Skocz do zawartości
_bartx

Rotary Ss

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: W końcu to skończyłem. Poprzednie foty wyrzuciłem, bo nie było tam nic ciekawego. Układ robi -41C @ 250W, -46C @ 180W, -54C @ idle więc przyzwoicie (sonda bezpośrednio w evapie). Jak się bawiłem na e8400 to jakieś -47C w loadzie było.

 

Kompresor - Teco KETC176 10755 btu

Skraplacz - 25x25x5cm, 4x 120x38mm Nidec (puszczone na 10V, 0.5A)

Ssąca - 80 cm, 19 mm izolacja

Evap- stepper, 42 mm diam, 40 mm

Zawór rozprężny - 0,8 mm kapilary

Czynnik - R507

Podstawa - nierdzewka 1.5 mm, 35x50 cm

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

250W load

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Układ już działał niestety musiałem go częściowo rozebrać (odlutować stronę ssącą od kompresora) i zająć się szukaniem nieszczelności, którą w końcu znalazłem. Na tej fotce był dummy 150w i -32c ale gaz to LPG, do tego za słaby flow na skraplaczu (teraz jest 350m3/h ze specyfikacji wentyli, a jak założe 4 sztuki mocniejsze to będzie ~900m3/h).

 

Żeby to skończyć będę potrzebował R507/R404a i tu jest problem, bo najmniejsza ilość jaką mogę kupić to 10kg + kaucja za butle, razem ~460 zł. No ale chyba trzeba będzie się szarpnąć :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem SLHX'a, zrobiłem prostego u-benda bo ciągle mi gdzieś gaz uciekał (tamtych lutów nie było sensu poprawiać). Teraz z nowym palnikiem + lut z brązu wszystko jest jakieś łatwiejsze :lol2: Cały skraplacz polutowałem (taki mały na 120 mm) i żadnych wycieków. :wink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update. Przebudowałem trochę układ, na 95% nie ma wycieków (ostatni, który znalazłem, był na wężu od wysokiego ciśnienia), nabite tym samym gazem co zwykle, ale musiało być dużo propanu skoro przy 0 bar ma -40C i tyle samo jest na 150W load. Udało mi się załatwić trochę R507, potrzebuje jeszcze zrobić jakieś zasilanie do wentylatorów i poskładać dummy 250W.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skróciłem 20 cm, ciśnienie spadło z 15.4 do 12.4 tłoczenie i 0.3 do 0.1 ssanie. Temperatura moze z 2c się polepszyła, ale z lpg jest ten problem, że nigdy sie nabije dwa razy tak samo, tzn. za każdym razem skład gazu będzie inny. Wcześniej miałem -40.5c @ 0 bar, teraz -38c @ 0 bar. Oczywiście mogłem też mieć trochę powietrza w układzie, ale generalnie widać, ze po skróceniu kapilary układ lepiej pracuje (m.in. chłodniejszy kompresor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurka jest 1/4 cala.

 

EDIT: Dorwałem się do regulatora napięcia, także mogę sobie sprawdzić ile na jakim obciążeniu robi układ:

250w -44.0c

180w -45.6c

150w -46.5c

idle -51.0c

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no temperaturki bardzo ładne.

 

Wszystko poszło chyba po twojej myśli.

 

Teraz tylko czekać na jakiś test np: E5200 bo chyba jeszcze da się z niego coś wycisnąć w końcu napięcie nie była aż tak bardzo duże.

Przy 1.8v raczej nie padnie więc jest duży zapas.

Żeby tylko chciał współpracować.

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie w pokojowej temp udało mi się uzyskać -39C @ 250w. To co podawałem wcześniej, było w temp 12-13C a to robi różnicę niestety. Ogólnie bez rewelacji, ale układ działa i to się liczy. Będę go jeszcze poprawiał tak czy siak, więc na razie nie ma co fotek wrzucać (nie za ładne to wygląda :lol:). Jak kręciłem Celka 356 @ 5,9GHz i 1,7V, podczas SPi 32M widziałem cały czas -45C także jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...