Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzies to wasc zaslyszal :?:

Dzisiaj jak byłem w hurtownii pytać się o płytki, zapytałem sie o NF7-S to powiedział że nie ma na stanie i chyba nie będzie dalszych dostaw bo producent się wycofuje, a ma zostać NF7-SL...

Te w tych nowych płytkach to chyba zapomnieli o chłodzeniu NB bo na fotach nie widać żadnych radiatorków ani żężących wentyli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzies to wasc zaslyszal :?:

Dzisiaj jak byłem w hurtownii pytać się o płytki, zapytałem sie o NF7-S to powiedział że nie ma na stanie i chyba nie będzie dalszych dostaw bo producent się wycofuje, a ma zostać NF7-SL...

Te w tych nowych płytkach to chyba zapomnieli o chłodzeniu NB bo na fotach nie widać żadnych radiatorków ani żężących wentyli...

NF7-SL niewiele rozni sie od NF7-S :wink:

 

Te nowe plytki maja miec fajne firmowe radiatorki (zobacz tu).

 

PLUSY tego mobo to bez watpienia:

+ Vdimm do 3,2 V

+ dziurki na radiata na SB

+ nowe umiejscowienie portow IDE

+ Gigabit Ethernet

 

MINUSY:

- brak SoundStorma

- straszna lipa z ustawianiem Vcore w biosie sie zanosi (wiecej masz w linku powyzej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe plytki maja miec fajne firmowe radiatorki (zobacz tu).

 

PLUSY tego mobo to bez watpienia:

+ Vdimm do 3,2 V

+ dziurki na radiata na SB

+ nowe umiejscowienie portow IDE

+ Gigabit Ethernet

 

MINUSY:

- brak SoundStorma

- straszna lipa z ustawianiem Vcore w biosie sie zanosi (wiecej masz w linku powyzej)

Te radiatorki to raczej na minus (jak dla mnie sa brzydkie)

Na plus natomiast dodalbym jeszcze of koz normalne juz SATA :wink:

Dwa minusy, ktore sprawiaja, ze nie chce zmieniac mobo, to: brak Sound Storma i ustawienia Vcore :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z regulacją napięc to totalna tragedia :( już Gigabyte miało to u siebie na paru płytach i ewidentnie sie to nie sprawdza więc nie wiem co Abit kombinuje

 

Upadate:

 

Dołączona grafika

 

Tutaj mamy odppowiedź czego pokombinowali z napięciami, widać na fotce :evil: :evil: :evil: Sekcja zasilania wygląda jak wykastrowana w stosunku do NF7(-M/S/SL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy odppowiedź czego pokombinowali z napięciami, widać na fotce  :evil:  :evil:  :evil:   Sekcja zasilania wygląda jak wykastrowana w stosunku do NF7(-M/S/SL)

Jak widać mamy teraz 2 fazowe zamiast 3 ... zatem do ekstremalnego OC odpada definitywnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie tam sie nie podoba :))

mobo juz nie zmienie .. chyba ze platforme calkeim ... na cos 64bitowego moze :)

tera tylko ram i grafa ..

 

a te nowe plytyki z tą procentowa zmiana Vcore to jak dla mnie to smiech na sali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi SS wisi :) mam SB Live 5.1, ale zagranie jest trochę bez sensu, ponieważ ABIT nic nowego nie oferuje poza większą ceną (no może ten vdimm i gigabit ethernet) ;) A 2 fazowe zasilanie to ja miałem w MSI K7n2 i napięcie ustawione na 1.8V, a real skacze 1.82-1.91V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 2 fazowe zasilanie swoja droga,ale w ogole ta regulacja Vcore %... masakra. anty-podkrecalna plyta sie szykuje... zeby sie teraz tylko moj NF7S nie popsul, bo oddam na gwarancje i dostane spowrotem tego kastrata...

a gigabit lan to raczej bajerek w stylu gigabyte'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi SS wisi :) mam SB Live 5.1,

No ale SS bije na łeb SB Live 5.1, a nawet, tak mi się wydaje, Audigy 2 i niektóre serwisy to potwierdzają...

 

Trza się teraz otrożnie z płytkami obchodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak by się miało korzystać z 5+1??

Na Livie 5.1 bardzo spoko chodzi wiec nie rozumie fanatyzmu vide SS, na wykresach wyglada ślicznie ale kto z nas tak naprawde ma tak czuły słuch żeby odczuć różnice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten dysk i ze sterami nie odczułem żadnej różnicy w porównaniu do bez sterów. Dużo osób mający NF7-S się na nie skarży (sata, raid)

Stery IDE nie maja nic wspolnego z dyskami SATA podpinanymi do NF7-S - to sa stery do standardowego kontrolera jak sama nazwa wskazuje IDE :idea:

Ja mam zainstalowane, bo tak mi sie chcialo, z nagrywarkami nie mam problemow (niektore modele nie sa widoczne, albo sa problemy z nagrywaniem gdy w systemie sa te stery) i HDTach pokazuje mniejsze obciazenie procka przy pracy dysku 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem tego stera doinstalowanego, to co chwilę powstawał

problem z dostaniem się do zawartosci Mój Komputer. Klepsydra...

i zwis. To było nie do wytrzymania! Nie dalo się normalnie siedzieć

przed kompem. W kloncu to usunąłęm i wszystko powróciło do normy.

 

Natomiast te nowe NF7-S (chodzi mi o sąsiedni temat kolorowania

elementów na NF7-S) to taka przedpróbka wejścia czegoś nowego

czyli NF7-S2. Czyli krócej mówiąć, ABIT chce nas oswoić z nową

MoBo, a my uparcie trzymamy się starej dobrej NF7(S).

Ja nie mam zamiaru nawet spoglądac na ten szajs. Jak zobaczyłem

te radiatory i umiejscowienie IDE to słabo mi się zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zamiaru nawet spoglądac na ten szajs. Jak zobaczyłem

te radiatory i umiejscowienie IDE to słabo mi się zrobiło.

Radiatory to duży krok w stosunku do poprzedniej wersji wiec nie wiem o co sie rzucasz, tak samo umiejscowienie gniazd, jakbyś miał do czynienia z takim układem to zauważyłbyć zalety tego rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując PCB jest ok, chłodzenie także, ale możliwości oc do bani. A najciekawsze jest to, że właśnie nastronie Abita jest ankieta, w stylu "dlaczego wybrałeś Abita" i ponad 40% odpowiedzi to właśnie OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz mam problem, zrobiłem myka i zamieniłem się z kumplem za ramki (moje Elixix CL3/400 badziewie), jego TwinMOS 245/400 CL2.5 i nie wiem czy będą dobrze śmigać na NF7, wiem że są o tym topici ale ja potrzebuje szybkij odpowiedzi, czy zrobiłe dobrze czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...