Skocz do zawartości
Cavea

Głośniki Creative T20 Vs T40 Series 2 - Różnica W Jakości Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić głośniki, zależy mi na dobrej jakości dźwięku zwłaszcza pianina, gitary akustycznej, klasycznej, muzyki pop, bardzo *rzadko* gry (HalfLife2 +episody, Crysis, Far Cry 2 ). Pokój do nagłośnienia nie duży, zresztą słucham nie głośno. W związku z tym pytanie czy głośniki T40 (series 2) będzą dawały znacząco lepszy dźwięk od T20 (series 2)? Może ktoś zna oba te modele i mógłby się pokusić o porównanie jakości (na głośności wogóle mi nie zależy).

 

Miałem ostatnio okazję posłuchać Logitech X-230 (zestaw 2.1 z subwoferem) ale wydaje mi się że np. gitara brzmi na nich gorzej niż na moich tanich Geniusach 2.0 jednogłośnikowych. Bas oczywiście lepszy na tych logitechach X-230 z subwoferem, ale już wolę żeby było mniej basu a czystszy dźwięk instrumentów klasycznych.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki klasycznej czyli de facto pianina jak wspomniałeś itd to do tego lepiej nadają się T40 gdyż mają ten jeden głośnik średnio-wysoko więcej niż w T20 a więc te tony powinny być lepiej słyszalne, jednak T20 dużo w ogólnej jakości dźwięku nie odstają a czy warto dopłacać prawie 200zł do T40? Napewno bass jest lepszy, niżej schodzi. Tak jak pisałem wcześniej, grają bardzo podobnie, jednak T40 charakteryzują się większą naturalnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Solo5C już trochę za duże jak na biurko, zresztą właśnie T40 też już będą wyglądały dość potężnie, dlatego pytałem czy warto je kupić zamiast T20.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Logitech Z-10? Miałem okazje słuchac i fajnie to gra ;] Zdziwiłem się że mają tak miłe niskie i wyraźną górę. W dodatku wejście cyfrowe i ciekawy design. Szkoda że Solo 4C niema, bo sa małe a wymiotły by te Creativy, nie wiem jak to gra, ale napewno nie pierdziawkowo ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Logitech Z-10? Miałem okazje słuchac i fajnie to gra ;]

Ostatecznie kupiłem Creative T40. I pokuszę się o pierwsze spostrzeżenia po kilku godzinach użytkowania, może komuś się przyda:

- zasilacz tych głośników pobiera 20W mocy kiedy głośniki są wyłączone (zmierzyłem) !!!! Niewiele większy jest pobór prądu po włączeniu głośników. Dla porównania po podłączeniu *oryginalnej* ładowarki telefonu Nokia, przyrząd którego używam wskazuje 0W kiedy telefon nie jest podłączony pod ładowarkę! Wobec czego będę na razie zmuszony wyłączać wtyczkę tych głośników kiedy ich nie używam. Docelowo chyba kupię listwę z gniazdkiem "master" która wyłacza wszystko razem z komputerem.

- brzmienie: tu słowo wstępu: wymieniłem b.tanie kolumienki jednogłośnikowe Genius i kartę SupremeFXII (dołączoną do płyty głównej Asus) na głośniki T40 i kartę na SoundBlaster X-FI Xtreme Gamer Fatality Pro.

Wrażenia po tej zmianie: po podłączeniu wszystkiego pierwsze wrażenie nie było że jest jednoznacznie lepiej. Brakuje średnich tonów które w poprzednim zestawie były bardzo ładnie wyeksponowane (był większy głośnik - ale tylko jeden). Dźwięk za to jest teraz bardziej szczegółowy, słychać nowe instrumenty i "efekty" na tych samych utworach które słuchałem na poprzednim zestawie. Bas wydaje mi się za mocny, przy tym wcale nie "głęboki" - więc mnie trochę razi i od razu go skręciłem na mniej. Teraz próbuję ustawić w korektorze pod Windows żeby bardziej wyeksponować tony średnie i wysokie. Crystalizer dałem wstępnie na kilka procent. Karta w pełni działa pod Windows 7 x64 włącznie z "Console Launcher"

 

Podsumowując sprzęt ciekawy i chyba się do niego przyzwyczaję, ale mam wrażenie że wymagający dogrania ustawień barwy/korekcji pod indywidualny gust. Czeka mnie jeszcze podłączenie keyboardu przez USB i przetestowanie z wirtualnymi instrumentami (typu VSTi). Z tego powodu nie kupiłem tych Logitech Z-10 - bałem się że transmisja przez USB wprowadzi opóźnienia. Przed zakupem znalazłem też na Allegro monitorki w cenie ~450 zł jakiejś firmy na "B" - ale tam zakres dolny zaczynał się od 65Hz i głósniczki były większe, dlatego wolałem T40.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...