Skocz do zawartości
panzar

Core i7 - Gulftown (lga 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

yyyy i ty recenzujesz sprzęt :-D

 

Taaa, a z czym sie niby kłuci moja wypowiedź   :blink: osobista opinia i tyle. Nie płaca mi $ (stety, niestety - dla hobby to wszystko na te chwile robię w tym temacie) za recenzowanie więc nie mam ustalonych sztywnych reguł.

 

Portalu nie stać w sumie na płacenie mi za to co robię. A inni (wielcy w kraju) jak narazie milczą i nie oferują mi swoich propozycji (mimo takiego info z mojej strony) więc aktualnie robie to sobie bo robie jak napisałem wyżej.   :wink:

 

EDIT:

Nadal czekam na odpowiedzi w sprawie tego Noxa. 

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak już opisujesz sprzęt to musisz wiedzieć jak i do czego można go wykorzystać w sposób ujawniający jego zalety. To, że się stwierdzi, że nie ma co wydawać 4k na proca to troche bez sensu, bo wiadomo, że zawsze bardziej opłaca się kupić 20 szt E3200 - będzie 40 rdzeni a cena ta sama <lol>

 

A to, że nie bierzesz kasy to imho tylko psucie rynku. Skoro portalu nie stać na płacenie to nie ma racji bytu. No offence- taka prawda.

 

 

BTW: Vantage daje troche za taki wzrost MHz def + Turbo kontra 4200.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak już opisujesz sprzęt to musisz wiedzieć jak i do czego można go wykorzystać w sposób ujawniający jego zalety. To, że się stwierdzi, że nie ma co wydawać 4k na proca to troche bez sensu, bo wiadomo, że zawsze bardziej opłaca się kupić 20 szt E3200 - będzie 40 rdzeni a cena ta sama <lol>

 

A to, że nie bierzesz kasy to imho tylko psucie rynku. Skoro portalu nie stać na płacenie to nie ma racji bytu. No offence- taka prawda.

 

Wiem o co chodzi. Poprostu Ty źle chyba odebrałes tę moją wypowiedź.

 

Bo była ona w pełni prywatna nie jako recenzenta (jakby poza pracą). to tylko zwykła domowa opinia,  od szarego domownika.   :wink:

 

@@@

W kwestiach testowych - w testach ogólnych czy podsumowaniu to tak - wiem co i jak sie pisze. Więc luz 

 

 

A to, że nie bierzesz kasy to imho tylko psucie rynku. Skoro portalu nie stać na płacenie to nie ma racji bytu. No offence- taka prawda.

Masz racje - na dłuższa metę straci na tym ogolnopowiedziana "jakość" całego portalu bo za darmo bedą pisac tylko amatorzy (lub niektórzy ci bardziej lepsi jak ja np, ale to tylko do pewnego momentu) a ich poziom jak wiadomo nie bedzie wysoki więc do innych portali startu nie będzie za bardzo już w tej kwestii.

 

To przecież nie moja wina że nie ma chętnych abym mógł "pokazać" tam swoje skromne umiejętności. Pisałem do paru portali ale bez skutku. Więc pytanie - co mam jeszcze zrobic w tym kierunku ?raczej nic już  Dołączona grafika A cudów bym nie wymagał.

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasiłki, da rade spokojnie jeśli nie połączysz tego z jakimś gf285/295

 

Jak coś to pójdzie z  ... moją 8800GS   B-)

 

Więc luz jak tak to biore ją na testy. Dzięki.

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co to komu w sumie?, bo do zwykłego domu to zdecydowanie za mocny. 

 

Redakcyjny Core i5 750 starcza mi aktualnie nad wyraz, więc tymbardziej gdzie tu mi potrzeba i7 980X.

Zreszta wydawać ok. 3800 zl na proca to lekka przesada, nawet jakby mnie było stać na niego. Są ważniejsze cele i potrzeby, a tymbardziej za te pieniądze.

 

A to chyba nie Twoja sprawa co kto robi ze swoimi pieniędzmi??? Uwielbiam ludzi, co to ubóstwiają "grzebać" komuś w portfelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Pisałem do paru portali ale bez skutku. Więc pytanie - co mam jeszcze zrobic w tym kierunku ?raczej nic już  Dołączona grafika A cudów bym nie wymagał.

 

Jest sporo wylęgarni talentów, przede wszystkim CoreClub. Ale nie ograniczałbym się do PL :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to chyba nie Twoja sprawa co kto robi ze swoimi pieniędzmi??? Uwielbiam ludzi, co to ubóstwiają "grzebać" komuś w portfelu.

 

Trudno się z Tobą nie zgodzić:) Najbardziej zozbraja mnie hasło "I po co to komu?", kiedyś tak mówili choćby o Pentium 4. Po co w takim razie Intel i AMD pracują nad nowymi procesorami? Może I7 powinny być przeznaczone tylko dla profesjonalistów, nie wiem grafików, matematyków itd. Jak za dwa lata 980X będzie kosztował powiedzmy 800zł to wiadomo że najszybszy procek znów pobije go możlowościami i ceną, koło się zamyka. Dlaczego mam nie klupić tego procesora? Może teraz nie wykorzystam w pełni jego możliwości ale za jakiś czas... Poza tym nie buduję nowej platformy żeby ją zaraz zmieniać, chcę conajmniej dwa lata spokojnie pociągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to chyba nie Twoja sprawa co kto robi ze swoimi pieniędzmi???  Uwielbiam ludzi, co to ubóstwiają "grzebać" komuś w portfelu.

 

nie grzebię mu, poprostu wyraziłem swoją opinię - mam prawo. Leży sobie ten proc u mnie i ja bym go nie kupił nawet jakbym miał na to. Ale to kwestia indywidualna.

 

Kasę mozna mieć, nikt nie zabrania - ale wydawać powinno się też z sensem i na dobre cele.

 

Każdy ma inne aspiracje i poglądy.

 

 

 

Trudno się z Tobą nie zgodzić:) Najbardziej zozbraja mnie hasło "I po co to komu?", kiedyś tak mówili choćby o Pentium 4. Po co w takim razie Intel i AMD pracują nad nowymi procesorami? Może I7 powinny być przeznaczone tylko dla profesjonalistów, nie wiem grafików, matematyków itd. Jak za dwa lata 980X będzie kosztował powiedzmy 800zł to wiadomo że najszybszy procek znów pobije go możlowościami i ceną, koło się zamyka. Dlaczego mam nie klupić tego procesora? Może teraz nie wykorzystam w pełni jego możliwości ale za jakiś czas... Poza tym nie buduję nowej platformy żeby ją zaraz zmieniać, chcę conajmniej dwa lata spokojnie pociągnąć.

 

2 lata spokojnie bys przeciagnął na tym co masz jakbys tego chciał w 100% - ewentualnie zas tylko można byłoby grafike wymienic.  

 

Jest sporo wylęgarni talentów, przede wszystkim CoreClub. Ale nie ograniczałbym się do PL :-)

 

Nie mam jakoś przekonania do CoreClubu. Pozatym po co mam pisać "pokazowe" recki jesli od razu pisze to samo w ogólnopolskim portalu i czyta to każdy ?  Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to chyba nie Twoja sprawa co kto robi ze swoimi pieniędzmi??? Uwielbiam ludzi, co to ubóstwiają "grzebać" komuś w portfelu.

 

Hehe zwłaszcza , że jeśli firma płaci pracownikowi powiedzmy 6-7k na miesiąc (czyli realnie kosztuje on ja kolo 9-10) to koszt takiego proca zwraca się stosunkowo szybko jesli zwiększa on produktywność jakiegoś softu o te x%.

 

Tak samo jesli mamy jakiegos grafika renderujacego w domu to jesli z powodu przesiadki na takiego proca bedzie w stanie zrobic jeden projekt na miesiac wiecej to i tak bedzie sporo do przodu po kilku miesiacach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Kasę mozna mieć, nikt nie zabrania - ale wydawać powinno się też z sensem i na dobre cele.

 

Nic sie nie powinno.

Nikt tak nie powiedział i nie ma takiej zasady - 'z sensem i na dobre cele'. Jak ktos ma i chce to moze wydać 100k na paredziesiat tirow lizakow przywiezione pod dom i kazac je wysypac na posesji i bedzie

sobie podchodzil po 1 lizaka co rano.

 

To przywilej ludzi mających pieniądze. Nie tobie oceniać czy jest sens kupowania tych lizaków i czy to dobry cel. Zarobili/wygrali/dostali w/e - ALE MAJA i moga robic z pieniedzmi co chca. Nawet palic nimi

w kominku.

 

Teraz mówisz 'wydawać z sensem i na dobre cele' i ze nie kupilbys gdybys mial pieniadze, ale gdybys zgarnal 40mln w lotto to na drugi dzień kupiłbyś sobie najbardziej wypasionego PeCeta, z eyefinity 6x30" i

dzwiekiem z harmana kardona za 30k, do tego jakas audice S8 (nawet jesli do jazdy po miescie), mieszkanie na calym jednym poziomie w bloku lub dom i co tam jeszcze sobie wymyslisz. I ja tez - nie zaprzeczam. Ale nie mam aktualnie 40mln. Ty tez jak mniemam nie.

 

koniec OT.

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie powinno.

Nikt tak nie powiedział i nie ma takiej zasady - 'z sensem i na dobre cele'. Jak ktos ma i chce to moze wydać 100k na paredziesiat tirow lizakow przywiezione pod dom i kazac je wysypac na posesji i bedzie

sobie podchodzil po 1 lizaka co rano.

 

To przywilej ludzi mających pieniądze. Nie tobie oceniać czy jest sens kupowania tych lizaków i czy to dobry cel. Zarobili/wygrali/dostali w/e - ALE MAJA i moga robic z pieniedzmi co chca. Nawet palic nimi

w kominku.

 

Teraz mówisz 'wydawać z sensem i na dobre cele' i ze nie kupilbys gdybys mial pieniadze, ale gdybys zgarnal 40mln w lotto to na drugi dzień kupiłbyś sobie najbardziej wypasionego PeCeta, z eyefinity 6x30" i

dzwiekiem z harmana kardona za 30k, do tego jakas audice S8 (nawet jesli do jazdy po miescie), mieszkanie na calym jednym poziomie w bloku lub dom i co tam jeszcze sobie wymyslisz.  I ja tez - nie zaprzeczam. Ale nie mam aktualnie 40mln. Ty tez jak mniemam nie.

 

koniec OT.

 

I tu sie mylisz, pienądze przestaly dla mnie odgrywac jakś wiekszą role poza rzeczami potrzebnymi na codzień, które można kupić za te pieniądze.

 

Więc niewiadomo ile by to nie było, to dla mnie bez różnicy. Nie kupił bym tego 6x30 i [ciach!] wie co tam jeszcze. Spożytkował bym to inaczej. Lepiej. No ale wierzyć przecież nie musisz mi.

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to jest topic o nowym dziecku intela Gulftown ?

Ludzie wchodza tu po to zeby sie podzielic swoimi wrazeniami ciekawostkami na temat procesora. A NIE CO BYM ZROBIL JAK BYM MIAL MILIONY $ CZY TAM ZAKUP PROCESORA JEST BEZSENSU.

 

"Kazdy bezsens ma swoj sens bo zeby nie mial sensu bylby bezsensu" Tyle mozna napisac na temat tych ostatnich postow ^^

Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa -  temat zszedł z kierunku właściwego. A mój "Gulf" nadal leży i czeka na testy  :angry: bo zasiłki brak.

 

@

zasiłka już jest :) OCZ sXs 700W.

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli to jest to i tak lepsza opcja. x6 oferują wydajność bloomfieldów. a są tańsze i mają niższe zużycie energii. intel powinien szybko zrewidować swoją topową ofertę, gdyż thubany rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. SataIII też jest już w ofercie amd.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sata III to ściema roku. Ilość dysków SSD zdolnych wysycić szybkości Sata 2 jest policzalna na palcach u rąk i kosztują one gdzieś tyle co Thuban z płytą razem wzięty. Ilość twardzieli potrzebujących więcej niż sata 2 wynosi 0 i jak ktoś nie zrobi HDD 30k rpm to raczej nie zobaczy takich..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KILL your i7 980X AT ONCE (and RMA it)... - Page 3 - XtremeSystems Forums

drobne info dla podkręcających ekstremalnie.

nie odpalać gulfów na jednym rdzeniu i bez ht. w ogóle najlepiej nie tykać wyłączania poszczególnych rdzeni. procesor ginie śmiercią tragiczną i szybką.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki nurtujacy problem. Wczoraj zamontowalem procesor taki jak w temacie i co sie okazalo ze bios wykrywa mi tylko 8GB ramu (powinno byc 12GB, 6 x2GB) a poprzednio jak mialem procesor i7 940 to normalnie bylo 12GB. Czym to moze byc spowodowane? Biosem ktory trzeba bylo wgrac ? wersja 2101 do plyty Asus P6T Deluxe. Nie pamietam tylko ile ramu wykrywalo po aktualizacji biosu na poprzednim procesorze ale na 90% bylo 12GB. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem też podobną sytuację. zamiast 12GB widziałem 10GB. Okazało się, że jedna kość jest uwalona.  Po wymianie system na def ustawieniach widzi 12GB.

 

Spróbuj manualnie ustawić napięcie V dla pamięci i opóźnienia.

 

nie wiem co masz za ramy ale spróbuj je uruchomić np. na 1333 i zobaczyć czy problem występuje.

 

Można zwiększyć napięcie QPI i podnieść mnożnik UNCORE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze jest potwierdzenie 'In the third quarter of this year Intel also plans to release its Core i7-970 chip, which will work at 3.20GHz and will not cost $999.'

 

kolejna zabawka :) i7 990x. wjazd czwarty kwartał tego roku.

techPowerUp! News :: Intel to Release Core i7 990X Extreme Edition Six-Core Processor in Q4 2010

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież dla przeciętnego zjadacza chleba to i tak cena z kosmosu, lepiej kupić 6 rdzeniowca od amd, z drugiej strony po co do użytku domowego w zupełności starczą 4 rdzenie, może przyszły rok przyniesie jakieś zmiany (6rdzeni za max 1500zł tanie 4 rdzenie w 32nm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...