Skocz do zawartości
panzar

Core i7 - Gulftown (lga 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

960 to stary quad, dlatego nie wspominałem. Swoją drogą nawet po obniżce to totalnie bezsensowny zakup. Powinni sobie odpuścić już produkcję 45 nm, bo nie wierze że im to będzie przynosić zyski gdy Sandy Bridge będzie masowo dostępny, i będą płyty z poprawionymi chipsetami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ponoć i7 970 (czyli gulftown) jest obizone do niecałych 300$ czyli u nas za 1-2 miesiace bedzie w cenie 1200zł co jest rewelacją wiadomościa dla posiadaczy 1366

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przecież dopiero co napisałem do ilu spadła cena 970-tki.

 

 

A ja sobie nie wyobrażam kto by chciał wybrać Bloomfielda zamiast Sandy Bridge. Ani jeden argument nie przemawia za 1366 w tym momencie, bo nawet PCI-E 2x16 nic tu nie pomoże, a proc jest deklasowany. Jak koledzy piszą to największe padaki SB robią te 4.4 GHz. Do tego to na powietrzu przy niskich temperaturach.

 

No i do tego to platforma bez przyszłości, bo w końcu 22 nm już w przyszłym roku.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwilbys sie ilu ludzi caly czas kupuje 1366 zamiast sandy'ego.Na 1366 posadzisz 6 jajowca a na sb nie, byc moze to przemawia dla niektorych za wyborem wlasnie blooma ;)

Do tego zlozyc kompa na 1366 jest taniej, wiekszy wybor plyt (pomijam fakt,z e P67 sa wadliwe).

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1366 jest pod kazdym wzgledem lepsze z prockiem 6rdzeniowym wiem bo miałem ,a mam teraz sandy (jeszcze sig nie zmieniony), powiem tyle sanydy to proc dla mas 1366 ma wszystko dopieszczone i póki co to nadal high end

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział. Teraz taki gulfik 6C/12T, choćby 500 $ = 2000 zł, to bardzo dobra cena. OC 4,5 GHz i wciągasz nosem SB.

Edytowane przez catch22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fajnie, tylko mówicie o kompletnie czymś innym. Ja mówie o bezsensie jakim jest 960-tka. Jeśli ktoś chce to kupić na przeczekanie, to jaki sens? Przecież będzie następca 1366 pod koniec roku. Biorąc pod uwagę że będą też proce 8-rdzeniowe, a Intel raczej nie przekroczy ceny 999 $ dla najwyższego modelu, to 6-rdzeniowce powinny być bardziej dostępne. Na pewno Gulftown opłacalny wtedy nie będzie, najwyżej używka, tylko gdzie taką kupić?

 

 

No ale spoko, jak ktoś chce mieć high-end po to żeby móc powiedzieć że ma high-end, to owszem, warto kupić 1366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem dwa. Jeden robił 4,4 na powietrzu, drugi 4,3.

 

Biorąc pod uwagę, że to były pierwsze lepsze z brzegu to 4,5 GHz jest w zasięgu ręki - szczególnie dla kogoś kto ma LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

catch22

 

No niestety nie jest tak kolorowo i latwo , mozna zaryzykowac stwierdzenie ze przecietny i7 970 zrobi na dobrym chlodzeniu 4.3 GHz wiecej to juz loteria

na przeciw i72600K ktory na tym samym chlodzeniu zrobi lekko 4,7GHz i w wiekszosci testow wygrywa z gulfonem ,jedynie w paru profesionalnych softach

wygra szesc rdzeni :( true

 

Platforma S1366 zostala ubita przez intela i tyle , jedynie radykalna obnizka 970tki moze przedluzyc zywot tej platformy o jakis rok czasu .

Koncem roku bede musial podjac decyzje , wsadzam gulfona albo przesiadka na S 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

catch22

 

No niestety nie jest tak kolorowo i latwo , mozna zaryzykowac stwierdzenie ze przecietny i7 970 zrobi na dobrym chlodzeniu 4.3 GHz wiecej to juz loteria

na przeciw i72600K ktory na tym samym chlodzeniu zrobi lekko 4,7GHz i w wiekszosci testow wygrywa z gulfonem ,jedynie w paru profesionalnych softach

wygra szesc rdzeni :( true

 

Platforma S1366 zostala ubita przez intela i tyle , jedynie radykalna obnizka 970tki moze przedluzyc zywot tej platformy o jakis rok czasu .

Koncem roku bede musial podjac decyzje , wsadzam gulfona albo przesiadka na S 2011

 

Miałem 980X który bezproblemowo chodził na 5.0 Ghz, z wodą. Fakt że padł, ale tylko dlatego że go przekręciłem. Teraz mam 990x i chodzi bezproblemowo na 5.0 Ghz robie wszystkie testy, Sandre zrobiłem na 5.15, a windows zabootował nawet na 5.3 Ghz. I to na napięciach 1.5- 1.6, więcej nie daję bo, 980x padła przy 1.85V. Przy takich zegarach wciągasz każde sandy bridge, ale wiadomo że 2011 kusi, tyle że dla kogoś kto już ma 1366, taniej i sensowniej będzie wsadzić kulfona niż pchać się w nową platformę.

Dodam jeszcze że ani jeden ani drugi proc nie był selekcjonowany, były to pierwsze lepsze sztuki ze sklepu. Duże znaczenie ma ustawienie pewnych parametrów w biosie dla kulfonów, bo jak przyszła mi 990 z reklamacji to nie chciała chochić nawet na 4.7, ale teraz wiem dlaczego.

Edytowane przez scooby14444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scooby14444

 

No kolego zarzucaj screenami z testow i osiagow , a nei tak tylko na gebe

na gebe to tu byli tacy co mieli podobne osiagi , poproszeni o kilka screenow znikali w czelusciach internetu ;)

 

Zapodaj screena z owych 5GHz 10 minut Linx i w tle CPU Z Real temp temperatury i manager zadan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scooby14444

 

No kolego zarzucaj screenami z testow i osiagow , a nei tak tylko na gebe

na gebe to tu byli tacy co mieli podobne osiagi , poproszeni o kilka screenow znikali w czelusciach internetu ;)

 

Zapodaj screena z owych 5GHz 10 minut Linx i w tle CPU Z Real temp temperatury i manager zadan

 

Ok, nie wierzysz??? Masz prawo:)

Nie ma problemu, masz garść screenów, na wszytkich testach proc chodził z zegarami od 5.01 Ghz- do 5.16 Ghz.

Zresztą wszystkie wyniki masz na benchmarku.

Zaraz zrobie też test Linx i wrzuce screeny i filmik na youtube.

post-185592-0-33648000-1310325943_thumb.jpg

post-185592-0-42954600-1310325955_thumb.jpg

post-185592-0-25196800-1310325973_thumb.jpg

post-185592-0-88320400-1310325983_thumb.jpg

post-185592-0-51304200-1310326001_thumb.png

post-185592-0-52643900-1310326036_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na wodzie to całkiem ładny wynik te 5ghz. :]

Tak z ciekawości zapytam, platformę wykorzystujesz do renderingu albo czegoś bardziej wymagającego ? Jakby Ci się chciało to machnij z cinebencha 11 (na scr jest 10-ka) porównam sobie jaka różnica między moimi 8 wątkami. :)

 

Myślę, że sandy będzie szybszy ale tylko w grach, gdzie więcej jak 4 rdzenie się praktycznie nie przydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na wodzie to całkiem ładny wynik te 5ghz. :]

Tak z ciekawości zapytam, platformę wykorzystujesz do renderingu albo czegoś bardziej wymagającego ? Jakby Ci się chciało to machnij z cinebencha 11 (na scr jest 10-ka) porównam sobie jaka różnica między moimi 8 wątkami. :)

 

Myślę, że sandy będzie szybszy ale tylko w grach, gdzie więcej jak 4 rdzenie się praktycznie nie przydają.

 

Cinebench 11.5 przy 5.0 Ghz 12.73.

Na jakich parametrach robicie tego linxa?

post-185592-0-65391900-1310330580_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinebench 11.5 przy 5.0 Ghz 12.73.

Na jakich parametrach robicie tego linxa?

 

Mi to się za długo nie chce testować i ustawiam 20 loopów. :]

Możesz też po testować "intel burn test" ustawić max ilość "threads" i loopów ile chcesz.

 

ps. co do cb11 to ładnie, u mnie na 3,2ghz@8T było 5,36pts :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam, platformę wykorzystujesz do renderingu albo czegoś bardziej wymagającego ?

 

Renderuje 3ds Max sporo koncepcji rozwiązań komunikacyjnych, no i w Civilu 3D.

Co do Linxa, to jednak wywalił się po paru minutach przy 5.0 Ghz, a nie chciałem dawać większego napięcia niż 1,6V.

4.9 Ghz przy 1.6V przed chwilą zrobiłem test ponad 30 min, bez błędów, chociaż w tej chwili w pokoju mam ponad 30 stopni C.

Daje screena z linxa.

post-185592-0-73095700-1310397258_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...