Skocz do zawartości
Elmer

Żywotność Pasty Termoprzewodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ktoś może się orientuje jak to jest z żywotnością pasty termoprzewodzącej? Jest jakiś termin ważności? BTW na stronie Arctica nie znalazłem żadnych informacji na ten temat, forum też przeszukałem.

Mam Ceramique pod reka, ale jest ona dość leciwa, tj. ma ok. 4 lat jeżeli mnie pamięć nie myli.

 

Dlatego też moje pytanie jest następujące: Opłaca się ją kłaść (niby dalej jest lepka, ale jakaś gęsta) czy nie bawić się i zaopatrzyć się w nową?

 

PS. Pasta będzie współpracować z Mugenem II - dla uprzedzenia ew. pytań :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramique jest bardzo trwałą pastą. Wyciśnij trochę na kartkę papieru i oglądnij czy się nie rozwarstwiła. Myślę jednak, że spokojnie będziesz mógł ją zaaplikować na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pasta była dobrze przechowywana to nie istnieje takie coś termin przydatności do stosowania , pewną żywotność ma tylko pasta która "pracuje". Wszystkie nowe pasty są pozbawione silikonu także mają dość duża żywotność , te na bazie silikonu zaczynają tracić właściwości po ok. roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie używać tej pasty. Ja też mam 3 letnią ceramique i w zeszłym tygodniu smarowałem procesor. Temperatury na prawdę lepsze niż w przypadku pasty z boxa. A radiator był dość chropowaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...