Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

no i prosze :]

 

Dołączona grafika

 

super pi i memtest bezproblemu lata :]

 

mam jeszcze troche roboty z authoringiem dvd,wiec to jeszcze zweryfikuje czy beda to ustawienia na codzien.Windowsowy mem test przerobil juz 1069% bezblednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mow mi ze zostaniesz przy 200 i takich ostrych timingach. Uwazam ze lepiej rozluznic i jechac wysoko magistrala. Szczegolnie ze hynixy nie lubia ostrych timingow i wysokiego napiecia a wola wysoka magistrale.

 

Poza tym kto teraz zostanie z FSB 250 i to w dualu :( Chcesz zeby epoxowcy na nas patrzyli z gory :)

i powiedz co z tego ??? sam mialem podobna a nawet identyczna sytuacje sam wiem po sobie ze dopoki Ci nie walnie kilka mobos pod rzad, nie rozbierzesz calego ukladu kilka razy a czesto po prostu nie bedziesz bez kompa przez 3 tygodnie bedzie Ci sie to podobac ale wierz mi ze tego typu o/c moim zdaniem nie ma sensu. Mozna uzywac tego do bicia rekordow i wlasnej satysfakcji kiedy padla moja mobo z powodu too high fsb powiedzialem VIPowi to co kiedys mowil mi Jon (wtedy tez nie wierzylem i mowilem ze na felerny egzemplarz trafil) mianowicie dzisiejsze konstrukcje nie sa przystosowane do takich obciazen jedna popracuje miesiac druga dwa trzecia 6 czwarta rok ale kazda z nich w koncu padnie taka niestety prawda :evil: :/

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano :)

Vip i Lagier prawde mowia .. predzej czy pozniej sprzet padnie bo nie jest przystosowany do specyfikacji ..

lepiej wysrodkowac .. mnie moje FSB 229 Dual styka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano :)

Vip i Lagier prawde mowia .. predzej czy pozniej sprzet padnie bo nie jest przystosowany do specyfikacji ..

lepiej wysrodkowac .. mnie moje FSB 229 Dual styka

 

dokladnie :!: ja lece na 217 cl2.0 i jest good 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano :)

Vip i Lagier prawde mowia .. predzej czy pozniej sprzet padnie bo nie jest przystosowany do specyfikacji ..

lepiej wysrodkowac .. mnie moje FSB 229 Dual styka

Hehe - nawet najmocniejsi sie nawracaja :lol: Swoja droga slusznie, ale pamietam jak pisales, ze na NF7-S nieprzyzwoicie jest siedziec na FSB<230 :wink: Ja bym dal wiecej u siebie, ale musialbym luzowac timingi a to bez sensu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano :)

Vip i Lagier prawde mowia .. predzej czy pozniej sprzet padnie bo nie jest przystosowany do specyfikacji ..

lepiej wysrodkowac .. mnie moje FSB 229 Dual styka

 

Płyta i tak jest mocna bez modów. Podstawą są dobrane komponenty:

 

- proc

- ram

- zasilacz :)

 

Akurat u mnie tRCD=2 nie przejdzie. Twistery i Twinmosy są klasy Winbond CH-5. max CL2 tRCD=3 tRCD=2 tRAS=11.

 

dobrane sterowniki, BIOS tez może pociągnąć przepustowość RAM w góre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ja mam powiedzieć z stabilnym FSB w dualu 246 i teraz 248MHz ? :D Niestey co tu się cieszyc jak piszecie, że mobo za jakiś czas R.I.P :( Ale co tam ;) narazie trzeba bić (swoje) rekordy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge patrzec jak na forum overclockerskim sie ludzie zala ze wypieprza im mobo co jakis czas. Jak byscie jechali bez V modow to moze by dalej chodzila. Ale cos za cos. Ja osobiscie jade tylko na L12 i schlodzilem wszystko co moze byc. Obecnie jest 235x9,5 przy 1,7V. Bo moim zdaniem warto obnizyc takty proca na kozysc magistrali. Poza tym jak ktos daje 2V na rdzen i weznie se do serca zawyzanie temp przez mobo to nie dziwne.... Oczywiscie nie mowie tu o Vipie bo jego wiedza o OC jest pewnie duzo szersza od mojej.

BTW nie myslisz o DFI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge patrzec jak na forum overclockerskim sie ludzie zala ze wypieprza im mobo co jakis czas. Jak byscie jechali bez V modow to moze by dalej chodzila. Ale cos za cos. Ja osobiscie jade tylko na L12 i schlodzilem wszystko co moze byc. Obecnie jest 235x9,5 przy 1,7V. Bo moim zdaniem warto obnizyc takty proca na kozysc magistrali. Poza tym jak ktos daje 2V na rdzen i weznie se do serca zawyzanie temp przez mobo to nie dziwne.... Oczywiscie nie mowie tu o Vipie bo jego wiedza o OC jest pewnie duzo szersza od mojej. 

BTW nie myslisz o DFI?

wiesz co trafia mnie cos jak czytam takie bzdety (sory za doslownosc) ciekawe czy bylbys taki madry gdybys raz drugi wywalil 500 pln w bloto otrzymujac w zamian co...??? satysfakcje ??? szczerze mam ja gdzies!. Osobiscie mialem doczynienia z mobos z modami bez modow i kazda kazda z nich padla co myslisz ze jak plyta nie ma modow i jest przeznaczona do pracy na fsb 200 mhz to i pociagnie 250 :?: kiedy moj pierwszy abit wrocil z gwary byl tak polepiony ze szkoda gadac 4 mosfety przelootowane, slot dimm, kondensatory, chipy etc etc wiec chyba cos o tym swiadczy... i rowniez byl z L12 modem lecialem na 245x9 1.75. Czlowieku masz 235 mhz czyli o 15 mhz mniej a to dla fsb bardzo duzo fsb w granicach 230 mhz jest jeszcze bezpieczne schodki zaczynaja sie powyzej 240 wtedy naprawde wszystko grzeje sie do tego stopnia ze czasem mosfet sie potrafi odlootowac zreszta polookaj sobie po forum ile osob z dawnego fsb 250 mhz (a bylo tego troche) zostalo z ta sama mobo zreszta nie chce mi sie tego tlumaczyc bo i tak pewnie nie uwierzysz dopoki samemu Ci sie to nie przytrafi czego Ci nie zycze :!: Do tego wszystkiego lecisz na AC zdejmiesz jedna zapinke i koniec a gdybys mial rozkrecac kazdy wezyk po kolei wyjmowac wszystko z budy a poem wszystko wkladac sprawdzac szczelnosc odpowietrzac... robilem to kilka razy i na sama mysl mam juz dosyc gdybys mial w tym jeszcze jakis cel a ty rozkrecasz to wszystko tylko po to by oddac mobo na gware i jesli nie masz dostepu do czesci poczekac sobie nan okolo 3 tygodni mnie sie to nie usmiecha bo komp w ostatnim czasie nie jest potrzebny mi tylko do rozrywki.

 

pzdr

 

BTW.

 

ot co wczoraj udalo mi sie osiagnac:

 

Dołączona grafika

 

vdimm 2.8v memtest w windzie kilkadziesiat minut latal 0 errors pozno w nocy bylo i niechcialo mi sie juz sprawdzac teraz testuje ustawienia podczas codziennej pracy w windzie bo to najwazniejsze narazie stable 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier szkoda Twoich nerwow :]

 

Ja juz jestem chyba sterej daty,ale nie przywiazuje juz takiej wagi do tej walki o "satysfakcje" ,a czy forum jest overclockerskie czy nie to szczerze mowiac malo mnie to interesuje :]

 

trzeba dac szanse mlodym :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no chlopaki zestarzeliscie sie :P, ale wasz wybor :D Cos ostatnio spora gwardia sie wykrusza - Buzzy, Lagier, Vip..... Ze swirow abitowych to pozostali jeszcze Hipo, Yotomeczek i Power by AMD :D.

 

Chyba zostaliscie zwolennikami umiarkowanego OC :D, ale OKa wasz wybor :D (ciekawe na jak dlugo? :D:D:D). Pamietam jak Vip zarzekal sie ze nie bedzie modowal nawet chlodzenia na nowej grafie po padzie swojego Radka :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore sloty na pamiec na tej  płycie głównej sa odp. za dual dwa tego samego koloru czy slot 1 i 3?????????

tO JAK POMOZE KTOŚ :?: :?: :?: :D

Grrrrr..... nie po to chlopaki pisali KOMPEDIUM zeby nikt go nie ogladal!!

 

Popatrz tu: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie chlopaki maja racje nie ma sensy oc kompa na maxa co to za przyjemnosc pracowanie na szybkim kompie który moze sie w każdej chwili wysypac kompa ma byc jak skala prawie nie do ruszenia :)

 

ps jak ktos chce sie bawic w jazde na krawedzi to polecam ecs ;) przeciez nie ma sensu sie klocic bo przeciez tutaj sie powinno pomagac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostaliscie zwolennikami umiarkowanego OC :D, ale OKa wasz wybor :D (ciekawe na jak dlugo? :D:D:D). Pamietam jak Vip zarzekal sie ze nie bedzie modowal nawet chlodzenia na nowej grafie po padzie swojego Radka :wink:.

nie czuje sie jako zwolennik umiarkowanego oc,ale jako zwolennik dzialajacej maszyny :] ,a jak znowu cos padnie to ucierpi na tym moja kieszen ,a nie tatusie ktory szybko kupi cos nowego :]

 

sprzet lata na 12.5x200 synchro z Hynix'ami w dual'u na 2-2-2-11 (D25 cpc off) calkowicie stabilnie i to mi wystarczy (Vcore2V-realnie,Vdimm2.6V,VDD 1.6V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie pociskany procek. Ale wydajniejszy bios do FSB225

to z CPC on

bios: D25 rev.2.0.0 01.08.2004 Cpc On 3.19 Bpl by -=Merlin=-

mimo, że 2x512MB.

 

Polecam kontroler pamieci: DriverVer = 04/09/2003, 3.3.8 (daje wiekszą przepustowość) jest w sterach 2.45 i 5.03

 

CL2 2-2-11-2T jest wyraźnie słabsze od CL2 2-2-11-1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie pociskany procek. Ale wydajniejszy bios do FSB225

to z CPC on 

bios: D25 rev.2.0.0 01.08.2004 Cpc On 3.19 Bpl by -=Merlin=-

mimo, że 2x512MB.

 

Polecam kontroler pamieci: DriverVer = 04/09/2003, 3.3.8 (daje wiekszą przepustowość) jest w sterach 2.45 i 5.03

 

CL2 2-2-11-2T jest wyraźnie słabsze od CL2 2-2-11-1T

dokladnie! ale na 5.03 mozna zauwazyc wieksza utrate stabilnosci jak jezdzilem na d23 3dfire bez zmiany napiecia na 2.8v 5.03 byly unstable :/ czesto wywalaly bledy typu "program wykonal niedozwolona funkcje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL2 2-2-11-2T jest wyraźnie słabsze od CL2 2-2-11-1T

wyraznie slabsze w wordzie,winampie,gg i w sofcie do authoringu :]...nie sadze :] ,a zreszta hynixy niestety nie pocisne z 2-2-2-11 na 1T :]

 

jakie wnioski.....Ci co licza kazdego pkt. i kazdego fps'a w glupich grach maja problem :]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie! ale na 5.03 mozna zauwazyc wieksza utrate stabilnosci jak jezdzilem na d23 3dfire bez zmiany napiecia na 2.8v 5.03 byly unstable :/ czesto wywalaly bledy typu "program wykonal niedozwolona funkcje"

Ja jednak preferuje 2.45 :) sprawdzone i wydajne, ale z najnowszymi do dźwięku.

 

D25 CPC on daje lepszą przepustowość od d23 3dfire porównywalną do D22

 

http://mavers.w.interia.pl/AIDA-read-CPU_I...5-CPC-on-03.gif

http://mavers.w.interia.pl/AIDA-write-CPU_...5-CPC-on-03.gif

http://mavers.w.interia.pl/SisoftSandra-Me...3-2-11-dual.GIF

 

magiczna granica odczytu w AIDA 3500MB/s pokonana :) (3511MB/s / 1329MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

dokladnie! ale na 5.03 mozna zauwazyc wieksza utrate stabilnosci jak jezdzilem na d23 3dfire bez zmiany napiecia na 2.8v 5.03 byly unstable :/ czesto wywalaly bledy typu "program wykonal niedozwolona funkcje"

Ja jednak preferuje 2.45 :) sprawdzone i wydajne, ale z najnowszymi do dźwięku.

 

D25 CPC on daje lepszą przepustowość od d23 3dfire porównywalną do D22

powtorze to co VIP watpie zeby hyny polecialy na takich timingach jak teraz czyli w moim przypadku 2-2-3-11 przy fsb 217 mhz na D25 CPC on chociaz sprobowac nie zaszkodzi. Dzis juz nie mam czasu jutro chyba tez nie bardzo bo po nocce i przed kolejna w piatek moze sie z tym pobawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby mi ktos poslac na maila te biosy merlina? pisalem do maversa PW ale wbił w to i nie poslal ..

wiec jak ktos ma to niech mi wysle ..

z nikad nie idzie zessac

wysłałem 2 biosy na box3223@wp.pl o 22:07 10-08

 

 

....zagapiłem wiadomości na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co trafia mnie cos jak czytam takie bzdety (sory za doslownosc) ciekawe czy bylbys taki madry gdybys raz drugi wywalil 500 pln w bloto otrzymujac w zamian co...??? satysfakcje ??? szczerze mam ja gdzies!. Osobiscie mialem doczynienia z mobos z modami bez modow i kazda kazda z nich padla co myslisz ze jak plyta nie ma modow i jest przeznaczona do pracy na fsb 200 mhz to i pociagnie 250 :?: kiedy moj pierwszy abit wrocil z gwary byl tak polepiony ze szkoda gadac 4 mosfety przelootowane, slot dimm, kondensatory, chipy etc etc wiec chyba cos o tym swiadczy... i rowniez byl z L12 modem lecialem na 245x9 1.75. Czlowieku masz 235 mhz czyli o 15 mhz mniej a to dla fsb bardzo duzo fsb w granicach 230 mhz jest jeszcze bezpieczne schodki zaczynaja sie powyzej 240 wtedy naprawde wszystko grzeje sie do tego stopnia ze czasem mosfet sie potrafi odlootowac zreszta polookaj sobie po forum ile osob z dawnego fsb 250 mhz (a bylo tego troche) zostalo z ta sama mobo zreszta nie chce mi sie tego tlumaczyc bo i tak pewnie nie uwierzysz dopoki samemu Ci sie to nie przytrafi czego Ci nie zycze :!: Do tego wszystkiego lecisz na AC zdejmiesz jedna zapinke i koniec a gdybys mial rozkrecac kazdy wezyk po kolei wyjmowac wszystko z budy a poem wszystko wkladac sprawdzac szczelnosc odpowietrzac... robilem to kilka razy i na sama mysl mam juz dosyc gdybys mial w tym jeszcze jakis cel a ty rozkrecasz to wszystko tylko po to by oddac mobo na gware i jesli nie masz dostepu do czesci poczekac sobie nan okolo 3 tygodni mnie sie to nie usmiecha bo komp w ostatnim czasie nie jest potrzebny mi tylko do rozrywki.

 

pzdr

Ja takze lecialem powyzej 240 i wcale nie jest tak dramatycznie jak piszesz. Fakt ze wszystko sie grzeje, ale da sie tak ciagnac nawwet 24h na dobe. Co do ryzykownosci to przez zmiane mnoznika na wyzszy niz domyslny tracisz gware, wiec wszystko robisz na swoje ryzyko. Na abicie latam ponad rok i krecac mam swiadomosc ryzyka. Co do mojego AC to mam je wlasnie z tego powodu zeby uniknac twoich problemow (btw Zalman nie jest na takiej zwyklej zapince, ale i tak latwiej niz WC:)). A co do satysfakcje to mi raczej chodzi o OSIAGI a na nie w znacznej mierze wplywa FSB. Nie chce sie tu klucic, ale jakbym chcial bajerowac przed kumplami to bym lecial na 200 z wysokim mnoznikiem i jeszcze najlepiej w biosie zeby bylo napisane Barton 4000+. Wiec osobiscie uwazam ze lepiej zylowac FSB niz proca, ale jak to mowia racja jest jak [gluteus maximus], kazdy ma swoja i swojej broni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...