Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

OK zrobiłem tak jak napisałeś jedna z pam. wcześniej wysiadała ściągnąlem prg memtest i szybko okazało się że jedna jest walnięta kupowałem na WGK więc jutro będę reklamował.

 

quote="Hulk"]Ok więc zrób tak wsadz 1 kostkę pamięci i przetestuj. Jeżeli będzie ok to wyjmij ją i wsadz drugą (test). Może któraś jest walnięta choć twoje kości do cienkich nie należą chyba jedynie lepsze są Mushkin-y

 

Dzięki

PS jak się okazuje nie wszystko co ma być dobre takie być musi[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok powtórzę się bo jeszcze nie znalazłem wiedzącego co robią i dają poniższe funkcje w Biosie

1)CPU DISCONNECT FUNCTION

2)ENHANCE PCI PREFORMANCE

Jak ktoś wie do czego słuzą to niech pchnie posta z góry dziękuje

nt pkt 1 to znalazlem cos takiego:

5. Adds "CPU Disconnect Function" to adjust C1 disconnects. The Chipset does not support C2 disconnect; thus, disable C2 function.

jedna z funkcji dodanych do biosu ver 1.1

 

oraz

Follow AMD's recommendation that" CPU Disconnect Function "should be implemented to make CPU slow down in idle state, and the default value sets up to Enable.

a to bylo z opisu funkcji dodanych do biosu plyty AT7-MAX2

 

co do pkt 2giego, to czytalem gdzies, ale nie pamietam juz gdzie. ponoc pomijane sa jakies cykle w przesylaniu danych na szynie pci. jesli nie masz zadnych starych urzadzen na pci to mozna sprobowac.

nie skupialem sie nad tym dokladnie, tak jak nie skupialem sie na architekturze systemow komputerowych nad tym jak dokladnie dziala pci :lol:

 

z drugiej strony znalazlem cos takiego

Adds "Enhance PCI Performance" function to improve PCI RAID performance.

aby to znalezc wystarczy uzyc google :D trzebna tylko napisac performance, a nie PREFORMANCE :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte mam od niedawna wszytsko wyglada świetnie. Procesor mam na niej 2000+ podkręca sie bez zmiany temp do 2000mhz(2400+)(temp proc 34C przy witraczku boxowym!!) bez zmiany napięcia probrlem zaczyna sie po 2100mhz i magistrali 140.

Nie mog ustawic fsb więcej niż 145 po porstu nie rusze Napis Do not power off.. i koniec black screen. kolega poradził mi żebym ustawił ddr na rotation na 6/6 ale to nic nie daje (normalnie mam 333mhz na ddr)

 

próbowałem zmieniać napicie na cpu ale to nic nie daje

Któregoś razu wyskoczył mi biso error no i było nie za ciekawie O CO W TYM WSZYTKIM CHODZI Q2 ktoś mi pomoże

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto wnerwiający problem.

 

Zaczne może od konfiguracji:

abit nf-s v2.0

stery 2.03 (zainstalowany mam standardowy sterownik IDE nie ten szajs nvidia)

win xp pro sp1 + wszystkie łatki

reszta moim zdaniem nie istotna

 

Przy próbie uaktywnienia virtualnego napędy wywala mi niebieski ekran, resetuje się i po restarcie uruchamia się system, gdy kończy się wczytywać (tzn widać pulpit programy sie z autostartu wczytują) i wywala na koniec ten sam bluescreen i reset i taka pentelka. Nie moge wejść do trybu awaryjnego bo przy próbie zalogowania wywala to samo.

Jedynie co pomaga to przeinstalowanie windowsa od nowa bo naprawa kończy się tym samym przy instalowaniu urządzeń - wywala niebieski ekran i dowidzenia.

 

Jedynie co pomaga na to jeżeli mi już takie coś się pojawi to nie dopuścić do uruchomienia windowsa od razu trzeba wciskać F8 i wybrać uruchomienie ostatniej działającej konfiguracji (czy jakoś to tak się tam zwie).

 

Ale jak sobie mam poradzić z tym dziadostwem.

Jak windows jest zainstalowany od nowa zapakowane stery i łatki (bez oprogramowania dodatkowego) to swobodnie moge przeinstalowywać alcohola, clonacd, deamon i itp i nic się nie sypie, wystarczy troche programów i kupa. Nie instaluje żadnego wrednego oprogramowania. Jestem na to strasznie wpierdzielony gdyż chciałem sobie dzisiaj uaktualnić alcohola a tutaj znowu ten problem. W tym tygodniu już 3 razy przeinstalowałem windowsa przecież ileż można. :( Może ktoś zna na to jakieś lekarstwo.

Aha zapomniałbym windows w menadżerze urządzeń mi wywala że nie może zainsalować sterowników do urządzenie PNP Bios Extension (czy jakoś tak ale bardzo podobnie) nie wiem co to jest - dałem żeby to usunoł no i teraz tego nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KArpiu CPU Interface na ENABLED

 

A jeśli to niepomoże to jutro, a właściwie dzisiaj, bo juz Niedziela odwiedze Cie ;)

No pomogło thx fsb ruszyła wyżej ale nadal nie może ustawić mnożnika wyżej niż 14. MOże to jakś blokada czy coś nie wiem?!

tERAZ U MNIE PRACUJE NA 2100 FSB 150X14 34C a mnożnik 15 jest nie osiągalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sflashowalem jakies pol godziny temu, ale nie zauwazylem zadnych wiekszych mozliwosci OC :? mniejszych tez nie zauwazylem, wiec zostawilem wersje 17 :wink:

Dodatkowo okiełznali wreszcie tą ciach!loną syrenę 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę jakiegoś miłegi i uczynnego gostka o pomoc w płycie NF7.

Mam Creativy 6.1 i podłączyłem je do karty na płycie a one grają sobie tylko stereo i to 2, reszta milczy. Jak poustawiać tą płytę tak aby dawała 5.1 albo 6.1 na CD- Romie nie ma żadnego programu jak np. w Chipsetach Kt , gdzie zmieniało się dołączonym programem ilośc i sposób podłaczenia głośników. Może to jakaś ciach!ła ale potrzebuje pomocy. Bardzo proszę o odpowiedź na maila wilk_ms@go2.pl

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz sterowniki z płyty załączonej do mobo to w tray`u pojawia się ikonka z logiem nVidii i głośniczkiem. Gdy kliknikesz na niego pokaże się panel sterowania, w drugiej zakładce masz konfiguracje kolumn i tam ustawiasz ile chcesz głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy dobrze podłączyłeś kable zielone gniazdo Speakers Front, Czarne Basowy Sub, Różowe te wyżej w stronę wentylatora zasilacza Speakers Rear. 2 sprawa skonfiguruj kolumny w windzie albo przez panel Nvidi SoundStorm, Winda z panelu sterowania (dzwięki i urządzenia audio) wybierz odpowiednie ustawienie głośników 2 spec, Quadro spec 5 spec itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe jajka są w tym, że nie mam żadnej ikonki z głoąniczkiem ani w panelu sterowania nvidi. Zainstalowałem streowniki z płyty chyba z 5 razy i jest bez zmian. Instaluję się usb 2.0 jakieś inne żeczy i resetuje się na koniec komp. Jak wstaje to jest tak jak było. Może ktoś ma ten progream nvidi i może mi go przesłać mailem. Wilk_ms@go2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dotarlem, teraz pora zmeczyc biosik z 1.6 na 1.7 :)

Hulk dla ciebie dane mojego XP:

AXDA 1700DLT3C 9501856281307 JIUHB 0313RPMW

Dimek na jakim napieciu puszczasz ramy??

Podaje napiecie, ktore ustawiam w biosie: 2,7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek 24, może pomoże uaktualnienie biosu?

Problemy z VirtualCD mogą byc powiązane ze sterownikami Setial ATA, Raidem lub czymś tego pokroju...

Bios najnowszy v17 ale zaraz będe testować bez SATA, podłącze twardziela do I/O i sprawdze ... mam jednak obawy że to nic nie pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek 24, może pomoże uaktualnienie biosu?

Problemy z VirtualCD mogą byc powiązane ze sterownikami Setial ATA, Raidem lub czymś tego pokroju...

Bios najnowszy v17 ale zaraz będe testować bez SATA, podłącze twardziela do I/O i sprawdze ... mam jednak obawy że to nic nie pomoże...

No i niestety nie udało się. Przy próbie uruchomienia alcohola program instaluje sterownik jakiś tam SCSI (widze to w menadżerze urządzeń) ale po chwili następuje czarny ekran dysk twardy się wyłancza i restart samoczynny. Beznadzieja.

Może mi coś jeszcze doradzisz bo ja nie mam na to żadnego pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek 24, może pomoże uaktualnienie biosu?

Problemy z VirtualCD mogą byc powiązane ze sterownikami Setial ATA, Raidem lub czymś tego pokroju...

Bios najnowszy v17 ale zaraz będe testować bez SATA, podłącze twardziela do I/O i sprawdze ... mam jednak obawy że to nic nie pomoże...

No i niestety nie udało się. Przy próbie uruchomienia alcohola program instaluje sterownik jakiś tam SCSI (widze to w menadżerze urządzeń) ale po chwili następuje czarny ekran dysk twardy się wyłancza i restart samoczynny. Beznadzieja.

Może mi coś jeszcze doradzisz bo ja nie mam na to żadnego pomysłu.

Formata to już pewnie nie raz robiłeś... nic więcej mi nie przychodz do głowy :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra w sobote mam zamiar kupic abit nf7-s albo nf7-sl - czy moze mi ktos powiedziec krok po kroku na co zwrocic uwage przy kupnie - tzn jakies mostki czy cos ;) .

 

Prosilbym o jakas taka szczegolowa odpowiedz bo tej plytki nigdy jeszcze niemialem i wogole niemialem jeszcze plyty na nforce2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev.2 ma czerwony laminat (przynajmniej moja). koniecznie bierz rev. i powiedz tak w sklepie; jak ja kupowalem i powiedzialem w sklepie ze ma byc revision 2 to jak ja odbieralem to sprzedawca powiedzial ze ani on ani dostawca nie wie co to jest rev.2, ale jest rev.2 bo ma stickera na plycie :P

ok. mam plytke NF7-S v2.0 (tak przynajmniej jest napisane na naklejce na plycie). powiedzcie mi proszę:

- jak rozpoznac te lepsze (C1) od tych gorszych (Acośtam) mostkow

- na co zwrocic uwage, zeby ew. od razu wymienic na jakas nowsza wersje

 

moge podac numerki jakie na niej mam:

pod PCI: RD02031404301400B NF7-S V2.0

SB: nForce2 MCP-T FB2220.1 0306A3

NB: nie chce sciagac wiatraka, nawet jeszcze nie odpalalem tej plytki bo nie mam pamiatek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev.2 ma czerwony laminat (przynajmniej moja). koniecznie bierz rev. i powiedz tak w sklepie; jak ja kupowalem i powiedzialem w sklepie ze ma byc revision 2 to jak ja odbieralem to sprzedawca powiedzial ze ani on ani dostawca nie wie co to jest rev.2, ale jest rev.2 bo ma stickera na plycie :P

ok. mam plytke NF7-S v2.0 (tak przynajmniej jest napisane na naklejce na plycie). powiedzcie mi proszę:

- jak rozpoznac te lepsze (C1) od tych gorszych (Acośtam) mostkow

- na co zwrocic uwage, zeby ew. od razu wymienic na jakas nowsza wersje

 

moge podac numerki jakie na niej mam:

pod PCI: RD02031404301400B NF7-S V2.0

SB: nForce2 MCP-T FB2220.1 0306A3

NB: nie chce sciagac wiatraka, nawet jeszcze nie odpalalem tej plytki bo nie mam pamiatek :)

Skorzystaj z jakiegoś prgramu do określania procesora jaki posiadasz. Może być CPU-Z. Tam przechodzisz na zakładkę Mainboard i jeśli w polu revision masz C1 to znaczy że masz nowy mostek Crush18D (chyba tak to się pisze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje napiecie, ktore ustawiam w biosie: 2,7V

Dzieki za odpowiedz

 

A co sie tyczy problemu Tomka24, to sprawa faktycznie jest mocno wnerwiajaca. System stawiales na podkreconym sprzecie ?? Moze pusc go troche nizej i wtedy probuj ??

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plytke NF7-S v2.0 (tak przynajmniej jest napisane na naklejce na plycie). powiedzcie mi proszę:

- jak rozpoznac te lepsze (C1) od tych gorszych (Acośtam) mostkow

- na co zwrocic uwage, zeby ew. od razu wymienic na jakas nowsza wersje

 

moge podac numerki jakie na niej mam:

pod PCI: RD02031404301400B NF7-S V2.0

SB: nForce2 MCP-T FB2220.1 0306A3

NB: nie chce sciagac wiatraka, nawet jeszcze nie odpalalem tej plytki bo nie mam pamiatek :)

Skorzystaj z jakiegoś prgramu do określania procesora jaki posiadasz. Może być CPU-Z. Tam przechodzisz na zakładkę Mainboard i jeśli w polu revision masz C1 to znaczy że masz nowy mostek Crush18D (chyba tak to się pisze)
a czy mozna to stwierdzic bez odpalania plyty i sciagania wiatraka? plyte moge ew. oodac dzisiaj a pamiatki bede mial jutro badz pojutrze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jakie masz problemy sprzęt mam taki jak poniżej w sygnaturce Baraccudę mam podłączoną pod SATA poprzez przejściówkę i u mnie wszysko działa na starym biosie 14 i na nowym 17. Dodatkowo mam IBM-a 20Gb podłączonego pod IDE1 i 2 drive-y CD. sprawdz zwory na twardzielach. Z alcochola też korzystam i nie mam żadnych zawieszeń. A mówią ponoć że Caviary lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...