Skocz do zawartości
panzar

Core i7 - Gulftown (lga 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

link na forum xtremesystems pojawił się temat z kilkoma informacjami nt nowego 6 rdzeniowego procesora intela. moc jest porażająca. Bloomfielfd w wersji XE (z wyższym taktowaniem qpi) podkręcony do 4.2 GHz ma porównywalną wydajność do Gulftowna na 2.4 GHz, w wPrime

 

inna ciekawa informacja to to że gulftown ma zastąpić wersje XE. (road map intela na trzeciej stronie tematu)

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 32nm to w sam raz do testu CPU w 3DMarku po OC

 

Edit. Chyba nie wziąłeś pod uwagę, że on ma tam 6core x 2 na płycie dwuprocesorowej. I dopiero taka konfiguracja jest porówywalnie wydajna do Bloomfielda na 4.2GHz...

Edytowane przez matiz__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wyrabia nie wyrabia, ciągle coś zmieniają. Nehalem pierwszy był w segmencie high-end, mainstream/performance dopiero za miesiąc. Westmere z kolei zacznie od low-end i mainstream (Q1 2010), a high-end dopiero koło połowy przyszłego roku (a pierwotnie miał być na koniec tego).

Inna sprawa że nie mają się po co spieszyć, nikt im nie zagraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Nowy roadmap intela, jeszcze poczekamy na gulfa. Swoja droga czuje sie ponizony, z moja 920...jaki kuwa mainstream ;> Ja jestem Performance i basta!!!

I co jednak 920 nie znikna ? To jak tanie te 860 beda musialy byc...hmm co najmniej ciekawe toto :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się kolega nie stresuje.... ja ze swoim Q9550 też się czuję w Performance a nawet EXTREME :plum:

 

Ale od dzisiaj! Zero browarów, zero CDA..., zero gier.... zbieram na 2x6x24 rdzeni :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście testy i7/i5 ale poniżonym to się można czuć mając 920 w cemie 860 która jest w niektórych zadanich szybsza.

950 będzie musiała mocno potanieć żeby 1366 miało sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walić intela i ich [ciach!]lenie o prockach oraz 2 podstawkach jednocześnie i wydajności osiąganej niewspółmiernie do kosztów. Lepiej wziąć Phenoma II i kręcić a resztę kasy ładować w grafikę. Z czego będzie więcej pożytku i fps, z procka który jest w winrar czasem o 20% szybszy od AMD czy z karty która zamiata? No chyba ze komuś zależy tylko na mocnym procku ale nie gra.. i tak zawsze jest Opteron.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walić intela i ich [ciach!]lenie o prockach oraz 2 podstawkach jednocześnie i wydajności osiąganej niewspółmiernie do kosztów.

no troszke sie zakrecili....

 

Lepiej wziąć Phenoma II i kręcić a resztę kasy ładować w grafikę. Z czego będzie więcej pożytku i fps, z procka który jest w winrar czasem o 20% szybszy od AMD czy z karty która zamiata? No chyba ze komuś zależy tylko na mocnym procku ale nie gra.. i tak zawsze jest Opetron.

Kazdy procesor ma swojego docelowego odbiorce....nikt nie kaze brac intela, czy amd, wole miec wybor co do firmy, podstawki i szybkosci proca...niz byc skazanym na monopol jaki byl przed pojawieniem sie AMD...ja jednak wychowany na amd do amd juz nie wroce....

ps. OPTERON... nie opetron:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troszkę się zakręcili....

Taka prawda ze jak by chcieli to posadzili by te proce na jednej podstawce na jednym chipsecie i normalnej cenie. w tym wypadku chcieć to muc, tylko projekt trochę inny. Tylko np by zostawili możliwość wyboru producentowi płyty budżetowe konstrukcje z dualem a droższe z triple chanel.

Kazdy procesor ma swojego docelowego odbiorce....nikt nie kaze brac intela, czy amd, wole miec wybor co do firmy, podstawki i szybkosci proca...niz byc skazanym na monopol jaki byl przed pojawieniem sie AMD...ja jednak wychowany na amd do amd juz nie wroce....

ps. OPTERON... nie opetron:)

No tak docelowy odbiorcą jest, tylko gdy np i5 jest jego w grupie cenowej czy lepiej nie będzie na tym miejscu brać Phenom II x4, albo x3 i jak będzie trzeba modernizować na x4? Lepiej mieć kompa w którym wystarczy wymienić tylko proca gdy będziemy mieli więcej kasy niż zmieniać mobasa, ram na triple oraz jak dobrze pójdzie to zasiłke.

ps. literówka:)

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jak już ktos kupi 1156 to w jakim celu ma zmieniać na 1366? Nagle mu się zachce maksymalnej wydajności i 3-way SLI? To się chyba powinno planować.

Jak ktoś kupi 1156 to będzie miał podstawę do zmiany proca. Obie te podstawki mają gwarantowany żywot do 2013 roku (wtedy planowana jest już zupełnie nowa architektura, wcześniej będą kolejne wcielenia Core).

 

Wogóle to nie wiem czemu zrobił się off-top w temacie o procach na 1366. Co może warto dodać to że ta podstawka prawdopodobnie nie dostanie quadów w 32 nm, będzie ona typowo high-endową platformą. Proce na obie podstawki z czasem będą już posiadać sporo większe różnice, głównie w ilości rdzeni.

 

Wybiegając lekko w przyszłość (2011), to architektura Sandy Bridge dostanie 6-8 rdzeni na 1366, 4 (i być może 2) rdzenie (+ GPU) dla 1156.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://namegt.tistory.com/228

 

no i co teraz?? z tego wynika że i7 860 1156 na mniejszym napięciu kręci się tak jak i7 920 1366 niezły bajzel intel wprowadził.

 

Skoro 1156 dostanie 4 rdzenie + HT to może w przyszłości dostanie i 6?

 

czy trójkanałowe ddr3 w czymś się może przydać w przyszłosci?

 

Skomentujcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://namegt.tistory.com/228

 

no i co teraz?? z tego wynika że i7 860 1156 na mniejszym napięciu kręci się tak jak i7 920 1366 niezły bajzel intel wprowadził.

 

Skoro 1156 dostanie 4 rdzenie + HT to może w przyszłości dostanie i 6?

 

czy trójkanałowe ddr3 w czymś się może przydać w przyszłosci?

 

Skomentujcie :P

Nie bardzo rozumiem, procesory lecą na tym samym napięciu (lata ono trochę w zależności od obciążenie) co widać np. tutaj:

 

http://cfile4.uf.tistory.com/original/20740C124A74E2CB4F4D0F

http://cfile22.uf.tistory.com/original/137...E4A823468605069

 

No i praktycznie w każdym teście wygrywa 920 więc o co dokładnie chodzi ? Zwłaszcza że temat jest o i9...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 32nm będzie dużo chłodniej ale dowalą dwa jajka i wyjdzie to samo co i7 ze swoim 4 jajami ;)

hmmm,widze optymiste,ale jak popatrze jak to zawsze mialo byc zimniej bo mniejszy proces,a potem c... i klapa tempy pod 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm,widze optymiste,ale jak popatrze jak to zawsze mialo byc zimniej bo mniejszy proces,a potem c... i klapa tempy pod 100

Spokojnie i7 też bez problemów potrafi dobić do 100stC, ba! u mnie na Ultra 120 widziałem 96stC w ciepły letni dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałem nie sprawdzać... Dlatego teraz na Ultrze są już dwa śmigła... Coś czuję że do i9 bez porządnego WC/LC nie ma co podchodzić :/

Jak nie bedziesz krecil to i na boxie pociagniesz :P

Swoja droga ciekawe kiedy Intel bedzie dokladal do procow jakies normalne chlodzenie, a nie tandetne boxy - chyba ich stac?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

dla blackwhite pewnie chodziło o jakość takiego chłodzenia :) hałas jaki generuje i inne takie :)

poza tym Intel liczy sie z tym,ze 98% ludzi kupujacych takiego cepa dokupi lub juz ma lepsze chlodzenie,wiec daja co daja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...