Skocz do zawartości
panzar

Core i7 - Gulftown (lga 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Najwydajniejszy w konkretnych zastosowaniach. Przy wykorzystaniu jednego lub dwóch rdzeni różnic nie będzie.

A podróżowanie samochodem za 150tyś różni się bardzo istotnie od tego za 40...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnili arta i widać, że chyba nie do końca "tak się kręcą". Ponad 4,1GHz wygląda całkiem całkiem :wink: pzdr

 

Do SPI i 3D moze i tak ale Linx odpada ;)

Do tego nie kazda high-endowa plyta robi ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm./ Czy oplaca sie kupic (mi) i980 (mam teraz i970 na 4-4,2 Ghz na aAC). W sumie nic nie robnie na kompie. Jedynie marki mnie interesuja. Kase mam na tego procka. Ale musi on robic te 4 Ghz na AC.

Czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm./ Czy oplaca sie kupic (mi) i980 (mam teraz i970 na 4-4,2 Ghz na aAC). W sumie nic nie robnie na kompie. Jedynie marki mnie interesuja. Kase mam na tego procka. Ale musi on robic te 4 Ghz na AC.

Czy warto?

 

4GHz jest bankowe i mega bezproblemowe. Powyzej 4.2-4.3GHz to juz loteria jakiego procka dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótkie pytanie czy Pentagram 370w da w 100% radę Gulfowi (tj. i7 980X) + GF 8800GS do testów pod obciążeniem na okres mw 2 tygodni?

 

Bo dostałem tego proca na testy ale gdy go juz raz włożyłem i co nieco potestowałem to zasilka sobie popiskiwała. To znaczy że nie daje rady czy jednak zaryzykowac ten tydzien nawet na testy? czy może jednak inny zasilacz wsadzić a jesli tak to jaki minimalny aby go uciągnął razem z 8800GS ?. Wogóle to ile żre ten proc w idlu i stresie ?.

 

Teraz siedze od mw. 3 miesiecy na i5 750 i tu zasiłka spokojnie daje radę.

 

Prosze o szybkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za słaba zasiłka.Nie ryzykowałbym nawet uruchomienia tej platformy na takiej zasiłce nie mówiąc już o testach.Jeżeli bez oc to może być np: Corsair 520W lub Antec TruePower New 550W.Jeżeli z oc radziłbym coś około 600-650W.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za słaba zasiłka.Nie ryzykowałbym nawet uruchomienia tej platformy na takiej zasiłce nie mówiąc już o testach.Jeżeli bez oc to może być np: Corsair 520W lub Antec TruePower New 550W.Jeżeli z oc radziłbym coś około 600-650W.

 

Wiec zasilacz typu Corsair lub OCZ 500-600W starczy?. A OC jak OC w trakcie testów powinno byc zrobione więc zapewne bliżej 600W zasiłka powinna być? Poleccie mo coś z określonych modeli abym Naczelnemu zagadał - zaś coś niech załatwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zasilacz typu Corsair lub OCZ 500-600W starczy?. A OC jak OC w trakcie testów powinno byc zrobione więc zapewne bliżej 600W zasiłka powinna być? Poleccie mo coś z określonych modeli abym Naczelnemu zagadał - zaś coś niech załatwia.

 

Jak do testów to powinno byc coś porządnego i solidnego. Jak naczelny nie skąpi to wybór spory jest:

Enermax 82+ ZenFist.pl ť Enermax Pro82+ EPR625AWT 625W

albo BQ ZenFist.pl ť be quiet! Straight Power CM E7-CM-680W

albo Seasonic ZenFist.pl ť Seasonic X-Series X-650 SS-650KM 650W

lub Corsarz HX ZenFist.pl ť Corsair HX620 CMPSU-620HXEU 620W

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będą za 500 to biore do torrentów :-D

 

nie żartuj że nie będziesz ściągał przez te kilka lat ;), ja czekam jak ich amd cena pociśnie i wydadzą coś tańszego, a najlepiej 4jajka w 32nm wydajność odpowiada, ale 300w poboru prądu w stresie już niekoniecznie mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak dla 99% ogółu jest najbardziej optymalny 4 rdzeniowiec.

 

EDIT @Down

Nie róbmy OT, to nie temat o prockach za 250zł tylko za 4000...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak dla 99% ogółu jest najbardziej optymalny 4 rdzeniowiec.

 

Tak - dokładnie.

Dziś jest mały sens kupna nowego Dual Cora powyżej 250zł skoro w tej cenie mamy już Athlona X3 420 lub nieco drożej X4 620, bądź Core i5 530 z HT.

 

Poniżej 250zł warto kupić Dual Core nadal.

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy można zaryzykowac z i7 980X na tym zasilaczu ?? napewno lepsze to od mojej 370W   Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

NOX Urano 600W >

 

http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art64

 

model to dokładnie > Nox Urano 600W

 

 

 

 

Bo tak się składa że mogę go pozyczyć na parę dni od swojej znajomej ale też muszę mieć dużą pewność że będzie w miare ok do testów.

 

 

 

A ja tam czekam na zamówionego 980X i tyle :D

 

I po co to komu w sumie?, bo do zwykłego domu to zdecydowanie za mocny. 

 

Redakcyjny Core i5 750 starcza mi aktualnie nad wyraz, więc tymbardziej gdzie tu mi potrzeba i7 980X.

 

Zreszta wydawać ok. 3800 zl na proca to lekka przesada, nawet jakby mnie było stać na niego. Są ważniejsze cele i potrzeby, a tymbardziej za te pieniądze.

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...