Skocz do zawartości
panzar

Core i7 - Gulftown (lga 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zgromadzonych. Przeleciałem wszystkie 9 stron i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie lub przeoczyłem za co z góry przepraszam.

Mamy zamiar do firmy kupić taki procek i się zastanawiam na ile powinien się takowy podkręcić bez podnoszenia napięcia.

Jeśli ktoś robi takie testy proszę o informacje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrozki odlecialy do cieplych krajow. Nie ma na to reguly, jeden poleci 4200 na def vcore, drugi zrobi 3600 i koniec. Natomiast zalozyc mozna, ze bedzie bez problemow mogl smigac w okolicach 4.3GHz na codzien, oczywiscie nie na fabrycznym chlodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są bezpieczne temperatury dla tego proca?

Mam płytę asus rampage III do tego wsadziłem co mieliśmy wolne w firmie czyli thermalright ultra z wentylatorem paps 1600 obr.

Jak tylko podkręcam zegar to płyta sama zwiększa napięcie na proca więc ustawiłem na sztywno 1,2V

Czy te temperatury są ok czy znowu każdy program inaczej pokazuje i nie wiadomo komu ufać?

post-123233-0-29610900-1295437991_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak widzisz Tjmax masz 101*. Do LinX-a spokojnie możesz dojść do 85-90 (zależnie ile masz w pokoju, bo teraz zima więc będzie kiedyś gorąco). W normalnym użytkowaniu zawsze będzie 10-20 stopni mniej.

 

Nie ma też znaczenia konkretna wartość temperatury, tylko dystans do Tjmax. Różne programy przyjmują różną wartość Tjmax, ale dystans jest zawsze ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem delikatnie napięcie jeszcze wyżej na proca, ale to nic nie dało wysypał się znowu po 9 godzinach.

Zapuściłem test LinX, ale dałem mu mniejszą ilość pamięci 256 i działa poprawnie od 15 godzin czyli wina nie leży w stabilności proca tylko pamięci lub jakiejś szyny.

Można prosić o sugestie ponieważ sprawdzając na zasadzie prób i błędów i czekając 10 godzin czy się wysypie czeka mnie dużo pracy (wpatrywania się)

Napięcia na pamięci nie podnosiłem bo pracują poniżej swojej prędkości.

Przypomnę konfigurację (chłodzenie powietrzne)

28x133 napięcie w biosie na proca 1,22 reszta napięć default. Pamięci 3xDDR3 2000 puszczone na 1866 (KHX2000C9AD3T1K3/6GX) http://www.valueram.com/datasheets/KHX2000C9AD3T1K3_6GX.pdf.

 

Poniżej zrzut ekranu przy teście stabilności proca bez męczenia całej ilości pamięci.

post-123233-0-97918200-1295703407_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś stronka z info jak kręcą się te proce? Czasami na forach są wypisane dane kto ile zrobił.

 

BTW, warto w ogóle brać tego proca? W sumie 6c starczy na dłuuuugo, dłużej niż sb bo tam chyba nie planują nic więcej niż 4c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś stronka z info jak kręcą się te proce? Czasami na forach są wypisane dane kto ile zrobił.

 

BTW, warto w ogóle brać tego proca? W sumie 6c starczy na dłuuuugo, dłużej niż sb bo tam chyba nie planują nic więcej niż 4c.

 

Choćby tutaj

Warto po atrakcyjnej cenie.

Po standardowej lepszym wyborem będzie sandy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawię sie 6 jajowcem ale mam problem z osiąganiem wysokiego fsb, przy 180mhz potrzebuje już 1.35v vtt, moznik ddr/qpi ustawiony na x1.5 czyli jak zaleca producent, na rdzenie rzuciłem 1.2v i wszystko działa stabilnie na 3,8ghz, co zrobic aby osiagnac wyzsze fsb tak aby procek mógł działac na codzień

 

 

jeszcze jedno jak zmusić procka aby nie zmieniał mnożnika, wyłączone mam wszystkie opcje oszczedzajace energie a i tak bez obciazenia ma ustawia sobie mnożnik 12 zamiast x20 pod orthosem czy prime daje 20 ale w grach np bad company daje 12 i wydajnośc mniejsza jak na i7 920

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawię sie 6 jajowcem ale mam problem z osiąganiem wysokiego fsb, przy 180mhz potrzebuje już 1.35v vtt, moznik ddr/qpi ustawiony na x1.5 czyli jak zaleca producent, na rdzenie rzuciłem 1.2v i wszystko działa stabilnie na 3,8ghz, co zrobic aby osiagnac wyzsze fsb tak aby procek mógł działac na codzień

 

 

jeszcze jedno jak zmusić procka aby nie zmieniał mnożnika, wyłączone mam wszystkie opcje oszczedzajace energie a i tak bez obciazenia ma ustawia sobie mnożnik 12 zamiast x20 pod orthosem czy prime daje 20 ale w grach np bad company daje 12 i wydajnośc mniejsza jak na i7 920

 

Powyłączaj w biosie:

 

CxE function / C1E Support

Thermal Managment Control/ CPU TM Function

EIST function

 

W windowsie w planie zasilania w ustawieniach procesora, daj zarządzanie energią procesora: pasywne. I powinno być OK.

 

A co do napięcia VTT, to nie powinno mieć nic wspólnego z szyną, a raczej z prędkością samego procesora.

Np. u mnie przy 200x25, a nawet 217x23, mam vtt ustawione na 1.25V. Co innego rdzenie, tu już trzeba dać 1,65V przy 5.0 Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawię sie 6 jajowcem ale mam problem z osiąganiem wysokiego fsb, przy 180mhz potrzebuje już 1.35v vtt, moznik ddr/qpi ustawiony na x1.5 czyli jak zaleca producent, na rdzenie rzuciłem 1.2v i wszystko działa stabilnie na 3,8ghz, co zrobic aby osiagnac wyzsze fsb tak aby procek mógł działac na codzień

 

 

jeszcze jedno jak zmusić procka aby nie zmieniał mnożnika, wyłączone mam wszystkie opcje oszczedzajace energie a i tak bez obciazenia ma ustawia sobie mnożnik 12 zamiast x20 pod orthosem czy prime daje 20 ale w grach np bad company daje 12 i wydajnośc mniejsza jak na i7 920

 

Taktownie szyny pci-e w gore, jak chcesz bclk podgonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawię sie 6 jajowcem ale mam problem z osiąganiem wysokiego fsb, przy 180mhz potrzebuje już 1.35v vtt, moznik ddr/qpi ustawiony na x1.5 czyli jak zaleca producent, na rdzenie rzuciłem 1.2v i wszystko działa stabilnie na 3,8ghz, co zrobic aby osiagnac wyzsze fsb tak aby procek mógł działac na codzień

 

1.35V? Strasznie dużo.

Jak masz pamięci ustawione?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci ustawione na mnożniku x8 mnożnik qpi x12 (czyli tak jak zaleca intel dla westmere) częstotliwość przy tych mnożnikach to jakieś 1400-1500 mhz timingi zluzowane do 9 9 9 24 86 także jakiś specjalnych wymagań nie mam, czestotliwośc pci-e ustawiłem na 101mhz aczkolwiek nie było to potrzebne na i7 920 bo do 200mhz bez problemu wszystko dziąłało na 100mhz, dam jeszcze niski mnożnik na procka i sprawdzę z wyższym fsb czy nadal bedzie potrzebował takiego napięcia na vtt, chętnie wysłucham sugestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle to powinien robić przy najniższej wartości VTT. No chyba, że jakaś bardziej wymagająca sztuka.

 

Dla wyższego bclk możesz próbować podnieść IOH CORE.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Z okazji premiery 990X, Intel obniżył cenę 970-tki z 885 $ do 583 $. Co by nie mówić, różnica ogromna, tak jak i cena zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...