Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę napisze odnośnie moich odczuć na temat SS. Zacznę może od tego że używam do tego zestawu głośników Creative DeskTopTheatre 2500 Digital z zewnętrznym dekoderem. Na początku miałem SB live oczywiście na innej płycie podłączony do zestawu za pomocą kabelka SPDIF, jakość dżwieku z tej karty to raczej każdy mógł usłyszeć

(poprawna). Po przejściu na Audigy od razu można było usłyszeć różnicę większa dynamika, czysty dżwięk, efekty w grach, lecz za nic w świecie nie mogłem z tej karty uzyskać DolbyDigital przy oglądaniu filmów DVD. W porównaniu z livem w Audigy wyjście SPDIF zmienili wtyczkę z miniJacka stereo na na mini Jacka z jeszcze jednym dodatkowym kanałem i choć udało mi się wyszukać schematy i dorobić kabelek nie uzyskałem na tej karcie dźwięku 5+1. Po przesiadce na NF7-S z początku używałem Audigy lecz pewnego dnia postanowiłem sprawdzić SS. Jak wiadomo płyta ma cyfrowe wyjście optyczne które w moim przypadku jest bezużyteczne i podłączyłem zestaw do karty analogowo. Pierwsze odczucia jeszcze większa dynamika w porównaniu z Audigy lecz dźwięk jakiś mniej czysty taki bardziej charczący. Na tym nie poprzestałem jak wiadomo na płycie w gnieździe FPIO2 jest wyjście cyfrowe dorobiłem kabelek i podłączyłem do zestawu. Po włączeniu od razu w dekoderze zapaliła mi się dioda przy DolbyDigital dżwięk czyściutki wszystko działa 5+1 nigdy dotąd podczas korzystania z kart Creative nie udało mi się uzyskać tak fajnego dźwięku, na takie coś właśnie czekałem. Może bym przesadził stwierdazjąc że jest lepszy niż Audigy ale nie dam sobie powiedzieć że gorszy, natomiast od live zdecydowanie lepszy.

Zaznaczam że to są tylko moje odczucia ja uważam że karty dżwiękowe montowane w komputerach i do tego zestawy głośnikowe powinny sprawdzać się w grach przy oglądaniu filmów DVD Dolby Digital ,natomiast jak ktoś pragnie słuchać muzyki i rozkoszować się każdym dźwiękiem to niestety nie tędy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem te Geile'e o ktore pytaliscie i musze powiedziesc, ze teraz juz wiem, ze mam spieprzona plyte... To samo sie dzieje co z Twinmosami - komputer wogole sie nie podnosi, ani jednego posta nie mialem.

Mam jeszcze te twinmosy. ktore mi nie chcialy dzialac i jak juz mi sie uda uruchomic komputer, to staram sie go nie wylaczac ani nie resetowac. Zauwazylem tez, ze z pamiecia w DIMM1 najczesciej udaje sie uruchomic komputer, w DIMM2 juz rzadziej, a w DIMM3 jeszcze niggdy mi sie nie uruchomil. Taka stopniowa niedyspozycyjnosc... :wink:

Jutro wioze plyte do reklamacji :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak plasuje sie SS w stosunku do SB? gdzies tak Live, Audigy?

Jest lepsza od Audigy 2.0

przesadzasz ... cos miedzy Audigy a Audigy 2.0 jednak tego ostatniego nie bije.
zgadzam sie... ostatnio mialem do czynienia z audigi 2.. i moge tylko powiedziec ze jakos jest powalajaca.... w ss tez jest zajebista ale ... ale wlasnie jest to ale... audigi jest po prostu lepsze... ja sie zastanawiam nad dokupieniem audiga do mojego abita... to jest jednak wieksza wydajnosc ( ciut ale wieksza... ) a jakos... cos pieknego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę napisze odnośnie moich odczuć na temat SS. Zacznę może od tego że używam do tego zestawu głośników Creative DeskTopTheatre 2500 Digital z zewnętrznym dekoderem. Na początku miałem SB live oczywiście na innej płycie podłączony do zestawu za pomocą kabelka SPDIF, jakość dżwieku z tej karty to raczej każdy mógł usłyszeć 

(poprawna). Po przejściu na Audigy od razu można było usłyszeć różnicę większa dynamika, czysty dżwięk, efekty w grach, lecz za nic w świecie nie mogłem z tej karty uzyskać DolbyDigital przy oglądaniu filmów DVD. W porównaniu z livem w Audigy wyjście SPDIF zmienili wtyczkę z miniJacka stereo na na mini Jacka z jeszcze jednym dodatkowym kanałem i choć udało mi się wyszukać schematy i dorobić kabelek nie uzyskałem na tej karcie dźwięku 5+1. Po przesiadce na NF7-S z początku używałem Audigy lecz pewnego dnia postanowiłem sprawdzić SS. Jak wiadomo płyta ma cyfrowe wyjście optyczne które w moim przypadku jest bezużyteczne i podłączyłem zestaw do karty analogowo. Pierwsze odczucia jeszcze większa dynamika w porównaniu z Audigy lecz dźwięk jakiś mniej czysty taki bardziej charczący. Na tym nie poprzestałem jak wiadomo na płycie w gnieździe FPIO2 jest wyjście cyfrowe dorobiłem kabelek i podłączyłem do zestawu. Po włączeniu od razu w dekoderze zapaliła mi się dioda przy DolbyDigital dżwięk czyściutki wszystko działa 5+1 nigdy dotąd podczas korzystania z kart Creative nie udało mi się uzyskać tak fajnego dźwięku, na takie coś właśnie czekałem. Może bym przesadził stwierdazjąc że jest lepszy niż Audigy ale nie dam sobie powiedzieć że gorszy, natomiast od live zdecydowanie lepszy. 

Zaznaczam że to są tylko moje odczucia ja uważam że karty dżwiękowe montowane w komputerach i do tego zestawy głośnikowe powinny sprawdzać się w grach przy oglądaniu filmów DVD Dolby Digital ,natomiast jak ktoś pragnie słuchać muzyki i rozkoszować się każdym dźwiękiem to niestety nie tędy droga.

moze to bedzie lamerskie pytanie... ale mozesz zapodac jakis rysunek jak zrobiles ten kabelek?? Albo jakas instrukcje...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem te Geile'e o ktore pytaliscie i musze powiedziesc, ze teraz juz wiem, ze mam spieprzona plyte... To samo sie dzieje co z Twinmosami - komputer wogole sie nie podnosi, ani jednego posta nie mialem.

Mam jeszcze te twinmosy. ktore mi nie chcialy dzialac i jak juz mi sie uda uruchomic komputer, to staram sie go nie wylaczac ani nie resetowac. Zauwazylem tez, ze z pamiecia w DIMM1 najczesciej udaje sie uruchomic komputer, w DIMM2 juz rzadziej, a w DIMM3 jeszcze niggdy mi sie nie uruchomil. Taka stopniowa niedyspozycyjnosc...  :wink: 

Jutro wioze plyte do reklamacji :evil:

W zasadzie mialem podobny problem z DIMM3, przez co dual niechcial ruszyc. Uruchomienie kompa z pamiecia w tym slocie powodowalo wycie speakera. Pomoglo dokladne docisniecie kosci na calej dlugosci gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może bylo ale nie chce mi sie troche pzregladac 72stron... (sorka za lenistwo :)  )

Gdy gasze kompa dioda ta czerowna sie swieci i w myszcze tesz mi sie swieci... da sie to jakos wylaczyc czy trzeba zasiacz wylaczac :?:

Wewnatrz sie swieci wszem i zawsze, w myszce mozna wylaczyc zworka :) Zeby niebylo latwo to w watku masz napisane ktora.. :twisted:

po 1. e no powiedz która to zworka :)

po 2. mam taki problem ze filmy (dzwiek i obraz) chodzi za szybko... wyczytalem na jednym forum ze jestt to wina dzwiekowki... wiec wylaczylem dzwiekowke i dzialaja normalnie... heh ale wtedy jest bez dzwieku... i pytanie moje gdzie mozna znalezc jakies sensowne sterowniki do dzwieku :?: (link bite :D ) a wye mieliscie taki problem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze powie mi ktos (pytalem juz o to wczesniej) dlaczego:

 

1. Dysk i CD-RW wykryte mam przez WinXP jako napedy SCSI (winne sa stery do mobo ?) ?

2. Czy to mozliwe ze ja na swojej mobo mam 45C na CPU a kumpel na Solteku (slabszy cooler) ma ok.36C ? Oczywiscie procki te same.

3. Jak odczytac temp. z diody termicznej w procku ? Bo moj Abit podaje tylko 2 temp. jedna spod procka,z socketu a druga z czujnika obok gniazda procka.

 

Mam nadzieje ze ktos mi odpowie na w/w pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze powie mi ktos (pytalem juz o to wczesniej) dlaczego:

 

1. Dysk i CD-RW wykryte mam przez WinXP jako napedy SCSI (winne sa stery do mobo ?) ?

2. Czy to mozliwe ze ja na swojej mobo mam 45C na CPU a kumpel na Solteku (slabszy cooler) ma ok.36C ? Oczywiscie procki te same.

3. Jak odczytac temp. z diody termicznej w procku ? Bo moj Abit podaje tylko 2 temp. jedna spod procka,z socketu a druga z czujnika obok gniazda procka.

 

Mam nadzieje ze ktos mi odpowie na w/w pytania...

ad.1

Tez tak mam ;) to przez sterowniki

ad.2

A kupel Ty masz krecony ? czy nie ? A jakie coolerki macie ? moze kolega ma otwarte pudlo ;)

ad.3

:?: nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok...

ad.1 mam juz nowe stery do wszystkiego co ma ta plyta (wszystko co udalo mi sie znalezc na www abita, lacznie z nowym biosem).

ad.2 ja mam cooler taki jak w podpisie, kumpel jakiegos aluminiowego, teoretycznie mniej wydajnego...

ad.3 a szkoda... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę trochę upierdliwy, ale pojutrze idę po mojego Abita, więc (przed)ostatni raz powtórzę:

Czy jest coś, na co powinienem zwrócic szczególną uwagę przy zakupie Abita? (konkretnie Abit NF7-SL - chodzi mi o to, czy poszczególne serie różnią się np. zastosowanym chłodzeniem, lub innymi szczegółami, co może przemawiac na korzyść danego egzemplarza, itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do osób posiadających Abit NF7-S

Czy u was też po zainstalowaniu nForce driver 3.13 nie ma dźwięku w tylnich głośnikach podczas oglądania filmów z AC3? Ja musialem zainstalowac audio o wersji 2.45 zeby znowu cieszyć sie dźwiękiem AC3 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kiedyś o tym pisałem, ale dalej nie wiem o co chodzi

 

question:

czy ma ktoś do Abita podpiętego FanMate'a od Zalmana :?:

 

ja mam wpięte 2 i (w gniazda CHAFAN1 i CPUFAN1)oba mają możliwość regulacji obrotów do max 2400rpm i ani troche więcej.

 

a teraz bede zmienial procka wiec potrzebowalbym obrotów gdzies ze 3000rpm, bo to pieronstwo bedzie sie grzac

normalnie działa podpięty tylko do gniazda PWRFAN1

na strej płycie miały regulacje w pełnym zakresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wpięte 2 i (w gniazda CHAFAN1 i CPUFAN1)oba mają możliwość regulacji obrotów do max 2400rpm i ani troche więcej.

Ze co ? Ja mam podpiety cooler z podpisu przez FanMate do plyty i mam mozliwosc regulacji od ok.2200 do 4600. Zakres obrotow zalezy przeciez od mozliwosci indywidualnych wiatraka a nie FanMate czy mobo. Podlacz go bezposrednio do plyty, bez zalmana i zobacz jakie ma max. obroty. Wiekszych niz tych nie osiagniesz (chyba ze puscisz na wiecej niz 12V czego nie polecam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem SB Live Value, ale poszedla dla kumpla. Puscilem dzwiek z plyty i zonk. Mam wersje bez SS. Wszystko niby dziala, ale nie slysze dzwieku stereo z 4 kanalow tylko z 2. Live przerabial ten dzwiek na 4 kanaly. Poza tym bas charczacy a na to sobie nie moge pozwolic. Fakt ze mialem wgrane te przerobione stery od Audigy 2 ktore podobno poprawiaja dzwiek. W kazdym razie wracam z powrotem do Live bo jak ktos powiedzial jezeli nie chcesz miec problemow to kup Livea :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek SPDIF out jest teywialny do zrobieia - ja użyłem oryginalnego chincha na śledziu z zestawu creative

 

SS jest naprawde niezły - mam go wpiętego do głośników koda z dekoderem DD i dzwięk jest super (abstraciach!ac od średniej jakości KODA) - cyfrowe filtrowanie do LFE, generowanie kanału centralnego - po prostu dla kogos kto ma wzmaka z DD to rozwiazanie jest idealne - nie sądzę aby na Audigy2 były lepsze przetworniki DAC niz na dowolnym amplitunerze - omijamy w ten sposob cały analogowy chłam w kompie - który moze być łatwo zakłócany przez emisje RF z mobo/proca i innych...

 

aczkolwiek - w moim kompie nadal tkwi Vortex2 :D - A3D jednak na słuchawki rulz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do grona uzytkownikow Abita NF-7S wszystko chodzi rewelacyjnie oprocz sieciowki :evil: [CIACH!].

 

Kiedy komp jest wylanczony swieci sie pomaranczowa lamka w sieciowce (no i ta czerwona na MOBO) czy u was tez tak jest? Poza kiedy polancze innego koma to XP pisze ze kablel jest nie podlanczony. kabel sprawdzalem - jest dobry. Ten drogi komputer z winem XP sie zawiesza a w winie 98 po prostu niewidzi :evil:

Probowalem roznych ustawien wylaczalem fire wire, boot rom i nic

POMOCY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem Audigy ale po kupnie abita z SS sprzedałem go ponieważ nie było słychać różnicy za bardzo w jakośći dzwięku a sprzęt mam dobry , amplituner z ac3 Yamaha ,duże kolumny 5,1 Eltaxa , SS mam podłaczone za pomocą przewodu optycznego i jakość dzwięku jest po prostu super!!!!! :D

 

Kiedy komp jest wylanczony swieci sie pomaranczowa lamka w sieciowce (no i ta czerwona na MOBO) czy u was tez tak jest?

u mnie też tak jest , a karta sieciowa działa elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jedna sprawa odnośnie odczytu napięcia procesora . Na Bartonie 2500+ i ustawieniu default w biosie 1,65V Hardware Doctor pokazuje wartość 1,62- 1,63V natomiast wszystkie inne typu MBM, CPUZ, HWiNFO 32 itp. zgodnie 1,58 1,6V Na takim napięciu po podkręceniu procesora na 3200+ miewam restarty wszystko chodzi stabilnie dopiero po podniesieniu w biosie napięcia do 1.725V wówczas Hardware Doctor pokazuje 1,70 -1,71V a wszystkie pozostale wcześniej wymienione 1.65-1,69V Moje pytanie jest czy mimo ustawienia w biosie napięcia 1,725V może ono wynosić poniżej 1.7V czy to jest błąd odczytu w/w programów. Sytuacja taka miała miejsce przy zasilaczu Codagen300W jak i zmianie na Chieftec 420W. Wszystkie inne pomiary napięć, prędkości witraków, temperatury, są zgodne tylko to Vcore.

Płyta NF7-S v2.0 bios 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge trzasnac L12 moda na 200 FSB :evil:

Jak daje jeden drucik to mam 166

Jak dwa to mam ... tez 166

Zmienialem juz druciki na inne, ale ciagle to samo

Why ?? Czy moze to byc zwiazane z typem proca (Antek 2000+) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy, zainstalwoalem nforce drivers 3.13 kopmupter dziala szybciej az milo, ale (tak samo jak po tych MIXach) przestala mi nagrywarka dzialac ( w nero mam "waiting for drive to become ready" a cdrwin mowi ze nie ma nagrywarki w systemie :( ) Nagryware mam Plextora 12/10/32, prosze pomozcie bo chcialbym te drivery zachowac:)

 

dzieki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wpięte 2 i (w gniazda CHAFAN1 i CPUFAN1)oba mają możliwość regulacji obrotów do max 2400rpm i ani troche więcej.

Ze co ? Ja mam podpiety cooler z podpisu przez FanMate do plyty i mam mozliwosc regulacji od ok.2200 do 4600. Zakres obrotow zalezy przeciez od mozliwosci indywidualnych wiatraka a nie FanMate czy mobo. Podlacz go bezposrednio do plyty, bez zalmana i zobacz jakie ma max. obroty. Wiekszych niz tych nie osiagniesz (chyba ze puscisz na wiecej niz 12V czego nie polecam).

tak, wszystko OK co piszesz

tylko, ze u mnie normalnie działa tylko w w gniezdzie PWRFAN1 (czyli 2000-4500rpm)

 

no ale chyba nie bede musiał przyspieszac, bo nowy duron jest na mniejszym napięciu - i powinno być OK

 

kupiłem 1,6 GHz, zielony laminat ze ścieżkami. narazie chodzi 180x10, ale wyjezdzam wiec testy w przyszłym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...