Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Może bios rozwiąże sytuację. Popróbuj z różnymi biosami i obsadzaj w różnych banka pamięci. A ostateczność to vdimm mod i chłodzenie ramu (no może nie ostateczność ale porządne oc ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego próbowałem i daje sobie spokój z tym o ile będą chodzić u kumpla, to mu je spyle i se kupie coś innego...

 

A by tam zwiększać napięcie przez vdimm moda by mieć >3V i szyne 200 to nawet się nie biore bo to $!@$(#* miało tak chodzić standardowo (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te twinmoski to jakieś trefne, muszę się ich pozbyć, zamiast nich wezmę GeIL 256 CL2.5@CL2 i będzie git.

 

Nexer wyrzuć te twinmosy, pewnie też trafiłeś na lipne, jak masz na Mtecach to...szkoda gadać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te twinmoski to jakieś trefne, muszę się ich pozbyć, zamiast nich wezmę GeIL 256 CL2.5@CL2 i będzie git.

 

Nexer wyrzuć te twinmosy, pewnie też trafiłeś na lipne, jak  masz na Mtecach to...szkoda gadać....

Te nowe na m.tecach (..E50D) są robione na 0,13mikrona - sa z nimi problemy ale to nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi używających bios 10b4. Jaką temperature uznajecie za dopuszczalną bo wiem że różne biosy różnie pokazują.Ja mam 66stopni w Prime stabilnie na 240x10 na 1.875v.Denerwuje mnie że komp chodzi mi na 250 ale niestabilnie a wiecej napiecia dac nie mogę ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem kiedys dwie kosci Twinmosa na kosciach M-Teca i smigaly az milo......220 przy CL2 to dla nich byla pestka <jedyne co to tylko wysokie vdimm sobie zyczyly>........ale kumpel mnie namowil i je sprzedalem.......pozniej tak sie zlozylo......ze trafilem takie same kosci.....bralem w ciemno....bo z poprzednich bylem zadowolony......i ani u mnie ani u kumpla zadna nie poszla na 400.....max to bylo 195.........dalej black screen..........

PS. Pierwsze Twiny na M-Tecach to byly dobre kosci.....natomiast te ostatnie i przed ostatnie serie.....to lipa jak sie patrzy..........to juz chyba jakies zwykle noname bedą lepsze.........przynajmniej mniej kosztują i FSB 200 jest pewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TWINMOS'y na Mtec'ach i 2.9V 222 Mhz 2.5 CL maximum stabilnie.

CL 2 to 204 Mhz max.

Wyzej juz sypie bledami.

Kupowane byly okolo pol roku temu.

Spodziewalem sie ze wyzej pojda a tu taka lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejku.. jak patrzę na wasze szacowne wyniki to aż mnie dziw bierze 8O

u mnie 1 x 256 TwinMos PC2700 CL2.5 kości Mtec chodzą "Prime stabilnie" na FSB223 (czyli 333@446) przy 2,9V i CL2 (reszta 4.3.11).. bios 3Dfire D23

 

czyżby TwinMos aż tak dał [gluteus maximus] i stracił na jakości?

 

p.s. noszę się z zamiarem ich sprzedania, FSB223 to już dla mnie za mało, chętnych zapraszam na gg1028610, icq120936061 albo maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem swoje 1x512 DDR400 (Mtec 5ns) TwinMOSa na samym poczatku jak pojawily sie. Najpierw na Epoxie 8RDA (wtedy slabiej sie OC) i teraz na NF7-S v2.0 smigaja u mnie na FSB-220 11-3-2-2CL @ 2,7V - mysle, ze to bardzo dobre pamieci (przynajmniej ta kostka co mam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często tak jest, że sprzęt w początkowej fazie produkcji jest świetny, a potem nagle zaczyna obniżać loty, coraz więcej usterek, niedoróbek, szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często tak jest, że sprzęt w początkowej fazie produkcji jest świetny, a potem nagle zaczyna obniżać loty, coraz więcej usterek, niedoróbek, szkoda.

Oby tak nie było z Abitem ;) Ja mam NF7 tą najnowszą z kolorowymi slotami i jestem bardzo zadowolony, (narazie ;) ) żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Mam zamiar zacząć swoją przygodę z nForce i myślałem nad Abitem NF7.

 

Znalazłem takowego w proline

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4142...f554e445f4c414e

tylko martwi mnie że w opisie piszą że max FSB to 333, czy to jakaś starsza wersja?

 

A może to pomyłka, czy może brać i cieszyc się że tanio i płyta super do o/c.

 

Jak nie ta to chyba epox 8rda3i (żeby się zmieścic do 315zł).

 

Jak możecie to wytłumaczcie jak to jest z tym NF7 bo brałbym ją, podobno jest super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak ma byc ustawione w BIOSie CPU Interface?

Disabled czy Enabled?

I jaka jest zasadnicza roznica miedzy tymi ustawieniami.

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do twinmosow to ja tez mialem taka kostke i niestety na 333 ma bledy nawet na 2.9V (ustawienia std.). Bledy pokazywaly sie juz po 15 min. Wiec kosci raczej bym odradzal, do tej plyty lepiej kupic inne i nie miec problemu, bo mozna nie trafic na fartowny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)  

 

Mam zamiar zacząć swoją przygodę z nForce i myślałem nad Abitem NF7.

 

Znalazłem takowego w proline

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4142...f554e445f4c414e

tylko martwi mnie że w opisie piszą że max FSB to 333, czy to jakaś starsza wersja?

Musisz się dokładnie popytac na miejscu bo z opisu wynika ze jest to rewizja 1.0 tylko zastanawiam sie skąd mogli by wykopać ten staroć chociaz w szyldzie pojawiła sie również wyprzedaż sprzetu :!:

 

Najlepiej jak tam sie wybierzesz osobiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak ma byc ustawione w BIOSie CPU Interface?  

Disabled czy Enabled?

I jaka jest zasadnicza roznica miedzy tymi ustawieniami.

Z gory dziekuje.

Wydajniejsze = Enabled.

Uproszczajac - skraca to jakies timingi proc/chipset/costam.

 

W roznych biosach modyfikowano te ustawienia - przez co czasem dziala i ma wplyw na wydajnosc, czasem nie. Najlepiej sprawdzic samemu (chocby test pamieci w Sandra i Aida)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak ma byc ustawione w BIOSie CPU Interface?  

Disabled czy Enabled?

I jaka jest zasadnicza roznica miedzy tymi ustawieniami.

Z gory dziekuje.

Wydajniejsze = Enabled.

Uproszczajac - skraca to jakies timingi proc/chipset/costam.

 

W roznych biosach modyfikowano te ustawienia - przez co czasem dziala i ma wplyw na wydajnosc, czasem nie. Najlepiej sprawdzic samemu (chocby test pamieci w Sandra i Aida)

U mnie lepiej chodzi na Enabled. Wzrost wydajnosci w Aida32 i Sandra i to dosc spory. A do tego (nie wiem czy to ma cos z tym wspolnego) moglem obnizyc napiecie procka do 1.675 z 1.725, a sprobuje do nominalnego 1.65 :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...