Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

230 fsb podzialalo cos okolo 5 godzin.Jak dla mnie starczy.Bede mial czas i checi pojedziemy dalej ale juz z poprawionym chlodzeniem;wiatrak na NB,radiatory na mosfety itp...na razie i tak jestem szczesliwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde - szkoda, ze niedawno zlozylem swoje WC rev3.0 (whql)... Nie chce mi sie teraz tego calego ustrojstwa rozbierac i skladac od nowa, ale jak tylko bede to robil, to drucika w socketa na pewno wsadze :idea: (bez skojazen prosze :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde - szkoda, ze niedawno zlozylem swoje WC rev3.0 (whql)... Nie chce mi sie teraz tego calego ustrojstwa rozbierac i skladac od nowa, ale jak tylko bede to robil, to drucika w socketa na pewno wsadze :idea: (bez skojazen prosze :wink: )

Rozbieraj.Ja mam pasywne chlodzenie poza Silent Brezee na procku i na spokoj 230fsb.Przy waszych WC Abit pofrunie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

230 fsb podzialalo cos okolo 5 godzin.Jak dla mnie starczy.Bede mial czas i checi pojedziemy dalej ale juz z poprawionym chlodzeniem;wiatrak na NB,radiatory na mosfety itp...na razie i tak jestem szczesliwy :)

no ja miałem też fsb 230 ale podziałało 30 min rest a teraz nie zawsze chce 200 chodzić a nie ma nawet o mowy o wyższy mnożniku jak 10 napicia moge dać nawet 1.8v i nic nie daje czyżby abit sie sypnoł wcześniej odpalało sie nawet na 2.5Ghz a teraz taka lipe odwala nie wiem co mu zrobić nowy biosik już dawno zapakowny nie wiem jeszcze go pomęcze jak nie to chyba tylko serwis

 

Wie ktoś może o co tutaj chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

230 fsb podzialalo cos okolo 5 godzin.Jak dla mnie starczy.Bede mial czas i checi pojedziemy dalej ale juz z poprawionym chlodzeniem;wiatrak na NB,radiatory na mosfety itp...na razie i tak jestem szczesliwy :)

no ja miałem też fsb 230 ale podziałało 30 min rest a teraz nie zawsze chce 200 chodzić a nie ma nawet o mowy o wyższy mnożniku jak 10 napicia moge dać nawet 1.8v i nic nie daje czyżby abit sie sypnoł wcześniej odpalało sie nawet na 2.5Ghz a teraz taka lipe odwala nie wiem co mu zrobić nowy biosik już dawno zapakowny nie wiem jeszcze go pomęcze jak nie to chyba tylko serwis

 

Wie ktoś może o co tutaj chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

230 fsb podzialalo cos okolo 5 godzin.Jak dla mnie starczy.Bede mial czas i checi pojedziemy dalej ale juz z poprawionym chlodzeniem;wiatrak na NB,radiatory na mosfety itp...na razie i tak jestem szczesliwy :)

no ja miałem też fsb 230 ale podziałało 30 min rest a teraz nie zawsze chce 200 chodzić a nie ma nawet o mowy o wyższy mnożniku jak 10 napicia moge dać nawet 1.8v i nic nie daje czyżby abit sie sypnoł wcześniej odpalało sie nawet na 2.5Ghz a teraz taka lipe odwala nie wiem co mu zrobić nowy biosik już dawno zapakowny nie wiem jeszcze go pomęcze jak nie to chyba tylko serwis

 

Wie ktoś może o co tutaj chodzi ??

230 fsb podzialalo cos okolo 5 godzin.Jak dla mnie starczy.Bede mial czas i checi pojedziemy dalej ale juz z poprawionym chlodzeniem;wiatrak na NB,radiatory na mosfety itp...na razie i tak jestem szczesliwy :)

no ja miałem też fsb 230 ale podziałało 30 min rest a teraz nie zawsze chce 200 chodzić a nie ma nawet o mowy o wyższy mnożniku jak 10 napicia moge dać nawet 1.8v i nic nie daje czyżby abit sie sypnoł wcześniej odpalało sie nawet na 2.5Ghz a teraz taka lipe odwala nie wiem co mu zrobić nowy biosik już dawno zapakowny nie wiem jeszcze go pomęcze jak nie to chyba tylko serwis

 

Wie ktoś może o co tutaj chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, mam pytanie, co to sa mosfety?

MOSFET - Metal Oxide Semiconductor Field Effect Transistor

po polskiemu tranzystor z efektem polowym o strukturze warstwowej: metal-tlenek-półprzewodnik.

Może być wykorzystywany jako element układów regulacji i stabilizacji napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde - szkoda, ze niedawno zlozylem swoje WC rev3.0 (whql)... Nie chce mi sie teraz tego calego ustrojstwa rozbierac i skladac od nowa, ale jak tylko bede to robil, to drucika w socketa na pewno wsadze :idea: (bez skojazen prosze :wink: )

Rozbieraj.Ja mam pasywne chlodzenie poza Silent Brezee na procku i na spokoj 230fsb.Przy waszych WC Abit pofrunie...
Jakbym mial jak sensownie zamiescic fotki, to pokazalbym jak trzeba sie nameczyc, zeby rozebrac to moje WC :( Na razie odloze drut-moda na pozniej... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha chcialbym tylko jedno sie dowiedziec w skali 1 do 10 ile dajecie epoxaowi 8rda+ oraz abitowi nf7 s ? Chce wiedziec jak bardzo mam sie napalic :D

Epox 1

Abit 10

 

Wystarczy :?: :):P

puknij się w głowę, widać że niektórzy mają jakieś kompleksy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma taki zestaw na NF7 (NF7-S)?

 

Dołączona grafika

 

mialem przyjemnosc byc na zlocie ale nie bylo tego abita z tym wicherkiem (jedyne co bylo to Tt) a niestety nikt sie nie kwapil zeby mi taki zestaw pokazac :( i sie zastanawiam czy sie to razem pomiesci :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie pytalem o to, czy NB32 zmiesci sie z wentylem na procu.. ale widze ze jest jeszcze jeden powazny problem :(

zobaczcie na to:

http://www.zalman.co.kr/english/product/cn...d_list_eng.html

 

Dołączona grafika

 

zalman sam podpowiada (procz tego ze NF-S nie ma dziurek wokol socketa), ze w przypadku blisko osadzonych kondensatorow powinno sie druga (zewnetrzna) dziurke w blaszce obciac :twisted: (tak jak na rysunku) tylko czy to pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie pytalem o to, czy NB32 zmiesci sie z wentylem na procu.. ale widze ze jest jeszcze jeden powazny problem :(

zobaczcie na to:

http://www.zalman.co.kr/english/product/cn...d_list_eng.html

 

Dołączona grafika

 

zalman sam podpowiada (procz tego ze NF-S nie ma dziurek wokol socketa), ze w przypadku blisko osadzonych kondensatorow powinno sie druga (zewnetrzna) dziurke w blaszce obciac :twisted: (tak jak na rysunku) tylko czy to pomoze?

O tym nie wiedziałem, że można obcinać ale z linków które wyżej podawałem rozważano możliwość odgięcia kondensatorów lub podzlifowania mocowania wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Epox 1

Abit 10  

 

Wystarczy :?: :):P

idiota -inaczej nie stwierdze-bo tylko idiote stac na takie porównanie

Sam jesteś idiotą cepie ze wsi. Jak nie widzisz uśmiechu po słowie wystarczy tzn że nie znasz się na żartach i jesteś tempym ciach!iarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha chcialbym tylko jedno sie dowiedziec w skali 1 do 10 ile dajecie epoxaowi 8rda+ oraz abitowi nf7 s ? Chce wiedziec jak bardzo mam sie napalic :D

Epox 1

Abit 10

 

Wystarczy :?: :):P

puknij się w głowę, widać że niektórzy mają jakieś kompleksy

Sam się puknij i po słuchaj echaaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie wiedziałem, że można obcinać ale z linków które wyżej podawałem rozważano możliwość odgięcia kondensatorów lub podzlifowania mocowania wentylatora.

Tutaj http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=38749 jest opisany montaż tego cuda na abicie :)

Ja osobiście nie odginałem kondensatorów gdyż musiałbym je sporo odgiąć a nie chce żeby mi po jakimś czasie taki kondensator wystrzelił. Ja odwrotnie zamontowałem te podpórki. Jeżeli masz coppershima to prockowi nic nie będzie gdyż ciężar przesuniętego te 2mm zalmana w stronę wajchy przy sockecie się rozłoży równomiernie i zalman będzie dokładnie przylegał do procka. U mnie dobrze przylega i jest wszystko wporządku.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamieniłem bo ta srebrna podpórka jest większa tzn bardziej wygięta od tej niebieskiej. Żeby zamontować prawidło z instrukcją musiałbym mocno wygiąć tego kondensatora a tego nie chciałem robić to ustrojstwo jest delikatne (tak mi się przynajmniej wydaje) i mogłoby ulec zniszczeniu podczas montażu. Płyta po przykręcniu zalmana wygina się i musi być luz pomiędzy nim a kondensatorem. Wentylator pomimo że to jest zalman zawsze jakieś tam wibracje powoduje i nawet przez to mógłby wystrzelić kondensatorek. A tak jak napisałem wyżej przesuniecie coolera o te 2 mm to jest nic jeżeli masz coppershima. Sprawdzałem cooler idealnie przylega do CPU nie nie wystaje poza rdzeń miedziany coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak temperatura i hałas, bo mój vulcano 11 za bardzo hałasuje i spać nie można.

W idzę że i tak samo przesunięcie nie wystarcza i trzeba ciąć zapinkę.

Jeszcze dochodzi 1 sprawa wystawanie radiatora poza płytę, a u mnie jest blisko zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury:

w upały pod max obciążeniem procka że myszką nie szło ruszać 56.5C

w spoczynku 49-50C

Procek podkręcony jak w podpisie buda jak na zdjęciach zamknięta.

Cisza i spokój.

Coolerek leci na 12V bez fanmate.

Obroty 2600

 

Co do wymiarów i czy się zmieści czy nie. Musisz sobie zmierzyć nie ma innej możliwość. Zalman dokładnie określa wymiary podajże 55mm musi być od środka procka do okoła miejsca żeby wszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury:

w upały pod max obciążeniem procka że myszką nie szło ruszać 56.5C

w spoczynku 49-50C

Procek podkręcony jak w podpisie buda jak na zdjęciach zamknięta.

Cisza i spokój.

Coolerek leci na 12V bez fanmate.

Obroty 2600

 

Co do wymiarów i czy się zmieści czy nie. Musisz sobie zmierzyć nie ma innej możliwość. Zalman dokładnie określa wymiary podajże 55mm musi być od środka procka do okoła miejsca żeby wszedł.

to chyba rewelacji nie ma z ta temperatura, nie ma to jak dobra turbinka i fajny chalasik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury:

w upały pod max obciążeniem procka że myszką nie szło ruszać 56.5C

w spoczynku 49-50C

Procek podkręcony jak w podpisie buda jak na zdjęciach zamknięta.

Cisza i spokój.

Coolerek leci na 12V bez fanmate.

Obroty 2600

 

Co do wymiarów i czy się zmieści czy nie. Musisz sobie zmierzyć nie ma innej możliwość. Zalman dokładnie określa wymiary podajże 55mm musi być od środka procka do okoła miejsca żeby wszedł.

Dzisiaj popołudniu zakładam to cudo na swojego Abitka ;) i mam pytanie

o temperaturki . Jakią masz wersję biosu ? bo jak wiadomo różnie to wtedy wygląda z tymi temp ... a chciałbym porównać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp Carloss:

Jest rewelacja. Nie napisałem jakie temperatury miałem na poprzednim coolerze - spire falcon rock II. Więc tak na procku ustwionym na 11x211=2321 napiecie 1.75V miałem w upały nawet przeszło 60C i wtedy następował restart kompa, w dodatku temperatura wewnątrz obudowy koło procka było ponad 40C. Teraz mam procka ustawionego na 11.5x211=2427 1.8V max temperatura jaką udało mi się osiągnąć w totalny upał (powietrze w pokoju poprostu można było kroić) miałem 56.5C. w budzie było 31C (po ok 30min mordowania procka) - po wyłączeniu mordowania procka temperatura momentalnie spadała do 51C.

Także zalman łamie konkurencję w pół bez dwuch zdań.

 

 

Odp. master_bb

 

Bios najnowszy jaki jest na stronie abita. Buda zamknięta. 5 wentyli w środku (nie licze wentyla w zasilaczu) - 3 wpychają powietrze do środka, dwa wyciągają.wszystkie sa podłączone na 5V. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...