Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

jesli nie masz problemow ze swoja mb, to chyba nie ma sensu,abit nf7-s ma sound storma, fire wire. ja wzialem tego abita jestem zadowolony, po zmianie biosu z 1.0 na 1.2 juz nie chodzi mi procek na fsb200, a chodzi na starym biosie moze cos sie zmieni w nowym biose? ale prawde mowiac jestem suepr zadowolony z tego abita :) warty swoje ceny, ale jesli ci sie nie pali to poczekaj jest juz kt600 sprzet masz cool moze lepiej poczekac? a jesli ci sie spieszy to bierz abita, a jesli nie to poczekaj.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz problemow ze swoja mb, to chyba nie ma sensu,abit nf7-s ma sound storma, fire wire. ja wzialem tego abita jestem zadowolony, po zmianie biosu z 1.0 na 1.2 juz nie chodzi mi procek na fsb200, a chodzi na starym biosie moze cos sie zmieni w nowym biose? ale prawde mowiac jestem suepr zadowolony z tego abita :) warty swoje ceny, ale jesli ci sie nie pali to poczekaj jest juz kt600 sprzet masz cool moze lepiej poczekac? a jesli ci sie spieszy to bierz abita, a jesli nie to poczekaj.

Pozdrawiam

wgraj betę bios 1.4b (temp CPU na dół , poprawa błedy w RAID SATA , zmienia timingi dla DDR400) a na 1.2 biosie idzie wszystko spokojnie powyżej 200 mhz sam miałem 218 bez problemu . Sprawdz timingi dla pamięci , dzielniki pamięci i opcję CPU Interface na Enable włącz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bete 14 to juz teraz mam wgrana, ale pokoazuje sie na dole 00,

zmienilem cpu interface na enabled i teraz swietnie wszystko pyka 210fsb na dziendobry, wczesniej przed zmiana biosu tez mialem enabled a po wgraniu zapomnialem i teraz problem z glowy :))

Dzieki,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeh Winfast tez ma fire wire i sound storma :wink: tylko nie mam sata który powinien bc w wersji pro a naprawde jest dopiero w wersji PRO II (nf2 ultra 400) ale z fsb to jest tak, że na fsb 200 chdzi spox a na 210 prime95 nie przechodzi tzn. nie zwiecha i nie reset systemu tylko staje na tescie 19 i tak w nieskonczonosc (jak zakupie nowe pamieci to sprobuje jeszcze raz ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jesli taki wypas masz to po co zmieniac?

zle masz? :) chyba nie, wg mnie suepr sprzeta masz,

a swoja droga tez mysle o pamieciach, mysleze lykne te TwinMos 256mb 2 sztuki

pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle nad Geilami (ach te radiatorki :D) ..... i 2x512 :wink: tylko jeszcze nie wiem czy wezme je czy twinmosy ...... jeden problem z tym winfastem to chyba problem z IDE ale tego nie jestem pewien czy na 100% to jest wina mobo ..... trzeba bedzie jakies nowsze stery walnąć albo new biosa :D

 

P.S. A dźwięk sygnalizacyjny (piiii :D) przy włączaniu kompa to jest związany z MoBo czy z obudową ? (może na głupka wyjde ale co mi tam .... :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Czy sa jakies problemy we wspolpracy Maxtora DiamondMax Plus 9 S-ATA z NF7-S. Z paru recek na sieci to Maxtor wyglada na wydajny dysk, ale testy byly robione na jakiej platformie Intelowskiej.

 

Jesli to juz bylo walkowane to sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym bios'em to ja mam taki pomosł (chodzi o beta 1.4b):

Może wgraliście bios od nie swojego modelu płyty, np. masz rev. 2.0, a wgrałeś od rev. 1.1?

 

I ile wyciągneliście na FSB na Bartonie, a ile na T-Bredzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadze zebym wgral bios z innej wersji, do mojego abita nf7-s 2.0 chociazby dlatego, (tak mi sie wydaje) on ma zebezpiecznie i sprawdza chyba nowy bios ktory chces zwgrac, u mnie przy probie wgrania biosu 1.8 nic nie wyszlo okazalo sie ze to nie ten plik.

a w tej chwil u mnie idzie proc na fsb 200 x 10, DUT3C

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz powoli dosc swojego "ukochanego" Abitka. Ze tak powiem chodzi jak chce tzn. czasami potrafi bez zadnego problemu dzialac 24 h (jhuib DLT 306MPMW 2200MHz) przy pelny obciazeniu zeby piec minut pozniej po restarcie nie chciec sie wogole odpalic. Z tym to jeszcze moze nie jest taki klopot idzie sie przyzwyczaic. Ale najgorsze jest to ze dzwiek sie chrzeni przy otwarzaniu filmow i jakichkolwiek animacji z dzwiekiem i skacze po 2 -3s rwac wdodatku plynnosc odtwarzania - co ciekawe po wylaczeniu drivera nforce audio wszystko jest ok (no oprocz tego ze po prostu nie ma dzwieku ;) ) Pliki MP3,midi i inne sa odtwarzane bez najmniejszy problemow. Co ciekawe przy braku kodekow obrazu tzn filmy nie sa odwarzane leci tylko dzwiek jest dokladnie to samo. Czy ktos mial podobny problem?? Aha sterowniki najnowsze bios tez! Po prostu wymiekam i chyba wymienie to ustrojstwo na jakies KT400 bo po co mi dzwiek ktory nie dziala !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam zadnych problemow z moim nf7-s, sprzet masz niezle wypasiny, nie wiem, moze wylacz ss i zpodaj inna karte, jesli to przez ss, nie wiem, moze to zasialcz, radka masz 9700PRO, a to bestia na prad :)

w kazdym razie u mnie narazie bez problemow i oby tak dalej.

co do przelotki sata, to mialem to zwpuszczone przez jeden dzien, dysk to b4 40gb, nie bylo poblemow, szybciej tez nie chodzi, tylo dluzej sie ladowala winda, wiec znowu leci na ata,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to juz wymienilem na chiefteca 420W (troche sie wykosztowalem :( ) wiec to raczej nie to. Co do wylaczenia SS to wlasnie nie chce sie narazac na dodatkowe koszta zakupu karty dzwiekowej - wlasnie po to kupowalem abita bo ma od razu niezly dzwiek i kontroler SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, a jakie masz timigni ustawione? jak max to moze troszke im popusc, moze cos da? a jak nie to odkrec trszke procka np na 2000 albo 2100, zobacz czy bedzie sie robic to samo?

najlepsze to jest to ze tez mam tego abita :) od moze tygodnia :) ale u mnie nie robi takich problewo. pewnie dlateog ze to nforce i zre sie z ati :) zartuje :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest po prostu za wysokie FSB, na moim rev 1.2 tak od 204mhz w gore jest to samo, tzn jak puszcze prime'a i winampa to zaczyna grac ok ale po chwili juz sie tnie. A na 200 i 202 chodzi bez problemu. Moze za wysokie temp na mostkach, a moze po prostu moj i twoj egzemplarz wiecej nie pociagnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to juz wymienilem na chiefteca 420W (troche sie wykosztowalem :( ) wiec to raczej nie to. Co do wylaczenia SS to wlasnie nie chce sie narazac na dodatkowe koszta zakupu karty dzwiekowej - wlasnie po to kupowalem abita bo ma od razu niezly dzwiek i kontroler SATA.

Jeśli dźwięk przeskakuje pod win98 to trzeba załadowac małego patcha (mogę wysłać na emaila)

 

Jak "skrzeczy" obojętnie pod jaką windą :

 

1: sprawdzić przerwania IRQ ... czy nie jest na takim samym jak kontroler SATA o ile go używasz

2. Instalować windę bez APIC wyłaczyć to w biosie ...

3. Jak masz zainstalowaną win xp zmienić w menadżerze urządzeń Komputer -> "ACPI Uniprocesor" na "Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC"

4. wyciszyć całkowicie Video Output na SS

5. wskażniki głośności od Master , Wave , Synth w szczególności ustawić nie na MAX .. tylko troszkę niżej ...

6. Używać sterowników do audio raczej z paczki 2.03 (29.17) bo te z najnowszej 2.42 nie są najszczęśliwsze

7. Chłodznie pasywne na mostek południowy ja mam Zalmana ZM-NB32J

 

link też do problemów z dzwiękiem ..

http://www.8rdafaq.com/NF7/index.php

 

u mnie działa bez zarzutów zarówno pod win98 jak i winxp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masterbb, ladnie wykreciles tego athlona :) I to na AC :)

Jakie masz temp na 2400 Mhz, bo raczej nie 2400 Ghz ;) ???? Jaki mnoznik i fsb?

upsss ;) 5 za spostrzegawczość ;)

 

218Mhz x 11 , temp (bios 1.4) 38 idle - 49 w stresie (prime95) , obudowa wyciszona gąbką akustyczną + 3 wentylki bok i dół nawiew , tył wypycha ciepłe powietrze :) sterowanie sobie sam zrobiłem na przedni panel 5,25 - 3 przełaczniki ... 12V , off , ~8,5 V ... :) ale planuję to Volcano zmienić na CM Aero7 o ile taki dostanę bo jak narazie lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakie rady dacie przyszłemu (jeszcze tylko ustny we wtorek z polskiego i będzie kasa =:-D) właścicielowi Abitka NF7 rev. 2.0 (bez S)??

 

Reszta sprzętu:

Procesor - AMD Athlon XP 1700+ 0,13 266Mhz

Pamięć - 2x 256MB PC400 TwinMos

HDD - WD400BB 40GB ATA 100/7200 o./min.

CD-RW - Lite-On 48x24x48x

Wentylator - Spire Falcon Rock II

Karta grafiki - Saphire Radeon 9100 64MB BOX

Obudowa - ModeCom Magic II z zasilaczem HuntKey 300W

Thermaltake CooperShim XP

odatkowo pasta Arctic Silver III

 

Będę miał jakieś problemy ze złożeniem tego wszystkiego do kupy (doświadczenie mam w składaniu blaszaków <=500MHz). Z takim demonem szybkości doczynienia jeszcze nie miałem.

Co i jak ustawić w BIOSie aby sprzęt działał optymalnie??

Narazie (jakieś 2-4 tyg.) sprzęt będzie chodził bez o/c - niech się biedak przyzwyczai do pracy po kilkanaście godzin dziennie ;-).

 

Jakie stery instalować, a których nie. W jakiej kolejności?? Słyszałem że dobrze byłoby mieć SP1 do WinXP??

 

Wszelkie rady mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bueeee ale sie chlopaczki wzruszyly :lol: . Widac maja problemy z EGO :lol: JAK chcecie to macie - wiecej nie chcialo mi sie wyciskac na zwyklym AC. Moze jak bede mial wiecej czasu to poskladam do kupy moje stare WC z peilterem (chociaz trza chyba bedzie wymienic na jakies 80W)to sie pobawimy w wiecej.

 

A teraz na temat - Master BB dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :D wiecej takich uzytkownikow !! :D Jak mozesz to podeslij patha na: edgarcz@polbox.com

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

A mowilem wam ze mam NF7 mobo bez (s) i nie dzialaja mi REAR glosniki...

glosniki mam firmy creative 5.1 5300 fakt ze mam live'a dzwiekowa... ale naszlo mnie zeby przetestowac jak dzialaja na tym chipsecie co jest na mobo. ogolnie jakosciowo to sa wysmienite... ale nie dzialaja mi rear glosniki, center i subwoofer jakis cichszy... ktos sie juz tym bawil? albo jakis link do cennych rad? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA! zrobilem

jakby kogos to ciekawilo to mowie co sciagnac...

z REALTEK'a sciagnac drivery ALC650

http://www.realtek.com.tw/downloads/downlo...8&Software=True

 

i to chyba bylo by na tyle.

bo mi dziala....

dziwie sie ze Abit czegos takiego nie wzucil na plytke...

 

ale i tak jakos dzwieku po instalacji tych driverow jest jakos nizsza mimo 'wlasnych' ustawien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...