Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

-hehe z vdimm to ja sie też ciesze

-mobo kupowałem rok temu

-miernika jak juz pisałem nie podejrzewam... jak wpadnie mi w łapę jakiś inny to zmierzę, ale specjalnie szukał nie będe bo imo ten miernik jest wporządku

-a będzie mnie to vcore gryzło... muszę rozkminić o co cho. żeby takie napięcia były to nie przypuszczam... bo jeśli wierzyć moim tempom to jest chłodno.

Moze znajdzie się jeszcze ktoś z takimi przejściami... A inni jak mierzą w ten sposób to jakie wyniki otrzymują?

1.Wypróbuj inny miernik (blad takiego miernika przy zakresie do 20 jezeli jego klasa dokladnosci wynosi "1" a mierzone napiecie ~2V wynosi +/- 0.1V)

2.Masa do wtyczki od zasilania pyskowego- czarny kabelek:).

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem jeszcze spytać, bo zastanawiam się nad zakupieniem coolera albo qc80cu albo qc92cu no i nie wiem czy nie będą one kolidować np z kondensatorami na naszej kochanej płycie? boję się również ze mogą one kolidować z zasilaczem - od soceta do zasilacza mam jakieś 1~1,5cm... no i jeszcze jedna rzecz która mnie gryzie to - mam na nb zalmana nb47j - czy on nie będzie zawadzał takiemu pentagramowi?

 

a co do tego vcore to pomierze jeszcze np ustawione w biosie np 1,7 or smth in that way...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbno wejdzie :) ale sam nie wiem i tez mam zamiar sobie cos takiego sprawic :) u mnie jest coolermaster 80x80 i ma jeszcze jakies 12 mm wolnego miejsca do zasilacza wiec moze wejdzie ;)

 

#2 czarny kabelek z miernika do wtyczki zasilania dysku czarnego kabelka, molex-czerwony do mosfeta :]

 

ps sprawdzanie miernika odbywa sie na tych samych zakresach wiec mierzene napiecia zmiennego 220 raczej (blad+/- 1V)nie ma sensu jak zalezy Ci na pradzie stalym do wartosci kilku woltów.

 

Mam jeszcze takie pytanie :

w jakis sposób mosfety stabilizuja napiecie skoro sluża one zazwyczaj do regulacji przeplywu pradu i sa sterowane napieciowo ?? moze sie myle nie jestem mocny w tych sprawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie na pewno - sam mam QC80AlCu i nawet otworzyłem nowy wątek, bo się bałem czy wejdzie. Zostało jakieś 3mm do zasilacza i siedzi akurat nad kondesatorami. Nie wiem za to jak będzie z zalmanem, ale na forum czytałem, że w takiej sytuacji można wygiąć trochę radiator.Wejdzie na pewno - sam mam QC80AlCu i nawet otworzyłem nowy wątek, bo się bałem czy wejdzie. Zostało jakieś 3mm do zasilacza i siedzi akurat nad kondesatorami. Nie wiem za to jak będzie z zalmanem, ale na forum czytałem, że w takiej sytuacji można wygiąć trochę radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z zalmanem to najwyzej się go dognie...

a kozik ile masz od soceta do zasilacza??

to mówisz ze zadnych problemów z kondziorai nie będzie, żadnego przycinania zapinek czy cus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też myślałem o podniesieniu zasiłki, - sprytny sposób CrazyJohn

moznaby również wyjąć zasiłke na zewnątrz budy ale mi sie to zabardzo nie uśmiecha przynajmniej narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę Abit NF7-SL, nie wiem czy ona czyms rozni sie od zwyklej NF7 jesli chodzi o rozmiary, ale u mnie wchodzi bez problemu, tak jak mówię - zostaje 2mm może do zasilki. Chyba że to jeszcze od budy zalezy, ja mam Tracer Davos, zeby było jasne. Balem sie wlasnie przed zakupem, ze sie nie zmiesci, ale lezy jak ulał. Teraz jeszcze tylko czekam na Chiefteca 360W. Dokladnie ile mam od socketa do zasilki nie wiem, jakbys powiedzial mi to wczesniej, to bym zmierzyl, bo wczoraj rozbieralem kompa na czesci pierwsze :PMam płytę Abit NF7-SL, nie wiem czy ona czyms rozni sie od zwyklej NF7 jesli chodzi o rozmiary, ale u mnie wchodzi bez problemu, tak jak mówię - zostaje 2mm może do zasilki. Chyba że to jeszcze od budy zalezy, ja mam Tracer Davos, zeby było jasne. Balem sie wlasnie przed zakupem, ze sie nie zmiesci, ale lezy jak ulał. Teraz jeszcze tylko czekam na Chiefteca 360W. Dokladnie ile mam od socketa do zasilki nie wiem, jakbys powiedzial mi to wczesniej, to bym zmierzyl, bo wczoraj rozbieralem kompa na czesci pierwsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sl od zwyklej sie wymiarami nie rozni

tu chodzi o bude raczej :)

 

moja stara zasilka byla wieksza niz nowa, wiec moze bediesz mial szczescie KoZiK :) i troche wiecej meijsca bedzie :)

 

unckle - hehe :) tak, troche ciezko wlozyc te podkladki, ale efekt nalezyty

nie oplaca sie wyjmowac poza bude bo wtedy cyrkulacja powietrza gwaltownie maleje... zasilka wyciaga z budy znaczna czesc goracego powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki jaka powinna byc maksymalna temp na NB??? mozliwe ze jak NB sie przegrzeje to plytke wylacza??? podczas prime 95 na bartku 2500@3200 komp nie restartuje mi sie tak jakby bylo za male napiecie tylko idzie stabilnie i nagle bum - komp wylaczony i tylko slychac "ty tyyy ty tyyy..." - to jest przy napieciu 1.80 i 1.775 zasilacz chiftec 360 - na nizszych napieciach normalnie sie restartowal podczas prime 95 - szedlem z napieciami wyzej aby uzyskac stabilnosc - temperature na procku bym wykluczyl bo jak dam kompowi odpoczac kilkanascie minut, wlacze go i odrazu odpale primea 95 to przekaracza ta podczas ktorej komp sie wylaczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CrazyJohn, ja tego problemu mieć nie będę, bo juz mam rozwiazany - wszystko jest elegancko na swoim miejscu.

 

piwek86, człowieku, z nieba mi spadasz - mam dokładnie identyko problem, tylko ze u mnie to nie dzieje się podczas prime95, a jest to loteria - raz sie wylaczy, raz nie, czasem podczas wlaczania Windowsa juz, czasem po paru godzinach pracy.. Sygnal jest podobny do syreny policyjnej? Heh, nie wiem jak to opisac, w kazdym razie cos w tym rodzaju. Kupilem plyte nowke sztuke i od samego poczatku mam taki problem. Jak sobie poradzisz to daj jakos znac. Może jest tak jak mowi Linoge, ale sprawdze to zapewne jutro, albo pojutrze.

 

W kazdym razie teraz mam kolejny problem - nie działa mi dźwięk :/ Nic a nic nie słychać, a stalo sie to nagle, tzn. wylaczylem kompa, wlaczylem jeszcze raz i ... [gluteus maximus]. Glosniki są na bank dobre, sterowniki przesintalowalem... jutro sprawdze SB Live 5.1 i zobaczymy czy przypadkiem nie genialny Soundstorm poszedł w zapomnienie... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dźwięku syreny i wyłączania się kompa do jest to strażak powyłączajcie w biosie wszystkie opcje typu cpu warning temp, cpu shutdown temp, albo poustawiajcie na jak najwyzszą temp.

 

co do dźwieku to raczej małoprawdopodobne zeby padł sam ss, bo przecie on jest integrated z sb... to by ci wogule komp nie działał... ale moze się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przymierzam do zakupu tek karty , ale moje obawy budzi wiatraczek na Chipsecie. Mam zamiar złożyć sobie bardzo cichy komputer i bije się że ten wiatrak może mi przeszkadzać. Gdzieś wyczytałem, że nie jest on taki cichy jak by się mogło wydawać biorąc pod uwagę jego gabaryty. Podobno po sporym cz asie zaczyna być naprawde denerwując.

 

Dlatego moje pytanie do osób które mają tą karte dłuższy czas: czy wiatraczek ni jest aby zbyt głośny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja tez mialem taki problem, tez b cichy komp itd... wszystko mam noiseless albo prawie i wiesz co mnie denerwuje najbardziej? dysk twardy... :/ a tego juz nie tak latwo wyciszyc... wiec nie sadze zeby ten wiatrak mial takie znaczenie...

ale jak sie pytasz to odp :) ja mialem te same obawy i zupelnie bezpodstawne, kupilem wlaczylem i jest cichu, wprawdzie nie mam tej karty pol roku a jakos >1 mies ale jest super... :)

tylko jest jedno ale... pasta jest zle rozsmarowana, 3ba zdjac rozsmarowac i zalozyc :) to aka uwaga tehcniczna... ja osobiscie zalozylem zalmana co mialem z coolerem na procka...

aha sciaga sie nic nie niszczac, latwo i przyjemnie wiec sie nie boj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opcje w biosie mam powyłączane... na razie chodzi drugi dzien z rzedzu dobrze, ale zobaczymy co dalej.

 

A i sprawdzilem SB Live - działa, czyli to cos z SS się jednak dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliscie moze działanie zabezpieczenia przed przegrzaniem?

Ja wczoraj z ciekawości na radiator dałem Arctic Cooling Pro TC bo cichy i myśle że zobacze jak to chłodzi. Jednak za mało wydajny.

Ale że mi podczas testów TOAST doszło do 58*C to mysle sprawdzimy zabezpiecze. Spedfanem zwolniłem obroty do 1300, temp doszła do 63 *C i nic . A w biosie miałem ustawione na 60*C.

Ostrzeżenie działa, miałem ustawione na 58 i jak wskoczyło na 59 to wyło jak wsciekłe, musiałem brzeczyk wyłączyć.

Ciekawe czy działa to zabezpieczenie z Softmenu, nie sprawdzałem. Tam min to 65*C a przy 63 już po paru sekundach palca nie utrzymałem na radiatorze. Bałem sie o procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,ja mam Igloo 2470TC i on startuje tak od 1400-1500 obr/min, a bios widzi obroty od jakis 1750. Tą opcje z obrotami mam wyłączona bo mi sie komp zimny restartował. A dziwne bo programy nap Aida widzą obroty 1300, przecież korzystaja z tego samego czujnika co bios?

 

Kiedyś weszłem do biosu, patrze nie widzi obrotów, a zabezpieczenie właczone. To siedziałem az sie podgrzał do tych 1750 obr (czyli jakieś 15 min.) bo sie bałem że zresetuje sie podczas zapisywania ustawień w biosie. Co ciekawe nie resetuje sie gdy jestem w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 24 i [gluteus maximus] zbita. To samo. Miałem tez 22 i 23.

 

:) Widz e, że twój 2500+ zachowuje sie podobnie jak mój. Ja też prime stabilne na 1.8V. Na 1.7 wszystko oprócz prime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić NF7-SL nie mają jej w sklepie a dystrybutor nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy jest to v2.0

Jak myślicie czy to możliwe aby mieli jeszcze v1 tej płyty?

 

Pozdrawiam

JARAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić NF7-SL nie mają jej w sklepie a dystrybutor nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy jest to v2.0

Jak myślicie czy to możliwe aby mieli jeszcze v1 tej płyty?

 

Pozdrawiam

JARAN

Mogę jeszcze dodać że tego nf7-sl, którego wersji nie umią sprawdzić ;-) mają po 400 zł.

Za 400 to chyba raczej powienien byc v2.0, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@latarnikmz czyli byk i juz, nie da sie jakos naprawic :(

ehh czyli masz tak samo dupnego procka jak ja :) innym lata na 1.6 prime :) ehh :) hehe ale moj za to ni echce wstac na 220 przy V nizszym niz 2.2 :twisted: :D

 

@JARAN - nie wierze, jak nei moga?

a dziurki ma? a naklejke ma? wez daj spokoj to jaka jedna wielka sciema :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@latarnikmz czyli byk i juz, nie da sie jakos naprawic :(

ehh czyli masz tak samo dupnego procka jak ja :) innym lata na 1.6 prime :) ehh :) hehe ale moj za to ni echce wstac na 220 przy V nizszym niz 2.2 :twisted: :D

 

@JARAN  - nie wierze, jak nei moga?

a dziurki ma? a naklejke ma? wez daj spokoj to jaka jedna wielka sciema :!:

odsyłają od telefonu do telefonu i ostatecznie usłyszałem NIE WIEM.

k.....

ale za 400 mam nadzieje ze to jest 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@latarnikmz czyli byk i juz, nie da sie jakos naprawic :(

ehh czyli masz tak samo dupnego procka jak ja :) innym lata na 1.6 prime :) ehh :) hehe ale moj za to ni echce wstac na 220 przy V nizszym niz 2.2 :twisted: :D

 

@JARAN  - nie wierze, jak nei moga?

a dziurki ma? a naklejke ma? wez daj spokoj to jaka jedna wielka sciema :!:

muszę w tym sklepie, a przez to u tego dystrybutora bo mam u nich zniżkę. szkoda ją nie wykorzystać. Albo wezmę ASUS A7N8X-E Deluxe i po sprawie. Tu będę bardziej pewny co zamawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna nie wiedziec co to za wersja mobo przeciez na niej pisze wyraznie pozatym niech Ci foto przesla bedziesz wiedzial :) no chyba ze nie maja cyfrówek na stanie co to za pacan* :D

@Crazy John

wiekszosc mobo nie widzi predkosci obrotowej wiatraków poniżej pewnej granicy dla msi kt4... bylo cos powyzej 1100 obr/min wynika to z sygnalizacji obrotów przez cooler gdyz potem ponizej tej granicy pojawia sie tam zbyt maly prad by mobo to wykrylo :|

@ do Restartów

macie jakies chlodzenie na sb mosfety itd ??moze inny bios ...

@Kozik moze sterowniki padly czasami sie tak zdarza i sama ich reinstalacja nie pomaga :/ only format or jakis driver cleaner

powodzenia

ps moze ktos mi odpowiedziec na pytanie u samej góry ? /dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...