Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

dem oto twoje słowa"L12 mod" z popszedniego posta??!!więc pytam co mi ma niby dać ten mod????!!!!!Bo nie bardzo kumam??!!

L12 mod powoduje to że twój proc będzie wykrywany z magistralą 166 lub 200 zalezy jak zrdutujesz. W abicie pomaga osiągnąć wyższe FSB. U mnie przed modem miałem 220FSB niestabilne, po modzie płytka lata na 250 stabilnie więc naprawde warto przy czym trudno tu coś uszkodzić jak dobrze wsadzisz druciki. Szukaj informacji w FAQ w topicu o NF7S Chaosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo ja wiem co to L12mod tylko nie wiedziałem w cym ma to pomóc w osiągnięciu fsb 200 ale nie ważne w tej chwili 200 stoi stabilnie i jadę koksem dalej.Nie wydaję mi się żebym uzyskał 250 myslę raczej o czyms koło 220 o ile jest to realne na tym procku przy mnozniku ustawionym na 11 (t-berd 2400+).Aha i jeszcze jedno Przemo mam teraz timingi na Hynixie 3-4-4-11 do ilu moge bezpiecznie zejść przy fsb 220??!!podpowiedz prosze bo nicghce czegos skopac!!

THX góry...pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze poddaje sie, próbowalem juz MantaRays XT, obydwa Taipany, Discovery i Merlin and Mavers i na kazdym mam freezy :( Czy to wina pamięci? Twinmos (mtec) - pewnie tak.

I po tym żąglowaniu biosami procek mi sie bardzie pradozerny zrobil. Wczesniej na d24 prime'a przechodzil z napieciem 1,5v (10x200MHz) a teraz dopiero stabilny robi sie przy 1,6(chociaz jeszcze do konca nie sprawdzone) :( - niby to nie duzo ale zawsze cos. Moze to wina ze wczesniej starszej wersji prime'a uzywalem (ale raczej nie) Teraz wrocilem do oryginalnego d24.

Co dziwne ustawiajac typ testu w Prime na Samll FFTs(gdzie testowany jest sam proc) błędów nie ma, ale jak ustawie na Blend (proc i pamiec) - to tu sie robia schody :(. A Memtest86 nie wykrywa zadnych bledow.

A moze z Primem to wina SP2 do XPeka?. Odkad go zainstalowalem czesto mam problemy z roznymi programami (zazwyczaj przy odwołaniach do pamięci) i jakoś częściej blue screeny widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogl by mi ktos wytlumaczyc oco chodzi z tymi dzielnikami w biosie!!!!

 

 

Mam maly problem z ta plyta bo odezwal nie sie wentylator od chisetu(czyt. wyjec afrykanski) a moje pytanie brzmi czy jak zamontuje zalmana z żóltego na niego to czy chipset bedzie dostatecznie schladzany(glowny nacisk klade na OC !!! ale nie BARDZO ekstremalne bo mam cieki procek !!!

 

Czy ten zalman jast przyklejany czy przykrecany do plyty???

Jest to dla mnie istotne poniewaz w wypadky awarii mobo wole zalozyc standardowy wentyl

 

A tak wogole czy jak by mi sie uszkodzila plyta to by mi uznali gware jak bym dal mi mobo z Zalmaniem???????

 

Z gory dzieki za pomoc!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi możesz zmieniac i nie masz cię co martwić uszkodzeniem sprzętu, ustawiaj niższe i testuj, jak się komp nie odpali, znaczy się monit pozostanie czarny, wyłącz na chwile kompa z prądu całkowiecie bo to ważne i poczekaj kilka minut i włącz normalnie i się włączy, myśle że powinny na 2,5 spokojnie pójść, testuj sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubi-> jak na gware, to tylko oryginalne cześci, nie wolno fizycznie ingerować w mobo :lol:

Zalmana można albo na kleju, albo normalne mocowanie na "kołeczki"

Na niebieskim (pasywniak) można na FSB 247MHz (testy Chaosa...) więc jak dasz wentyla do 260 nie problem ;) Ja z Owsem 2.1V na pasywniku :cool:

 

tomboy-> nie ma się co dziwić... ramy nawalają... memtest spod windy łatwo przepuszcza błędy... zapuść goldmema to zobaczysz prawde... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yakoob

Jak ustawisz za niskie timingi i plyta bedzie piszczec (znaczy nie bedzie sie bootowal komp), to wystarczy podczas wlaczenia kompa przytrzymac Insert, wtedy uruchomi sie komp z najnizszym mozliwym FSB i mnoznikiem - w moim przypadku 11x100 :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zmieniłem z tych nieszczęsnych 3-4-4-11 na 2.5-3-3-8 i spoko fsb na razie "tylko" 210 bo przy 209 zaczął się komp resować i nie bardzo wiedziałem od czego więc dorzuciłem napięcia do Hynixa(2,7V) i na Vcore (1,775V) i na razie spoko ale primem jeszcze nie testowałem na razie tylko benchmarki i aida32.Pytanie mam takie cy jest sens dalej szukać timingów pamieci czy ostawic tak jak jest bo np mona jeszcze sprobowac 2.5-2-2-6 ale ja wiem chyba juz nieda rady??Acha i cy te resy to oznaka ze proc się kończy czy coś innego może??!!Z tego co pamietam to na MSI miałem na nim 2400 ale bardzo niestabilnie przy Vcore 1,8 Co wy chłopaki na to??!! Dajcie no kolejną radę......

Za wszystkie poprzednie wielkie thx..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Przeżyłem szok!!!!!Kręcę sobie proca (Antek2400+)Jestem koło 210fsb pry mnozniku 11 no i cuje że sie proc kończy!!!!resy zwichy itp.no to mowie sobie trza sie ratowac napieciem eby jakos dociagnac do tego 220..... noi tak podnosze po kolei 1.825-1.85 jest juz 218 daje 220 i nowu chyba malo pradu no wiec dorucam na 1.875 odpalam kompa cos wystrelilo zasmierdialo i plyta aczela wyc jak cholera!!!Strach i przerazenie mnie dopadło mówie sobie proc poszedł sie paść!!!!! Szybka reakcja wyłaczylem zasilanie i mowie ONE KOZIE DEATH!!!! Odpalam o dziwo plyta wstaje wchodze do biosu obnizam napiecie na 1.85 fsb na 215 i pisze posta!!!! :twisted: Ludzie co to bylo i jakie jest bepieczne napiecie dla Antka??!!Dodam tylko ze temp nie przekracza 45 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomboy-> nie ma się co dziwić... ramy nawalają... memtest spod windy łatwo przepuszcza błędy... zapuść goldmema to zobaczysz prawde... ;]

Własnie to ramy nie nawalają, Memtest86 to jest ten z dyskietki startowej i ten wlasnie wlaczalem i zadnych blednow nie pokazywal. I dlatego mnie dziwią te błędy w Prime. Dzisiaj sprawdze na niekreconym procu jak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Przez tydzień miałam płytę Asusa, więc gościłam u konkurencji, lecz w końcu nie zdzierżyłam i wymieniłam ją na Abita i wróciłam tu. Płyta chodzi pięknie, nawet jak wyłączę jej tę małą wtyczkę 12V.

Pytanie: po co jest więc ta wtyczka? Czy musi być podłączona? Na płycie jest Barton 2500, może będę go podkręcać, i słaba karta Radeona. A wtyczka jest potrzebna do wzmacniacza - tak kumpel mi przerobił, a nie chcę go ścigać, żeby to znowu zmieniał.

Ostrzeżenie: Dimek - będziesz męczony w sprawie 8Rdavcore :) Nie wszystko tam pojęłam i niestety czasami udaje mi się wysłać kompa do nieskończoności :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie: Dimek - będziesz męczony w sprawie 8Rdavcore :) Nie wszystko tam pojęłam i niestety czasami udaje mi się wysłać kompa do nieskończoności :(

Mi osobiscie 8rdavcore pasuje w wersji 8rdavcore-0.8.5b - ta najnowsza potrafi czasem na tych samych ustawieniach Vcore/FSB sie wieszac - nie wiem czemu :?

Z moich obserwacji wynika, ze duzo zalezy od biosu - niektore nie pozwalaja na tak niskie zjechanie z FSB/Vcore - np. obecny MantraysXT wywala mi sie czasem przy zmianie 225>133 gdy poprzedni Discovery nie mial z tym najmniejszych problemow... ale ostatnio nie uzywam tego programiku, wiec loozik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie to chyba jednak wina pamięci. Co dziwne Memtest pod dosem nie wykryl zadnych błędów. Puscilem proca na default a pamieci na 400MHz (2,5-3-3-8 2,6V) i prime sie wywala. To samo zrobilem z pamiecią na 266MHz i prime byl stabilny. Czyli cos pamięci mi juz szwankuja :(

Jade z primem jeszcze raz dalem na pamieci 2,9V na razie wszysto ok.

 

A mam takie jeszcze pytanko jaki bios proponujecie do tych lipnych Twinmosow? Zapodawac jakies modowane czy zostawic oryginalny? Na modowanych, bynajmniej tych co testowalem to na wszystkich mam freezy :( Nie testowalem jeszcze biosow TicTaca, same by Merlin. Moze na tamtych nie bede mial freezow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewien problem, a mianowicie moj abit zle czyta napiecia ramu/3,3v gdy wynosi ono powyzej 4v no sami popatrzcie:

 

ponizej 4v

 

powyzej 4v

 

A tak pozatym to mnie denerwuje to mobo, 240x11i nic wiecej, 3 in 1 mod, napiecia na ramach bardzo rozne, vdd 1,9v i nic nawet nie drgnie. Cpu czy 1,85 czy 2,1v nie robi roznicy dalej max 240x11 no ja juz sam nie wiem co z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee lipa, dalem na pamięci 3 V (2,5-3-3-8) i prime takze wywala błędy :( Niby powinny chodzic na 400MHz bez zajakniecia. Najgorsze jest to ze kiedys prime nie wywalal bledow, czyzby to znak ze pamieci mi padaja?

 

A tak przy okazji przetestowalem biosy Mantarays XT L12 TicTaca i ten sam tyle ze z nowym biosem sata. Na tym pierwszym to wogole dziwne rzeczy mi sie zaczely dziac, az pomyslalem ze mi dysk twardy pada (bo zazwyczaj system lapal freeza przy odwolaniu do dysku :/) Eh wrocilem do oryginalnego biosu Abita. Trzeba jakies pamieci chyba zakupic...

---update

eh na 3V i zluzowane timingi (3-5-5-15) i to samo. Tak jaby pamieci nie reagowaly ani na V ani na timingi. Tylko zmnniejszenie fsb pomaga. Ma ktos jakis pomysl czego jeszcze moge sprobowac? Dodam tylko ze kiedys nie mialem problemu z osiagnieciem na tych pamieciach 200MHz stable. (nawet i 210 bylo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie...

Założyłem radiator na SB jak wcześniej mówiłem, że gorący się robi (wręcz parzący). Wczoraj komputer działał cały dzień bez zarzutu.

A dziś??? Nie minęło 1,5h od włączenia i... reset przy robieniu niczego - xml'a pisałem...

Dlaczego się to dzieje???

 

Prime mi chodzi, SuperPi też, memtesty wypadają pomyślnie, zatem skad takie resety ot sobie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomboy

mam to samo.Podejrzewałem proca, ale to na pewno pamięci.

jedyne rozwiazanie jakie widze to zmiana pamięci

Twinmosy są może spoko, przez większość czasu jest ok, prime nawet nie wywala przez pare minut:), ale jest dzień, że komp potrafi zaliczyć freeza(pisk z głośników itp) ze 2 razy pod rząd (w grze, jakieś 60% mocy proca)

Chodzi toto na 200, 210, 222mhz - i tu sie wiesza, na każdej z tych częstotliwości. Muszą być ustawione na 2,5-3-3-11, inaczej zwisy są notoryczne. Bios Taipan Beta by Merlin.

 

Na Fsb 180 problemów nie ma. Nie wiem czy reklamować te pamięci(kupione w lutym 2x256 i 512 w czerwcu)

Po prostu nie wiem czy jest podstawa do reklamacji - bo sie z płytą gryzą?

Panowie? Poradźcie, bo już mam dosyć tych Twinmosów.

 

Notabene -goldmemy toto potrafi przejść, memtest86 tez....

Nie wiem, wygląda jakby te pamięci sie zuzyły....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widziec kogos kto ma taki sam problem, choc nie powiem zebym sie z tego faktu cieszyl, gdyz potwierdza to tylko to ze Twinmosy sa do bani :(. Musze moze moje sprawdzic na innym kompie memtestem i primem. Jezeli tez beda bledy to je oddaje na gwarancje (chyba jeszcze wazna) - choc i tak zamierzam sie ich pozbyc na rzecz hynixow d43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem miałem ustawione 210*11 i spoko stabilnie i wogole ale achcialo mi sie wyższego fsb no to zmniejszyłem mnożnik na 9,5(10 drógi raz nie wstał musiałem robic res biosu)no i spokojnie dojechałem do 215 na standartowych napięciach ramu i procesora jest to "dopiero" 2048Mhz a przy 210*11 było precież ponad 2300Mhz przestawiłem fsb na 220 pry mnozniku 9.5 odpaliłem kompa załaczylem 3d marka i zws w pierwszym tescie. No to doruciłem napięcia na pocesor ustawiłem 1,7V i nic nie pomogło pozniej podniosłem napięcie na ram 2,7V i tez nic zrobilem memtest zero błędów a komp cały czas się wiesza??!! Pry 215*9,5 prime prze godzine nic nie wyrzucił...!!!Co jest grane skąd te problemy i jak temu zaradzić??!!Proszę o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj w ten sposób:

1)odpalasz winde na jakiś tam w miarę wysokich ustawieniach (mnożnik i vcore, v mem)

2)uruchamiasz 8rdavcore i ustawiasz sobie np fsb 220 (timingi 2,5 3 3 11, napięcie 2,8 - na wstępie)

3)testujesz memtestem pod windowsa

4)jak jest good - wchodzisz do biosu ustawisza to co potestowałeś w 8rdavcore i testujesz memtestem z dyskietki - im dłużej tym lepiej, to samo potem goldmemory - zdaża się ze np memtest przechodzi a goldmem sie wywala, na początek przy niskich ustawieniach niech se przelieci każdy ze 3~4 razy, przy wyższych ustawieniach daj mu juz trochę dłużej policzyć)

5)jak juz memtest i goldmemory chodzi zarzucasz prime i niech poleci jakiś czas - ta sama zasada na niskich ustawieniach moze to być np 2h, ale na wyższych niech to poleci tych dobre pare godzin, bo godzina to tak jak nic

+ogólne zalecenia: testując na fsb musisz wiedzieć ze procek wyrabia na danym taktowaniu na tym napięciu - zeby wyeliminować padake ze strony proca

zrobić l12 moda

zapewnić chłodzenie płyty

zapewnić dobrą zasiłkę

być pewnym założenia chłodzenia

zapodać odpowiedni bios (nikt ci nie powie jaki jest najlepszy)

+własne doświadczenia:

miałem na testy takie hynixy (brakło mi czasu bo miałem je tylko 2 dni) chodziły na 228 11 3 3 2,5 @2,8v bios discovery ostatni, cpc of koz on, l12 softowe i drutowe zrobione, płyta nie chłodzona

one ponoć lubią się właśnie z discovery

więcej niestety nie potestowałem z powodu braku czasu

pozdro

jak o czymś zapomniałem to pytaćspróbuj w ten sposób:

1)odpalasz winde na jakiś tam w miarę wysokich ustawieniach (mnożnik i vcore, v mem)

2)uruchamiasz 8rdavcore i ustawiasz sobie np fsb 220 (timingi 2,5 3 3 11, napięcie 2,8 - na wstępie)

3)testujesz memtestem pod windowsa

4)jak jest good - wchodzisz do biosu ustawisza to co potestowałeś w 8rdavcore i testujesz memtestem z dyskietki - im dłużej tym lepiej, to samo potem goldmemory - zdaża się ze np memtest przechodzi a goldmem sie wywala, na początek przy niskich ustawieniach niech se przelieci każdy ze 3~4 razy, przy wyższych ustawieniach daj mu juz trochę dłużej policzyć)

5)jak juz memtest i goldmemory chodzi zarzucasz prime i niech poleci jakiś czas - ta sama zasada na niskich ustawieniach moze to być np 2h, ale na wyższych niech to poleci tych dobre pare godzin, bo godzina to tak jak nic

+ogólne zalecenia: testując na fsb musisz wiedzieć ze procek wyrabia na danym taktowaniu na tym napięciu - zeby wyeliminować padake ze strony proca

zrobić l12 moda

zapewnić chłodzenie płyty

zapewnić dobrą zasiłkę

być pewnym założenia chłodzenia

zapodać odpowiedni bios (nikt ci nie powie jaki jest najlepszy)

+własne doświadczenia:

miałem na testy takie hynixy (brakło mi czasu bo miałem je tylko 2 dni) chodziły na 228 11 3 3 2,5 @2,8v bios discovery ostatni, cpc of koz on, l12 softowe i drutowe zrobione, płyta nie chłodzona

one ponoć lubią się właśnie z discovery

więcej niestety nie potestowałem z powodu braku czasu

pozdro

jak o czymś zapomniałem to pytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prosbe:

 

Napiszcie mi, co (POKOLEI!) nalerzy zrobic, aby zmienic wentylek z NF7 na radiator. Wiem, ze nalerzy wszystko odkrecic, z tylu sa jakies zaczepy, czy jak go sie zamienia?

 

Nie chcialbym uszkodzic plyty wiec sie pytam szczegolowo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc aby zrobić to porządnie i zachowaćten standardowy wicherek w nienaruszonym stanie musisz:

1)poodłączać wszystkie kabelki

2)powyciągać wszystkie karty rozszeżeń

3)wyjąć mobo z budy i odkręcić je z tej platformy, jeśli takową posiadasz

4)po drugiej stronie mobo wystają takie malutkie wredne kołeczki od tego wicherka - musisz je delikatnie ścisnąć - proponuje na początek palcami popróbować, jakoś paznokciem pokombinować, jeśli w ten sposób ci się nie uda to weś w łapę coś do precyzyjnego chwytania - najlepsza bedzie drobne penseta - mozesz pożyczyć od mamy lub o dziewczyny i tym delikatnie ścisnąć kołeczek ciągnąc lekko radiator z drugiej strony - jak jeden wyjdzie to juz połowa sukcesu, to samo z drugim i jest luz

przy działaniu pensetą musisz byćostrożny zeby nie zarysować mobo i nie poprzecinać ścierzek, które biegną naprawde blisko

ja robiłem to takimi szczypco-kombinerkami i dało rade - wystarczy pewna ręka

ale powiem ci ze ciężko było ten szajs zdjąć

5)jeśli pierwszy raz rozkłądasz kompa to przydadzą ci się ogólne zalecenia - na pewno nie pod wpływem - bo i tacy są hie hie, łapki czyste, dotknij wcześniej czegoś uziemionego - aby uwolnić prądy błądzące które mogłyby uszkodzićsprzęt, pospisuj wszystkie połączenia kabelków itp, zachowaj ogólną ostrożność

good luck i nie bój bo to nic trudnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czym się różni ABIT NF7 SL od S ?

nie moge znaleść jakiejsc podstawowej róznicy

 

Pozatym chciałęm wam powiedzieć i jednocześnie poradzić się czy warto przesiadać się na ABITA NF7 z mojej obecnej MSI kt 600delta SR,na msi mam problem z podkrecaniem pozatym w instrunkcji pisze ze plyta ta ma kłopoty z fsb200 i 400mhz .

 

Czy płyta ABIT NF 7 jest dobrym rozwiązaniem na wysokie podkręcanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boze - pytanie czym różnią sięmiędzy sobą nf7, nf7s, nf7sl jest chyba najczęstszym pytaniem na forum...... i odpowiedź też padła juz od zarąbania razy więc #Y**_^%^! SZUKAJ

 

a czemu by nie spojrzeć do fakju???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Wydaje mi się, że Center/Bas to pierwsze górne wejście, Tył - drugie, a Przód to pierwsze dolne wejście - jeżeli masz drivery nVidii 5.10 (zresztą już od dawna tak jest) jak robisz konfig głośników to ustaisz na 5.1 i już. Muze w Winampie przez wtyczke DirectSound i masz na wszytskie glosniki. W gierkach tez bedzie i w filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...