Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem ostatnio 2 fanmate'y i pojawił się taki problem

mam w budzie 2 coolermastery 80mm podpięte do gniazd na płycie (CHAFAN1 i PWRFAN1) i chciałem je sobie wyregulować fanmate'm do prędkości około 2500rpm.

i tak, ten podpięty pod CHAFAN1 reguluje się OK (zakres 1500rpm i w górę)

natomiast ten drugi podłączony pod PWRFAN1 mogę regulować tylko od 0 (wg MBMa :lol: ) do prędkości ok. 2300rpm.

po zamianie fanmate'ów jest to samo.

Jakieś sugestie co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do serwisu:

"Jestem szczęśliwym posiadaczem płyty Abit NF7-s. Zastanawiam się nad modernizacją chłodzenia. Chciałbym zamontować na mostku południowym dodatkowy radiator, ale z uwagi na brak otworów jest to troche skąplikowane. Najprostrzym sposobem było by przyklejenie radiatora klejem termoprzewodzącym, czy taka modyfikacja spowoduje utratę gwarancji? "

 

A oto odpowiedź:

"Witam,

 

Jeżeli radiatora nie bedzie można usunąc w normalny sposób - będzie to oznaczało utratę praw gwarancyjnych." :evil: :evil: :evil:

Zostaje więc taśma termoprzewodząca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli radiatora nie bedzie można usunąc w normalny sposób - będzie to oznaczało utratę praw gwarancyjnych

w takim razie niech sprecyzują co to znaczy zdjęcie radiatora w normalny sposób...

może chodzi o zdjęcie go bez użycia dodatkowych narzędzi? :?

 

a tak trochę odbiegając od tematu,

to stwierdziłem ostatnio, że zmiana samej płyty głównej z KT266A na NF2 pozwoliła na zwiększenie wyniku w 3dmark2k1 o 2000punktów. 8O

pozytywne zaskoczenie...

 

ps. nadal nie wiem co zrobic żeby fanmate chodził tak jak chce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powinieneś spróbować ustawić zworki na CS (Cable Select) i odpowiednio podłączyć taśmy ? U mnie zadziałało ! :D

Bez problemu dysk WD działa sam na kanale IDE1, a nagrywarkę podłączyłem na IDE2 - WD i nagrywarka jako mastery.

A więc spróbuj tego ! - ostatnie gniazdo na taśmie to Master, środkowe to Slave ...

 

pozdrawiam wszystkich

dzieki za rady ale naprawde wyprobowalem juz wszystkieggo (oprocz aktualizacji biosa) i nic wina chyba lezy po stronie niekompatybilnosci Teaca i abita bo skoro inny naped dziala ... :roll:

a na serial ATA ci chodzi ten TEAC

Spróbuj wyczyścić cmosa awdflashem (lub załadować ten sam bios defaultowym batchem abita). To czasem pomaga na różne dziwne przypadki (wprawdzie clear z jumpera powinien robić to samo - ale).

Mi akurat raz pomogło na dysk, a raz na magistralę tylko do 166. Polecam także innym - zaszkodzić nie zaszkodzi, a pomóc może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli radiatora nie bedzie można usunąc w normalny sposób - będzie to oznaczało utratę praw gwarancyjnych

w takim razie niech sprecyzują co to znaczy zdjęcie radiatora w normalny sposób...

może chodzi o zdjęcie go bez użycia dodatkowych narzędzi? :?

 

a tak trochę odbiegając od tematu,

to stwierdziłem ostatnio, że zmiana samej płyty głównej z KT266A na NF2 pozwoliła na zwiększenie wyniku w 3dmark2k1 o 2000punktów. 8O

pozytywne zaskoczenie...

 

ps. nadal nie wiem co zrobic żeby fanmate chodził tak jak chce!

odczułem to samo tylko przy przejściu z KT133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jakis dziwny problem z ss, mam podlaczone do niego tylko sluchawki, i gdy mam fsb <200 to dziala normalnie, ale gdy daje =>200 to zaczyna dziwnie przycinac przy koncu dzwieku, np gram teraz w mafie ( kolejny raz :) ), i przy kazdej kwesti slychac do gosc mowi ale sam koncowka sie ucina, to samo z ut2003 gdy komentator cos mowi, stery byly najpierw 2,03, potem 2,45 a teraz remix 2,45 i ciagle to samo :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi ile krecicie bez radiatora na sb.... bo dziisaj plytke kupilem.... nie mam kasy narazie na zelmana.....

 

 

jakie moge dac fsb??? narazie siedze w systemie i mam 166 a sb jest chlodne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi ile krecicie bez radiatora na sb.... bo dziisaj plytke kupilem.... nie mam kasy narazie na zelmana.....

 

 

jakie moge dac fsb??? narazie siedze w systemie i mam 166 a sb jest chlodne....

ja mam 218 i jest juz niezle goracy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shangri_La:

a tak trochę odbiegając od tematu,

to stwierdziłem ostatnio, że zmiana samej płyty głównej z KT266A na NF2 pozwoliła na zwiększenie wyniku w 3dmark2k1 o 2000punktów. 8O

pozytywne zaskoczenie...

Sprawdzalem twoje wyniki w 3d marku 2001 i sa z.a.j.e.b.i.s.t.e jak na ten procek, mialem wczesniej durona na 1300@133x8,5 i przy konfigu takim jak w podpisie tylko duron zamiast tego athlona to wywalalo mi 9050, a teraz przy obecnym konfigu mam zaledwie 10000.

Jak sobie poustawiales bios bo juz probowalem chyba wszystkiego (sterowniki i inne d.u.p.e.rerele) i za cholere nie moge przekroczyc 11000 a powinienem przy tej konfiguracji, nie wiem moze cos w biosie mnie blokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shangri_La:

 

a tak trochę odbiegając od tematu,

to stwierdziłem ostatnio, że zmiana samej płyty głównej z KT266A na NF2 pozwoliła na zwiększenie wyniku w 3dmark2k1 o 2000punktów. 8O

pozytywne zaskoczenie...

Sprawdzalem twoje wyniki w 3d marku 2001 i sa z.a.j.e.b.i.s.t.e jak na ten procek, mialem wczesniej durona na 1300@133x8,5 i przy konfigu takim jak w podpisie tylko duron zamiast tego athlona to wywalalo mi 9050, a teraz przy obecnym konfigu mam zaledwie 10000.

Jak sobie poustawiales bios bo juz probowalem chyba wszystkiego (sterowniki i inne d.u.p.e.rerele) i za cholere nie moge przekroczyc 11000 a powinienem przy tej konfiguracji, nie wiem moze cos w biosie mnie blokuje

thanks :D

w BIOS'ie bez żadnych rewelacji, wszystko zgodnie z tym co przeczytałem w tym wątku 8) (thx for all Abit users)

nie wiem, może sterowniki? 44.03?

timingi pamięci też nie rewelacyjne bo przy 200FSB ty bylo 6-3-3-2.5

karty tez nie wykręciłem na max,

może jeszcze parę punktów by było, jakbym trochę pogrzebał.

no ale stwierdziłem, że ten wynik mnie zadowala... :wink:

 

mały update:

pogrzebałem troche w Futuremark'owym ORB'ie i stwierdziłem, że w teście Car Chase Hi Detail moj Duron dostaje w d... z każdym Athlonem. (oczywiście w moich granicach taktowania CPU). A zresztą testów jest różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada sprawa odczytu temperatury na NF7-S? Na KD7 przy takich samych napieciach i czestotliwosciach i takim samym wc mialem temperaturke nizsza o okolo 10st.C (zaznaczam ze na KD7 temperaturke odczytywalem z czujnika LM90 remote (dioda termiczna procesora) wiec odczyt ten nalezal do dokladnych). O ile i w ktora strone wykalibrowac MBM zeby temperaturka zblizyla sie jak najbardziej do faktycznej temp. proca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YEAAHHHHHH!!! Witajcie Abitowcy !!!

 

Sprzedałem GA7VA

 

i kupiłem ABIT`a NF 7 S :)

 

Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek, bo mój Chieftec sie coś pochrzanił, jak podłączyłem Abit`a to sie zapalała tylko czerwona dioda. A jak odpalałem płyte to był tylko błysk zółtej diody i spowrotem czerwona. Mysle, kurde to teraz bede musial od razu zmienic pamiec bo sie z MoBo gryza

 

Ale postanowilem sprawdzic i wróciłem do GA7VA i to samo po probie odpalenia swieciła sie tylko dioda.

 

To mysle zrypal sie procesor.

 

Ale nie dałem za wygrana wymontowałem zasilacz z obudowy i jakie bylo moje zdziwienie jak MoBo odpalilo.

 

To spowrotem przerzucam sie na Abit`a. Wiec sie siluje z radiatorkiem na procku, strasznie ciezko idzie, mysle co jest patrze a tam polowa pinow wystaje nad Socketem :rotfl:

Ale sie wkurzylem ze z pospiechu tak zrypalem ( juz prawie sie zapial ten radiator :) heh )

 

Ale na szczescie odpalil komp &)

 

I teraz po kolei podlaczam grafe, Hdd, inne karty i teraz Chieftec daje porzadne napiecia, na tyle ze sie MoBo odpala ??!!??

 

A z tym Chiefteciem zaraz po zakupie tez byl cyrk bo zaczal dziwnie brzeczec po wylaczeniu kompa, ale jak byl pod pradem, dopiero wylaczenie przelacznikiem na zasilce przestal ?!?!?!

 

Jak sie zaczna studia to sie zacznie krecenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male pytanko: jak WYlaczyc SATA Raid BIOS? z gory dzieki za rady

W biosie

 

manual strona 4-16 (integrated peripherials)

 

potem 4-19 (serial ata controller )

 

Enabled = wlaczone

Disabled = wylaczone

 

;)

 

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male pytanko: jak WYlaczyc SATA Raid BIOS? z gory dzieki za rady

W biosie

 

manual strona 4-16 (integrated peripherials)

 

potem 4-19 (serial ata controller )

 

Enabled = wlaczone

Disabled = wylaczone

 

;)

 

8)

 

hmmm mozna prosciej :?: :wink:

a tak powaznie to dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos z was szlifowal i polerowal NB i jaki to dalo przyrost fsb? warto?

To zalezy jaki masz mostek... Starsze byly z blaszka w srodku :arrow: nieco nierowne, w v2.0 juz jest inna obudowe (slabiej sie grzeje) i w tym przypadku szlifowanie niewiele (jesli cokolwiek) da, a niebezpieczne jest IMHO bardziej niz w wypadku poprzednich mostkow...

 

W FAQ jest artikel o polerowaniu/szlifowaniu rdzenia GF4 Ti4200 - warto spojzec jesli ktos chce sie za polerke/szlifierke zabierac :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli da mi to wzrost o min. 5mhz to mysle ze moze byc warto :?

no tak,ale jesli masz przy tym usmiercic swoje MoBo jak Xor to IMHO nie warto

nie no zakladam opcje pozytywna w tym sensie ze mobo przezyje a negatywna w tym znaczeniu ze po tej operacji strace gawrancje :) ale na razie zbieram wiadomisci na temat ewentualnego przysrostu mhz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec mysle ze zyskasz max 5MHz nie wiecej...

 

tak BTW - wlasnie ustawilem VDD na 1.7V i fsb250 nadal dziala :D ,FRN2 to dziwna plyta

a ja sie walsnie doczytalem ze fsb 250 mozna osiagnac na vdd w okolicach 1,5V tylko ze na starszym biosie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec mysle ze zyskasz max 5MHz nie wiecej...

 

tak BTW - wlasnie ustawilem VDD na 1.7V i fsb250 nadal dziala :D ,FRN2 to dziwna plyta

a ja sie walsnie doczytalem ze fsb 250 mozna osiagnac na vdd w okolicach 1,5V tylko ze na starszym biosie :?

a czy to jakis problem jest......starszy bios cos nie tegez czy jak :wink: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp. na pytanie o zworki od marcinsz0.

Te zworki odpowiadają za podawanie napięcia na klawiaturę i mysz(ta wyżej) oraz USB (ta niżej) - w celu np. włączania kompa z klawiaturki.

Rozłączenie tej górnej zworki powodójje że przy wyłączonym kompie

przestaje się świecić (w nocy bywa denerwujące) mysz optyczna(PS2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli da mi to wzrost o min. 5mhz to mysle ze moze byc warto :?

no tak,ale jesli masz przy tym usmiercic swoje MoBo jak Xor to IMHO nie warto

przynajmniej ma zapasowy bios za 400zł :lol: 8) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ta płyta główna rzeczywiscie wymiata Abit NF7-s Rev 2.0. Sprawa ma sie tak kupiłem na giełdzie 2 kość TwinMos 256MB/ PC3200 (Mtec). Włozyłem ją do banku 3 a mojego starego Kingstona Value Ram 256MB /P 3200(samsung) do banku 1. Co ciekawe kości te maja rożny cl TwinMos ma 2.5 a Kingston 3 a dual chodzi bez zająkniecia. Ustawienie kompa to 10x200. To sie nazywa dobry fart albo dobre mobo Abita. Pozdrawiam wszystkich z forum Tweaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam maly problem... mianowicie wlaczylem na moim abicie nf7-s mojego antka 1700+ na 12,5 x 166... mam chlodzenie wodne i pamieci 400 a raz za jakis czas robi mi taki dziwny ziwech ze po prostu wylacza monitor.... a wszystko inne staje...

 

co sie dzieje?? moze to wina biosu... bo z podkrecaniem nie ma problemu... na moim wc mam 32*C ( a propos...czy abit zaniza i o ile temp. bo na starcie mam jakies 16*C :D ... a w domciu jest okolo 20... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...