwieków ... jesli nic kompletnie nie ma to chyba bez serwisu sie nie obejdzie :( no bo juz sam nie wiem co moze jeszcze byc bios ... z kompem czasami jak z archiwum X kiedys kumplowi dysk nie dziala w obudowie poza nia spoko zycze powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikrofonik niestety tez nie dziala... :( Biosy sprawdzalem tylko dwa. d23 3d fire, i zwykly ze strony abita w wersji 24. Ja to mam zawsze takiego pecha :/ W zeszlym roku na poczatku wakacji to mi dysk padl.... :x Jak ja czasem kocham te kompy :baranek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze mi pomozecie. Niedawno kupilem zestaw konfig. poniżej i jedyne ustawienie jakie chodzi to domyślne Athlon2600XP mialem kilka biosów które polecacie ale jakakolwiek próba podkręcenia sprzętu kończy się czarnym ekranem i clear cmos wszyscy piszą że taki procek bez problemu bedzie chodził jako 3200 a tu lipa moze cos źle robie POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do konca. Z tego co pamietam to 2600+ to juz koncowka starego i dobrego jadra. Bartki 2.5+ to kreca sie pieknie, a takie jak twoj to raczej marnie. (Wycisnieto juz z nich kazda krople mocy :) Ale widze ze i zasilacz nieszczegolny wiec radze ci sprobuj wlozyc jakas marna karte graficzna i bujnac proca wyzej. Mi zasilacz Mercury 400 "skonczyl sie" po zamontowniu GF4Ti wiec ty penie musisz wymienic takze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fazi86 :// a no masz pecha kolego. Chyba awaria wewnątrz

elektroniki (ew. jakaś scieżka przerwana). szukanie igły w stogu

siana. Ale nie wszystko stracone. Wyłacz dźwięk w Biosie i

narazie kup jakąś tanią kartę pod PCI. Poźniej zalecam Audigy2.

W końcu nawet jak zmienisz ta płyte, to raczej lepszego dźwięku

od A2 nie uzyskasz. Nie sądze, by w cenie 450 zł znalazły się

płyty głowne z dźwiękiem na poziomie wspomnianej karty.

 

Nie załamuj się. Żebyś Ty wiedział ile ja sprzętu kupiłem złego,

a jak już trafił się dobry, to ile rozwaliłem. Powiem tak

- prócz monitora wszystko mi szlak trafiał (procki, pamieci, grafy,

dysk, 4 napędy, sporo zasilaczy, myszek... tez nie mało).

Kombinujesz=ryzykujesz. Albo skakanie pod syfit, albo płacz i

lament. Tak to już jest z tymi kompami. Jesz byle co, chodzisz

w byle czym, śpisz byle gdzie... ale 3Dmarka trzeba mieć w okolicy

najwiekszego :) Gorsza sprawa jak taki potwór nawali -_-.

Wtedy jesteś nikim ^_____-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Buda -Enlight,Whisp Rock4, czesto otwarta, wtedy temp:

płyta33°-procek49° i bywa

39°C -59°C.

Rekordzik to 54°C/63°C 8O

Byc moze wyzsza bo brak aktywnej wentylacji gdy klapa zamknieta. Albo to po prostu efekt podkrecenia procka?

Jest w obudowie firmowy wiatrak ale nie podłaczony moze czas to zrobic? :?

Z Aidy:

Typ procesora AMD Athlon XP-A, 2100 MHz (6.25 x 336) 2800+

Nazwa kodowa Barton

W biosie:

 

cpu operating-------------user define

multiplier factor----------x12.5

ext. clock-----------------166 Mhz

agp frequency------------66 Mhz

cpu/fsb--------------------by spd

cpu interface--------------disable

core voltage--------------1.6 v

====2.09 Mhz

Pozdrawiam i czekam na komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6. Zero trzasków etc, tylko jeden problem, jeżeli go tak można nazwać za cholere nie moge uruchomić tylnich satelit (głośniki Creative 6700 6.1) podczas odsłuchiwania mp3, oczywiście w Winamp Options-->Preferences-->Ouput jest DirectSound(v2.2.6)--> Allow hardware acceleration i nic, bawiłem się NvMixer'em i nic :( W panelu sterowania dzwięk i multimedia (ustawienia zaawansowane głośniki systemu surround 5.1  wszystko jest zmienione na nvidia nForce Audio. Stery audio w wersji 4.31, w starszej bodajze 3.40 było to samo, w filmach jest normalnie. Nawiasem mówiąc SS gra bdb :) Z góry dziękuje za mała sugestie dla początkującego user'a NF7-S :)

Prawdopodobnie chodzi o to, że nVidia oznaczyła wyjścia inaczej niż Creative.

Musisz zamienić miejscami wtyk pomarańczowy z czarnym, wtedy wszystko zacznie działać.

8)

 

 

Czy nikt nie ma pomysłu na rozwiązanie mojego problemu z biosem ze strony 151?

 

 

I jeszcze jedno - gdzie można dokupić kośc biosu do tej mobo?

Przewróciłem już cały Kraków do góry nogami, ale nie znalazłem. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6. Zero trzasków etc, tylko jeden problem, jeżeli go tak można nazwać za cholere nie moge uruchomić tylnich satelit (głośniki Creative 6700 6.1) podczas odsłuchiwania mp3, oczywiście w Winamp Options-->Preferences-->Ouput jest DirectSound(v2.2.6)--> Allow hardware acceleration i nic, bawiłem się NvMixer'em i nic :( W panelu sterowania dzwięk i multimedia (ustawienia zaawansowane głośniki systemu surround 5.1  wszystko jest zmienione na nvidia nForce Audio. Stery audio w wersji 4.31, w starszej bodajze 3.40 było to samo, w filmach jest normalnie. Nawiasem mówiąc SS gra bdb :) Z góry dziękuje za mała sugestie dla początkującego user'a NF7-S :)

Prawdopodobnie chodzi o to, że nVidia oznaczyła wyjścia inaczej niż Creative.

Musisz zamienić miejscami wtyk pomarańczowy z czarnym, wtedy wszystko zacznie działać.

8)

 

 

Czy nikt nie ma pomysłu na rozwiązanie mojego problemu z biosem ze strony 151?

 

 

I jeszcze jedno - gdzie można dokupić kośc biosu do tej mobo?

Przewróciłem już cały Kraków do góry nogami, ale nie znalazłem. :(

 

niestety z bisoem mozesz mieć problem bo wiem z pewnego źródła że próbowano w grupie sprowadzać te kostki ale wyszło na to że trzebaby odrazu 1000 kupić a to wychodziło za drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy nie bijcie mnie ale przebicie sie przez ten caly watek graniczy z cudem ;) a potrzebuje szybkiej odpowiedzi . Czy NF7-S rozni sie od SL tylko posiadaniem przejsciowki Abit Seriell czy ma on jeszcze jakies inne blizej mi nieokreslone bajery ? W sumie to bym sie nie pytal tylko od razu bral S ale u mnie maja tylko SL na dzien dzisiejszy a potrzebuje plyty na gwalt :D

Jeszcze raz przepraszam i dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy nie bijcie mnie ale przebicie sie przez ten caly watek graniczy z cudem ;) a potrzebuje szybkiej odpowiedzi . Czy NF7-S rozni sie od SL tylko posiadaniem przejsciowki Abit Seriell czy ma on jeszcze jakies inne blizej mi nieokreslone bajery ? W sumie to bym sie nie pytal tylko od razu bral S ale u mnie maja tylko SL na dzien dzisiejszy a potrzebuje plyty na gwalt :D 

Jeszcze raz przepraszam i dzieki za odp.

 

Stary a nie łaska wejść na strone producenta i obczaić co jest na której :?:

 

ew wchodzisz na stronke www.komputronik.pl i porównujesz sobie wyposażenie tych płyt i cała filozofia.

 

Pytacie sie o bzdury zasłaniająć sie tym że topic ma 150 stron, tylko dlaczego on tak spuchł :?: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy nie bijcie mnie ale przebicie sie przez ten caly watek graniczy z cudem ;) a potrzebuje szybkiej odpowiedzi . Czy NF7-S rozni sie od SL tylko posiadaniem przejsciowki Abit Seriell czy ma on jeszcze jakies inne blizej mi nieokreslone bajery ? W sumie to bym sie nie pytal tylko od razu bral S ale u mnie maja tylko SL na dzien dzisiejszy a potrzebuje plyty na gwalt :D 

Jeszcze raz przepraszam i dzieki za odp.

 

Stary a nie łaska wejść na strone producenta i obczaić co jest na której :?:

 

ew wchodzisz na stronke www.komputronik.pl i porównujesz sobie wyposażenie tych płyt i cała filozofia.

 

Pytacie sie o bzdury zasłaniająć sie tym że topic ma 150 stron, tylko dlaczego on tak spuchł :?: :evil:

Dlatego on spuchł bo zamias odpowiedzieć na pytanie podajesz jakiś bzdurny link do komputronika, to dla ciebie sklep jest autorytetem ??

Na stronie komputronika jest tyle błędów w opisach za szkoda czasu na czytanie tak samo jak ciężko przeczytać ten cały topic żeby znaleźć odpowiedz na takie krótkie pytanie, ja też je zadałem ale dostałem taką samą denną odpowiedz jakiej Ty udziliłeś, przeczytałem chyba z 60 stron i znalazłem tylko jeszcze dwa takie pytania czyli czym się różni nf7 s od nf7 sl a odpowiedzi niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowca.

Po co jest to forum? Ja odpowiedzi nie dostałem..niestetY.Pewnie zadałem pytanie:

1. Głupie

2. Trudne

3. W złym topicu

Skoro jest takie forum to chyba nie po to aby odyłac kolesia do Komputronika? Nie sadze aby tam byli spece.

Dlatego on spuchł bo zamias odpowiedzieć na pytanie podajesz jakiś bzdurny link do komputronika, to dla ciebie sklep jest autorytetem ?? 

Na stronie komputronika jest tyle błędów w opisach za szkoda czasu na czytanie tak samo jak ciężko przeczytać ten cały topic żeby znaleźć odpowiedz na takie krótkie pytanie, ja też je zadałem ale dostałem taką samą denną odpowiedz jakiej Ty udziliłeś, przeczytałem chyba z 60 stron i znalazłem tylko jeszcze dwa takie pytania czyli czym się różni nf7 s od nf7 sl a odpowiedzi niestety nie

.............Właśnie- dlatego puchnie .Od głupiego gadania ;nie wiesz jak pomóc? nie pisz głupich komentarzy.

Krzypaw - POZDRAWIAM. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boshe widze , ze tu juz sie odezwac nie mozna . Hipo zazyj jakies tabletki na uspokojenie bo juz , ktorys raz z rzedu wyjezdzasz tak agresywnie do pytajacego . Nie chcesz odpowiadac to nie pisz . Co mi z tego , ze mi podales link do komputronika (lol) jak tam nie wyczytam czy obie plyty maja takie same mozliwosci O/C . Pytam sie tutaj , w tym i tak zbyt napuchnietym topicu bo nie mam czasu jak ty siedziec caly dzien i czytac caly temat od poczatku , ale widze , ze to forum to juz tylko "dla was" wybujanej rzeszy O/C zostalo i zwykly user nie moze podniesc glosu .

 

EDIT: luki58 dzieki za odpowiedz , szukalem ale to przeoczylem , widze ze pare osob nie stracilo jeszcze ochoty na udzielanie wskazowek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie chce mi sie całego topica czytać. Widziałem dawniej że niektórzy ludzie mówili że NF7 nie lubi sie z SB Live!. Chciałbym wiedzieć czy to prawda czy nie, czy to zależy od czegoś itp. Planowałem zmienić sobie płyte na NF7-SL, ale nie chce SoundStroma tylko chciałbym swojego SB Live!.

Powiedzcie jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety z bisoem mozesz mieć problem bo wiem z pewnego źródła że próbowano w grupie sprowadzać te kostki ale wyszło na to że trzebaby odrazu 1000 kupić a to wychodziło za drogo

Rozumiem. Mógłbym zapoznać się z tym pewnym źródłem? ;)

Wiem jednak, iż są jakieś "zamienniki", kości innych producentów, które mają takie same parametry i powinny podpasować.

Jeżeli ktoś jest bardziej zorientowany w temacie to proszę o pomoc, napewno da się coś załatwić, jak nie u nas, to się ściągnie.

Ja w każdym razie tak łatwo z HomeMade DualBIOS nie zrezygnuję. 8)

 

 

Chlopcy nie bijcie mnie ale przebicie sie przez ten caly watek graniczy z cudem ;) a potrzebuje szybkiej odpowiedzi . Czy NF7-S rozni sie od SL tylko posiadaniem przejsciowki Abit Seriell czy ma on jeszcze jakies inne blizej mi nieokreslone bajery ? W sumie to bym sie nie pytal tylko od razu bral S ale u mnie maja tylko SL na dzien dzisiejszy a potrzebuje plyty na gwalt :D 

Jeszcze raz przepraszam i dzieki za odp.

 

Stary a nie łaska wejść na strone producenta i obczaić co jest na której :?:

Myślisz, że taki cwany jesteś?

 

AFAIK Abit nic nie wspomina na swojej stronie o NF7-SL, bo oficjalnie nie ma takiej wersji!

Jest ona wynalazkiem polskich dystrybutorów, którzy wyciągają Serillel'a, przywalają naklejkę NF7-SL i sprzedają parę złotych taniej niż NF7-S.

I to jest jedyna różnica pomiędzy tymi wersjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy nie bijcie mnie ale przebicie sie przez ten caly watek graniczy z cudem ;) a potrzebuje szybkiej odpowiedzi . Czy NF7-S rozni sie od SL tylko posiadaniem przejsciowki Abit Seriell czy ma on jeszcze jakies inne blizej mi nieokreslone bajery ? W sumie to bym sie nie pytal tylko od razu bral S ale u mnie maja tylko SL na dzien dzisiejszy a potrzebuje plyty na gwalt :D 

Jeszcze raz przepraszam i dzieki za odp.

 

Stary a nie łaska wejść na strone producenta i obczaić co jest na której :?:

Myślisz, że taki cwany jesteś?

 

AFAIK Abit nic nie wspomina na swojej stronie o NF7-SL, bo oficjalnie nie ma takiej wersji!Jest ona wynalazkiem polskich dystrybutorów, którzy wyciągają Serillel'a, przywalają naklejkę NF7-SL i sprzedają parę złotych taniej niż NF7-S.

I to jest jedyna różnica pomiędzy tymi wersjami.

No i znów BZDURY

http://www.abit-poland.com/prod_mb_show.php?id=100

"W zestawie dołączony jest konwerter ABIT Serillel-2 (dostępna jest również wersja NF7-SL v2.0 bez niego)."

I co ??

Ty jesteś TAAAKI mądry i taki błąd ??

Fachura ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...