Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

ale gwarancja !!!!!!!!

co gwarancja 8O wiesz wogole na czym polega L12 mod :?:

to któryś z tych ?? http://www.motherboardfaqs.com/article.php?15.255

 

jak nie to nie wiem

to nie zaden z tych

poszukaj bylo o tym kilka razy (wpisz w wyszukiwarke L12 mod i powinno znalezc) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zaopatrzylem w ta plytke i mam male pytanko (czytalem keidys caly watek ale juz nie pamietam) jak jest z komendami HALT? bo nie widze wlanczania w biosie , moze akurat w mojej wersji nie ma czy moze sa automatyczne, temperatura mojego 1700+ (0,13) po wykreceniu na 2100mhz (11,5x180 (pamieci 333 :< ) ) 1.80 v, CPC h20 jest 50,5 bez stresu ;[ mysle ze chyba troche za goraco ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura mojego 1700+ (0,13) po wykreceniu na 2100mhz (11,5x180 (pamieci 333 :< ) ) 1.80 v, CPC h20 jest 50,5 bez stresu ;[ mysle ze chyba troche za goraco ;]

A ja myślę że jak na CPC to nawet chłodno :lol: Ja na sprzęcie jak w podpisie mam bezstresowo ok 37 a stresowo ok 43. Bloczek Storm1 S1 (LEv2).

Teraz seti cały czas się liczy i mam 38 ale w pokoju tylko 20 bo zakręciłem kaloryfer. BTW komp stoi koło kaloryfera :lol: Muszę lepsze chłodzenie załatwić albo kompa przestawić. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura mojego 1700+ (0,13) po wykreceniu na 2100mhz (11,5x180 (pamieci 333 :< ) ) 1.80 v, CPC h20 jest 50,5 bez stresu ;[ mysle ze chyba troche za goraco ;]

A ja myślę że jak na CPC to nawet chłodno :lol: Ja na sprzęcie jak w podpisie mam bezstresowo ok 37 a stresowo ok 43. Bloczek Storm1 S1 (LEv2).

Teraz seti cały czas się liczy i mam 38 ale w pokoju tylko 20 bo zakręciłem kaloryfer. BTW komp stoi koło kaloryfera :lol: Muszę lepsze chłodzenie załatwić albo kompa przestawić. :lol:

lol komp kolo kaloryfera... wspolczuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale ciagle nikt nei napisal jak jest z komendami HALT w biosie:)

 

50 stopni na luzie na cpc (arctic ceramique) 180x11,5 mysle ze ejdnak za duzo i ze HALT nie jest wlaczony :)

 

a btw jaki jest teraz najlepszy bios? i zeby fsb/ddr ratio nie bylo na auto ;]

 

dzieki

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedł nowy bios do abita nf7 rev 2.0 wersja biosu: 19

zmiany:

Add Duron FSB 266 support.

BIOS compile date: 10/09/2003.

mozna pobrać stad:http://www.abit.com.tw/page/en/download/download_detail.php?pFILE_TYPE=Bios&pMAIN_TYPE=Motherboard&pTITLE_ON_SCREEN=NF7-SV2.0&pSOCKET_TYPE=Socket+A

ZE CO 8O :?: poaptrz 2-3 posty wyzej :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nnie wiem ostatnio u mnie jakieś dziwne żeczy sie dzieją procek sie słabiej kreci a jak jest na wysokim fsb to myszka nie działa

ustawie szybciej procka ale cofne fsb i mycha działa

o co chodzi sb jest bez raidatora ale nie jst parzący nigdy tak nie miałem nie wiem czy to przypadkiem nie po tym biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nikt nie odpowiada ale sam odkrylem ameryke w konserwach ze CPU DISCONNECT wlancza HALTa ;]

 

inne pytanko, jak softwareowo sparwdzic wersje biosu? bo mam czarny ekran po resecie keidy to pokazuje (pausem nie moge trafic;))

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, nVidia wypuściła ForceWare NVIDIA System Utility

 

NVIDIA System Utility is the ultimate utility for accessing, monitoring, and adjusting your system components, including temperature and voltages with clear, user-friendly control panels. Overclock your system for highest performance or underclock it for near silent operation. All changes are performed within the Microsoft Windows interface enabling full functionality without the need to make changes in the BIOS and reboot your system.

 

Release Notes:

This is the initial release of the NVIDIA System Utility.

Supported products:

NVIDIA nForce?2 Ultra 400

NVIDIA nForce2 400

NVIDIA nForce3 Pro 150

NVIDIA nForce3 150

 

Supported operating systems for this release:

Windows XP

Windows 2000

Windows ME

Windows 98SE

Best when run at 1024x768 16-bit color

 

Products Supported

 

Full product functionality is only available on the products below. Check www.nvidia.com/motherboards periodically for updated vendor support of this utility.

NVIDIA nForce2:

 

ASUS A7N8X-E

Biostar M7NCG

Epox EP-8RDA+

Epox EP-8RDA3+

ABIT NF7-S

 

NVIDIA nForce 3:

 

Gigabyte K8NNXP

Shuttle AN50

 

NOTE: Some NVIDIA nForce products will require you to update your BIOS to enable functionality with the NVIDIA System Utility.

Link do NVIDIA System Utility 1.0 (5 MB) http://www.nvidia.com/object/sysutility_1.0

 

UPDATE:

 

Niestety u mnie na biosie 1.9 nie są dostępne ustawienia zaawansowane, brak możliwości zmiany napięć oraz brak odczytu obrotów wentylatora :(

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mnoznikami 10 i 10,5 podobno bios 1.0 pomaga

zdaniem wielu najleoszy do overclockingu

 

Ja go nie uzywam bo raczej pamieci nie wytrzymuja nie plyta, ale mam zmodowana wersje 1.9 znowym biosem SATa mozliwe ze lepiej dziala

ale mozliwe tez ze nie, ale co tam

 

Ale niestety jest korupcja SATa w RAIDzie

 

Ale mozna znalezc zmodowana wersje ale nie ma pewnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ..cos za duzo tych ale ;)

Powiem tak : miałem ten zmodowany bios 19 przez chwile ( z forum abita usa)

Rzeczywiscie POST dla SATA trwal tylko 2 sekundy

Natomiast zadnych roznic w wydajnosci macierzy nie stwierdzilem

Potem zaczołem sie bawić wysokim FSB

Dojechałem do 246 bodajrze, ale nadal bez mnoznikow 10 i 10.5 wiec :cry:

Dodam ze bylo ok 100 restartow windy, czesto z pracujaca macierza i martwym ekranem przy zabawie FSB

Potem wrocilem do stabilnych ustawien i okazało się ze są problemy w Windzie błędy w logu (nie pamieam jakie, ale dotyczyły DCOM+) i system ma trudnosci z załadowaniem oprogramowania do SoundStorma, pozatym wydawal sie sprawny, ale ... na wszelki wypadek przeflaszowalem na oryginalna 19stke i odtworzylem partycje z Ghosta - błędy więcej się nie pojawiły

 

Reasumując, przynajmniej u mnie, zmodowany bios nie wniosl niczego poza szybszym zgloszeniem sie SATA.

 

pzdr

 

p.s. oczywiscie Abit nie raczyl odpowiedziec na maila w sprawie mnoznikow 10 i 10.5 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...