Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

1) czy ściągnąć wiatraczek z NB przesmarować założyć zpowrotem a na SB Zalmana  

2) czy Zalmana dać na NB a orginalną blaszkę z wentylatorkiem dać na SB (wtedy chyba bez włączenia śmigła)

 

może w k o ń c u ktoś odpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na abicie zlacze do zewnetrznego termometru???

Niestety chyba nie ma... :( Tez bym sobie podlaczyl stary czujnik jeszcze z Abita BE6... a tak to uzywam takiego samochodowego (choc ostatnio go zdjalem :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Po podlaczeniu NF7 pod Codegena 300W nie chcial ruszyc. Zmienilem zasilacz na 400W i rusza, ale na monitorze nie ma sygnału. Co mam zrobic. Moze cos z biosem Plyta REV 2.0 ale wersja bez S. Kasowalem bios przez zworke i baterie. HELP. Sprawdzalem tez rozne grafy AGP i PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem kumplowi kompa na NF7S i powiem jedno- zaj**sta płyta !!

Wszystko jest BOSKIE (soundstorm r0X !!!! ) ale......

 

po zainstalowaniu najnowszych sterow wszystko jest OK oprocz tego, ze PIERWSZA zakladka(main volume itp) w panelu soundstorm jest poprostu pusta 8O

(przy uruchomieniu jest blad, ze probowano wywolac nieobslugiwana instrukcje)

wszstkie inne zakladki chodza 8O

 

na starszych sterach z plyty bylo wszystko

najnowszy bios, czysty windows itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dzisiaj mam Abita NF7-SL,zainstalowałem najnowsze stery od nvidii i wgrałem najnowszy bios i wszystko jest ok prócz tego że dyski ata 100 pracują mi tylko w trybie ata33 :( Po POST'cie wyświelta sie komunikat że taśma nie jest 80 żyłowa. Ale zmieniałem taśme 2 razy i nic sie nie zmieniło. Miał moze ktos podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problem czy spotkal sie ktos z was z uszkodzonym gniazdem agp. TZN mam rozne kolorki w biosie w windzie w dosie zaklucenia na monitorze dodam ze na ustawieniach standardowych spotkal sie ktos z was z czyms takim. W serwisie powiedzieli mi ze mam przyniesc plyte ale tam bede musial czekac jakies 14 dni. Aha jak poruszam karta np troche odegne to zaklucenia ustepuja. Dziekuje zxa odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dzisiaj mam Abita NF7-SL,zainstalowałem najnowsze stery od nvidii i wgrałem najnowszy bios i wszystko jest ok prócz tego że dyski ata 100 pracują mi tylko w trybie ata33 :( Po POST'cie wyświelta sie komunikat że taśma nie jest 80 żyłowa. Ale zmieniałem taśme 2 razy i nic sie nie zmieniło. Miał moze ktos podobny problem??

Juz rozwiazalem problem, okazalo sie ze mam odwrotnie podłączoną taśmę, znaczy czarną końcówke do plyty a niebieska do dysku, taki czeski błąd ;). Aczkolwiek takie ustawienie działało na mojej poprzedniej płycie Shuttle Ak31.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ze sa problemy pomiedzy ta plyta a karta dzwiekowa i wiem tez ze zaleca sie montaz sb na 3 slocie i tak tez zrobilem. W czym tkwi problem: podczas odtwarzania mp3 przez wmplayer (ver 9.00.00.2980) piosenki na ułamek sekundy sie zatrzymuja, slychac dziwne trzaski (jest to cos w stylu "przeskakujacej plyty w cdromie kiedy plyta jest porysowana").Wgrałem nowe stery do sb 128 i do nforce ze strony nvidii i dalej to samo.Moj sys to Xp prof + sp1.To samo dzieje sie z filmami, obraz sie zatrzymuje a pozniej gwałtownie przyspiesza

 

I jeszcze cos, za cholere nie moge zainstalowac "Portu gier dla Creative". Cały czas sie swieci ten wykrzyknik.

Podlaczylem dzisiaj dzwiekowke(mam Abita bez ss) z plyty bo mialem caly czas sound blastera 128 i musze powiedziec ze karta jest z.ajebista, wymiata mojego sblastera.Pozbylem sie tych w/w trzaskow i filmy rowniez teraz sa odtwarzane tak jak trzeba a mianowice nie ma efektu gwałtownego przyspieszenia klatek i zwolnienia.Zapewne problem tkwił wlasnie w tym sound blaster :D

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problem czy spotkal sie ktos z was z uszkodzonym gniazdem agp. TZN mam rozne kolorki w biosie w windzie w dosie zaklucenia na monitorze dodam ze na ustawieniach standardowych spotkal sie ktos z was z czyms takim. W serwisie powiedzieli mi ze mam przyniesc plyte ale tam bede musial czekac jakies 14 dni. Aha jak poruszam karta np troche odegne to zaklucenia ustepuja. Dziekuje zxa odpowiedzi

Odpowiedź chyba prosta. Wsadź inna karte jak będzie ok zanieś swoją do naprawy, albo sprawdź styki. Jak nie płyta.... Poszukaj jakis uszkodzeń mechanicznych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was prozbe kumpel kupil wlasni taka plyte z zestawem niestety nie wiem ktory rev w karzdym rzie jakie sie stery do audio i jak jest tam karta dzwiekowa bo nie moge za nic podpiac mu glosniikow 4.1 ... dzialaja tylko 2 a jak sie wyjmie jedna wtyczke w subwoferze to dzialaj 4 ale nie tak jak trezba ... na plytce nie bylo dolaczonego jhakiegos panelu sterujacego czy cos ... .. moze sie wydawac lalikowate to pytanie ale ja jestem teraz chory a na abicie bawilem sie poraz pierwszy ..plyta to abit nf7 glosniki creative inspire

 

 

a i jeszcze jedna ciekawa sprawa po kupnie zestawu i zamontowaniu wszystkiego czyli barton 2500 okazalo sie ze plyta sama podkrecila go do 2190 mhz ( 3200) a dzis ( tamto bylo wczoraj ) jest juz 2210 co to moze byc ?? a nikt sie w biosie nie bawil hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Ja mam plytke juz b. dlugo ale mam z nia maly problemik . Wszystko jest , dziala jak trzeba tylko jak sciagam mp3 z kazaa :twisted: i pozniej odgrywam je na WINAMPIE to , teraz dobre , odtwarzają mi sie do tyłu . Dokladnie to jest tak , ze pieosenka leci pare sekund i nagle wlacza sie REW . Pasek postepu piosenki idzie do tylu , i kazda mp3 idzie do tylu co powoduje same piski i trzaski . P O M O Z C I E !!!!!

 

Mam abita NF7- S rev 2.0

antka 2400 xp

512 ramu

uzywam codeka na plycie , NForce 2 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was prozbe kumpel kupil wlasni taka plyte z zestawem niestety nie wiem ktory rev w karzdym rzie jakie sie stery do audio i jak jest tam karta dzwiekowa bo nie moge za nic podpiac mu glosniikow 4.1 ... dzialaja tylko 2 a jak sie wyjmie jedna wtyczke w subwoferze to dzialaj 4 ale nie tak jak trezba ... na plytce nie bylo dolaczonego jhakiegos panelu sterujacego czy cos ... .. moze sie wydawac lalikowate to pytanie ale ja jestem teraz chory a na abicie bawilem sie poraz pierwszy ..plyta to abit nf7 glosniki creative inspire

 

 

a i jeszcze jedna ciekawa sprawa po kupnie zestawu i zamontowaniu wszystkiego czyli barton 2500 okazalo sie ze plyta sama podkrecila go do 2190 mhz ( 3200) a dzis ( tamto bylo wczoraj ) jest juz 2210 co to moze byc ?? a nikt sie w biosie nie bawil hehe

 

otwoz obudowe i sprawdz versje

 

co do dziwieku to zainstaluj stery do nForca i tam jest wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was prozbe kumpel kupil wlasni taka plyte z zestawem niestety nie wiem ktory rev w karzdym rzie jakie sie stery do audio i jak jest tam karta dzwiekowa bo nie moge za nic podpiac mu glosniikow 4.1 ... dzialaja tylko 2 a jak sie wyjmie jedna wtyczke w subwoferze to dzialaj 4 ale nie tak jak trezba ... na plytce nie bylo dolaczonego jhakiegos panelu sterujacego czy cos ... .. moze sie wydawac lalikowate to pytanie ale ja jestem teraz chory a na abicie bawilem sie poraz pierwszy ..plyta to abit nf7 glosniki creative inspire

 

 

a i jeszcze jedna ciekawa sprawa po kupnie zestawu i zamontowaniu wszystkiego czyli barton 2500 okazalo sie ze plyta sama podkrecila go do 2190 mhz ( 3200) a dzis ( tamto bylo wczoraj ) jest juz 2210 co to moze byc ?? a nikt sie w biosie nie bawil hehe

Poszukaj na początku tego topicu tam jest wszystko napisane jak poznać itd... Panelu sterującego? Nic mi o takowym nie wiadomo. Sb Live PLATINIUM to i owszem posiada :) Jeśli chodzi o ustawienie biosu to pewnie się na procu poznała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszelkie stery od muzyki. Powywalaj wszelkie kodeki do dzwięku typu nimocodec itp. Przeinstaluj programy do odtwarzania.

Mi filmy odtwarzały się kiedyś do góry nogami to czemu nie muza od tyłu :) Problemem sa stery, albo odtwarzacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie. Mam nf7 rev2. Wyposażony jest w wyjście syfrowe spedif i czy podłączenie wzmacniacza przez wyjście przyniesie znaczącą poprawę dzwieku?

Zamieżam kupić w najbliższym czasie jakis w miarę nowy wzmacniacz i posiadanie takiego wejścia (spedif) mogło by byc jednym z głównych kryteriów zakupu. Oczywiście jesli różnica w dzwieku podłączony poprzez spedi jest zauważalna. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszelkie stery od muzyki.  Powywalaj wszelkie kodeki do dzwięku typu nimocodec itp. Przeinstaluj programy do odtwarzania.

Mi filmy odtwarzały się kiedyś do góry nogami to czemu nie muza od tyłu :) Problemem sa stery, albo odtwarzacz...

 

Dzieki , proboje

 

PS. mam nimo- codeks :D wlasnie odinstalowywuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie. Mam nf7 rev2. Wyposażony jest w wyjście syfrowe spedif i czy podłączenie wzmacniacza przez wyjście przyniesie znaczącą poprawę dzwieku?

Zamieżam kupić w najbliższym czasie jakis w miarę nowy wzmacniacz i posiadanie takiego wejścia (spedif) mogło by byc jednym z głównych kryteriów zakupu. Oczywiście jesli różnica w dzwieku podłączony poprzez spedi jest zauważalna. Pozdro

Każdy przetwornik sygnału z cyfrowego na analogowy, powoduje strate jakości sygnału. Na 100 % przetwornik ze wzmacniacza bije ten z plyty na głowe... Używanie takich wyjśc jest niezbedne głównie przy nagrywaniu. Przy obrubce dzwięku mogą pojawić się dodatkowe niepotrzebne częstotliwości, które trzeba usunąć. Jednak trzeba pamiętać że jakosć nagrywanych ściżek jest bardzo wysoka (olbrzymia pojemność na dysku). W domowym użytkowaniu nie powinno ci to robić różnicy. Jeśli przeszkadzają ci szumy i trzaski mp3 :) Masz całą kolekcję muzy w wav to kupuj obowiązkowo. Liczy się tez końcówka systemu czyli kolumny oraz twoje czułe ucho. Masz też spokuj z kablami (cały sygnał w 1) Ja sam sobie sprawie taki wzmacniacz bo to super sprawa dla audiofila :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT jednak rules...

zle zupgradowalem bios, komp juz nie wstal, zanioslem plyte do sklepu, ci wyslali ja do warszawy do servisu, po 2tyg plyta wrocila z nowym biosem i uslyszalem ze nic nie musze placic...

heheh alez bylem szczesliwy :) flaszka w kieszeni :)

pozdrawiam servis abita w warszawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Bios Cacheable : Disable -enable

Video Ram Cacheable : Disable -enable

 

FSB Spread Spectrum : disable?

AGP Spread Spectrum : disable ?

CPU Thremal Throttling : disable -enable

Enhance PCI Performance : disable-enable

CPU disconnect feature : disable-enable

PCI Enhanced performace: disable-enable

 

Jak najlepiej ustawić te funkcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...