Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Było o tym mnustwo wcześniej. Chodzi mi o uwagi dot. dokładnie tego rtadiatota + taśma termoprzewodzaca z forum. Jak ostatnio odrywałem radiator z musfeta to zdaje mi się zę odszedł zbyt łatwo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma (haslo, wakeup -wszystko dziala)

tylko, ze jak sie ma optyka to nonstop sie swieci(a po wyciagnieciu odpowiedniej zwory to na klawie tez nie ma napiecia i wakeup nie dziala)

 

kumpel, ktoremu skladalem kompa na NF7S truje mi tylek, ze mu myszka (logitechOEM, ps2, optyczna, kabel) ucieka co jakis czas na brzeg ekranu.

Na starej plycie bylo ok

Wiecie osochosi?

u mojego brata na Logiteh Optical jest to samo a ja u siebie na opticalu czegoś takiego nie obserwuję

faaak sprawdzalem u siebie dziala lux a u niego dalej spieprza na brzeg :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na SB mam ZMNB32J daja do niego specjalny klej termoprzewodzacy, a na NB ZALMAN ZMNB47J nie ma kleju jest tylko mozliwosc zamocowania go do dziurek po orginalnym NB coolerze i nie traci sie gwarancji (dolozylem mu jeszcze paste SArctic 3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: Czy Abit NF7-S ma mozliwosc wlaczania komputera z klawiatury? Cos a'la Epox... Mam w tym momencie Epoxa i jestem bardzo do tego przyzwyczajony.

zalezy jaki masz zasilacz nie wszystkie chca sie uruchomic, ale jak masz np chiefteca 420W :) to chodzi to bez problemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli jasnosci

Czy robioc drut moda na 200 z 166 uzyskales kilkanscie MHz

 

Czy robiac z 133 na 200 bo jak tak to lepiej naucz sie czytac

 

Bo ja napisalem ze wystarczy na 166 (z 133 a 200 raczej nic nie powinno wiecej dac niz na 166)

Widze ze kurs czytania masz za soba.Proponuje zglosic sie teraz na kurs rozumienia przeczytanego tekstu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma (haslo, wakeup -wszystko dziala)

tylko, ze jak sie ma optyka to nonstop sie swieci(a po wyciagnieciu odpowiedniej zwory to na klawie tez nie ma napiecia i wakeup nie dziala)

 

kumpel, ktoremu skladalem kompa na NF7S truje mi tylek, ze mu myszka (logitechOEM, ps2, optyczna, kabel) ucieka co jakis czas na brzeg ekranu.

Na starej plycie bylo ok

Wiecie osochosi?

u mojego brata na Logiteh Optical jest to samo a ja u siebie na opticalu czegoś takiego nie obserwuję

faaak sprawdzalem u siebie dziala lux a u niego dalej spieprza na brzeg :

mój brat też ma na ps2 a ja na USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kurs czytania masz za soba.Proponuje zglosic sie teraz na kurs rozumienia przeczytanego tekstu...

Zadalem proste pytanie nie odpowiedziales:

Bylo pytanie jakiego dokladnie moda robiles z jakiego FSB na jakie

Trudne, chyba tak

 

Jak robiles z 133 na 166 podaj max FSB

A potem z 166 na 200 podaj nowe max FSB

Zobaczymy o ile lepszy

 

Bo jesli piszesz ze kilkanscie MHz to znaczy powiedzmy 219Mhz startowe (tak mniej srednia), albo niech bedzie 215Mhz

Mod na 166FSB dal powiedzmy 15Mhz mamy 230MHz

Teraz jak twierdzisz mod na FSB 200 daje znowu 15Mhz mamy 245Mhz

Masz takie pamieci zeby sprawdzic

Niestety ten co go wymyslil zrobil go na 166, i widzialem goscia ktor podawal super dokladne wyniki i roznice miedzy z 133 na 166 i na 200

Jemu wierze, tobie nie, gdzie dane

 

 

Jak robiles tylko z 133 na 200 podaj max FSB i zrob na 166 i podaj roznice

I zrozum tekst

 

Czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na SB mam ZMNB32J daja do niego specjalny klej termoprzewodzacy, a na NB ZALMAN ZMNB47J nie ma kleju jest tylko mozliwosc zamocowania go do dziurek po orginalnym NB coolerze i nie traci sie gwarancji (dolozylem mu jeszcze paste SArctic 3)

Podobno ktoś tym klejem skleił dwa płaskowniki i na próbe zrzucił to z balkonu na beton. Nie puściło... :? Ale podobno radiator na SB nie powoduje utraty grarancji. Ludzie z serwisu Abita nie kazali ściągać takich modyfikacji. Dzisiaj jednak do nich napisze z zapytaniem jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie nowego biosa.

1. Zauwazylem, ze na polskiej stronie abita jest bios ver1.9 a na glownej abita jest 2.0 Ktory polecacie?

2. Co poprawia nowy bios oprocz tego ze pokazuje mniejsze temperatury i z tego co slyszalem ogranicza podkrecanie?

3. Jak zapgrejowac biosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU THERMAL THROTTLING - ustawienie przepustowosci procesora do jego temperatury

o co tu chodzi i jak to ustawić?

 

a ja mam dziwny problem z dzwiękiem : jak właczam np.swiatło /świetlówka/ w pokoju to muzyka zaczyna przerywać , mam wszystko podłaczone do filtra przeciwzakłuceniowego i sprawdzałem różne kombinacje gniazdek i jest cały czas tak samo, dodam ze występuje to tylko przy podłaczeniu za pomocą kabla cyfrowego ,jak mam podłaczone zwykłym przewodem to jest wszystko ok??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest takie sprytne zabezpieczenie twego proca przed spaleniem:)

Gdy teperatura przekroczy pewną wartość procesor zwalnia, by niegrzać się więcej.

WYŁĄCZ TO

Z tą świetlówką ciekawe.. następny problem do zbadania. Ja takie numery mam na analogowym kablu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weszytkim polecam moda l12 :) wlasnie jestem po modzie i moge wejsc do klubu heppi 240 + :D przed modem rock stable 217fsb , 218 i nie bootuje, po modzie asynchro jade 240 rock stable, granica wytrzymalosci kolo 245, synchro 225 i jade wyzej ale moje pamiatki juz wymiekaja :/

badz co badz l12 mod roXX

 

No to podaj linka do tego moda albo wytłumaczzrozumiale bo jak by miało chodzić 240 to jutro nie ide do budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widze ze kurs czytania masz za soba.Proponuje zglosic sie teraz na kurs rozumienia przeczytanego tekstu...

Zadalem proste pytanie nie odpowiedziales:

Bylo pytanie jakiego dokladnie moda robiles z jakiego FSB na jakie

Trudne, chyba tak

 

Jak robiles z 133 na 166 podaj max FSB

A potem z 166 na 200 podaj nowe max FSB

Zobaczymy o ile lepszy

 

Bo jesli piszesz ze kilkanscie MHz to znaczy powiedzmy 219Mhz startowe (tak mniej srednia), albo niech bedzie 215Mhz

Mod na 166FSB dal powiedzmy 15Mhz mamy 230MHz

Teraz jak twierdzisz mod na FSB 200 daje znowu 15Mhz mamy 245Mhz

Masz takie pamieci zeby sprawdzic

Niestety ten co go wymyslil zrobil go na 166, i widzialem goscia ktor podawal super dokladne wyniki i roznice miedzy z 133 na 166 i na 200

Jemu wierze, tobie nie, gdzie dane

 

 

Jak robiles tylko z 133 na 200 podaj max FSB i zrob na 166 i podaj roznice

I zrozum tekst

 

Czekam

Czekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie male pytanko: do czego jest funkcja w soft III menu "CPU Interface" i jak ma byc ustawiona.

Mam jeszcze drugie pytanko a mianowicie BIG problem, jest to tylko 10000 pkt. w 3 dmarku. Probowalem juz wszystkie mozliwe stery, windowsa milenium, 2000 prof, teraz ponownie mam xp+ servis pack i dalej ta sama chu..nia. Nie wiem moze cos w biosie mam zle poustawiane.

Dajcie jakies najlepsze ustawienia na tej plycie tzn. zeby byla najlepsza wydajnosc. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, 10k przy tym procku to troche słabo.

10400 mam na swoim duronie (link do 3dmarka jeszcze ze starej płyty) bez kręcenia karty :!:

test zrobiłem przy stabilnym 212x6.5 synchro

podniosłem tylko napięcie na procku 0 0.025V

a to jeszcze nie jest koniec możliwości...

 

a co do CPU interface to w/g manuala przy podkręcaniu należy dać na enabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU Interface

Funkcja odpowiada najparwdopodobniej za Command Rate 1 dla pamieci

 

Czyli zwieksza maksymalna przepustowosc

 

W nowszych Biosach aby procek wstal na niektorych mnoznikach musi byc wlaczony

 

Wlaczenie obniza maksymalna magistrale ale czesto na tej mniejszej magistrali pamiec ma wikasza wydajnosc niz na maksymalnej

 

Rownowazen okolo 12-15MHz czyli jak masz 215 z, to bez prawdopodobnie musi byc 230 aby uzasadnic wylaczeni jej

 

Czyli zalezy od tego jakie masz pamieci, jak dzial plyta i drut moda z 133 na 166

Procki 166 (np. Barton 2500+) nie potrzebuja drut moda

Wlasciwie tak go mniej wiecej odkryto (Barton mial wieksze FSB niz 1700+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanko o tego drutmoda. Przymierzam sie juz od dlzszego czasu, ale nurtuje mnie taki problem : mam 2000+ czyli def. 12,5 mnoznik i teraz z tegoco wyczytalem to nalezy wyresetowac bios przed drutmodem. No wiec po bede mial 12,5 x200 czyli 2500Mhz przy 1,6V - proc nie ma szans wstac, sprawdzalem, na 2500 chodzi mi od 1,85v :( czy zostal mi tylko w takim wypadku mod na 166 czy mozna to jakos obejsc ? Domyslnie interesuje mnie tylko 10x240 synchro, po zmianie pamiatek ofcourse

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj Abita NF7 2.0 ale ma mostek A4 a wydawalo mi sie ze mostek ostatni to A3 no i teraz nie wiem czy to dobrzez czy zle ze mam to A4, kolega kupil pare dni temu tez abita tyla ze z "S" i ma A3

 

Cale oznaczenie SB:

 

FB5045.1 0317A4

C KOREA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj Abita NF7 2.0 ale ma mostek A4 a wydawalo mi sie ze mostek ostatni to A3 no i teraz nie wiem czy to dobrzez czy zle ze mam to A4, kolega kupil pare dni temu tez abita tyla ze z "S" i ma A3

 

Cale oznaczenie SB:

 

FB5045.1 0317A4

C  KOREA

a jaki kolor ma ten nowy Abit???

ja kupowałem tydzień temu

kolor brązowy i na SB jest tak:

FB2221.1 0306A3

S TAIWAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj Abita NF7 2.0 ale ma mostek A4 a wydawalo mi sie ze mostek ostatni to A3 no i teraz nie wiem czy to dobrzez czy zle ze mam to A4, kolega kupil pare dni temu tez abita tyla ze z "S" i ma A3

 

Cale oznaczenie SB:

 

FB5045.1 0317A4

C  KOREA

a jaki kolor ma ten nowy Abit???

ja kupowałem tydzień temu

kolor brązowy i na SB jest tak:

FB2221.1 0306A3

S TAIWAN

tak brazowy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przegrywaniem z dysku na drugi dysk, jeszcze tak wolnego przegrywania jeszcze nie widziałem. Sterowniki mam najnowsze 2,45 (win 98SE) dysk segate baracuda IV.

 

Dodatkowo żeby było mało przestała mi działać stacja dyskietek 3,5" wymiana stacji i kabla nie skutkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przegrywaniem z dysku na drugi dysk, jeszcze tak wolnego przegrywania jeszcze nie widziałem. Sterowniki mam najnowsze 2,45 (win 98SE) dysk segate baracuda IV.

 

Dodatkowo żeby było mało przestała mi działać stacja dyskietek 3,5" wymiana stacji i kabla nie skutkuje.

Mialem ten sam problem... Rozwiazaniem moim jest programik Clever Cache Pro - nie pozwala na maxymalne uzycie pamieci, tylko ogranicza jej uzycie podczas kopiowania, a to chyba przez brak pamieci kopiowanie robi sie takie dlugie :? Na poczatku idzie spoko, ale wraz z postepem kopiowania, gdy brakuje juz pamieci, to strasznie zwalnia.

Po tym jak zaczalem uzywac tego programu wszystkie te problemy zniknely :idea:

 

Co to za stery :?: Jakis "remix" :?: Na stronce Nvidii ostatnie stery dla Win 9x/Me to 2.41 :idea: a 2,45 to dla XP/2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej walcze z SS. Metoda organoleptyczną stwierdziłem, że najbardziej to w tej chwili grzeje mi się mostek południowy. (potrzebne chłodzonko)Podłączyłem spowrotem SB live 5.1. Na wybranych przezemnie mp3 kach testowych tnie dalej. Ja Tomasz niewierny po raz kolejny musze przeprosić mego Abita. Zgłupiałem... Prośba: niech ktoś mi podeśle adres mailowy wyślę mu MP3 dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwiem tk mam chlodzenie na poludniowym i nigdy nie przerywalo mi muzyki, ale to bylo w 2.03

 

Na nowych sterach 2.45 niekiedy sie tnie ale jak cofne chwilke to mija (np w filmie tnie sie cofam 5s i OK)

Roznie raz na gozine raz na pol lub nawet caly dien chodzi OK

 

Wina sterow

 

Nie da sie chyba cofnac do 2.03, bo moz e ocs nie dzialc po cofnieciu mialem np tylko echo w CS fajnie to wygladalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...