Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge zainstalowac game portu kiedy wkladam sound blastera na ta plyte. Wyskakuje cos takiego: " To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć. (Kod 12)

 

Jeśli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie.

Zakres We/Wy 0200 - 0207 nie jest dostępny."

 

Nic nie moge zrobic inne zasoby sa niedostepne. Zmienialem przerwania, przekladalem karte do innych slotow ale to nic nie dalo.

Jak ktos wie co trza zrobic prosze o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zainstalowac game portu kiedy wkladam sound blastera na ta plyte. Wyskakuje cos takiego: " To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć. (Kod 12)

 

Jeśli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie.

Zakres We/Wy 0200 - 0207 nie jest dostępny."

 

Nic nie moge zrobic inne zasoby sa niedostepne. Zmienialem przerwania, przekladalem karte do innych slotow ale to nic nie dalo.

Jak ktos wie co trza zrobic prosze o info.

a wyłączyłeś sound Realtek`a w biosie

 

BTW fuj, jaki brzydki masz avatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zainstalowac game portu kiedy wkladam sound blastera na ta plyte. Wyskakuje cos takiego: " To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć. (Kod 12)

 

Jeśli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie.

Zakres We/Wy 0200 - 0207 nie jest dostępny."

 

Nic nie moge zrobic inne zasoby sa niedostepne. Zmienialem przerwania, przekladalem karte do innych slotow ale to nic nie dalo.

Jak ktos wie co trza zrobic prosze o info.

a wyłączyłeś sound Realtek`a w biosie

 

BTW fuj, jaki brzydki masz avatar

jasne ze wylonczylem

btw awatar mam kozacki :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zainstalowac game portu kiedy wkladam sound blastera na ta plyte. Wyskakuje cos takiego: " To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć. (Kod 12)

 

Jeśli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie.

Zakres We/Wy 0200 - 0207 nie jest dostępny."

 

Nic nie moge zrobic inne zasoby sa niedostepne. Zmienialem przerwania, przekladalem karte do innych slotow ale to nic nie dalo.

Jak ktos wie co trza zrobic prosze o info.

a wyłączyłeś sound Realtek`a w biosie

 

BTW fuj, jaki brzydki masz avatar

jasne ze wylonczylem

btw awatar mam kozacki :twisted:

A jak masz ustawiona funkcje biosu APIC - enable 3 disable :?: Moze tym sprobuj sie pobawic... Tez mialem Live!'a i spoko smigal - z instalacja game portu nie bylo zadnych problemow...

 

BTW avatar prezentuje "kiciusia" z Alicji w krainie czarow, right :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam do was pytanie. Czy ktoś z was pracuje z takimi zestawami: 2xGeIL 512MB PC-400 CL2.5 lub 2xDDR 512MB PC3200 (PC400) Infineon.

Chciałbym sobie rozszerzyć pamięć z 2x256 twinmos na powyższe. Twinmosy 2x512 na abicie nie działają :( wczoraj sprawdzałem. Ale teraz powstaje problem i nie moge wtopić za dużo to kosztuje. Czy powyższe pamięci dobrze sobie radzą z abitem :?:. Geli musiałbym zamawiać w sklepie internetowym bo w opolu ich na pewno nie sprzedają a we wrocku to może i są ale nie wiem gdzie (jeżeli wiecie to dajcie namiar). Infineony są w ageu na zamówienie. Zapomniałbym o najważnieszym - jak kręcą sie w/w pamiątki. Jeżeli macie inne propzycje to prosze mówice ale najważniesza jest cena (OCZ, Kingsotny HyperX nie wchodzą w rachubę są za drogie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam do was pytanie. Czy ktoś z was pracuje z takimi zestawami: 2xGeIL 512MB PC-400 CL2.5 lub 2xDDR 512MB PC3200 (PC400) Infineon. 

Chciałbym sobie rozszerzyć pamięć z 2x256 twinmos na powyższe. Twinmosy 2x512 na abicie nie działają :( wczoraj sprawdzałem. Ale teraz powstaje problem i nie moge wtopić za dużo to kosztuje. Czy powyższe pamięci dobrze sobie radzą z abitem :?:.  Geli musiałbym zamawiać w sklepie internetowym bo w opolu ich na pewno nie sprzedają a we wrocku to może i są ale nie wiem gdzie (jeżeli wiecie to dajcie namiar). Infineony są w ageu na zamówienie. Zapomniałbym o najważnieszym - jak kręcą sie w/w pamiątki. Jeżeli macie inne propzycje to prosze mówice ale najważniesza jest cena (OCZ, Kingsotny HyperX nie wchodzą w rachubę są za drogie).

Nie wiem jak z kompletami 2x512 na Abicie, ale jesli chcesz tanie i dobre pamiatki to moze powinienes pomyslec nad Hynixami 4.3 ns - na takich kosciach swoje DDR500 produkuje Geil i Corsair, a ostatnio latwo spotkac takie kostki sprzedawane po smiesznych cenach jako noname.

http://www.oc-serwis.pl/forum/viewtopic.php?t=986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z kompletami 2x512 na Abicie, ale jesli chcesz tanie i dobre pamiatki to moze powinienes pomyslec nad Hynixami 4.3 ns - na takich kosciach swoje DDR500 produkuje Geil i Corsair, a ostatnio latwo spotkac takie kostki sprzedawane po smiesznych cenach jako noname.http://www.oc-serwis.pl/forum/viewtopic.php?t=986

Zależy co kto lubi - bo odnosze wrażenie, że dla niektórych ustawienie szyny na 250 to cel nadrzędny - a przy tych Hynixach na pewno wydajność nie jest rewelacyjna (timingi) i moim zdaniem lepiej mieć fsb 230 przy ostrych timingach niż magię liczb.

Poza tym mam pytanie kto ma na AMD STABILNĄ (Prime, 3D) szynę 250 w Dual Chanel ??

Sam też zrobiłem fsb 253 więc nie jest to kwestia niespełnionych ambicji ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko 

czy ktos do tej plyty glownej ma podlaczone jakies dobre glosniki 5.1 lub podobne? jak tak to powiedziecie jak jest z dzwiekiem z tej zintegrowanej karty, dobry ? i czy jest Eax Ac3 dziek przestrzenny i te sprawy... 

 

poniewarz chcem se kupic creativy a kumpel kupil mial na plycie solteca 5.1 a okazalo sie to jakims walkiem i trzeba bylo majstrowac zeby miec bajery dziekowa (na szczegole)...

Ja mam podlaczony zestaw Cambridge SoundWorks 5.1 i na zintegrowanej dzwiekowce [ SS ] gra swietnie. Naprawde duzo lepiej niz na SB Live! 5.1.

 

A co do tego "walka", to wystarczy przy plycie zamienic 2 kabelki, chyba pomaranczowy i czarny. Czarny wpinasz do pomaranczowego gniazdka i na odwrot ;]

1. i masz dolby digital, Ac3 w filmach i Eax w grach ?

2. czyli chodzi zeby te koncowki od glosnikow powipinac owrotnie (innymi kolorami) i bendzie ok ?

1. Nie ma EAXu, reszta jest.

2. Tak, zamieniasz tylko kolorki [ przy MoBo ] i wszystko gra. Sam mialem problem z ustawieniami kolumn, ale gdzies w tym temacie przeczytalem, zeby zamienic te koncowki i graja wszystkie. Dla mnie wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z kompletami 2x512 na Abicie, ale jesli chcesz tanie i dobre pamiatki to moze powinienes pomyslec nad Hynixami 4.3 ns - na takich kosciach swoje DDR500 produkuje Geil i Corsair, a ostatnio latwo spotkac takie kostki sprzedawane po smiesznych cenach jako noname.http://www.oc-serwis.pl/forum/viewtopic.php?t=986

Tak tylko gdzie ja dostane te hynixy. Wypatrzyłem przed chwilą że w actionie mają Kingmax'y CL 2.5. Cena jest przystępna bo po 365zł za 512 wychodzi. Ale teraz jest pytanie co to są za pamięci i czy się do czegoś wogle nadają (OC mam oczywiście na myśli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak z kompletami 2x512 na Abicie, ale jesli chcesz tanie i dobre pamiatki to moze powinienes pomyslec nad Hynixami 4.3 ns - na takich kosciach swoje DDR500 produkuje Geil i Corsair, a ostatnio latwo spotkac takie kostki sprzedawane po smiesznych cenach jako noname.http://www.oc-serwis.pl/forum/viewtopic.php?t=986

Tak tylko gdzie ja dostane te hynixy. Wypatrzyłem przed chwilą że w actionie mają Kingmax'y CL 2.5. Cena jest przystępna bo po 365zł za 512 wychodzi. Ale teraz jest pytanie co to są za pamięci i czy się do czegoś wogle nadają (OC mam oczywiście na myśli).

nie dotykaj tego... nie ma gorszych pamieci niz kingmax. Ja najpierw kiedys mialem wilki na jakis kijowych pamieciach dr 333@420stabilnie...

a potem wymienilem na wingmaxy 400 i 410 przy cl2,5 to chyba max...

 

Ogolnie shit. Za te pieniadze na allegro kupisz wyrabista pamiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak z kompletami 2x512 na Abicie, ale jesli chcesz tanie i dobre pamiatki to moze powinienes pomyslec nad Hynixami 4.3 ns - na takich kosciach swoje DDR500 produkuje Geil i Corsair, a ostatnio latwo spotkac takie kostki sprzedawane po smiesznych cenach jako noname.http://www.oc-serwis.pl/forum/viewtopic.php?t=986

Zależy co kto lubi - bo odnosze wrażenie, że dla niektórych ustawienie szyny na 250 to cel nadrzędny - a przy tych Hynixach na pewno wydajność nie jest rewelacyjna (timingi) i moim zdaniem lepiej mieć fsb 230 przy ostrych timingach niż magię liczb.

Poza tym mam pytanie kto ma na AMD STABILNĄ (Prime, 3D) szynę 250 w Dual Chanel ??

Sam też zrobiłem fsb 253 więc nie jest to kwestia niespełnionych ambicji ... :D

Swieta prawda tylko, ze:

zeby leciec z dobrymi timingami potrzeba drogich pamieci;

Hynixy mozna dostac nawet taniej niz TwinMosy - ktos na forum sie chwalil ze wyrwal je za 190 zl - a watpie ze Twiny wyciagne duzo lepsze timingi, a Hynixy zawsze moga atakowac wyzsze FSB. Zreszta looknijcie tu:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=535...highlight=hynix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To już wiem że kingmax to shit. To teraz skoro przeskoczyliśmy z tanich pamięci na te droższe to czy twimosy ale TWISTERY też będą mieć problemy z abitem?? Może nie będą miały. Szkoda tylko że nie mam jak tego sprawdzić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To już wiem że kingmax to shit. To teraz skoro przeskoczyliśmy z tanich pamięci na te droższe to czy twimosy ale TWISTERY też będą mieć problemy z abitem?? Może nie będą miały. Szkoda tylko że nie mam jak tego sprawdzić :(

Ja mam na Abicie 1x 256 Twistera 433 - doszedlem asynchro do 233 7/3/2/2 przy 2.7 V powyzej tego nic nie daje ani obnizenie timingow ani wiekszy woltaz, nie wiem czy to wina mobo(nie mam L12 moda) czy pamiatek. Na Twisterach nie ustawisz tez RAS to CAS ponizej 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zgubiłes wątek. Chodzi oto że abit nie lubi się z twinmosami o pojemności 512 na kość. Dlatego jest problem. Czy twister 512 będzie działać?? 256 to napewno działa:)

No fakt zgubilem watek chyba :roll: :wink:

 

Mam pytanie z innej beczki:

Robil ktos L12 moda na Thoughbreadzie A0 ?? Chodzi mi o to ze moj procek na def napieciu nie bedzie biegal przy standardowym mnozniku i FSB 166. Zastnawiam sie czy cos takiego bedzie mozliwe bez drut moda na 1,8 V. Tzn. czy po resecie biosu proc przy pierwszym starcie bedzie wykrywany od razu jako 1826 Mhz czy jako 1100 Mhz (teraz tak mam), tak zebym zdazyl zminiejszyc mnoznik. Jak to jest u was?

 

PS. Mam nadziej ze nie nagmatwalem :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zgubiłes wątek. Chodzi oto że abit nie lubi się z twinmosami o pojemności 512 na kość. Dlatego jest problem. Czy twister 512 będzie działać?? 256 to napewno działa:)

No fakt zgubilem watek chyba :roll: :wink:

 

Mam pytanie z innej beczki:

Robil ktos L12 moda na Thoughbreadzie A0 ?? Chodzi mi o to ze moj procek na def napieciu nie bedzie biegal przy standardowym mnozniku i FSB 166. Zastnawiam sie czy cos takiego bedzie mozliwe bez drut moda na 1,8 V. Tzn. czy po resecie biosu proc przy pierwszym starcie bedzie wykrywany od razu jako 1826 Mhz czy jako 1100 Mhz (teraz tak mam), tak zebym zdazyl zminiejszyc mnoznik. Jak to jest u was?

 

PS. Mam nadziej ze nie nagmatwalem :D.

U mnie po zrobieniu L12 moda proc za pierwszym razem wykryty zostal jako 1250 czyli 100x12,5. Po ustawieniu w biosie default CPU wyswietlil sie jako XP2800+ (166x12,5)...

Wiec spoko - nie maszsie czego bac - uruchomi sie na FSB=100 :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit NF7-S pracuje z Twinmosami 512MB nawet n a CL2 (..E50B)

 

http://mavers.w.interia.pl/

 

teraz mam FSB211 x10 1,6V

a ramy CL2 2-3-11 2,6V

chipset 1,6v

Może miałes szczęście. Ale ja miałem w niedziele w domu 2 twinmosy jeden na mteckach drugi na twinmosach (w sumie to jest to samo) i ani w dual ani w singu nie działy. Tzn system się budził ale windows się wysypywał już na starcie. Podniesienie napięcia na 2.9V i ustawienia pamięci na optymalne jakieś 3-5-5-8 to prawie się windows czytywał. A ja potrzebuje mieć 2x512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1x512MB TwinMOS DDR400 na kosciach Mtec (5ns) - zdjecie ponizej

 

Dołączona grafika

 

Smiga jak w podpisie bez najmniejszego problemu

Kupowalem dwie takie (druga dla kumpla) i przez pewien czas bawilem sie 2x512MB i w Single dzialaly tak samo, ale Dual to chyba dla nich nie jest przewidziany, bo stabilnosc tracila sie cos przed FSB=200 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit NF7-S pracuje z Twinmosami 512MB nawet n a CL2 (..E50B)

 

http://mavers.w.interia.pl/

 

teraz mam FSB211 x10 1,6V

a ramy CL2 2-3-11 2,6V

chipset 1,6v

Może miałes szczęście. Ale ja miałem w niedziele w domu 2 twinmosy jeden na mteckach drugi na twinmosach (w sumie to jest to samo) i ani w dual ani w singu nie działy. Tzn system się budził ale windows się wysypywał już na starcie. Podniesienie napięcia na 2.9V i ustawienia pamięci na optymalne jakieś 3-5-5-8 to prawie się windows czytywał. A ja potrzebuje mieć 2x512.

Problem niekompatybilnoości niektórych egzemplarzy płyty Abit NF7-S v.2.0 dotyczy chyba tylko modułów pamięci Twinmos (m.tec)z końcówką 50D, nie słyszałem zeby ktos mial taki problemy z 50B. Pamięć zazwyczaj działa w slocie dimm3 (tym najdalej od socketa)normalnie , ale w dimm2 i dimm1 nie da sie sprawić by działała.

Ja niestety jestem posiadaczem tych feralnych pamięci albo też feralnej płyty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie nabylem Abita-NF7 (bez S) w przekonaniu, ze nie posiada tylko FireWire i SATA, a tu zonk - nie ma tez SoundStorma, a przegladajac strony forum bylem przekonany, ze wszystkie Abity NF7 to maja :(

A tak w ogole czy to duza strata? Czy ktos moglby to dokladniej opisac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie nabylem Abita-NF7 (bez S) w przekonaniu, ze nie posiada tylko FireWire i SATA, a tu zonk - nie ma tez SoundStorma, a przegladajac strony forum bylem przekonany, ze wszystkie Abity NF7 to maja :( 

A tak w ogole czy to duza strata? Czy ktos moglby to dokladniej opisac??

to chyba cos zle przegladales 8O :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1x512MB TwinMOS DDR400 na kosciach Mtec (5ns) - zdjecie ponizej

 

Dołączona grafika

 

Smiga jak w podpisie bez najmniejszego problemu

Kupowalem dwie takie (druga dla kumpla) i przez pewien czas bawilem sie 2x512MB i w Single dzialaly tak samo, ale Dual to chyba dla nich nie jest przewidziany, bo stabilnosc tracila sie cos przed FSB=200  :?

TwinMosy na Kostkach M.Tec TTD..E50D, TwinMos TTM...E50D sa w technologii 0,13mikrona

 

 

wczesniejsze

TwinMosy na Kostkach M.Tec TTD..E50B, TwinMos TTM...E50B sa w technologii 0,15mikrona

 

...moze tu tkwi przyczyna problemów, że 0,13u jest cos nie coś nie dopracowana..hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy działa wam fsb 230 i wyzej z mnożnikami powyżej 8,5 bo u mnie na 8,5 mam nawet 235 MHz a jak dam mnoznik wiekszy to fsb 215 to maks

patrz podpis

Na jakim napieciu Vcore< VDD i Vddr smiga ci z takim FSB i mnoznikiem :?:

CPU Interface enable/disable :?:

Vcore 1,93V

Vdd 1,6V (ale to w sumie nie ma znaczenia bo i smiga mi tak samo na 1,5V-1,7V)

Vdimm 2,9V

Interface disable

 

 

Rozgryzłem problem co do mnozników i fsb. Trzebabyło wgrać bios 1.0 i wtedy było oki. 10x240 cpu interfejs włączone, niestety po zmniejszeniu fsb na 230 i resecie mobo się nie podnioslo.

 

Co mogło paść ?? obstawiam bios bo po włączseniu ruszają wiatraki i reszta sprzetu ale jest black screen i nawet głośnikiem nie bipnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore 1,93V

Vdd 1,6V (ale to w sumie nie ma znaczenia bo i smiga mi tak samo na 1,5V-1,7V)

Vdimm 2,9V

Interface disable

 

Rozgryzłem problem co do mnozników i fsb. Trzebabyło wgrać bios 1.0 i wtedy było oki. 10x240 cpu interfejs włączone, niestety po zmniejszeniu fsb na 230 i resecie mobo się nie podnioslo.

u mnie nie ma problemow z mnoznikami i na biosie 18 i na 20 (teraz na nim jade) ale sam bede sie przymiezal do d10 ale najpierw musze cos zalozyc na SB i Mosfety bo sa cieplawe (lekko mowiac :) )

 

Co mogło paść ?? obstawiam bios bo po włączseniu ruszają wiatraki i reszta sprzetu ale jest black screen i nawet głośnikiem nie bipnie.

jak reset biosu, odlaczenie zasilania ewentualnie wyjecia baterii nie pomorze to chyba padl bios :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...