Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?s...0f512537d38a8...

 

 

tak sobie czytam..i to ciekawe..

 

Czy ktos testował ten bios do kręcenia NF7-S 2.0 powyżej FSB 230

 

tu przykład:

od Tictaca

AMD Athlon XP 1700+ DLT3C JIUHB 0322XPMW 2.49GHz Vcore=1.875v L12 Mod : 166MHz

Abit NF7S Reversion 2.0 Bios 20 modded by Equito VDD=1.9v

Powered by : Nemesis's 3.28 Remix NForce2 Driver

2 XMS 2700 + KHX 3500 = 768Mb @ 200Mhz dual channel mode

ChRiS WaTerCooLinG Kits No BoX VeRSioN

Seagate Baracuda 40Gb 7200RPM

Abit Siluro FX5200 128MB 64Bit GPU: 330MHz Mem: 450MHz

Sony Combo Drive CRX300E

Enlight 420watt 12v 18Amps

Resun SP-6000 WC Pump =2800 L/hours

 

http://home.doramail.com/tictac/sandra242MHz.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie powiem Ci tyle że działa. Testowanie go mija się z celem bo mam za słabe pamięci...

Ja mam inne pytanie jakie macie temperatury zalmanów NB47j? Zgadałem się z Lagierem. On ma 36 z napięciem 1,7 ja 50 z 1,5. Wygląda nato że odczyt z obu czujników (zewnętrznych jest prawidłowy) w czym może leżeć przyczyna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwna przypadlosc na abicie. mam bios 1.9. a mianowicie jak zapuszczam windowsa to mam np po kilku godzinach 47 stopni na procku. ale zauwazylem ze jak komp mi chodzi kilka dni :wink: to co jakis czas temp skacze o 1 do gory i na przyklad po 3 dniach mam juz 52 stopnie. a po resecie znowu 47. o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mój problem po części sam się rozwiązał :D . Przed chwilą stoczyłem bliko 5'ci godzinną walkę ze sterownikami, po zainstalowaniu których WinXP łapał zwisy podczas uruchamiania.

Okazało się, że nie chodzi o paczkę sterowników do nForce2 lecz tylko o jeden składnik - sterownik AGP :!: Właśnie przez niego po instalacji sterów do karty system siadał ... usunąłem kabata ręcznie i dzięki temu udało mi się zainstalować stery do grafy - wszystko działa :D - na razie ... AutoCad działa, Robot działa - jeszcze nie puszczałem Marka lub Q3 ale skoro te programy działają to reszta też - w końcu wykorzystują OpenGL ...

 

Czy ktoś z Was orientuje się (spotkał się z takim przypadkiem), czy jest to wina GF256 ??

 

Czy grafa starszej daty może być przyczyną nieprawidłowego działania systemu po zainstalowaniu wszystkiego ??!! :?: :?: :?:

 

THX za odpowiedź :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy grafa starszej daty może być przyczyną nieprawidłowego działania systemu po zainstalowaniu wszystkiego ??!!

moze być bo wiem od kolesia z serwisu ze nforce 2 mają problemy z kartami graficznymi GF2 a ty masz jeszcze starszy model wiec zawsze mogą być problemy, ale niekoniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem tej płytki i wszystko jest w niej super :D Jedyne co mi przeszkadza to ten wiatraczek na chipsecie troszkę piszczy i tak pomyślałem sobie nad jakimś chłodzeniem pasywnym :| Może macie jakieś propozycje... interesują mnie głównie radiatorki z komputronika :) Jeszcze pytanie czy wogóle się da coś takiego zamontować na niej :?:

PS.Sorki jeżeli już było to poruszane, ale nie jestem w stanie przeczytać tych 85 stronnic na temat płytki 8) Z góry dzięki za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamlman nb47j .. polecam .. wlasnie dzis zamontowalem :) zajedwabiscie wyglada i dobrze dziala ..

swoja drogą to ten standardowy wiatraczek to wazy chyba ze 10g :) do bani jest całkowicie nie mowiac ze produkuje dzwieki na wysokiej czestotliwości. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same problemy z ta mobo, chyba mam jakiś wadliwy egzemplarz.

Max Payne 2 dzwięk jest poszarpany kompletnie, HL2 to samo, uzywam SB Live sound z płyty wyłączony.

Dual działa mi tylko na 166 dalej zwis( pewno wina pamięci więc nie mówie że to płyta).

Losowe restarty systemu, nie mam pojęciua dla czego.

Chyba wróce do Epoxa niestety :(

Chłopkaki pomożcie, prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same problemy z ta mobo, chyba mam jakiś wadliwy egzemplarz.

Max Payne 2 dzwięk jest poszarpany kompletnie, HL2 to samo, uzywam SB Live sound z płyty wyłączony.

Dual działa mi tylko na 166 dalej zwis( pewno wina pamięci więc nie mówie że to płyta).

Losowe restarty systemu, nie mam pojęciua dla czego. 

Chyba wróce do Epoxa niestety :(

Chłopkaki pomożcie, prosze

Ja mialem epoxa ( a wlasciwie to 3... bo dwa razy spalilem i dwa razy mi wymieniali... ) i w koncu wymienilem na abita. Co do twoich problemow to ja bym sterowniki dobral. 3.14j sa fajne.. ja takich uzywam ( ofkoz remix... z zagranicznych forow... te sterowniki najbardziej chwala ludzie... co prawda pracuje na nich od jednego dnia ale nie spotkalem sie jeszcze z jakas kaszana... )...

 

link byl gdzies podany do fora w ktorym gosciu omawial 3.14c ... dajesz potem search i wpisujesz nvidia+driver i ci sie wyswietli temacior..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tez mam stery kX'a bo są super. Mysle że to nie kwestia sterowników bo na 2,xx i na 3,13 jest to samo.

Narazie daruje sobie zabawy o extremalne oc i pozaostaje przy 12x200. Zacząłem robić rev 2.0 swojego WC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tez mam stery kX'a bo są super. Mysle że to nie kwestia sterowników bo na 2,xx i na 3,13 jest to samo.

Narazie daruje sobie zabawy o extremalne oc i pozaostaje przy 12x200. Zacząłem robić rev 2.0 swojego WC :D

Ja moge ci tylko powiedziec.. ze u mnie dzwiek na nf7s sie chrzanil gdy nie mialem chlodzenia na sb... a ze stabilnascial byl problem gdy nie mialem chlodzenia mosferow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam ATI R9100

 

Stery nVidia 2.45

a do grafy Omegi odpowiedniki catalistów 3.6

 

też uzywam autoCAD, robota ..działa stabilnie pod WinXP

no właśnie tutaj chodzi chyba o starsze karty. Osobiście składałem kompa na NF7 (bez S) z ATI9100 i wszystko działa po dzień dzisiejszy bez zacięcia !

Żeby było ciekawiej znajomy (po tym jak zamówiłem płytę i wpałciłem za nią kasę) opowiadał mi o kolesiu, który złożył sobie NF7 + Riva TNT2 - kompa nawet się nie uruchamiał. W servisie oddali mu płytę i powiedzieli, że wszystko jest oki :!: Dopiero jak kupił najtańszego GF4 wszystko zadziałało i działa do dziś. A żeby było jeszcze śmieszniej na płytkę NF7 (tę od Rivy) został włożony Radeon 8500se - płyta także nie dawała znaku życia ...

Chyba będę musiał odłożyć duala i Raida, i kupić jakąś nową kartę - najgorsze jest to, że do niczego nowa karta nie jest mi potrzebna :!: :evil:

 

dzięki wszystkim, którzy wypowiedzieli się na ten temat :!:

 

nara ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ta plytke juz dosc dlugo ale dopiero dzis napotkalem microproblem ale nie bardzo mam pomysl jak sobie z nim poradzic moze Wy wiecie. Zassalem dzis winampa 5 i nie potrafie go zmusic co by gral na wszystkie kolumny (mam wersje z S) a kolumny 6.1 i tyly nie graja. Stery sa najnowsze a system nowo postawiony. Na mediaplayerze jest oki na winmpie 3 tez bylo oki

 

Ktos wie co zrobic??

Za wszelkie rady z gory dzieki

pozdrawiam

Golu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam takie pytanko jak wam podaje i trzyma napiecie na procku ta płyta bo u mnie występuja takie problemy:

w bios napiecie ustawione na np. 1.75 dostaje 1.70-1.71 -czyli odwrotnie do Asus zaniża Vcore?

ale to jeszcze nic najgorzej ze napięcie potrafi spasc do 1.65 przy ustawieniu 1.75(w bios ktore daje na procka tak jak wyzej opisałem) i nie wiem co wynic za taka sytuacje-płyte czy moze zasilacz choc reszta napięć w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki a ile wam zaniża i czy jest stable bo u mnie jak popatrze w skrajnosci to mam ma min 1.65 w bios ustawione 1.75 co daje (po uwglednieniu tego ze abit zaniza) cos okolo 1.70-1.71

Interesuje mnie kwestia stabilnosci bo zanizanie to raz zawsze moge ustawic wiecej. Mysle za zasiłka moze niewyrabiac dlatego pytam jaki u was sa wachania o ile sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...