Skocz do zawartości
chris87

Wymiana Procek+ram+grafa+płyta Główna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zrobić upgrade kompa którego mam już 3 lata.Jego specyfikacja wygląda tak

Nazwa płyty głównej: Gigabyte GA-8I945GZME-RH

Typ procesora: Intel Pentium 4 , 3.0 GHz

Pamięć: DIMM GOOD RAM DDR 2 2x1024

Kartra Graficzna : Nividia GeForce 7900 GS Galaxy Zalman 256mb/256bit GDDR 3

Zasilacz: 400 W chieftec

Jedyny config jaki robiłem to grafę podkręcałem z 540 Mhz(rdzeń) do 600 MHz i pamieć z 750 Mhz do 850 Mhz.

 

Szukam płytki głównej z gigabyte z jakimś dobry chipsetem do 450 zł

Aby posiadała tym pamięci DDR 3(najmniej 2 Sloty chociaż wolę jak były by 4) i z dyskami na SATA II bo twardzieli nie planuję wymienić.Sieciówka zintegrowana.Na gnieździe LGA 775 jeśli polecacie intela.

 

Procek to wydajny chodzi mi głównie o nowe aplikacje multimedialne.Niewiem czy do nowych gier takich jak prototype wystarczą 2 rdzenie lub 4.

 

Grafa wydajna rzecz jasna aby wsio śmigało na Full detalach zależy co polecacie.

Nowy zasilacz przynajmmniej 450 W.

Jesli chodzi o fundusze mam zamiar przeznaczyć maks.2000 zł.

 

Miło widziane porady bo ostatnio za bradzo nie jestem w temacie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 430 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme - 120 zł

Płyta Główna : ASRock M3A780GXH - 340 zł

RAM : 2x A-Data 2GB 1333MHZ - 230 zł

Karta Graficzna : Palit GeForce GTX 260 896MB Sonic - 630 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy czasem procka AMD Phenoma X3 710 3x2.6 GHz nie zamienić na AMD Phenoma X3 720 3x2.8Ghz Black Edition za 450 zł.Ale wydaje mi się chyba żę kwestia 200 Mhz nie robi różnicy w wydajności?

 

Czy przy takim sprzęcie jest różnica w wydajności w aplikacjach 3D na systemach WIN XP i Viście?

 

Bo z tego co slyszałem XP jest jeszcze narazie lepszy od Visty która ma wysokie wymagania sprzętowe i poza tym DiretcX 10 nie jeset jeszcze dopracowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM: DDR 3 Patriot Dual 2x2GB 1333 MHz miałbym okazje za 250zł normalnie kosztuje jakieś 320 zł

Dobra firma ta Patriot ?

 

Z zasilaczy :

OCZ StealthXStream OCZ600SXS-EU 600W za 275 zł

OCZ Fatal1ty 550W za 299 zł

CHIEFTEC 550W GPS-550AB-A za 249 zł

Chieftec CFT-500A-12S 500W za 299 zł

CHIEFTEC CFT-600-14CS MODULARNY 600W BOX za 299 zł

ZALMAN ZM500-RS (500W) 80+ BRONZE za 290 zł

OCZ PCPower&Cooling Silencer 500W EPS PSU za 285 zł

ENERMAX PRO82+ 525W - kolega Archee w tym temacie polecił za 299 zł

ARCTIC COOLING Fusion 550R za 279 zł

 

Oprócz tego OCZ ModXStream Pro 500W 2xSLI .

Który byłby z nich dobry ? :wink:

Edytowane przez chris87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja choć Enermaxa nie posiadam, jestem tego samego zdania.

 

Bardzo cicha praca, duża stabilność, bardzo mocne linie +12V. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.

 

 

Czy przy takim sprzęcie jest różnica w wydajności w aplikacjach 3D na systemach WIN XP i Viście?

 

Bo z tego co slyszałem XP jest jeszcze narazie lepszy od Visty która ma wysokie wymagania sprzętowe i poza tym DiretcX 10 nie jeset jeszcze dopracowany.

Nie, przy takim sprzęcie nie ma żadnej różnicy. Dla słabszych konfiguracji (a zwłaszcza z mniej niż 3gb ramu) owszem, XP lepiej sobie radzi.

Edytowane przez Ricco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP w niczym nie jest lepszy od Visty, no może tylko tyle, że mniej ramu potrzebuje, ale po przerobieniu go tak żeby wyglądał w połowie jak Vista to potrafi szarpnąć ze 600mb. A tak to jest od Visty wolniejszy. A MS będzie robił wszystko żeby się tego systemu pozbyć. Nie bez powodu przechrzcili Vistę na 7.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja choć Enermaxa nie posiadam, jestem tego samego zdania.

 

Bardzo cicha praca, duża stabilność, bardzo mocne linie +12V. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.

 

 

 

 

Nie, przy takim sprzęcie nie ma żadnej różnicy. Dla słabszych konfiguracji (a zwłaszcza z mniej niż 3gb ramu) owszem, XP lepiej sobie radzi.

 

dokładnie. Wystarczy spojrzeć na moją sygnę. Przejściowa ale jednak ;)

która inna 400W zrobi tak bez zająknięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej chyba poczekam na WIN 7 bo narazie to tylko wersje testowe są tego systemu.

Chyba się zdecyduję na tego enermaxa :wink:

 

Z jakiej firmy polecacie RAMY:

Patriot,Kingston,OCZ,GOODRAM,czy może A-DATA ?

I Jeszcze jedno jest jakaś różnica wielka w wydajności na DDR3 między 1333 Mhz a 1600 MHz a oznaczenia CL7 lub CL9 mają jakiś szczególny wpływ w wydajności na samego procka lub płytę główną?

Edytowane przez chris87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję na tego enermaxa :wink:

Bardzo dobry wybór :)

 

I Jeszcze jedno jest jakaś różnica wielka w wydajności na DDR3 między 1333 Mhz a 1600 MHz a oznaczenia CL7 lub CL9 mają jakiś szczególny wpływ w wydajności na samego procka lub płytę główną?

1333 a 1600 nie stanowi wielkiej różnicy w wydajności.

 

CL tak samo, ale ciut większe znaczenie będzie miało do OC, generalnie im niższe tym lepsze ( w tym wypadku CL7)

 

Chyba się zdecyduję na tego

Z jakiej firmy polecacie RAMY:

Patriot,Kingston,OCZ,GOODRAM,czy może A-DATA ?

I Jeszcze jedno jest jakaś różnica wielka w wydajności na DDR3 między 1333 Mhz a 1600 MHz a oznaczenia CL7 lub CL9 mają jakiś szczególny wpływ w wydajności na samego procka lub płytę główną?

http://www.gral.pl/preview/Patriot_Memory/...DDR_CL7_66.html

 

http://www.gral.pl/preview/OCZ_Technology/...DDR_CL7_62.html

 

http://www.gral.pl/preview/Patriot_Memory/...DDR_CL7_66.html

 

Generalnie których z tych byś nie wybrał to będą dobre

 

Edit: Oj, nie zauważyłem, że możesz mieć okazyjnie te Patrioty. W takim razie bierz je bez wahania

 

Jeśli chodzi o procka... do 720 szkoda dopłacać, bo o te 200mhz(lub znacznie więcej ;) ) zawsze możesz podkręcić. A jeśli bez OC to tych 200mhz nawet nie odczujesz.

 

Mobo zaproponowane przez NeoMagNeta - Gigabyte GA-MA770T-UD3P, całkiem niezłe.

 

No i grafa gtx 260 - może być Gainward Golden Sample, może być Palit Sonic(jak już podał Andrew777) właściwie jest to jedno i to samo, tylko inna nalepka. Bierz który tańszy

 

No i zestaw jest cacy. A, ewentualnie jeszcze chłodzenie na procka - http://angela.pl/p2986,xigmatek-scorpion-h...1283-120mm.html 20 zl droższe, ale znacznie wydajniejsze od Freezera, którego podał Andrew777. Obecnie jest to jeden z lepszych coolerów na rynku

Edytowane przez Archee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc całość wyglądał by tak:

Procesor:AMD Phenom AM3 X3 710 3x2.6 Ghz

Chłodzenie Procesora:Xigmatek Scorpion HDT-S1283 120mm

Płyta Główna:Gigabyte GA-MA770T-UD3P

RAM:2x2GB DDR 3 Patriot 1333 Mhz CL7

Karta Graficzna:Palit GeForce GTX 260 625/2200 DDR3 Sonic

Zasilacz:ENERMAX PRO82+ 525W

 

 

Ile lat będę mógł go z nie go w pełni korzystać ?

Jeśli chodzi o wydajność w grach(chociaż jestem graczem niedzielnym,gram jak mam czas ale jak już to na całego :wink: ) )

czy będzie bezproblemowo dawał radę w nowych grach lub tych co mają wysokie wymagania jak Crysis,Assasins Creed,Call Of Juarez,GTA IV lub Prototype na configu obrazu 1280x1024 przy filtrowaniu anizotropowym x16 i wygładzaniu krawędzi x8?

Na innej rozdzielczości nie gram.Mnie taka najbardziej odpowiada ale fajnie by było jakby anizotropia w pełni poszła :rolleyes:

Przypomne że jeszcze posiadam nadal tego WIN XP SP 3 przy upgradzie lipcowym DirectX 9.0c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro o OC procka mowa to jeszcze się nie bawiłem jak i w odblokowywanie podobno wyższa szkoła jazdy.Procka podkręca się przez BIOS przy zwiększaniu napięcia(chyba :blink: czy programami do OC,ale raczej lepiej przez BIOS ?

Bo grafą się już bawilem odblokwałem nawet dodatkowy potok RivaTunerem 2.06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...