Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

PCI jest zablokowane na 33MHz. Nieważne czy dasz FSB 100, 126, czy 276 to PCI będzie się kręcić 33MHz ;). AGP można sobie regulować.

Chyba nie ma dysku co by chodził na PCI 66MHz, zaraz się by wysypał. A u mnie na 200MHz FSB, dzielnik 3/3 chodzi bez zarzutu wszystko. I żadnych bugów nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI jest zablokowane na 33MHz. Nieważne czy dasz FSB 100, 126, czy 276 to PCI będzie się kręcić 33MHz ;). AGP można sobie regulować.

Chyba nie ma dysku co by chodził na PCI 66MHz, zaraz się by wysypał. A u mnie na 200MHz FSB, dzielnik 3/3 chodzi bez zarzutu wszystko. I żadnych bugów nie mam.

to w takim razie w czym rożnica jak ustawie 3/3 4/4 czy nawet 6/6? hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI jest zablokowane na 33MHz. Nieważne czy dasz FSB 100, 126, czy 276 to PCI będzie się kręcić 33MHz ;). AGP można sobie regulować.

Chyba nie ma dysku co by chodził na PCI 66MHz, zaraz się by wysypał. A u mnie na 200MHz FSB, dzielnik 3/3 chodzi bez zarzutu wszystko. I żadnych bugów nie mam.

to w takim razie w czym rożnica jak ustawie 3/3 4/4 czy nawet 6/6? hmm?

Na logike, zo żadnia... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI jest zablokowane na 33MHz. Nieważne czy dasz FSB 100, 126, czy 276 to PCI będzie się kręcić 33MHz ;). AGP można sobie regulować.

Chyba nie ma dysku co by chodził na PCI 66MHz, zaraz się by wysypał. A u mnie na 200MHz FSB, dzielnik 3/3 chodzi bez zarzutu wszystko. I żadnych bugów nie mam.

to w takim razie w czym rożnica jak ustawie 3/3 4/4 czy nawet 6/6? hmm?

Na logike, zo żadnia... :|

to jeszcze jedno pytanko: procek jak w podpisie. jak ustawie sobie np 8x200 i np 6/6 wstaje komp idealnie na 1,5V super stabilne to samo jak dam 8,5x200 działa piknie. jak dam np 166x12,5 i zasilanko 1,575V też działa idealnie. problem pojawia się jak chcę odpalić kompa jako 10x200 nie ma znaczenia jak sobie ustawie dzielniki, jakie dam zasilanie na proca (dawałem nawet 1,8V) po prostu czarny ekran i tyle pomaga tylko "Insert" podczas startu i zmiana ustawień? co może być nie tak? bios ten beta no ale powinno działać na 10x200 skoro wstaje na 12,5x166? co to może być?

 

dodam że procek to seria DL zasilana 1,5V standard i środek wafla bo z H w oznaczeniach tydzień 0308 o ile pamiętam

 

update: zmieniłem na 1,7V i dałem 11,5x200 i odziwo wstało bezproblemowo :!: więc czego 10x200 nie chce wstać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc czego 10x200 nie chce wstać?

Może nie lubi :]

 

A tak seri, to nie wiem. Ja miałem też dziwną akcje z mnożnikiem: Chodzi sobie na 11x, zmieniam na 11.5x, wyjście z bios`u, znowu po restarcie do biosu a tam 10x 8O ,ale nic to, nic nie zmieniałem, wyszedłem, reset, znowu do biosu i już jest 11.5x 8)

 

Nikt Abita niezrozumie, ale wszyscy go kochają :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (rev1.2) na defoult chipsetu płyta idzie na 217mhz na 1.7v idzie na237. Dalej nie próbowałem.

 

 

jade teraz na tym beta biosie, fajny jest - fsb do 300mhz :twisted: , ale przesadzili z tą tem mam teraz 10C mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A owszem mam. Ale gdy temp. podchodzi do 39-41 ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> się ponownie i jest OK. Być moze wentyl się nie wyłącza tylko jego obroty spadają poniżej zdolnosci rejestracji monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kandi.... wszystkoc co napisałeś jest na poprzednich stronach... :P

ups ale wstyd :oops: pomysle :D i cos tam innego wpisze :wink: , zobaczycie zadziwie was :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A owszem mam. Ale gdy temp. podchodzi do 39-41 ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> się ponownie i jest OK. Być moze wentyl się nie wyłącza tylko jego obroty spadają poniżej zdolnosci rejestracji monitora.

Wylacza sie, wylacza. Sam sie zdziwilem gdy zjechalem z vcore do 1.3 i puscilem procka 200x7. Wchodze do win, uruchamiam hardware doctora, sprawdzam temp <38 i nagle fan off, patrze do srodka kompa i rzeczywiscie :) Ciekawe dlaczego tak sie dzieje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu sa problemy z SERIAL ATA i ABIT. Mam teraz swoj "zwykly" IDE HD podlaczony do serial ATA przez ABITa przjsciowke. Mam problemy z 200FSB poniewaz dane sie uszkadzaja na HD przy 200FSB. Jak prubuje 3dMark2001 to czesto mnie wyzuca do Windows i jest napisane ze jakis plik jest uszkodzony. Pamiec tez mi dziwnie dziala bo na CAS3 (default CAS2.5) to system sie nie chce zaladowac. Chyba zainstaluje windows jeszcze raz z ustawieniem na 200FSB. Moze wtedy bedzie mi wszystko chodzic jak nalezy. Crucial powinna bez problemu przy CAS3 a takz CAS2.5 wyciagnac 200FSB. Mam zalozony nowy BIOS z ABITa strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę podłączyć kabelki od audio z obudowy (słuchawki i mikrofon) do złącza FPIO2 na płycie Abit NF7-S ? W instrukcji opisane jest że tylko do Abit Media XP.

Na płycie są zworki na pinach 5-6 i 9-10 . I chyba jest błąd w druku bo dwa razy napisali Front Left i Right. Moja obudowa to Tracer Tro-464.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do obudowy mialem juz takie kabelki normalne - jack'i. one sa podpinane do obudowy, do ktorej dolaczona byla zaslepka z dwona dziurami. moze takie elementy dostaniesz gdziesz, ew. od innej plyty od znajomego ze sklepu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wgralem bios do swojego abita nf7-s 2.0 bios nf7d12, i pojawij sie problem,

procka nie dalo sie podkrecic bardziej niz fsb166 i mnoznik 10x,

dodam ze wczesniej moj axp1700+ chodzil nawet na fsb 215 mnoznik x10,

a teraz nie, troche sie zalamalem, wgralem wiec bios beta nf7d14b1, no i troche lepiej bo wyciaglem rowne 2000MHz na 12x 166 ale dalej sie nie da, przy fsb 172 zaczyna piszczec, ale to napewno nie zadne zabezpieczenia (chyba?)

moze macie jakies pomysly co z tym fantem zrobic ?

troche mnie to drazni, bo chcialem podkrecic procka jeszcze troche bo na tych 2150MHz mial napiecie 1,725 a zapas spory :)

a tak nawiasem piszac, ta nowa temp. to chyba zarty? teraz mam 30*C a mialem 40*C

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj po nocce da sie odpalic na 173FSB ale to nie to samo co 200

http://fae.abit.com.tw/download/beta/nf7/v2.0/ to ten linek

dzisiaj od rana zrobilem tak:

13x166 2166MHz 1,7V

13,5x166 2250MHz 1,8V

juz nie win nie wstaje na 14x166 2332MHz 1,9V

i pytano czy dalsze podnoszenie napiecia jest zalecane :) ???

a no i moj volcano 6 cu +80x80cm juz nie daje rady :(

Pozdrawiam

 

nie ma juz mozliwosci powrotu do biosu 10, bo cos mi sie obilo o uszy ze nie, ale chcialbym sie upewnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten nowy beta bios nf7d14b1 to rewelacja mega stabilny na moich Hyper-X`ach 3000 mam teraz proca A1700XP B0 DLT3C postawionego na 2360 MHz i szyna 205 => 410 MHz i rock stable a przedtem zwis za zwisem :P tylko temp chyba zaniza bo mam o 10 stopni mniejsze na procu  8O ale na chipsecie podaje oki ... i co ciekawe wytrzymuje komp o wiele wyzsze temp ... przedtem jezeli w srodku kopma doszła temp ponad 33 st. to zwis a  przed chwilą po wygrzewaniu :twisted: miałem 35 na czujmniku płyty i 46 na procu w tym momęcie po 4-5 min mam odpowiednio 32 i 41.5 st. C  :roll:

jakie masz dokładnie ustawienia ramu, fsb, jakie timeingi, jak masz ustawieony dzielnik pamięci 5/5 czy może 6/6 a może inaczej, jakie masz napięcie podane na proca 1,7V więcej - mniej? - zapodaj

well ram ustawiony na 2-2-2-7 i 2.8 V w biosie realne 2.94 V chipset na 1.7 V proc na 1.85 V z tym, że teraz mam ustawienia 215 x 11 co daje tak ok 2370 MHz a ratio jest na 6/6 AGP na 68 MHz

 

i właśnie intrygują mnie ustawienia ... nie pamiętam nazw ale związane z FSB i AGP "coś tam coś tam " :P 0.50 % lub 1.0 % ... zostawiłem włączone tylko to 1.0 % dla FSB i jest oki ale co to oznacza ??????

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba trzeba bedzie zmienic pamieci, i teraz pytanie:

czy warto brac

DDR-SDRAM TwinMOS 256MB PC-333 za140zl x2 szt.

narazie poszedl moj procek na 10x 193fsb, to lepiej niz wtedy 173,

a wszystko przez to ze ram szedl na 6222 a teraz idzie na 5332

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba trzeba bedzie zmienic pamieci, i teraz pytanie:

czy warto brac

DDR-SDRAM TwinMOS 256MB PC-333 za140zl x2 szt.

narazie poszedl moj procek na 10x 193fsb, to lepiej niz wtedy 173,

a wszystko przez to ze ram szedl na 6222 a teraz idzie na 5332

pozdrawiam,

 

U mnie te Twinmosy na kościach Mtec chodzą jak w podpise poniżej a wiem że mogą jeszcze więcej :) ale te 218 mhz ida na 2-6-3-3 przy 2.8 V bez problemowo na 2.7 V CAS 2.5 muszę zmniejszyć takżę kości są super jak za ta cenę mam DDR434 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno pytanko: procek jak w podpisie. jak ustawie sobie np 8x200 i np 6/6 wstaje komp idealnie na 1,5V super stabilne to samo jak dam 8,5x200 działa piknie. jak dam np 166x12,5 i zasilanko 1,575V też działa idealnie. problem pojawia się jak chcę odpalić kompa jako 10x200 nie ma znaczenia jak sobie ustawie dzielniki, jakie dam zasilanie na proca (dawałem nawet 1,8V) po prostu czarny ekran i tyle pomaga tylko "Insert" podczas startu i zmiana ustawień? co może być nie tak? bios ten beta no ale powinno działać na 10x200 skoro wstaje na 12,5x166? co to może być?

 

dodam że procek to seria DL zasilana 1,5V standard i środek wafla bo z H w oznaczeniach tydzień 0308 o ile pamiętam

 

update: zmieniłem na 1,7V i dałem 11,5x200 i odziwo wstało bezproblemowo :!: więc czego 10x200 nie chce wstać?

Stawiam na zasilacz (prawdopodobnie nie wytrzymuje obciążenia :(

Sprawdź jakie masz napięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o mnie chodzilo, ale napisze, zasila to jakies noname 400W i takie sa napiecia, mysle ze nie jest tragicznie? :

CPU Core Voltage : 1.58V

Aux Voltage : 2.70V

+3.3V Voltage : 3.26V

+5V Voltage : 4.97V

+12V Voltage : 11.61V

-12V Voltage : -12.12V

-5V Voltage : -5.10V

+5V Standby Voltage : 4.99V

Battery Voltage : 3.47V

 

a swoja droga tak sobie mysle ze skoro na starym biose 10 fsb szlo na 212 a teraz na 193 max to to chyba nie wina pamieci ani niczego innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie odnosnie "panelu sterowania nvida SS", jest tam zakladka informacje, a w niej pokazane jest aktualne uzycie procesora dzwieku, No wiec u mnie bylo minimalnie 41 % a po przesiadce na te nowe stery nvidii skoczylo na 49% 9 glosow 2-wymiarowych w uzyciu. PO wlaczeniu w korektorze jakiegos ustawienia skacze do 69%. Dodam jeszcze, ze nawet gdy nic nie gra to "poziomy wyjsciowe kolumn" mrygaja minimalnie. Jak jest u was? Bo juz nie wiem czy to z moja plytka cos jest nie tak czy wszystkie tak maja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...