Skocz do zawartości
panzar

Core i7 - Gulftown (lga 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

W przyszłym roku powinno być lepiej, bo na LGA 2011 mają być tylko 6- i 8-rdzeniowce, quady na 1155. Raczej nie zrobili by platformy na którą najtańszy proc miał by kosztować 500$ czy więcej, chyba że planując sobie liczyć za możliwości OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k jak myślisz że intel da ci coś tanio to jesteś w błędzie, te skurczybyki nie chca dać taniego 4rdzeniowca w 32nm na s.1366 a co dopiero 6rdzeni po co dawać tanio jak i tak się kulfony sprzedają w kosmicznej cenie, TomaszPaweł na amd na razie bym nie liczył bo 6 wykreconych rdzeni od nich ledwo dorównuje i7 920 bez oc, no chyba że nowy buldożer zepchnie intela ze stołka z drugiej strony od momentu zakupu i7 przez jakiś rok czasu nic nie wymieniałem w kompie (prócz 4 kart graficznych :)) a to dobrze świadczy o intelu i wydajności platformy i7, mam nadzieję że amd wyjdzie z letargu i wypuści coś na miarę procków na s939 to były czasy każdy miał prawie amd w kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem, wlasnie mi komp padl :( Tylko pytanie co padlo - sprawdzilem zasilacz, komp brata ruszyl - pozostaje plyta lub procesor. Po wlaczeniu przycisku power cyferki na plycie na ulamek sek sie zaswiecaja i gasna.

- wyjalem baterie nie pomoglo

- odkurzylem kompa - nie pomoglo:)

ktos ma pomysl co moge jeszcze zrobic? ew. jak sprawdzic co padlo?

 

Podpieta sama plyta uruchamia zsilacz i widze 88 na wyswietlaczu. Podpinam 8pin i wylacza po ulamku sek.

Nie swieci mi sie dioda przy procku a chyba powinna(dawniej sie swiecila)

 

 

Procek chodzil na 3.2 przez ostatnie pol roku, wiec go nie katowalem, skoku napiec nie bylo w domu ani nic z tych rzeczy. Mogl po prostu procek pasc? Nie chce mi sie w to wierzyc cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 27*C jeszcze nie widziałem przy samym kręconym procku. Procek to małe piwo przy radku 5970 na 1.45V. Te testy (Furmark) jeszcze mnie czekają.

Mam na razie prawie samo Borygo-Eko i muszę go rozcieńczyć by zwiększyć przepływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się jeszcze trochę napięciami. Przy 1.46V core w biosie zrobiłem próbkę 1M SPi przy 4843 MHz.

Kontroler procka cały czas musi sobie radzić z 12GB pamięci bo ich nie usuwałem.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się jeszcze trochę napięciami. Przy 1.46V core w biosie zrobiłem próbkę 1M SPi przy 4843 MHz.

Kontroler procka cały czas musi sobie radzić z 12GB pamięci bo ich nie usuwałem.

 

Jakie napięcia znoszą Gulftowny ? Czytaj bezpieczna granica ? Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję twierdzenie, że na co dzień bezpiecznie to 1.35V core. Nawet długotrwałe testy na wodzie 1.45V pod warunkiem, że kontrolujesz/ utrzymujesz temperatury rdzeni w rozsądnych granicach.

Krótkotrwałe testy 1,5V core na wodzie też nie powinny zaszkodzić.

Ekstremalne to już w innym dziale.

 

SPi 1M - 4911 MHz przy 1,5V bios:

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny proc ATOMEL! Jak powszechnie wiadomo niska temp znacznie lepiej wpływa na samopoczucie proca, stąd też fajne wyniki. Będziesz próbował puszczać też wyżej memorki? Większosć proców kuleje właśnie na uncore. Mój 5000MHz @ 1,5 spokojnie do spi robił, ale uncore już nie hulało do końca dobrze. Tylko dwie kostki wykrył po 2GB @ 1000MHz mem 7-7-7-20-60-1T i do 4GHz uncore potrzebował niemal 1,6 vtt.

 

Dopiero co odesłałem B320 (kaszana), a już mam kolejny - i narazie na dwóch płytach ASUS włącza się tlyko na 5 jajach :huh:

 

Na MSI coś wogóle sie nie włącza, a na Gigabyte nie chodzą mi dobre pamieci, wiec jego posadowienie tam jest bezcelowe.

 

Jakiś nadpalony czy co :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...