Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

drutmod zrob na 166 (chyba ze masz 166 procka juz) gdzies byly testy i na 200 nic nie dawalo a na 166 latwiejszy i pewniejszy

 

Nie mam jak sprawdzic po zrobieniu, bo pamieci mnie ograniczaja na 220 mam w memtescie bledy (nawet wczesniej)

na 215 braka, ale prime sypnie sie gdzies po 1 fodz (chociaz memtest tyle nie puszczalem) tyle ze jak proc chodzi to jest ciepleej w budzie i wieksze szanse na bledy na pamieciach

 

Acha puscilem niedawno z CPU interface disabled to wlaczylem z 230 (chyba ) ale byly bledy w mem test

 

Tyle ze enabled interface rowna sie okolo 12MHz lub wiecej FSB

Wiec nie ma po co go wylaczac chyba ze masz naprawde dobre pamiecui i mobo

Acha jeden timing ustwa na 11 (ten zawsze najwiekszy) najlepsza wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powinno pozwolić dobić ci do 240 przy odrobinie szczęścia :)

Mój SB juz w szufladzie zaczynam testy SS. Miło zaskoczyło mnie analogowe wyjście na środek.

Mój zestaw:

przody: Kolumienki komputerowe (straszne są, kaleczą me uszy :evil: )

tyły: Wierza taka sobie

środek: głowa + kolumna basowa

(4x głosnik o średnicy 30 cm) :twisted: :twisted: :twisted:

szyby brzecza a ściana wibruje. Dzisiaj jest już cisza nocna, ale jutro zobaczymy co potrafi Abit :twisted:

Jak można tak spolszczyć nazwy efektów:

wywijanie 8O znaczysie flanger

płukanie gardła 8O 8O

chór - znaczy się chorus

Ciekawe jak z nagrywaniem?

Jakich sterowników używacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powinno pozwolić dobić ci do 240 przy odrobinie szczęścia :)

Mój SB juz w szufladzie zaczynam testy SS. Miło zaskoczyło mnie analogowe wyjście na środek.

Mój zestaw:

przody: Kolumienki komputerowe (straszne są, kaleczą me uszy :evil: )

tyły: Wierza taka sobie

środek: głowa + kolumna basowa

(4x głosnik o średnicy 30 cm) :twisted: :twisted: :twisted:

szyby brzecza a ściana wibruje. Dzisiaj jest już cisza nocna, ale jutro zobaczymy co potrafi Abit :twisted:

Jak można tak spolszczyć nazwy efektów:

wywijanie 8O znaczysie flanger

płukanie gardła 8O 8O

chór - znaczy się chorus

Ciekawe jak z nagrywaniem?

Jakich sterowników używacie?

 

-> Muzycom

Nie ma żadnych trzeszczeń (przebijającego się twardziela i wiatraków) i innych niedogodności??

Na razie słyszałem same superlatywy co do SS`a i nie chce się zdziwić jak niepotrzebnie sprzedam Live5.1.

 

 

 

Mam zamiar do Was dołączyć za 2 tygodnie Abit`owcy :)

( Epox odpada, jeszcze rozważałem Soltek`a ale nie bede szukał starych rev. płyty bo nowe są walnięte)

 

 

P.S. Abit NF7-S ma jakies uprzykrzające życie wady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych trzeszczeń (przebijającego się twardziela i wiatraków) i innych niedogodności??

Na razie słyszałem same superlatywy co do SS`a i nie chce się zdziwić jak niepotrzebnie sprzedam Live5.1.

 

Niesłysze kompa jeśli o to ci chodzi :)

Ja narazie się niewypowiem bo mi tnie w MP3kach :(. Mam nadzieje że szybko rozwiąże problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drutmod zrob na 166 (chyba ze masz 166 procka juz) gdzies byly testy i na 200 nic nie dawalo a na 166 latwiejszy i pewniejszy

 

Nie mam jak sprawdzic po zrobieniu, bo pamieci mnie ograniczaja na 220 mam w memtescie bledy (nawet wczesniej)

na 215 braka, ale prime sypnie sie gdzies po 1 fodz (chociaz memtest tyle nie puszczalem) tyle ze jak proc chodzi to jest ciepleej w budzie i wieksze szanse na bledy na pamieciach

 

Acha puscilem niedawno z CPU interface disabled to wlaczylem z 230 (chyba ) ale byly bledy w mem test

 

Tyle ze enabled interface rowna sie okolo 12MHz lub wiecej FSB

Wiec nie ma po co go wylaczac chyba ze masz naprawde dobre pamiecui i mobo

Acha jeden timing ustwa na 11 (ten zawsze najwiekszy) najlepsza wydajnosc

Oczywista bzdura z tym 200 fsb.U mnie i kumpla zadzialalo dajac kilkanascie mhz na fsb za free a ty mowisz ze nic nie daje.U ciebie nie zadzialalo to nie znaczy ze tak jest zawsze...Nie wprowadzaj w blad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli jasnosci

Czy robioc drut moda na 200 z 166 uzyskales kilkanscie MHz

 

Czy robiac z 133 na 200 bo jak tak to lepiej naucz sie czytac

 

Bo ja napisalem ze wystarczy na 166 (z 133 a 200 raczej nic nie powinno wiecej dac niz na 166)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 225 to max co stabilnie hcodzi na 230 nie wstaje nawet

pozostaje ci mod napiecia chipsetu :wink:

Albo drut-mod dla wyzszego FSB... bylo juz o tym w tym topicu :idea:

NO własnie nie moge robic moda na fsb 200 bo musze w szkole pokazać rużnice w sprzecie z oc i bez oc a wiec musze uc regulować ze 133 na jak najwiecej.Ktoś może napisać jak zrobić moda na napiecia chipsetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO własnie nie moge robic moda na fsb 200 bo musze w szkole pokazać rużnice w sprzecie z oc i bez oc a wiec musze uc regulować ze 133 na jak najwiecej.Ktoś może napisać jak zrobić moda na napiecia chipsetu

Zobacz to, albo to :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO własnie nie moge robic moda na fsb 200 bo musze w szkole pokazać rużnice w sprzecie z oc i bez oc a wiec musze uc regulować ze 133 na jak najwiecej.Ktoś może napisać jak zrobić moda na napiecia chipsetu

Zobacz to, albo to :idea:

dziki pomysle na tym modem troszke niebezpieczny ale z resztą jak każdy v_mod. Ciekawe czemu Abit tak mało w biosie daje do ustawienia?? mogli by jakiś zmodowany biosik wypuscić. I ciekawe czemu nie ma wersji MAX pod AMD bo bym na pewno takową zakupił jak by byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Drut moda na 166

to mozesz tez ustawic 133 nawet 100*5 (500MHz) dla celow wypalania tak jechalem nie wiem czy cos dalo

 

I tylko uwazaj na biosy podobo najlepiej 1.0

Bo na np 17 lub 18 (taki mam) mnoznik 10,5 i jakis nie wejdzie bez CPU Interface enabled

 

Ale nie wiem czy oplaca sie go wylaczac Bo zysk zazwyczaj jest wiekszy (nie zawsze) niz zwrost samego FSB o kilkanascie MHz a gdzies tyle sie osiaga

gdzies czytakem ze gosciu nawet walnal super wysoka magistralke ale wolal miec nizsza z CPU Interface

 

No chyba ze pojdzie powyzej 13-15MHz (mysle ze gdzies tyle jest roznicy ale moze byc wiecej lub mniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weszytkim polecam moda l12 :) wlasnie jestem po modzie i moge wejsc do klubu heppi 240 + :D przed modem rock stable 217fsb , 218 i nie bootuje, po modzie asynchro jade 240 rock stable, granica wytrzymalosci kolo 245, synchro 225 i jade wyzej ale moje pamiatki juz wymiekaja :/

badz co badz l12 mod roXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weszytkim polecam moda l12 :) wlasnie jestem po modzie i moge wejsc do klubu heppi 240 + :D przed modem rock stable 217fsb , 218 i nie bootuje, po modzie asynchro jade 240 rock stable, granica wytrzymalosci kolo 245, synchro 225 i jade wyzej ale moje pamiatki juz wymiekaja :/

badz co badz l12 mod roXX

no to super gratuluje. mam nadzieje ze mi też sie powiedzie. Jak możesz to zapodaj linka do tego moda bo forum jeszcze nie działczy jak trza i jeszcze z tydzień bede tego szukał jak tempo sie utrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weszytkim polecam moda l12 :) wlasnie jestem po modzie i moge wejsc do klubu heppi 240 + :D przed modem rock stable 217fsb , 218 i nie bootuje, po modzie asynchro jade 240 rock stable, granica wytrzymalosci kolo 245, synchro 225 i jade wyzej ale moje pamiatki juz wymiekaja :/

badz co badz l12 mod roXX

no to super gratuluje. mam nadzieje ze mi też sie powiedzie. Jak możesz to zapodaj linka do tego moda bo forum jeszcze nie działczy jak trza i jeszcze z tydzień bede tego szukał jak tempo sie utrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weszytkim polecam moda l12 :) wlasnie jestem po modzie i moge wejsc do klubu heppi 240 + :D przed modem rock stable 217fsb , 218 i nie bootuje, po modzie asynchro jade 240 rock stable, granica wytrzymalosci kolo 245, synchro 225 i jade wyzej ale moje pamiatki juz wymiekaja :/

badz co badz l12 mod roXX

no to super gratuluje. mam nadzieje ze mi też sie powiedzie. Jak możesz to zapodaj linka do tego moda bo forum jeszcze nie działczy jak trza i jeszcze z tydzień bede tego szukał jak tempo sie utrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGP AND FSB SPECTRUM - to obniżanie EMI(Electromagnetic Interference)

czyli zakłócen elektromagnetycznych,redukcja problemów z interferencją z

innymi urządzeniami elektronicznymi znajdującymi się w pobliżu

 

CPU THERMAL THROTTLING - ustawienie przepustowosci procesora do jego temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam powoli dosyć tego SS. Wkurza mnie strasznie. Na czysty system zainstalowałęm sobie sterwoniki najnowsze 2.45 i kupa trzeszczało. Przeinstalowałęm na 2.03 oczywiście zachwiało to nieźle systemem ale poszło. I dalej to samo. Ja odsłuciach!e mp3 i nic nie robie z kompem to tylko czasami jest jakiś tam trzask, ale wystarczy że dotknę klawiaturę i się zaczyna trzeszczenie. Wcześniej miałem zainstalowane na czysty system od razu stery 2.03 i było to samo chociaż rzadziej. Także uważam że trzeba się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> w garść i może zacząć zasypywać tą cholerną nvidie mailami że dzwięk nie działa to się może wkońcu wezmą w garść i naprawią to. A nie tylko dorabiają te swoje stery do tych nędznych swoich kart graficznych. Ale jak to się nie zmieni to sobie kupie herculesa fortusimo III i olewam SS. Miałem wcześniej Liva i było miodzio, ale już go nie mam i żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie jestem sam. Dzisiaj przetestuje jeszcze wszystkie możliwe myki, które przyszły mi do głowy, potem sprawdze jak to działa na sb5.1, a jak nie pomoże to trzeba zacząć pisać. (najpierw Abit, bo po polsku :)) Niech się chłopaki martwią wkońcu za to im płacą. Moja nie tyle trzeszczy co przycina stery też mam najnowsze. Może ktoś jeszcze z tym walczył? Wszelkie pomysły miło widziane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niegłupi pomysł. Może to rzeczywiście to temperaturka... Zaraz dopiszę do zamówienia... Zalman ZM-NB47J

będzie chyba odpowiedni. Czy można go zamocować za pomoca dwustronnej taśmy termoprzewodzącej? Ktoś kożysta z takiego patentu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej na SB dać pastę Arctic Silver III a przykleić go dookoła klejem silikonowym ( nie przewodzi prądu ze sklepu akwarystycznego ). Wszystko po to żeby nie mieć problemów z gwarancją potem &)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...