Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

nabylem pamiecie 2x256 TwinMos PC3200 o kolejnych numerach seryjnych i za zadna cholere nie chca razem chodzic. Jak wsadze je dwie razem (w kazdej konfiguracji slotow) to komp nawet nie postuje. Pojedynczo dzialaja, ale tylko w DIMM1.

Raz mi odpalily jakims cudem jak wsadzilem je w DIMM1 i 2 (pozniej juz nie chcialy tak dzialac) ale wyswietlilo mi tylko 190-kilka MB.. :?

Co jest? Moze bios mam za stary? Chyba jest to wersja 17.

Plyta to model bez "S" rev 2.0

 

W biosie wszystko dalem na default, probowalem z Fail-Safe i Optimized settings i ciagle to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TwinMOS jako marka to loteria - a sprzedawca nigdy nie powie Ci, że są zło :lol: Owsze na początku TWM wypuścił kilka serii pamiątek na dobrych chipach (BH5) ale potem, po zrobieniu sobie reklamy zaczęli w kulki lecieć - moje pierwsze PC3200 to też były TwinMOS'y jednak też nie chodziły Dual channel a co gorsza nie chodził na timingach szybszych niż CL2.5-4-4-8 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie lotera tylko jak sie kupuje to sie kupuje to co trzeba są twin mosy pakowane w kompletach do dual chnel i kosztują tyla samo co 2 oddzielne tylko chodzą ze sobą o nbiebo lepiej jak mozesz to jeszcze idz wymien ja mam taki komplet ti mi chodzą 460 2 2 3 6 wiecej nie prbowałem bo mo mobo nie idzie ale w sobote zrobie moda L12 to bede wiedział ile lecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem bios, ale nic to nie dalo..

 

kostki kupilem od jednego z userow tego forum, maja kolejne numery seryjne, u niego podobno ladnie smigaly w dualu (abit nf7s), u mnie nie chca nawet wstac :?

zauwazylem, ze nawet jak wsadze jedna w DIMM1 to nie zawsze komp sie uruchamia..

podnosilem napiecie - nic to nie dalo

obnizalem taktowania (do 266) i timingi - i nic

 

no juz nie wiem co mozna jeszcze zrobic :?

 

dziwne, ze nawet w singlu (channel) nie chca razem dzialac

z elixirami NIGDY nie mialem problemow, zadnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem bios, ale nic to nie dalo..

 

kostki kupilem od jednego z userow tego forum, maja kolejne numery seryjne, u niego podobno ladnie smigaly w dualu (abit nf7s), u mnie nie chca nawet wstac :?  

zauwazylem, ze nawet jak wsadze jedna w DIMM1 to nie zawsze komp sie uruchamia..

podnosilem napiecie - nic to nie dalo

obnizalem taktowania (do 266) i timingi - i nic

 

no juz nie wiem co mozna jeszcze zrobic :?

 

dziwne, ze nawet w singlu (channel) nie chca razem dzialac

z elixirami NIGDY nie mialem problemow, zadnych...

To pewnie dlatego sie ich pozbył że miał z nimi problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, i w takich sytuacjach zaluje ze w sklepie nie kupilem, zawsze mozna wymienic na inne :?  

tyle ze w mojej wiosce to nie takie proste :(

Może potestuj z timeingami pamięci albo jak nie POSTuje to spróboj odpalić z INSem.

 

Może zaskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie drodzy Abitowcy, Czy mił ktoś kiedyś problem z pływającym bufforem w nagrywarce. Mam LG 52x bufor napełnia się do 80% następnie spada do prawie zera i znowu się napełnia. Nagranie całej płytki z prędkością 48x powinno zająć mniej więcej 3 min a zajmuje 6 lub 7. Dopiero buffor nie skacze przy ustawieniu wypalarki na 12x. W tym czasie przy posruszniu myszką skacze sobie on zmiejsca na inne trudno trafić w opce. Jeśli miał ktoś podobny problem, czekam na podpowiedzi jak go rozwiązać. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie drodzy Abitowcy, Czy mił ktoś kiedyś problem z pływającym bufforem w nagrywarce. Mam LG 52x bufor napełnia się do 80% następnie spada do prawie zera i znowu się napełnia. Nagranie całej płytki z prędkością 48x powinno zająć mniej więcej 3 min a zajmuje 6 lub 7. Dopiero buffor nie skacze przy ustawieniu wypalarki na 12x. W tym czasie przy posruszniu myszką skacze sobie on zmiejsca na inne trudno trafić w opce. Jeśli miał ktoś podobny problem, czekam na podpowiedzi jak go rozwiązać. :cry:

Witam!

 

No wiesz, mialem podobny problem z LiteOn`em 52x24x52. Doszlem do wniosku ze nagrywarka siada i dalem na gware. Po tygodniu dostalem nowego LiteOnika 52x32x52 i wypala plytki jak szalony.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaj koniecznie relacje, bo właśnie się zastanawiam nad tymi dwoma markami...

na pewno zdam relacje ale bede je mial najwczesniej w next sobote

mam nadzieje ze nie bedzie z nimi problemow i ze pojda na 440, tyle juz by mi wystarczylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam OCZ 2x256 400 Premier ,po 300zł szt, super do podkręcania przynajmniej dla mnie. Osiągnołem 466 na 2-5,3,3,7 procek 233x9,5

na pewno sa swietne, ale 600zl to juz troche za duzo..

moze bym na nich osiagnal kilka MHz wiecej niz na geilach, ale nie jest to warte tej stowki roznicy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...