Skocz do zawartości
panzar

Core i7 - Gulftown (lga 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

No jest to czego się można było spodziewać. W prawdziwie wielowątkowych aplikacjach przyspieszenie jest spore. Test CPU w Vantage też niesamowity. W grach przyrostu zero, to co jest wynika na pewno z ilości cache.

 

Pobór prądu niższy od Bloomfielda, więc 32 nm dużo daje. Ogólnie jednak widać że dla większości użytkowników 1366 nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zadna rewelacja - myslalem,z e to bedzie potezny kop a tutaj lipa.Roznice nie sa az tak duze, zeby zmieniac w przyszlosci na te proce.

To podobnei jak z i7 - czy HT on czy HT off roznica prawie zadna - no chyba ,z e w temperaturach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widac ze kreci sie niezle :) 4.6 z ht on przy 1.4 cos to chyba bardzo dobry wynik jak na ten etap informacji o nim :) Tempy cos dziwne w odczycie, bo przy 4.6 idle mniejsze niz potem przy 3.7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wikipedia z reguły ma dobre informacje o przyszłych procach, ale w przypadku Gulftowna wyglada to bardzo dziwnie. Mianowicie podają że model extreme będzie taktowany 2.4 GHz, kosztował 1499 $ i miał TDP 130 W. Wszystko tu wydaje mi się idiotyczne.

 

2.4 GHz to wg mnie może mieć model najtańszy. Wg tego testu co podał kolega pobór prądu zegar w zegar jest niższy od Bloomfielda, więc jakim cudem takie TDP?

 

Nie wiem tez jakby najszybszy model miał być tak wolno taktowany, prawie 1/3 wolniej przy o połowę większej cenie? Z 975 by nie miał szans, chyba że oni zamierząją całkowicie wycofać Bloomfielda, ale wtedy by chyba wiele nie zarobili na 1366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blooma nie wycofią bo to jest dla wielu wejście w golftowna. dlatego intel zaatakował najpierw z 1366 aby ludzie później kupowali ten piekielnie drogi procesor... bo w grach czy i5 czy i7 (bloomfield) różnicy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czegoś Ty się spodziewał??? przecież to jest najwyższa półka... jak komuś zależy tylko na 6rdzeniach to na am3 coś jest przygotowywane, ale projekt jest chyba nadal w lesie, zresztą za nowości i tak płaci się więcej. pewnie po premierze cena opadnie do nadal chorego poziomu ale nie absurdalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jakoś wątpię. :) czy wersja XE bloomfieldów miała jakiś inny radiator? chyba nie. 130w do rozpylenia w każdej wersji więc pewnie w gulftownach też będzie jeden i ten sam radiator dla wszystkich modeli :)

 

EDIT:

a tego to ja nie wiedziałem. Dzięki Ryba za info ;)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla procesorow XE zawsze sa inne radiatory niz zwykle. Zwykle boxy - kazdy wie jak to wyglada. A teraz:

 

QX9770:

 

Dołączona grafika

 

 

965XE

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

W przypadku ostatniego radiatora, caly srodek to jeden duzy i gruby heatpipe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Były swego czasu newsy tu i tam, oczywiście nie jest to oficjalne info.

 

Nawet jakby było 999$ to śmieszne jest dodawanie do takiego proca coolera wartego 10 czy 20$, w końcu takiego proca kupią przeważnie ci co nie podkręcają tym samym nie chcą wydawać kasy na dodatkowe chłodzenie, ale muszą jeśli chcą ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...